Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαι μια χαρά. Δόξα τω Θεω δεν έχω τέτοια ακόμα. Εμένα με ζορίζουν οι απογευματινές-βραδινές ώρες περισσότερο κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το πρωί είμαι πούπουλο.. Λέμε τώρα!!😂😂😂

Χαχαχα καλα απο το απογευμα κ μετα κ εγω πεφτω, και ενα περιεργο πραγμα, οτι με πιανει στο στομαχι καουρα φουασκωμα κτλ, τετοιες ωρες το παθαινω! Το πρωι τπτ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα καλα απο το απογευμα κ μετα κ εγω πεφτω, και ενα περιεργο πραγμα, οτι με πιανει στο στομαχι καουρα φουασκωμα κτλ, τετοιες ωρες το παθαινω! Το πρωι τπτ!!

Όχι όχι καούρες κλπ από το πρωί δεν έχω παράπονο..😂😂😂 Σε μένα είναι κ πολύ πιο περιορισμένος ο χώρος στην κοιλιά αλλά δεν πειράζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι όχι καούρες κλπ από το πρωί δεν έχω παράπονο..😂😂😂 Σε μένα είναι κ πολύ πιο περιορισμένος ο χώρος στην κοιλιά αλλά δεν πειράζει 

Εεε εσυ δικαιολογημενα, με δυο ζιζανιακια ειναι πιο περιορισμενα τα πραγματα😂 καλα να ειναι τα μωρακια μας! Σκεφτομαι οτι τελιωνει ολο αυτο και δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εεε εσυ δικαιολογημενα, με δυο ζιζανιακια ειναι πιο περιορισμενα τα πραγματα😂 καλα να ειναι τα μωρακια μας! Σκεφτομαι οτι τελιωνει ολο αυτο και δεν μπορω να το συνειδητοποιησω ακομα!

Αστα να πάνε.. Ποτε μάθαμε πως είμαστε έγκυες κ τώρα έχει μείνει ένας μήνας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αστα να πάνε.. Ποτε μάθαμε πως είμαστε έγκυες κ τώρα έχει μείνει ένας μήνας ..

Πωπω σσν νερακι περναει ο καιρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; @Ioann89 πως είστε σήμερα κοριτσάκι μου; 

Καλημερα κοριτσάκι μ ! Είμαι καλύτερα!!! Πάλι καλά! Έχω βέβαια βήχα και αυτό μ φέρνει πολλά υγρά και μ έπιασε ένας φόβος μήπως είναι αμνιακό . Μίλησα με γιατρό και είπε αν συνεχιστεί θα πρέπει να πάω νοσοκομείο να είμαστε σίγουροι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μ ! Είμαι καλύτερα!!! Πάλι καλά! Έχω βέβαια βήχα και αυτό μ φέρνει πολλά υγρά και μ έπιασε ένας φόβος μήπως είναι αμνιακό . Μίλησα με γιατρό και είπε αν συνεχιστεί θα πρέπει να πάω νοσοκομείο να είμαστε σίγουροι! 

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μηπως ειναι ουρα; στο λεω γιατι κ εγω αν βηξω η φτερνιστω εχω διαρροες σχεδον παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μηπως ειναι ουρα; στο λεω γιατι κ εγω αν βηξω η φτερνιστω εχω διαρροες σχεδον παντα!!

Μακαριιιιιι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά είπα να ενημερώσω για καλό και για κακό  ! Πήγα να κάνω μπάνιο και σήκωσα το πόδι να μπω μπανιέρα και έτρεξαν λιγάκι! (Σορυ για την περιγραφή) Η γιατρός είπε μπορεί να πατούσε ο Μικρός Κάι γι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαριιιιιι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά είπα να ενημερώσω για καλό και για κακό  ! Πήγα να κάνω μπάνιο και σήκωσα το πόδι να μπω μπανιέρα και έτρεξαν λιγάκι! (Σορυ για την περιγραφή) Η γιατρός είπε μπορεί να πατούσε ο Μικρός Κάι γι αυτό! 

Ναι μπορει να πιεζε το μικρακι!! Καλα εκανες κ την πηρες δε το συζητω, κ αν δεις πως συνεχιζει να πας να εισαι κ σιγουρη😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαριιιιιι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά είπα να ενημερώσω για καλό και για κακό  ! Πήγα να κάνω μπάνιο και σήκωσα το πόδι να μπω μπανιέρα και έτρεξαν λιγάκι! (Σορυ για την περιγραφή) Η γιατρός είπε μπορεί να πατούσε ο Μικρός Κάι γι αυτό! 

