Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

 Όταν είχα πάει πρώτη φορά του είπα ότι είχα πονακια μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό, και δεν πρέπει να πονάς. Μετά είχα δει λίγο καφέ και τον πήρα τηλ και μου έλεγε ότι δνε ξέρουμε καν αν είναι εγκυμοσυνη και  είναι πολύ νωρίς (με δεύτερη χοριακη που ειχα κανει, η πρώτη ήταν 266 και η δεύτερη μετά από τρεις μερες 1358.9) και σου έχω δώσει προγεστερονη αλλά και αυτή έτσι τη δίνουμε είναι της μόδας. Και το κορυφαίο που μου είπε ηταν: "εντάξει και άμα δεν υπάρξει εγκυμοσυνη πες τον άντρα σου την επόμενη φορά να σου βάλει πιο καλό". 

Αυτά κορίτσια μου... Δεν του μίλησα ασχημα... Είχα πάθει σοκ. 

Τι μλκς...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Βρε κορίτσια μου, κάτι άσχετο. Μήπως γνωρίζεται. Ημιμονιμο μανικιουρ κάνει να κανουμε; κάπου διάβασα ναι, κάπου οχι και δε ξέρω... 

Κάνει κάνει... Απλά είναι πολύ προσωπικό για κάθε κοπέλα αν τυχόν την ενοχλούν οι μυρωδιές το αποφεύγει.. Γενικά δεν επηρεάζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κάνει κάνει... Απλά είναι πολύ προσωπικό για κάθε κοπέλα αν τυχόν την ενοχλούν οι μυρωδιές το αποφεύγει.. Γενικά δεν επηρεάζει.. 

Αα ωραία... Σε ευχαριστώ!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Βρε κορίτσια μου, κάτι άσχετο. Μήπως γνωρίζεται. Ημιμονιμο μανικιουρ κάνει να κανουμε; κάπου διάβασα ναι, κάπου οχι και δε ξέρω... 

Νομίζω πως είναι θέμα γιατρού !!!! Εμένα μ είπε όχι,,, Για το πρώτο τρίμηνο . Ούτε μαλλιά ,,, αλλά ξέρω κοπελες που τις άφηνε η γιατρός τους. ,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω πως είναι θέμα γιατρού !!!! Εμένα μ είπε όχι,,, Για το πρώτο τρίμηνο . Ούτε μαλλιά ,,, αλλά ξέρω κοπελες που τις άφηνε η γιατρός τους. ,, 

Ευχαριστώ!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσι μου σε πήρε ο γιατρός σου τελικά; 

Ναι με πήρε η μαία. Έκανα μια έξτρα ένεση προγεστερονης και ξεκούραση. Να μην ανησυχώ λέει όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι με πήρε η μαία. Έκανα μια έξτρα ένεση προγεστερονης και ξεκούραση. Να μην ανησυχώ λέει όλα καλά 

Μπραβο βρε κοριτσακι μου🙏 δοξα τω Θεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annita3 είπε:

Αυτοί οι γιατροί πρέπει να μπαίνουν αμέσως στη θέση τους. Ειναι απαράδεκτη και φαλλοκρατικη αυτή η συμπεριφορά! Ποιος τους δίνει το δικαίωμα να μιλάνε απαξιωτικά και με "οικειοτητα" σε ασθενείς τους? Παρέχουν μια υπηρεσία για την οποία πληρώνονται αδρά και η σχέση σταματάει εκεί. Το "τι θα μου βάλει ο άντρας μου" και τι "θα του βαλω" δεν αφορά κανέναν τρίτο. Απαξίωση σε αυτές τις συμπεριφορές και αποκλεισμό σε όσους φέρονται κατ' αυτόν τον τρόπο!

Πραγματικα δεν πρεπει να λεγονται γιατροι τετοιοι ανθρωποι!!! Απαπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ναι με πήρε η μαία. Έκανα μια έξτρα ένεση προγεστερονης και ξεκούραση. Να μην ανησυχώ λέει όλα καλά 

Αχ, πολύ χαίρομαι κορίτσι μου!!! Μπράβο!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Βρε κορίτσια μου, κάτι άσχετο. Μήπως γνωρίζεται. Ημιμονιμο μανικιουρ κάνει να κανουμε; κάπου διάβασα ναι, κάπου οχι και δε ξέρω... 

