Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Την πήρα τηλέφωνο την Παρασκευή που πονούσα πολύ ! Και μου είπε να βάλω μια κρεμα και όντως ηρέμησα . Με πήρε και αυτή τηλ να δει πως είμαι (και μου είπε να μην διαβάσω ιντερνετ😂😂😂) Μου είπε επειδή ήταν εκτός Αν δεν μ περάσει να πάω στην κλινική , αλλά μ πέρασε και δεν ήθελα να πάω .,, αλλά τώρα μ έχει πιάσει άγχος Αν όλα είναι καλά.,, 

Ααχ αυτο το ιντερνετ μας εκαψε😜 ολα καλα θα ειναι αγαπη μου, αλλα αν νιωθεις οτι θα σε ηρεμησει παρε την ενα τηλεφωνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Την πήρα τηλέφωνο την Παρασκευή που πονούσα πολύ ! Και μου είπε να βάλω μια κρεμα και όντως ηρέμησα . Με πήρε και αυτή τηλ να δει πως είμαι (και μου είπε να μην διαβάσω ιντερνετ😂😂😂) Μου είπε επειδή ήταν εκτός Αν δεν μ περάσει να πάω στην κλινική , αλλά μ πέρασε και δεν ήθελα να πάω .,, αλλά τώρα μ έχει πιάσει άγχος Αν όλα είναι καλά.,, 

Όλα καλά θα είναι!! Και γω πονάω αρκετά να σου πω την αλήθεια. Πάρε πάλι τηλέφωνο. Χειρότερο είναι το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ακριβως μεσα στην υπερβολη ολες μας κοριτσια😅 αμα γεννησουμε πρωτα ο Θεος τι θα κανουμε;;😅

Την ρώτησα και εγώ.,, αν γεννήσω τι θα κάνω αν έχω άγχος τώρα; Και λέει παίρνεται δύναμη από τα μωράκια σας και γίνεται πιο σκληρές.,, μην αγχώνεσαι.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annita3 είπε:

Ε μια χαρα εισαι!! Εγώ σκεψου εκανα μια και ηταν 1400..

Ουυ τελεια ηταν βρε γι αυτο δεν ηθελε αλλη!! Πριν ποσο καιρο την εκανες; θα εχει εκτοξευφθει τωρα παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι τιμή είχε όταν έκανες κορίτσι; Εγώ έκανα αρχικά 2 και μετά από μια βδομάδα επειδη είχα αίμα έκανα άλλη μια. 

Εγώ πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν κορίτσι, είχα κάνει χοριακη με 2 μέρες καθυστέρησης και είχε βγει γύρω στο 600. Το φύλο δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Την ρώτησα και εγώ.,, αν γεννήσω τι θα κάνω αν έχω άγχος τώρα; Και λέει παίρνεται δύναμη από τα μωράκια σας και γίνεται πιο σκληρές.,, μην αγχώνεσαι.,, 

Χαχα μακαρι να εχει δικιο γτ θα τρελαθουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annita3 είπε:

Εγώ πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήταν κορίτσι, είχα κάνει χοριακη με 2 μέρες καθυστέρησης και είχε βγει γύρω στο 600. Το φύλο δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο.. 

Ναι κ εγω στις 2 μερες καθυστερησης που εκανα ηταν 606.5 ακομα τη θυμαμαι😅 αλλα εγω φαντασου εκανα τεστ 3 μερες πριν τη περιοδο γτ ειχα πολυ εντονες ναυτιες και ειχα ζαλιστει 1 φορα πολυ και ετσι το υποψιαστηκα!! Και η πρωτη μου ηταν 31 κατι πολυ χαμηλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ουυ τελεια ηταν βρε γι αυτο δεν ηθελε αλλη!! Πριν ποσο καιρο την εκανες; θα εχει εκτοξευφθει τωρα παντως!!

Πρέπει να ταν γύρω στη 10 μέρα καθυστέρησης.. θα δείξει! Εγώ ραντεβού το Σάββατο εγώ! Από συμπτώματα πάντως δεν έχω τπτ..λίγο πρησμένο στήθος και κούραση μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Πρέπει να ταν γύρω στη 10 μέρα καθυστέρησης.. θα δείξει! Εγώ ραντεβού το Σάββατο εγώ! Από συμπτώματα πάντως δεν έχω τπτ..λίγο πρησμένο στήθος και κούραση μόνο!

