Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα!!!!!πως είστε;; Χτες δεν είχα καθόλου πυρετό αλλά είχα φουλ εξάντληση και πόνο στα κοκαλα! Σήμερα έχω 37 αλλά νιώθω πιο καλά!θα δείξει πως θα πάει!  @Sweetie79 είχες συνεχόμενα φαγούρα και σε όλο το κορμί;;γιατί μ έχει πιάσει και εμένα και σκέφτηκα μήπως επειδή άλλαξα αφρόλουτρο !
@annie! μου πως είσαι;; Έφτασες σε σκαλάκι ασφαλείας όμως έτσι; 🧿❤️

Εγώ ήταν να το κάνω αυτήν την εβδομάδα αλλά όταν με το καλό περάσει όλο αυτό ! Με οποία μέλλουσα μανούλα έχω μιλήσει μου είπε ότι ζήτησε ο γιατρός ! Εσυ το έχεις κάνει;;

Δεν το έχω κάνει ακόμη προς τέλος Δεκεμβρίου μου είπε ο γυναικολόγος μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου για πείτε από ρουχαλάκια μέχρι ποιο νούμερο έχετε ψωνίσει; Και από ποσά ρουχαλάκια; 

Εγω πηρα απο 4 ζιπουνακια μακρυμανικα κοντομανικα, τα πηρα 56εκ αυτα! 3 μπιτζαμακια, 2 σετακια ρουχαλακια, κ τωρα εχω παραγγειλει καλτσακια κατι παντελονακια, 2 ζακετακια και ενα σετακι ακομα στα 62εκ τα πηρα αυτα!! Πιστευω ζιπουνακια και μπιτζαμακια θα παρω μερικα ακομα! Απο τα αλλα δεν παιρνω γτ θα μου δωσουν κιολας θα μου παρουν επισης και δε θελω να γινει χαμος απο τα ρουχα κ να μη βαλει ουτε να μισα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τους είχα πάρει καμιά 15αρια από lidl, ένα σετ των τριων από h&m και 2 καλά φορμακια mayoral και καλτσακια για την έξοδο μας από το μαιευτήριο. Δε πήρα τίποτα άλλο γιατί μου έδωσαν αρκετά φίλες μου.. εάν χρειαστώ κάτι επιπλέον θα συμπληρώσω μετά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου για πείτε από ρουχαλάκια μέχρι ποιο νούμερο έχετε ψωνίσει; Και από ποσά ρουχαλάκια; 

Εγώ αγόρασα από 2 καλά βελουτε φορμάκια, από ένα ακόμα φορμάκι, αυτά 0-1 κ 1-2. Από 5 ζιπουνακια 1-3 κ από μια φόρμα εξόδου. Μετά ότι μου έχουν δώσει. Κ βλέπουμε τι θα μας φέρουν κ τι θα χρειαστούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τα περισσότερα είναι 0-3 .(5πυτζαμακια - 1 καλό για εξόδου  - και 3 σετακια  ακόμη ) Και λέω να παραγγείλω και μερικά 3-6. Να τα πάρω τώρα λέτε η να τα αφήσω αργότερα; Από βαλίτσα ετοιμάσατε; Έχω τα πάντα έτοιμα πλυμένα την βαλίτσα αποστειρωμένη αλλά τα ρούχα θέλουν σίδερο ,,,δεν θέλω να τα στείλω στην μαμά μ-πεθερά μ τώρα που είναι έτσι η κατάσταση δεν θέλω καθόλου επαφή! Αλλά και μόνοι μας σε αυτοί την φάση δεν μπορούμε να μαζέψουμε τα πόδια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα τα περισσότερα είναι 0-3 .(5πυτζαμακια - 1 καλό για εξόδου  - και 3 σετακια  ακόμη ) Και λέω να παραγγείλω και μερικά 3-6. Να τα πάρω τώρα λέτε η να τα αφήσω αργότερα; Από βαλίτσα ετοιμάσατε; Έχω τα πάντα έτοιμα πλυμένα την βαλίτσα αποστειρωμένη αλλά τα ρούχα θέλουν σίδερο ,,,δεν θέλω να τα στείλω στην μαμά μ-πεθερά μ τώρα που είναι έτσι η κατάσταση δεν θέλω καθόλου επαφή! Αλλά και μόνοι μας σε αυτοί την φάση δεν μπορούμε να μαζέψουμε τα πόδια μας! 

