Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μου λογικό να μην μπορείς να κοιμηθείς! Να σου πω κάτι! Προσπάθησε και περνά χρόνο με τον άντρα σου όσο πιο ωραία μπορείς! Θα σας μείνουν αυτές οι στιγμές ... γιατί μετά θα έχετε πολλά πράγματα να κάνετε! Και να φροντισεις να έχεις τα πράγματα έτοιμα γιατί εγώ πίστευα θα γεννήσω τον καιΝούριο χρόνο και δεβ τα είχα ετοιμάσει, και όταν γυρίσαμε είχαμε να ετοιμαςούμε και αυτά και να μπούμε και σε προγραμμα με το μωρό! 
 

Αν αυτά τα πράγματα κορίτσια είναι το άγχος μου😔 δε περίμενα ότι θα έκλειναν πάλι, τα έχω παραγγείλει αλλά ένας Θεός ξέρει πότε θα έρθουν!αν ανοίξει το κλικ από Δευτέρα θα παραγγείλω τα πιο βασικά να τα πάρω να μην το σκέφτομαι τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε σήμερα; 

Τις εβδομάδες κύησης τς μετράτε με βάση τη τελευταία περίοδο ή με βάση την αυχενική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μου λογικό να μην μπορείς να κοιμηθείς! Να σου πω κάτι! Προσπάθησε και περνά χρόνο με τον άντρα σου όσο πιο ωραία μπορείς! Θα σας μείνουν αυτές οι στιγμές ... γιατί μετά θα έχετε πολλά πράγματα να κάνετε! Και να φροντισεις να έχεις τα πράγματα έτοιμα γιατί εγώ πίστευα θα γεννήσω τον καιΝούριο χρόνο και δεβ τα είχα ετοιμάσει, και όταν γυρίσαμε είχαμε να ετοιμαςούμε και αυτά και να μπούμε και σε προγραμμα με το μωρό! 
 

Όλα έτοιμα είναι στο σπίτι για τα μωρά.. Control freak εδώ.. Τα χω έτοιμα εδώ κ κανα μήνα σίγουρα.. Το μόνο που έμεινε είναι να στρωθεί σεντονάκι στο λίκνο που θα το κάνει η μάνα μου όταν βγούμε να μην σκονίζεται τώρα δε θέλω.. Αυτό θα κάνουμε θα πάμε σπιτάκι μας και σήμερα θα απολαύσουμε το τελευταίο βράδυ που θα είμαστε τα 2 μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όλα έτοιμα είναι στο σπίτι για τα μωρά.. Control freak εδώ.. Τα χω έτοιμα εδώ κ κανα μήνα σίγουρα.. Το μόνο που έμεινε είναι να στρωθεί σεντονάκι στο λίκνο που θα το κάνει η μάνα μου όταν βγούμε να μην σκονίζεται τώρα δε θέλω.. Αυτό θα κάνουμε θα πάμε σπιτάκι μας και σήμερα θα απολαύσουμε το τελευταίο βράδυ που θα είμαστε τα 2 μας..

Αχ κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι να ερθουν τα μπεμπακια σου!!! Διάβαζα τη δημοσίευση σου και με έπιασε ένα πεταρισμα, μια ανυπομονησία!!!  Να χαρείς τη σημερινή μέρα με τον άντρα σου και από αύριο να χαίρεστε και οι 4 μαζί!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι να ερθουν τα μπεμπακια σου!!! Διάβαζα τη δημοσίευση σου και με έπιασε ένα πεταρισμα, μια ανυπομονησία!!!  Να χαρείς τη σημερινή μέρα με τον άντρα σου και από αύριο να χαίρεστε και οι 4 μαζί!!! ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Με το καλό και σε σένα!! Νομίζω ότι αύριο απλά θα χάσουμε το μυαλό μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε σήμερα; 

Τις εβδομάδες κύησης τς μετράτε με βάση τη τελευταία περίοδο ή με βάση την αυχενική; 

Κορίτσι μου πως τις μετράει ο γιατρός σου; νομίζω αν δεν έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους μετράνε με βάση την τελευταία περίοδο, αν έχουν διαφορά 2 βδομάδες πχ πάνε βάση αυχενικής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου πως τις μετράει ο γιατρός σου; νομίζω αν δεν έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους μετράνε με βάση την τελευταία περίοδο, αν έχουν διαφορά 2 βδομάδες πχ πάνε βάση αυχενικής!

Η γυναικολόγος μου με μετράει βάση της τελευταίας περιόδου. Ο γιατρός που μου έκανε τους μεγάλους υπερηχους με βάση την αυχενική πάει. Εχω μια βδομάδα διαφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Η γυναικολόγος μου με μετράει βάση της τελευταίας περιόδου. Ο γιατρός που μου έκανε τους μεγάλους υπερυχους με βάση την αυχενική πάει. Εχω μια βδομάδα διαφορά.. 