Έχει δίκιο η @Κατερίνα!!! Κ μένα στο φτέρνισμα μπορεί να μου φύγουν. Εύχομαι να μην είναι αμνιακό. Άντε μπράβο κοριτσάκι μου που είσαι καλύτερα!! Μέχρι ποτε είναι η καραντίνα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Έχει δίκιο η @Κατερίνα!!! Κ μένα στο φτέρνισμα μπορεί να μου φύγουν. Εύχομαι να μην είναι αμνιακό. Άντε μπράβο κοριτσάκι μου που είσαι καλύτερα!! Μέχρι ποτε είναι η καραντίνα σας;

Μακαρι κορίτσια μου! Την Δευτέρα κανονικά! Αλλά θα πρέπει να έχουμε 3 μέρες χωρίς κανένα σύμπτωμα! Ελπίζω από σήμερα να μην ξανά έχω τίποτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μπορει να πιεζε το μικρακι!! Καλα εκανες κ την πηρες δε το συζητω, κ αν δεις πως συνεχιζει να πας να εισαι κ σιγουρη😊

Εννοείται ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι κορίτσια μου! Την Δευτέρα κανονικά! Αλλά θα πρέπει να έχουμε 3 μέρες χωρίς κανένα σύμπτωμα! Ελπίζω από σήμερα να μην ξανά έχω τίποτα!!!! 

Θα κανετε επαναληπτικο τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι κορίτσια μου! Την Δευτέρα κανονικά! Αλλά θα πρέπει να έχουμε 3 μέρες χωρίς κανένα σύμπτωμα! Ελπίζω από σήμερα να μην ξανά έχω τίποτα!!!! 

Θα ξανακάνετε τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θα κανετε επαναληπτικο τεστ;;

@annie! Όχι ! Μας είπαν από τον εοδυ ότι δεν χρειάζεται! Αρκεί να είμαστε 3 μέρες χωρίς καθόλου συμπτώματα! Το περίεργο είναι ότι εμείς από τα συμπτώματα είμαστε 10 μέρες σε καραντίνα ενώ αυτοί που ήρθαμε σε επαφή 14! Και μ έκανε εντύπωση ότι μας πήραν τηλ και από εοδυ και από υπουργείο προστασίας του πολίτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@annie! Όχι ! Μας είπαν από τον εοδυ ότι δεν χρειάζεται! Αρκεί να είμαστε 3 μέρες χωρίς καθόλου συμπτώματα! Το περίεργο είναι ότι εμείς από τα συμπτώματα είμαστε 10 μέρες σε καραντίνα ενώ αυτοί που ήρθαμε σε επαφή 14! Και μ έκανε εντύπωση ότι μας πήραν τηλ και από εοδυ και από υπουργείο προστασίας του πολίτη! 

Και εγω 14 μερες ξερω οτι ειναι η καραντινα, κ επισης ξερω οτι κ χωρις συμπτωματα το τεστ μπορει να συνεχιζει να βγαινει θετικο γι αυτο το επαναλαμβανουν μεχρι να αρνητικοποιηθει και τοτε ληγει η καραντινα! Αυτο δλδ εγινε σε καποια ατομα απο τη δουλεια μου που ειχαν κολλησει κ μου τα λεγανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@annie! Όχι ! Μας είπαν από τον εοδυ ότι δεν χρειάζεται! Αρκεί να είμαστε 3 μέρες χωρίς καθόλου συμπτώματα! Το περίεργο είναι ότι εμείς από τα συμπτώματα είμαστε 10 μέρες σε καραντίνα ενώ αυτοί που ήρθαμε σε επαφή 14! Και μ έκανε εντύπωση ότι μας πήραν τηλ και από εοδυ και από υπουργείο προστασίας του πολίτη! 