Άσε για αργότερα να δεις τι θα σου φέρουν. Κ γω θέλει να σιδερώσω κ να τα βάλω στη βαλίτσα. Έχεις χρόνο μπροστά σου κοριτσάκι μου. Κοίταξε να γίνεις καλά πρώτα κ μετά θα γίνουν όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Άσε για αργότερα να δεις τι θα σου φέρουν. Κ γω θέλει να σιδερώσω κ να τα βάλω στη βαλίτσα. Έχεις χρόνο μπροστά σου κοριτσάκι μου. Κοίταξε να γίνεις καλά πρώτα κ μετά θα γίνουν όλα!! 

Το ξέρω ότι έχω χρόνο .,, μ έχει πιάσει άγχος όμως ! Μη με ρωτήσεις γιατί δεν ξέρω.,, ίσως πλησιάζουν οι μέρες να μπω στον μήνα μ ίσως που δεν θα πάω στη γιατρό αυτή την εβδομάδα και δεν μπορώ να κάνω και καρδιοτοκογραφο! Μη με ρωτας! Και αυτές τις μέρες κοιμάμαι βαριά πολύ εκεί που δεν κοιμόμουν και βλέπω όλο χαζό όνειρα! Μάλλον ορμονες.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Το ξέρω ότι έχω χρόνο .,, μ έχει πιάσει άγχος όμως ! Μη με ρωτήσεις γιατί δεν ξέρω.,, ίσως πλησιάζουν οι μέρες να μπω στον μήνα μ ίσως που δεν θα πάω στη γιατρό αυτή την εβδομάδα και δεν μπορώ να κάνω και καρδιοτοκογραφο! Μη με ρωτας! Και αυτές τις μέρες κοιμάμαι βαριά πολύ εκεί που δεν κοιμόμουν και βλέπω όλο χαζό όνειρα! Μάλλον ορμονες.,, 

Ορμόνες κ η εξάντληση κορίτσι μου. Ο οργανισμός σου τώρα πολεμάει να διώξει το κακό!! Δε λες πάλι καλά που κοιμάσαι βαθιά; Βρε καταλαβαίνω το άγχος σου απόλυτα αλήθεια!! Κ γω μέχρι να ξεκινήσουμε να πλένουμε τα ρούχα των μωρών ήμουν σε κατάσταση αμόκ. 😂 Δε με αφήνουν να κάνω κ δουλειές όποτε δεν περνάει από το χέρι μου τι θα γίνει κ ποτε κ τρελαίνομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα τα περισσότερα είναι 0-3 .(5πυτζαμακια - 1 καλό για εξόδου  - και 3 σετακια  ακόμη ) Και λέω να παραγγείλω και μερικά 3-6. Να τα πάρω τώρα λέτε η να τα αφήσω αργότερα; Από βαλίτσα ετοιμάσατε; Έχω τα πάντα έτοιμα πλυμένα την βαλίτσα αποστειρωμένη αλλά τα ρούχα θέλουν σίδερο ,,,δεν θέλω να τα στείλω στην μαμά μ-πεθερά μ τώρα που είναι έτσι η κατάσταση δεν θέλω καθόλου επαφή! Αλλά και μόνοι μας σε αυτοί την φάση δεν μπορούμε να μαζέψουμε τα πόδια μας! 

Εγω λεω περιμενε γτ μπορει να σου φερουν δωρακια μεγαλυτερο νουμερο!! Η βαλιτσουλα εχεις χρονο αγαπη να την φτιαξεις, μην αγχωνεσαι!! Κατσε να γινεται καλα κ θα την ετοιμασεις!!πως ειστε αληθεια; ειστε καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα τα περισσότερα είναι 0-3 .(5πυτζαμακια - 1 καλό για εξόδου  - και 3 σετακια  ακόμη ) Και λέω να παραγγείλω και μερικά 3-6. Να τα πάρω τώρα λέτε η να τα αφήσω αργότερα; Από βαλίτσα ετοιμάσατε; Έχω τα πάντα έτοιμα πλυμένα την βαλίτσα αποστειρωμένη αλλά τα ρούχα θέλουν σίδερο ,,,δεν θέλω να τα στείλω στην μαμά μ-πεθερά μ τώρα που είναι έτσι η κατάσταση δεν θέλω καθόλου επαφή! Αλλά και μόνοι μας σε αυτοί την φάση δεν μπορούμε να μαζέψουμε τα πόδια μας! 