Μια χαρα πολυ ωραια!! Ναι νομιζω τα περισσοτερα κοριτσια δεν εχουν τπτ ακομα!! Κ αυτο φυσιολογικο ειναι!! Να μας πεις οταν πας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Πρέπει να ταν γύρω στη 10 μέρα καθυστέρησης.. θα δείξει! Εγώ ραντεβού το Σάββατο εγώ! Από συμπτώματα πάντως δεν έχω τπτ..λίγο πρησμένο στήθος και κούραση μόνο!

Εγώ δεν ξέρω από καθυστέρηση κλπ γιατί έκανα εξωσωματική και ήταν στάνταρ η μέρα για τη χοριακη. Ξεκίνησα με 218, διπλασίασα 2 μέρες μετά και μια βδομάδα αργότερα που είχα αίμα ήταν 7260. Όχι το φύλο δεν παίζει ρόλο. Από συμπτώματα και γω στήθος πρησμένο και πονάκια χαμηλά δεν έχω κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ δεν ξέρω από καθυστέρηση κλπ γιατί έκανα εξωσωματική και ήταν στάνταρ η μέρα για τη χοριακη. Ξεκίνησα με 218, διπλασίασα 2 μέρες μετά και μια βδομάδα αργότερα που είχα αίμα ήταν 7260. Όχι το φύλο δεν παίζει ρόλο. Από συμπτώματα και γω στήθος πρησμένο και πονάκια χαμηλά δεν έχω κάτι άλλο.

Πολύ ψηλή η χοριακη..Μια χαρά είσαι!! Άντε να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο, και μετά το Nipt Για να ησυχάσουμε κάπως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annita3 είπε:

Πολύ ψηλή η χοριακη..Μια χαρά είσαι!! Άντε να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο, και μετά το Nipt Για να ησυχάσουμε κάπως.. 

nipt??? Τι είναι αυτό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

nipt??? Τι είναι αυτό ;;

Είναι η εξέταση αίματος που εξετάζουν το DNA Του μωρού. Έχει διάφορα ονόματα.. ανάλογα με το κέντρο.. non invansine pre natal test. Σου δείχνει με βεβαιότητα 99,9 αν το έμβρυο πάσχει από σύνδρομο down, και από άλλα 2/3 σύνδρομα (ενώ η Αυχενική σου δείχνει μόνο ποσοστα) και σου δείχνει και το φύλο του μωρού. Γίνεται περίπου την 12η βδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annita3 είπε:

Είναι η εξέταση αίματος που εξετάζουν το DNA Του μωρού. Έχει διάφορα ονόματα.. ανάλογα με το κέντρο.. non invansine pre natal test. Σου δείχνει με βεβαιότητα 99,9 αν το έμβρυο πάσχει από σύνδρομο down, και από άλλα 2/3 σύνδρομα (ενώ η Αυχενική σου δείχνει μόνο ποσοστα) και σου δείχνει και το φύλο του μωρού. Γίνεται περίπου την 12η βδομάδα.. 

Αα κ εγω δεν την ηξερα αυτη την εξεταση!! Μπραβο πολυ ωρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ δεν ξέρω από καθυστέρηση κλπ γιατί έκανα εξωσωματική και ήταν στάνταρ η μέρα για τη χοριακη. Ξεκίνησα με 218, διπλασίασα 2 μέρες μετά και μια βδομάδα αργότερα που είχα αίμα ήταν 7260. Όχι το φύλο δεν παίζει ρόλο. Από συμπτώματα και γω στήθος πρησμένο και πονάκια χαμηλά δεν έχω κάτι άλλο.

@annie! μου εσυ σημερα θα ακουσετε καρδουλα; σου εχει πει ο γιατρος κατι;; να ξερω αν περιμενω κ εγω για αυριο!! Η ειναι νωρις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Είναι η εξέταση αίματος που εξετάζουν το DNA Του μωρού. Έχει διάφορα ονόματα.. ανάλογα με το κέντρο.. non invansine pre natal test. Σου δείχνει με βεβαιότητα 99,9 αν το έμβρυο πάσχει από σύνδρομο down, και από άλλα 2/3 σύνδρομα (ενώ η Αυχενική σου δείχνει μόνο ποσοστα) και σου δείχνει και το φύλο του μωρού. Γίνεται περίπου την 12η βδομάδα.. 