Ναι κ σε μας είχαν πάρει κ από την αστυνομία.. Σε ρωτάω για το τεστ γιατί η γιαγιά όταν βγήκε από το νοσοκομείο μετά από 22 μέρες ήταν ακόμα θετική. Ασυμπτωματικη ήταν 3 μέρες σίγουρα. Κ έμεινε πάλι 14 μέρες καραντίνα κ μετά βγήκε αρνητική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και εγω 14 μερες ξερω οτι ειναι η καραντινα, κ επισης ξερω οτι κ χωρις συμπτωματα το τεστ μπορει να συνεχιζει να βγαινει θετικο γι αυτο το επαναλαμβανουν μεχρι να αρνητικοποιηθει και τοτε ληγει η καραντινα! Αυτο δλδ εγινε σε καποια ατομα απο τη δουλεια μου που ειχαν κολλησει κ μου τα λεγανε!

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και εγω 14 μερες ξερω οτι ειναι η καραντινα, κ επισης ξερω οτι κ χωρις συμπτωματα το τεστ μπορει να συνεχιζει να βγαινει θετικο γι αυτο το επαναλαμβανουν μεχρι να αρνητικοποιηθει και τοτε ληγει η καραντινα! Αυτο δλδ εγινε σε καποια ατομα απο τη δουλεια μου που ειχαν κολλησει κ μου τα λεγανε!

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι κ σε μας είχαν πάρει κ από την αστυνομία.. Σε ρωτάω για το τεστ γιατί η γιαγιά όταν βγήκε από το νοσοκομείο μετά από 22 μέρες ήταν ακόμα θετική. Ασυμπτωματικη ήταν 3 μέρες σίγουρα. Κ έμεινε πάλι 14 μέρες καραντίνα κ μετά βγήκε αρνητική.

Τι να σας πω αυτό μας είπαν! Θα πάρω να ρωτήσω και πάλι ! Δεν ξέρω γιατί μας είπαν έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα κάποια στιγμή να ξανά κάνετε  το τεστ για να νιώσεις σίγουρια όσο για το αμνιακό που λες στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάει δύο φορές στο νοσοκομείο για αυτό ήταν ουρά με πιέζει το μωρό αλλά ησύχαζα πολύ όταν πηγαινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Για μένα κάποια στιγμή να ξανά κάνετε  το τεστ για να νιώσεις σίγουρια όσο για το αμνιακό που λες στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάει δύο φορές στο νοσοκομείο για αυτό ήταν ουρά με πιέζει το μωρό αλλά ησύχαζα πολύ όταν πηγαινα

Προς το παρόν δεν έχω πολλά με το που ηρέμησα από τον βήχα! Αλλά αν ξανά δω θα πάω σίγουρα , για να είμαι ήσυχη πιο πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μηπως ειναι ουρα; στο λεω γιατι κ εγω αν βηξω η φτερνιστω εχω διαρροες σχεδον παντα!!

Και εγω το ιδιο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2020 at 12:46 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι παίρνω φουλ βιταμίνες! Και φρούτα . Χαμός!!!!! Εμένα είναι 2.7 και είμαι 34η εβδομάδα και σκέφτηκα μήπως γεννήσω νωρίτερα! Γιατί κάποια χτες έγραψε ανάλογα τον τράχηλο.,, πως νιώθεις εσυ κορίτσι μ που φτάνει ο καιρός;;;

Μαζί είμαστε!!! Λες να γεννήσουμε Δεκέμβρη;

Περαστικά με τον κορωνοιό! Πώς τα καταφέρνετε που είστε και οι δύο άρρωστοι με τον άνδρα σου όσον αφορά στις τρέχουσες δουλειές π.χ. φαγητό; Και είσαι και έγκυος. Δύναμη και υπομονή!!! Θα περάσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2020 at 12:32 ΜΜ, ο/η Dona90 είπε:

@Eiffel ναι τότε έχω Πητ 15.1 κ λόγω διαβήτη θα γεννήσω στην 38 εβδομάδα (πρώτη εβδομάδα του χρόνου) με πρόκληση αλλά για φυσιολογικα θα ξεκινήσουμε ελπίζω να μην χρειαστεί καισαρική.εκτος κ αν μου κάνει την χαρεί κ έρθει λίγο πιο νωρίς να κανονικά.

Μαζί είμαστε!!! Εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον γιατρό μου, υποθέτω στο επόμενο ραντεβού θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 ούρα είναι επειδή το μωρό πιέζει την ουροδόχο κύστη. Doppler έκανες; Εκεί σου μετράει το αμνιακό υγρό και θα εφησυχαστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...