Μην πάρεις τπτ άλλο κορίτσι μου... Θα δεις κ ανάλογα τι ανάπτυξη κ βάρος θα έχει κ επίσης θα σ φέρουν κιόλας οι στενοί συγγενείς-φίλοι κανένα δωράκι! Το στεγνωτηριο αποστειρώνει επίσης αν τυχόν δεν αντέχεις κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω λεω περιμενε γτ μπορει να σου φερουν δωρακια μεγαλυτερο νουμερο!! Η βαλιτσουλα εχεις χρονο αγαπη να την φτιαξεις, μην αγχωνεσαι!! Κατσε να γινεται καλα κ θα την ετοιμασεις!!πως ειστε αληθεια; ειστε καλυτερα;

Ναι είμαστε καλύτερα!!! Γενικά το μόνο που έχουμε τώρα είναι εξάντληση και πόνο στα Κόκκαλα! Εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μην πάρεις τπτ άλλο κορίτσι μου... Θα δεις κ ανάλογα τι ανάπτυξη κ βάρος θα έχει κ επίσης θα σ φέρουν κιόλας οι στενοί συγγενείς-φίλοι κανένα δωράκι! Το στεγνωτηριο αποστειρώνει επίσης αν τυχόν δεν αντέχεις κορίτσι μου! 

Μου είπαν και οι φιλεσ Μ ότι έχουν να μου δώσουν για αυτό δεν πήρα και τίποτα! Αλλά με αυτήν την κατάσταση δεν ξέρω κατά ποσό θα βρεθούμε!!

Έχω στεγνωτηριο αλλά τα ρούχα λένε πως δεν μπαίνουν στεγνωτηριο! Η αδερφή μ πάντως που τα έβαλε δεν έπαθαν τίποτα! Τώρα τ να πω και εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μου είπαν και οι φιλεσ Μ ότι έχουν να μου δώσουν για αυτό δεν πήρα και τίποτα! Αλλά με αυτήν την κατάσταση δεν ξέρω κατά ποσό θα βρεθούμε!!

Έχω στεγνωτηριο αλλά τα ρούχα λένε πως δεν μπαίνουν στεγνωτηριο! Η αδερφή μ πάντως που τα έβαλε δεν έπαθαν τίποτα! Τώρα τ να πω και εγώ! 

Εγώ να σου πω τα έβαλα.. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι σιδερωθηκαν... Αλλά εγώ δεν είμαι διατεθειμένη χιχιχι.. Όσο είναι κάποιος άλλος (μαμά ή η κυρία που με βοηθάει στις δουλειές) εκείνη τη στιγμή κ το κάνει καλώς! Δεν μπήκαν πάντως τα ρούχα καθόλου... Να ζητήσεις κορίτσι μ να σ τα κάνουν δεματάκι κ να σ τα στείλουν αν δε μπορείς να τις βρεις... Ή αν είστε στην ίδια πόλη κ μπορούν να σ τα αφήσουν από έξω... Είναι κριμα να μπεις σε έξοδα όταν θα σ τα δίνανε... Γτ τώρα κάθε 2 βαριά 3 μήνες θα θέλουν καινούρια ρούχα για τα πρώτα 2 χρόνια σχεδόν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μου είπαν και οι φιλεσ Μ ότι έχουν να μου δώσουν για αυτό δεν πήρα και τίποτα! Αλλά με αυτήν την κατάσταση δεν ξέρω κατά ποσό θα βρεθούμε!!

Έχω στεγνωτηριο αλλά τα ρούχα λένε πως δεν μπαίνουν στεγνωτηριο! Η αδερφή μ πάντως που τα έβαλε δεν έπαθαν τίποτα! Τώρα τ να πω και εγώ! 

