Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια !!! Πως είστε; Εγώ έχω δέκατα και νιώθω κουρασμένη.,.ειμαι λιγάκι χειρότερα από χτες., ελπίζω μέσα στην μέρα να συνέλθω! Να ρωτήσω κάτι ο τράχηλος σας ποσό είναι; Και σε ποια εβδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Πως είστε; Εγώ έχω δέκατα και νιώθω κουρασμένη.,.ειμαι λιγάκι χειρότερα από χτες., ελπίζω μέσα στην μέρα να συνέλθω! Να ρωτήσω κάτι ο τράχηλος σας ποσό είναι; Και σε ποια εβδομάδα; 

Καλημέρα κοριτσάκι μου, υπομονή, σκεπάσου κ πολύ βιταμίνη c. Εμένα είναι σταθερά στα 22 χιλιοστά μετά την περιδεση. 30+6 σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 Και εσυ τότε δεν έχεις;;; Νομίζω με ίδια πητ μας είχε πει 1-2 Ιανουαρίου θα γεννήσει! Εσυ θα γεννήσεις φυσιολογικα η με καισαρικη; 

@Eiffel ναι τότε έχω Πητ 15.1 κ λόγω διαβήτη θα γεννήσω στην 38 εβδομάδα (πρώτη εβδομάδα του χρόνου) με πρόκληση αλλά για φυσιολογικα θα ξεκινήσουμε ελπίζω να μην χρειαστεί καισαρική.εκτος κ αν μου κάνει την χαρεί κ έρθει λίγο πιο νωρίς να κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Πως είστε; Εγώ έχω δέκατα και νιώθω κουρασμένη.,.ειμαι λιγάκι χειρότερα από χτες., ελπίζω μέσα στην μέρα να συνέλθω! Να ρωτήσω κάτι ο τράχηλος σας ποσό είναι; Και σε ποια εβδομάδα; 

Κορίτσι μμ μπόλικες βιταμίνες κ όλα θα πάνε καλά!!από τράχηλο δεν ξέρω από την β επιπέδου έχουν να Μ το δούνε .δεν Μ έχουν πει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσι μμ μπόλικες βιταμίνες κ όλα θα πάνε καλά!!από τράχηλο δεν ξέρω από την β επιπέδου έχουν να Μ το δούνε .δεν Μ έχουν πει κάτι.

Ναι ναι παίρνω φουλ βιταμίνες! Και φρούτα . Χαμός!!!!! Εμένα είναι 2.7 και είμαι 34η εβδομάδα και σκέφτηκα μήπως γεννήσω νωρίτερα! Γιατί κάποια χτες έγραψε ανάλογα τον τράχηλο.,, πως νιώθεις εσυ κορίτσι μ που φτάνει ο καιρός;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια !!! Πως είστε; Εγώ έχω δέκατα και νιώθω κουρασμένη.,.ειμαι λιγάκι χειρότερα από χτες., ελπίζω μέσα στην μέρα να συνέλθω! Να ρωτήσω κάτι ο τράχηλος σας ποσό είναι; Και σε ποια εβδομάδα; 

Καλημερα κοριτσι μου... Ελπίζω να περάσει σύντομα όλο αυτό.. 

Στις 31 και 1 εβδομάδες ήταν 30.7 ο τραχηλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι παίρνω φουλ βιταμίνες! Και φρούτα . Χαμός!!!!! Εμένα είναι 2.7 και είμαι 34η εβδομάδα και σκέφτηκα μήπως γεννήσω νωρίτερα! Γιατί κάποια χτες έγραψε ανάλογα τον τράχηλο.,, πως νιώθεις εσυ κορίτσι μ που φτάνει ο καιρός;;;

Ναιι εγώ το έγραψα... Ρωτησα το γιατρό αν υπάρχει περίπτωση γεννήσω με το που μπω στο μήνα μου και μου είπε εφόσον έχω καλό τράχηλο μπορεί να πάω μέχρι τέλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι παίρνω φουλ βιταμίνες! Και φρούτα . Χαμός!!!!! Εμένα είναι 2.7 και είμαι 34η εβδομάδα και σκέφτηκα μήπως γεννήσω νωρίτερα! Γιατί κάποια χτες έγραψε ανάλογα τον τράχηλο.,, πως νιώθεις εσυ κορίτσι μ που φτάνει ο καιρός;;;