Εμένα μου είπε να βάφω κανονικά αλλά όχι ημιμόνιμο κ τζελ.αλλα είναι αυστηρή κ στο βάψιμο των μαλλιών ούτε με φυτική δεν με αφήνει αν δεν περάσει το 3μηνο..οπότε νομίζω είναι στον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μια απορία είναι καμία ανασφαλιστη για να μου πει πόσο βγαίνουν οι εξετάσεις του πρώτου τριμήνου??η να ξέρει στο περίπου πόσο..γιατι δεν είμαστε παντρεμένοι κ εγώ επειδή έχω πολλά (αναγουλες πρηξηματα..τα πάντα)δεν θέλω να κάνω ακόμα τον γάμο θέλω μόλις περάσουν αυτά ..αλλά δεν έχω ασφάλεια κ με αγχονει πολύ αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου μια απορία είναι καμία ανασφαλιστη για να μου πει πόσο βγαίνουν οι εξετάσεις του πρώτου τριμήνου??η να ξέρει στο περίπου πόσο..γιατι δεν είμαστε παντρεμένοι κ εγώ επειδή έχω πολλά (αναγουλες πρηξηματα..τα πάντα)δεν θέλω να κάνω ακόμα τον γάμο θέλω μόλις περάσουν αυτά ..αλλά δεν έχω ασφάλεια κ με αγχονει πολύ αυτό!

Κοριτσι μου εχω την εντυπωση πως αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο να τις κανεις δεν θα πληρωσεις τπτ!! Ρωτα το να δεις!! Απ εξω λογικα θα ειναι καμποσα τα χρηματα, δεν ξερω να πω ποσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Βρε κορίτσια μου, κάτι άσχετο. Μήπως γνωρίζεται. Ημιμονιμο μανικιουρ κάνει να κανουμε; κάπου διάβασα ναι, κάπου οχι και δε ξέρω... 

Εγω δεν τον εχω ρωτησει ακομα αλλα απ οτι ξερω δεν αφηνει τπτ πριν το 1ο τριμηνο!! Παντως επειδη το σπουδασα κ αυτο με τα νυχια, αν θες τη γνωμη μου ασε να περασει οσο περισσοτερος καιρος μπορεις ολα αυτα ειναι χημικα απο το απλο μεχρι το ημιμονιμο κτλ, και το νυχι απορροφα ουσιες απ οτι βαλουμε πανω!! Αλλα ρωτα κ τη γιατρο σου και βλεπεις🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου μια απορία είναι καμία ανασφαλιστη για να μου πει πόσο βγαίνουν οι εξετάσεις του πρώτου τριμήνου??η να ξέρει στο περίπου πόσο..γιατι δεν είμαστε παντρεμένοι κ εγώ επειδή έχω πολλά (αναγουλες πρηξηματα..τα πάντα)δεν θέλω να κάνω ακόμα τον γάμο θέλω μόλις περάσουν αυτά ..αλλά δεν έχω ασφάλεια κ με αγχονει πολύ αυτό!

Καλημερα κορίτσι μου! Μπορείς να ρωτήσεις στο μικροβιολογικό που θα το κανείς γιατί ξέρω ότι παίζει με τις τιμές(μερικοί τα έχουν πακέτο σαν προσφορά) ..,, είναι και ανάλογα με το ποιες εξετάσεις θα κανείς. Για παράδειγμα εμένα ήθελε να κάνω κυστικη ίνωση που κάνει 100€ ενώ σε φίλες μου δεν την ήθελε... επίσης μπορείς να τα κάνεις στο νοσοκομείο Που θα είναι δωρεάν . Δεν ξέρω αν σου επιτρέψουν να τις κανείς και να πας το παραπεμπτικό αργότερα (όχι και παρά πολύ βέβαια) Σαν εξυπηρέτηση.,,, η αλλιώς να τις γράψεις κάπου άλλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω δεν τον εχω ρωτησει ακομα αλλα απ οτι ξερω δεν αφηνει τπτ πριν το 1ο τριμηνο!! Παντως επειδη το σπουδασα κ αυτο με τα νυχια, αν θες τη γνωμη μου ασε να περασει οσο περισσοτερος καιρος μπορεις ολα αυτα ειναι χημικα απο το απλο μεχρι το ημιμονιμο κτλ, και το νυχι απορροφα ουσιες απ οτι βαλουμε πανω!! Αλλα ρωτα κ τη γιατρο σου και βλεπεις🙂 