Κ γω κανονικότατα τα έβαλα στεγνωτήριο όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι είμαστε καλύτερα!!! Γενικά το μόνο που έχουμε τώρα είναι εξάντληση και πόνο στα Κόκκαλα! Εσείς πως είστε; 

Μπραβο κοριτσι μου ωραια, εε σε μερικες μερες θα φυγει κ αυτη η αισθηση!! Καλα κ εμεις, εδω σπιτι δεν βγαινουμε σχεδον καθολου!! Εχω αγχωθει κ εγω με τις υπολοιπες αγορες που ηθελα να κανω αλλα στην αναγκη αν δεν ανοιξουν καθολου τα μαγαζια θα τα παραγγειλουμε τι να κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

31... Εσύ;; 

34 η

 

Εγώ κορίτσια έχω ΠΗΤ 15/1. Θα ήθελα να γεννήσω με το νέο έτος, θα είναι πιθανό λέτε;

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι είμαστε καλύτερα!!! Γενικά το μόνο που έχουμε τώρα είναι εξάντληση και πόνο στα Κόκκαλα! Εσείς πως είστε; 

Περαστικαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

34 η

 

Εγώ κορίτσια έχω ΠΗΤ 15/1. Θα ήθελα να γεννήσω με το νέο έτος, θα είναι πιθανό λέτε;

 

 

 

 

@Dona90 Και εσυ τότε δεν έχεις;;; Νομίζω με ίδια πητ μας είχε πει 1-2 Ιανουαρίου θα γεννήσει! Εσυ θα γεννήσεις φυσιολογικα η με καισαρικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 Και εσυ τότε δεν έχεις;;; Νομίζω με ίδια πητ μας είχε πει 1-2 Ιανουαρίου θα γεννήσει! Εσυ θα γεννήσεις φυσιολογικα η με καισαρικη; 

Ακόμη δεν ξέρω δεν μου έχει πει ο γιατρός. Για καισαρική με βλέπω όμως. Η Dona θα είναι με καισαρική, της το έχει πει ο γιατρός της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

34 η

 

Εγώ κορίτσια έχω ΠΗΤ 15/1. Θα ήθελα να γεννήσω με το νέο έτος, θα είναι πιθανό λέτε;

 

 

 

 

Ναι κοριτσι μου εγω πιστευω οτι εχεις πιθανοτητες να γεννησεις με τον καινουριο χρονο!! Αν δεν εχεις συμπτωματα ηδη κ ολα πανε καλα να περιμενετε και το μπεμπακι θα ερθει οταν θελει βεβαια😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

34 η

 

Εγώ κορίτσια έχω ΠΗΤ 15/1. Θα ήθελα να γεννήσω με το νέο έτος, θα είναι πιθανό λέτε;

 

 

 

 

Αμα εχεις καλά κλειστό τράχηλο ναι.. Εχεις πολλές πιθανότητες... Έτσι μου είπε ο γιατρός μου βασικά... Όσο πιο καλός τραχηλος τόσο πιο μακριά πάει ο τοκετος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κοριτσι μου εγω πιστευω οτι εχεις πιθανοτητες να γεννησεις με τον καινουριο χρονο!! Αν δεν εχεις συμπτωματα ηδη κ ολα πανε καλα να περιμενετε και το μπεμπακι θα ερθει οταν θελει βεβαια😊

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κοριτσι μου εγω πιστευω οτι εχεις πιθανοτητες να γεννησεις με τον καινουριο χρονο!! Αν δεν εχεις συμπτωματα ηδη κ ολα πανε καλα να περιμενετε και το μπεμπακι θα ερθει οταν θελει βεβαια😊

Καλημέρα αν πας για φυσιολογικά και είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη σίγουρα θα γεννήσεις στην ημερομηνία σου αν πας με προγραμματισμένη καισαρική συνήθως σε βάζουν γύρω στις 38 εβδομάδες να το υπολογίζεις 38 με 40 εβδομάδες μπορεί να σου τύχει να είναι και Πρωτοχρονιά πάντως μην ανχωνεσαι από τις 37 και μετά εβδομάδες δεν θεωρούνται πρόωρα όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου και με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...