Πως να νιώθω έχει άρχισει το άγχος βλέπω όνειρα πολλά με γέννες κ μόλις ετοίμασα την βαλίτσα.μου λείπουν χαλιά μόνο που δεν πρόλαβα να πάρω για όλο το σπίτι.ελπιζω τουλάχιστον για το παιδικό να προλάβω να πάρω . εύχομαι η καινούργια μας χρόνια με τα νινακια μας να είναι πιο όμορφη από αυτή!

Τον τράχηλο στο μετράνε κολπικά?

Αύριο έχω. Ντοπλερ μήπως το δούνε αυτοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Πως να νιώθω έχει άρχισει το άγχος βλέπω όνειρα πολλά με γέννες κ μόλις ετοίμασα την βαλίτσα.μου λείπουν χαλιά μόνο που δεν πρόλαβα να πάρω για όλο το σπίτι.ελπιζω τουλάχιστον για το παιδικό να προλάβω να πάρω . εύχομαι η καινούργια μας χρόνια με τα νινακια μας να είναι πιο όμορφη από αυτή!

Τον τράχηλο στο μετράνε κολπικά?

Αύριο έχω. Ντοπλερ μήπως το δούνε αυτοί!

Κ εγω ηθελα χαλακια κ δεν προλαβα, μακαρι να ειμαστς καλυτερα απο του χρονου🙏 ατο ντομπλερ το μετρανε απο τον υπερηχο απ οτι ξερω, κ εγω εχω την αλλη Δευτερα!! Βαλιτσα κ εγω πρεπει να φτιαξω κ πρεπει να παρω μερικα πραγματα ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου... Ελπίζω να περάσει σύντομα όλο αυτό.. 

Στις 31 και 1 εβδομάδες ήταν 30.7 ο τραχηλος 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Ναιι εγώ το έγραψα... Ρωτησα το γιατρό αν υπάρχει περίπτωση γεννήσω με το που μπω στο μήνα μου και μου είπε εφόσον έχω καλό τράχηλο μπορεί να πάω μέχρι τέλος... 

Εγώ στις 28 εβδομάδες είχα αν δεν κάνω λάθος 3.1 και τώρα στις 34 ακριβώς που πήγα 2.7 αλλά είχα μια εβδομάδα που δεν έπαιρνα προγεστερονη ! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω ηθελα χαλακια κ δεν προλαβα, μακαρι να ειμαστς καλυτερα απο του χρονου🙏 ατο ντομπλερ το μετρανε απο τον υπερηχο απ οτι ξερω, κ εγω εχω την αλλη Δευτερα!! Βαλιτσα κ εγω πρεπει να φτιαξω κ πρεπει να παρω μερικα πραγματα ακομα!

Τι σ έχει μείνει για την βαλίτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Πως να νιώθω έχει άρχισει το άγχος βλέπω όνειρα πολλά με γέννες κ μόλις ετοίμασα την βαλίτσα.μου λείπουν χαλιά μόνο που δεν πρόλαβα να πάρω για όλο το σπίτι.ελπιζω τουλάχιστον για το παιδικό να προλάβω να πάρω . εύχομαι η καινούργια μας χρόνια με τα νινακια μας να είναι πιο όμορφη από αυτή!

Τον τράχηλο στο μετράνε κολπικά?

Αύριο έχω. Ντοπλερ μήπως το δούνε αυτοί!