Πιστεύω ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά οπότε μπορείς να το πας με την τελευταία περίοδο! Ρώτησε τον γιατρό σου αλλά απ ότι ξέρω για μια βδομάδα δεν τους νοιάζει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Η γυναικολόγος μου με μετράει βάση της τελευταίας περιόδου. Ο γιατρός που μου έκανε τους μεγάλους υπερηχους με βάση την αυχενική πάει. Εχω μια βδομάδα διαφορά.. 

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πιστεύω ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά οπότε μπορείς να το πας με την τελευταία περίοδο! Ρώτησε τον γιατρό σου αλλά απ ότι ξέρω για μια βδομάδα δεν τους νοιάζει πολύ!

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα! Γιατί συνφωνα με τον υπέρηχο ήμουν περισσότερες μέρες.,,!και είχαμε ένα θέμα μήπως χαρακτηριστεί πρόωρο το μωράκι μ! Αλλιώς μετράνε οι εμβρυολογοι αλλιώς οι γυναικολόγοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Άρα κορίτσια είμαι 37 και 6... Όχι 36 και 5 που νόμιζα... 🙄

Μη σε αγχωνει αυτό κορίτσι μου, δεν νομίζω ότι είναι λόγος να σε απασχολεί!! Καλά να ναι το μωράκι σου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μη σε αγχωνει αυτό κορίτσι μου, δεν νομίζω ότι είναι λόγος να σε απασχολεί!! Καλά να ναι το μωράκι σου😊

Καλά ναι.. Ισα ίσα που θα ρθει πιο γρήγορα.. Είναι μια χαρά στα κιλά.. Κάναμε και βιοφυσικό προφίλ και πήραμε 10 στα 10 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Καλά ναι.. Ισα ίσα που θα ρθει πιο γρήγορα.. Είναι μια χαρά στα κιλά.. Κάναμε και βιοφυσικό προφίλ και πήραμε 10 στα 10 ❤️

Τι είναι το βιοφυσικο προφιλ;; δεν το ξέρω, μπράβο σας παντως❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι κατάλαβα ρωτάνε την τελευταία περίοδο κ τις εβδομάδες τις βγάζουνε με τις μετρήσεις του μωρού την περίμετρο του κεφαλιού κτλ.γιατι εγώ στην αρχή μπερδευομουν και αντί για 27 έλεγα 23 κ δεν του έβγαινε του έβγαινε μεγαλυτερο κ όταν θυμήθηκα και είπα 27 του βγήκε σωστά οπότε πάμε μαζί τελευταία περίοδος με μέτρηση.συμβαδιζουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τι είναι το βιοφυσικο προφιλ;; δεν το ξέρω, μπράβο σας παντως❣

Κανει καρδιοτοκογραφημα και παίρνει κάποιες μετρήσεις από τον υπερυχο. Σύνολο μετράει 5 παραμέτρους και κάθε παράμετρος παίρνει από 2 μονάδες. Συνήθως το κάνουν σε εγκυμοσύνες με high risk (διαβητη κυησης, πίεση, χαμηλό βάρος εμβρυου). Η γιατρος μου τη κάνει σε όλες τις εγκύους για να έχει μια εικόνα. Όσο λιγότερες βαθμούς έχεις τόσο πιο σύντομα πρέπει να μπεις για τοκετό. Αυτά με λίγα λόγια..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia13 είπε:

Κανει καρδιοτοκογραφημα και παίρνει κάποιες μετρήσεις από τον υπερυχο. Σύνολο μετράει 5 παραμέτρους και κάθε παράμετρος παίρνει από 2 μονάδες. Συνήθως το κάνουν σε εγκυμοσύνες με high risk (διαβητη κυησης, πίεση, χαμηλό βάρος εμβρυου). Η γιατρος μου τη κάνει σε όλες τις εγκύους για να έχει μια εικόνα. Όσο λιγότερες βαθμούς έχεις τόσο πιο σύντομα πρέπει να μπεις για τοκετό. Αυτά με λίγα λόγια..  