Αααα δηλαδή αντί για αυχενική κανείς αυτή; Που γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

@annie! μου εσυ σημερα θα ακουσετε καρδουλα; σου εχει πει ο γιατρος κατι;; να ξερω αν περιμενω κ εγω για αυριο!! Η ειναι νωρις!!

Την προηγούμενη βδομάδα που πήγα να μου γράψει φάρμακα μου είπε πως θα δούμε σάκο σήμερα και σε 2 βδομαδες καρδούλα. Τα κορίτσια από το θέμα της εξωσωματικής λένε πως ίσως να ακούσουμε και καρδούλα. Τώρα τι να σου πω. Εγώ παω με την ψυχολογία του σάκου κ βλέπουμε..

 

@Annita3 Είναι υποχρεωτική η εξέταση ή την κάνουν μόνο αν τη ζητήσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Την προηγούμενη βδομάδα που πήγα να μου γράψει φάρμακα μου είπε πως θα δούμε σάκο σήμερα και σε 2 βδομαδες καρδούλα. Τα κορίτσια από το θέμα της εξωσωματικής λένε πως ίσως να ακούσουμε και καρδούλα. Τώρα τι να σου πω. Εγώ παω με την ψυχολογία του σάκου κ βλέπουμε..

 

@Annita3 Είναι υποχρεωτική η εξέταση ή την κάνουν μόνο αν τη ζητήσεις; 

Η εξέταση γίνεται σε μικροβιολογικοα κέντρα. Είναι μια απλή εξέταση αίματος κορίτσια.. απλώς το δείγμα αίματος πρέπει ίσως να σταλει σε ειδικά εργαστήρια. Ρωτήστε το μικροβιολογικο σας..Η εξέταση δεν είναι υποχρεωτική, πρέπει να τη ζητήσεις γιατί έχει και κάποιο κόστος. Αλλά για μένα είναι απαραίτητη! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη βγήκε καθαρή, στη δεύτερη όμως μου βρήκε πρόβλημα που δεν το είχε βρει η Αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Την προηγούμενη βδομάδα που πήγα να μου γράψει φάρμακα μου είπε πως θα δούμε σάκο σήμερα και σε 2 βδομαδες καρδούλα. Τα κορίτσια από το θέμα της εξωσωματικής λένε πως ίσως να ακούσουμε και καρδούλα. Τώρα τι να σου πω. Εγώ παω με την ψυχολογία του σάκου κ βλέπουμε..

 

@Annita3 Είναι υποχρεωτική η εξέταση ή την κάνουν μόνο αν τη ζητήσεις; 

Αα καταλαβα!! Εε οπως γινει αρκει να ειναι ολα καλα😊🙏🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια βλέπετε όνειρα τώρα στην εγκυμοσυνη ;;; 

Πωωπω τωρα που το λες, εχω μερικα βραδια που βλεπω πολυ εντονα ονειρα τρομακτικα!! Εχθες σηκωθηκα με ταχυπαλμια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωωπω τωρα που το λες, εχω μερικα βραδια που βλεπω πολυ εντονα ονειρα τρομακτικα!! Εχθες σηκωθηκα με ταχυπαλμια!!

Έτσι και εγώ,,, νομίζω το άγχος μας μας βγαίνει στα όνειρα.., ταινίες ολόκληρες παιδί μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι και εγώ,,, νομίζω το άγχος μας μας βγαίνει στα όνειρα.., ταινίες ολόκληρες παιδί μου... 

Ναι αγχος πιστευω κ εγω οτι ειναι!! Αστα σεναρια ολοκληρα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στο γιατρό!! Είναι δίδυμα!!! 2 σακοιιιιι!! Είδαμε τις καρδούλες να πάλλονται. Έχω μια ψιλό αποκόλληση και έχω αίμα πάλι.. Κατά τα αλλα όλα καλά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...