Άσε αυτό με τα όνειρα ισχύει.,, όλο αγχωτικά όνειρα βλέπω!!!! Πιστεύω μέχρι να έρθει το μωρό βα προλάβεις να πάρεις!!! Μακαρι να είναι πολύ πιο ευχάριστη η νέα χρόνια με τα μπουμπούκια μας!!! 
μισο για τον τράχηλο φαίνεται και από πάνω. Ακρίβειας μέτρηση γίνεται κολπικά, αλλά φαντάζομαι αν δεν τράχηλο από πάνω 4 δεν θα μπει στην διαδικασία να στο μετρήσει από κάτω!!! 
αντε με το καλό να δεις το ζουζουνι σ αύριο!!!!!!! Ελπίζω να είναι καλά γυρισμένο να βγάλετε και καμία φωτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Τι σ έχει μείνει για την βαλίτσα??

Θελω δικα μου εσωρουχα που περιμενω το hm να τα ξανα βγαλει, αλλα αν αργησει θα δω απο αλλου, και ψαχνω να βρω κ φορμακι εξοδου της μικρης αλλα δεν εχω βρει κατι να μου κανει κλικ!! Ρουχα δικα της μονο για την εξοδο θα θελω, οποτε μετα τα υπολοιπα τα εχω για μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Εγώ στις 28 εβδομάδες είχα αν δεν κάνω λάθος 3.1 και τώρα στις 34 ακριβώς που πήγα 2.7 αλλά είχα μια εβδομάδα που δεν έπαιρνα προγεστερονη ! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο αυτό! 

Μια χαρά είναι κοριτσάκι μου ο τράχηλος. Εμένα με 22 κ είναι χαλαρός με το θέμα προωροτητας. Δεν μ αφήνει βόλτες βέβαια αλλά ήταν πολύ ικανοποιημένος τη Δευτέρα. Που είμαι κ 3 βδομαδες πίσω από σένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά είναι κοριτσάκι μου ο τράχηλος. Εμένα με 22 κ είναι χαλαρός με το θέμα προωροτητας. Δεν μ αφήνει βόλτες βέβαια αλλά ήταν πολύ ικανοποιημένος τη Δευτέρα. Που είμαι κ 3 βδομαδες πίσω από σένα 

Και εγώ ξαπλωμένη είμαι όποτε ελπίζω να πάμε λίγο πιο πίσω!!!! Όποτε θέλουν τα μωρα μας βέβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Άσε αυτό με τα όνειρα ισχύει.,, όλο αγχωτικά όνειρα βλέπω!!!! Πιστεύω μέχρι να έρθει το μωρό βα προλάβεις να πάρεις!!! Μακαρι να είναι πολύ πιο ευχάριστη η νέα χρόνια με τα μπουμπούκια μας!!! 
μισο για τον τράχηλο φαίνεται και από πάνω. Ακρίβειας μέτρηση γίνεται κολπικά, αλλά φαντάζομαι αν δεν τράχηλο από πάνω 4 δεν θα μπει στην διαδικασία να στο μετρήσει από κάτω!!! 
αντε με το καλό να δεις το ζουζουνι σ αύριο!!!!!!! Ελπίζω να είναι καλά γυρισμένο να βγάλετε και καμία φωτό!!! 

Μακάρι γιατί έχω να την δω καλά από την β επιπέδου.κ ο μπαμπάς που δεν έρχεται πλέον περιμένει πώς κ πως για φωτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Θελω δικα μου εσωρουχα που περιμενω το hm να τα ξανα βγαλει, αλλα αν αργησει θα δω απο αλλου, και ψαχνω να βρω κ φορμακι εξοδου της μικρης αλλα δεν εχω βρει κατι να μου κανει κλικ!! Ρουχα δικα της μονο για την εξοδο θα θελω, οποτε μετα τα υπολοιπα τα εχω για μενα!

Αχχχ κ εγώ το ίδιο θέμα είχα ήθελα βρακάκια συγκεκριμένα από εκεί αλλά πιο μεγάλα κ δεν είχε.προσπαθησε να μπαίνεις πρωί γιατί βάζουν λίγα κομμάτια .έτσι πρόλαβα να πάρω εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Αχχχ κ εγώ το ίδιο θέμα είχα ήθελα βρακάκια συγκεκριμένα από εκεί αλλά πιο μεγάλα κ δεν είχε.προσπαθησε να μπαίνεις πρωί γιατί βάζουν λίγα κομμάτια .έτσι πρόλαβα να πάρω εγώ.