Ααα μάλιστα!! Τέλεια άρα είστε αριστα❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά!! Καλή χρονιά σε όλες με υγιή μωράκια!!! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω από πότε ξεκινάμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού και τώρα με τον COVID γίνονται μέσω διαδικτύου και πως θα βρω πληροφορίες; Εσείς πως τα κάνατε τα σεμινάρια αυτά; Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rainbow2303 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια πολλά!! Καλή χρονιά σε όλες με υγιή μωράκια!!! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω από πότε ξεκινάμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού και τώρα με τον COVID γίνονται μέσω διαδικτύου και πως θα βρω πληροφορίες; Εσείς πως τα κάνατε τα σεμινάρια αυτά; Ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα κορίτσι μου χρόνια πολλά! Εγώ τα έκανα μέσω ΙΚΑ της περιοχής μου εντελώς δωρεάν και εξεπλάγην πολύ ευχάριστα δεν περίμενα τέτοια οργάνωση και ενημέρωση από ΙΚΑ,  τα κορίτσια όλα είναι καταπληκτικά εδώ τουλάχιστον, αν σε ενδιαφέρει ρωτα στο ΙΚΑ σου αν κάνουν τέτοια μαθήματα!  Έγιναν όλα διαδικτυακά λόγω του ιού, και ξεκινήσαμε αρχές του 8ου μήνα για να έχουμε τελειώσει όταν μπούμε στο μήνα μας! Πάντως υπάρχουν κ ιδιώτες που κάνουν νομίζω αν ψάξεις για την περιοχή σου θα σου βγάλει αλλά πλέον επειδή γίνονται διαδικτυακά και από αλλού θα μπορείς να παρακολουθήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου χρόνια πολλά! Εγώ τα έκανα μέσω ΙΚΑ της περιοχής μου εντελώς δωρεάν και εξεπλάγην πολύ ευχάριστα δεν περίμενα τέτοια οργάνωση και ενημέρωση από ΙΚΑ,  τα κορίτσια όλα είναι καταπληκτικά εδώ τουλάχιστον, αν σε ενδιαφέρει ρωτα στο ΙΚΑ σου αν κάνουν τέτοια μαθήματα!  Έγιναν όλα διαδικτυακά λόγω του ιού, και ξεκινήσαμε αρχές του 8ου μήνα για να έχουμε τελειώσει όταν μπούμε στο μήνα μας! Πάντως υπάρχουν κ ιδιώτες που κάνουν νομίζω αν ψάξεις για την περιοχή σου θα σου βγάλει αλλά πλέον επειδή γίνονται διαδικτυακά και από αλλού θα μπορείς να παρακολουθήσεις!

Κατερίνα μου πες μου καμία συμβουλή από την μαία για περισσότερο γάλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κατερίνα μου πες μου καμία συμβουλή από την μαία για περισσότερο γάλα! 

Έλα αγάπη μας έλεγε ότι τον πρώτο μήνα να το βάζουμε στο στήθος όσο πιο συχνά μπορούμε γτ με το πιπίλισμα στην ουσία δινει εντολή να κατέβει γάλα, είναι δύσκολο μας έλεγαν γτ τα μωρά θέλουν συχνά! Επίσης πριν τον θηλάσει κανε μασάζ στο στήθος από τη θήλη προς τα πάνω με όσο γίνεται κυκλικές κινήσεις για να ενεργοποιείται! Αλλά το κυριότερο είναι όσο πιο συχνά μπορείς το μωρο στο στήθος! Κάτι άλλο που ξέχασα να σας πω γενικά, έχει η medela αν δεν κάνω λάθος ένα μπιμπερό calm λέγεται νομίζω που τρέχει όπως το στήθος δεν αφήνει δλδ το γάλα να τρέξει γρήγορα γτ συνηθίζει το μωρο μετά τη γρήγορη ροή και δεν κάθεται στο στήθος γτ πρέπει να προσπαθήσει για να φάει! Εγώ το παράγγειλα αυτό σε περίπτωση που χρειαστώ μπιμπερό για την αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κατερίνα μου πες μου καμία συμβουλή από την μαία για περισσότερο γάλα! 

Θα ψάξω τις σημειώσεις επίσης να σου πω γτ μας είχαν πει κ κάποια ροφήματα που βοηθάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κατερίνα μου πες μου καμία συμβουλή από την μαία για περισσότερο γάλα! 

Προσπαθησα να ανεβάσω το αρχείο αλλά δεν το δέχεται! Θα τα στείλω με φώτο, ελπίζω να βοηθησουν😊

20210109_115614.jpg

20210109_115557.jpg

20210109_115543.jpg

20210109_115530.jpg

20210109_115513.jpg

20210109_115458.jpg

20210109_115443.jpg

20210109_115430.jpg

20210109_115411.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια αυτά που λέει η Κατερίνα ισχύουν ειδικά αυτό όσο πιο πολύ το βάζεις βγάζεις γάλα μην ανχωνεσαι μετά από ένα μήνα σχεδόν θα δεις πολύ καλή ροή.αυτο για το μεντελα πάλι το είχα ακούσει κ εγώ κ το πήρα αλλά εμένα δεν δεχόταν καν μπουκάλι όταν δέχτηκε πήρε της chicco με καουτσούκ πιπίλα είναι στο κάθε παιδί.Απο φαγητά ροφήματα κ τέτοια να σου πω εγώ έπινα μπύρες χωρίς αλκοόλ που λέγανε ότι βοηθάει αλλά δεν έβλεπα κ τρελή διαφορά ίσα ίσα που έβλεπα τα κιλά να ανεβαίνουν αυτό που μου έδινε γάλα πολύ ήταν η μαγιονέζα όταν έτρωγα η Βουδαπέστη.Αλλα το καλύτερο είναι οσο πιο πολύ το βάζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...