Συμφωνώ απόλυτα!!!!! 🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω δεν τον εχω ρωτησει ακομα αλλα απ οτι ξερω δεν αφηνει τπτ πριν το 1ο τριμηνο!! Παντως επειδη το σπουδασα κ αυτο με τα νυχια, αν θες τη γνωμη μου ασε να περασει οσο περισσοτερος καιρος μπορεις ολα αυτα ειναι χημικα απο το απλο μεχρι το ημιμονιμο κτλ, και το νυχι απορροφα ουσιες απ οτι βαλουμε πανω!! Αλλα ρωτα κ τη γιατρο σου και βλεπεις🙂 

Κατάλαβα... Θα το αποφύγω... Σε ευχαριστώ!! 

Κοριτσια, σήμερα έχω αρκετά υγρά... Έχω ανησυχήσει λιγάκι... Ξέρετε είναι φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κατάλαβα... Θα το αποφύγω... Σε ευχαριστώ!! 

Κοριτσια, σήμερα έχω αρκετά υγρά... Έχω ανησυχήσει λιγάκι... Ξέρετε είναι φυσιολογικό; 

Τα υγρά είναι φυσιολογικά... Θεωρούνται και σύμπτωμα εγκυμοσύνης.. Μην ανησυχείς καθόλου!! Εδώ εγώ καφέ έχω πλέον μόνιμα κ δεν απασχολεί το γιατρό καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Τα υγρά είναι φυσιολογικά... Θεωρούνται και σύμπτωμα εγκυμοσύνης.. Μην ανησυχείς καθόλου!! Εδώ εγώ καφέ έχω πλέον μόνιμα κ δεν απασχολεί το γιατρό καθόλου 

Σε ευχαριστώ πολυ που μου απάντησες τόσο γρήγορα...  Είχα τρομαξει πολύ!!!  Είμαι σε μια φάση που όλα με τρομάζουν... 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ που μου απάντησες τόσο γρήγορα...  Είχα τρομαξει πολύ!!!  Είμαι σε μια φάση που όλα με τρομάζουν... 😂

Τίποτα κορίτσι μου!! Χχαχχ νομίζω όλες τρομάζουμε με τα πάντα!!!! Σκέψου ότι όταν είδα τα καφέ πανικοβλήθηκα, στο αίμα λέω το έχασα πάει και τώρα που έχω καφέ πάλι λέω αφού η χοριακη είναι καλή ποιος νοιάζεται.... Ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά... είπαμε μόνιμο άγχος πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τίποτα κορίτσι μου!! Χχαχχ νομίζω όλες τρομάζουμε με τα πάντα!!!! Σκέψου ότι όταν είδα τα καφέ πανικοβλήθηκα, στο αίμα λέω το έχασα πάει και τώρα που έχω καφέ πάλι λέω αφού η χοριακη είναι καλή ποιος νοιάζεται.... Ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά... είπαμε μόνιμο άγχος πλέον 

Καλά εννοείται, ένας άγχος μόνιμο πλέον...  Όλα καλά θα πάνε!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia13 είπε:

Κατάλαβα... Θα το αποφύγω... Σε ευχαριστώ!! 

Κοριτσια, σήμερα έχω αρκετά υγρά... Έχω ανησυχήσει λιγάκι... Ξέρετε είναι φυσιολογικό; 

Κ εγω ειναι μερεε που εχω πιο πολλα απο αλλες!! Ειναι φυσιολογικο αρκει να μην σου μυριζουν περιεργα και να μην εχεις φαγουρα η κατι αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω ειναι μερεε που εχω πιο πολλα απο αλλες!! Ειναι φυσιολογικο αρκει να μην σου μυριζουν περιεργα και να μην εχεις φαγουρα η κατι αλλο!!

Όχι δεν έχω τέτοια συμπτώματα... Μονο τα υγρά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Όχι δεν έχω τέτοια συμπτώματα... Μονο τα υγρά... 

Ε ειναι φυσιολογικα κοριτσι μου μην αγχωνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...