Ααχ αληθεια; δεν το ηξερα αυτο, θα το κανω σε ευχαριστώ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι παίρνω φουλ βιταμίνες! Και φρούτα . Χαμός!!!!! Εμένα είναι 2.7 και είμαι 34η εβδομάδα και σκέφτηκα μήπως γεννήσω νωρίτερα! Γιατί κάποια χτες έγραψε ανάλογα τον τράχηλο.,, πως νιώθεις εσυ κορίτσι μ που φτάνει ο καιρός;;;

Λογικα παιρνεις ουτρο κολπικα και 3 /4 μαγνήσια τη μερα;; Εγω τελευταια τον μετρησα 26η κ ηταν 32.παιρνω μονο 2 μαγνήσια τη μερα trofocard...θα μετρησω στις 30 εβδομαδες μαζι με ντοπλερ ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Λογικα παιρνεις ουτρο κολπικα και 3 /4 μαγνήσια τη μερα;; Εγω τελευταια τον μετρησα 26η κ ηταν 32.παιρνω μονο 2 μαγνήσια τη μερα trofocard...θα μετρησω στις 30 εβδομαδες μαζι με ντοπλερ ξανα

Παίρνω ουτροτζεσταν ναι έναλλαξ κολπικά και από το στόμα! Κολπικά μου φέρνουν κάτι σαν αλλεργία και γεμίζω φουλ υγρά και επειδή πήγα στην κλινική πολλές φορές για να δούμε αν είναι αμνιακό παίρνω λίγες μέρες από το στόμα λίγες από κάτω! Και παίρνω 3 μαγνήσια και αν δω ότι πονάω παίρνω και 4ο.με το καλό να πας στο ντοπλερ να δεις το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Παίρνω ουτροτζεσταν ναι έναλλαξ κολπικά και από το στόμα! Κολπικά μου φέρνουν κάτι σαν αλλεργία και γεμίζω φουλ υγρά και επειδή πήγα στην κλινική πολλές φορές για να δούμε αν είναι αμνιακό παίρνω λίγες μέρες από το στόμα λίγες από κάτω! Και παίρνω 3 μαγνήσια και αν δω ότι πονάω παίρνω και 4ο.με το καλό να πας στο ντοπλερ να δεις το μωράκι σου! 

Καταλαβα ! Να περασεις τον ιο ειναι τωρα το θεμα κ ολα καλά θα πανε κ τα χαπια οπως και να εχει βοηθανε!ευχαριστω κοριτσακι μου θα παω σε 2 βδομαδες περιπου θα σας ενημερωσω :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταλαβα ! Να περασεις τον ιο ειναι τωρα το θεμα κ ολα καλά θα πανε κ τα χαπια οπως και να εχει βοηθανε!ευχαριστω κοριτσακι μου θα παω σε 2 βδομαδες περιπου θα σας ενημερωσω :-) 

Εννοείται να μας ενημερωσεις  🧿🧿❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; @Ioann89 πως είστε σήμερα κοριτσάκι μου; 

Καλημερα κοριτσι μου, καλα ειμαι εγω, αν και πλεον εχω αρχισει να ποναω στα ποδια στα ισχια και απο μεσα και με εχει δυσκολεψει τις τελευταιες μερες! Αλλα ενταξει, ολα καλα!! Εσυ πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, καλα ειμαι εγω, αν και πλεον εχω αρχισει να ποναω στα ποδια στα ισχια και απο μεσα και με εχει δυσκολεψει τις τελευταιες μερες! Αλλα ενταξει, ολα καλα!! Εσυ πως εισαι;

Καλά είμαι μια χαρά. Δόξα τω Θεω δεν έχω τέτοια ακόμα. Εμένα με ζορίζουν οι απογευματινές-βραδινές ώρες περισσότερο κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το πρωί είμαι πούπουλο.. Λέμε τώρα!!😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...