Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αστα ζοριζει η κατασταση αλλα οπως λες μακαρι να ναι καλα τα μωρακια μας κ δεν βαριεσαι, θα τελειωσει κ αυτο😊 ναι λιγο πολυ ολες κατι εχουμε με το εντερο🙄

Ναιιιι θα τελειώσει και θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα μας❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι.,, κάθομαι στον κρεβάτι (Δεν ξάπλωνω,καθιστή είμαι ) και έχω πολλά μαξιλάρια δεξιά και αριστερά για να μπορώ να γειρω  Και να ακουμπήσω το κεφάλι!
Ποια κρεμα βάζεις;; Εγώ παλιά έβαζα τακτικά τώρα Όποτε θυμάμαι! Φοβάμαι επειδή πετρώνει και η κοιλιά Και το αποφεύγω ! 
δυσκοιλιοτητα εννοείς; 

Καθε 3 μερες παω τουαλετα..εχω κ κατι φυτικες ινες lepicol κ αν δυσκολευτώ πολυ παιρνω..βαζω εναλλαξ 1) stratamark 2) βουτηροκαριτέhttps://www.pharm16.gr/vendors/meditrina/stratamark-gel-για-τισ-ραγαδεσ-50gr.htm

https://www.elmeliabio.gr/9A227EDB.el.aspx

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καθε 3 μερες παω τουαλετα..εχω κ κατι φυτικες ινες lepicol κ αν δυσκολευτώ πολυ παιρνω..βαζω εναλλαξ 1) stratamark 2) βουτηροκαριτέhttps://www.pharm16.gr/vendors/meditrina/stratamark-gel-για-τισ-ραγαδεσ-50gr.htm

https://www.elmeliabio.gr/9A227EDB.el.aspx

 

Εγώ το αντίθετο . Με πιάνουν διάρροιες και κόβω για μέρες τις σαλάτες και τα φρούτα για λίγο και μετά ξανά πάλι. Οι ξηροί καρποί που βοηθανε στο έντερο δεν σε βοηθανε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καθε 3 μερες παω τουαλετα..εχω κ κατι φυτικες ινες lepicol κ αν δυσκολευτώ πολυ παιρνω..βαζω εναλλαξ 1) stratamark 2) βουτηροκαριτέhttps://www.pharm16.gr/vendors/meditrina/stratamark-gel-για-τισ-ραγαδεσ-50gr.htm

https://www.elmeliabio.gr/9A227EDB.el.aspx

 

Ααχ για πες για τις φυτικες ινες; δεν ειναι για συνεχεια δλδ; εγω αν δεν βαλω υποθετο δεν παω κ μια βδομαδα να περασει😓 εχω ξεκινησει προβιατικα μερικες μερες αλλα δεν εχω δει διαφορα να σου πω την αληθεια ακομα!+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καθε 3 μερες παω τουαλετα..εχω κ κατι φυτικες ινες lepicol κ αν δυσκολευτώ πολυ παιρνω..βαζω εναλλαξ 1) stratamark 2) βουτηροκαριτέhttps://www.pharm16.gr/vendors/meditrina/stratamark-gel-για-τισ-ραγαδεσ-50gr.htm

https://www.elmeliabio.gr/9A227EDB.el.aspx

 

Δοκίμασε το nujol oral oil για την τουαλέτα.. 2 με 3 κουταλιές τη μέρα.. Εγω το πίνω μαζί με χυμό οπότε δεν αηδιάζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ για πες για τις φυτικες ινες; δεν ειναι για συνεχεια δλδ; εγω αν δεν βαλω υποθετο δεν παω κ μια βδομαδα να περασει😓 εχω ξεκινησει προβιατικα μερικες μερες αλλα δεν εχω δει διαφορα να σου πω την αληθεια ακομα!+

Η αδερφή μου που είχε τέτοιο θέμα έπαιρνε ένα σιρόπι μέρα παρά μέρα! Αλλιώς τουαλετα δεν...είναι θέμα σοβαρό και η δυσκοιλιότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Η αδερφή μου που είχε τέτοιο θέμα έπαιρνε ένα σιρόπι μέρα παρά μέρα! Αλλιώς τουαλετα δεν...είναι θέμα σοβαρό και η δυσκοιλιότητα!

Επαιρνα τους πρωτους μηνες ντουλκοσοφτ, στην αρχη κατι εκανε μετα τπτ, μου ειπε να παρω παραφινελαιο αλλα δεν αντεχα να το πινω με ανακατευε!! Τωρα προσπαθω με τα προβιοτικα, εχω απογοητευτει με αυτο το θεμα, ουτε φρουτα ουτε λαχανικα ουτε περπατημα μου κανουν τπτ😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ για πες για τις φυτικες ινες; δεν ειναι για συνεχεια δλδ; εγω αν δεν βαλω υποθετο δεν παω κ μια βδομαδα να περασει😓 εχω ξεκινησει προβιατικα μερικες μερες αλλα δεν εχω δει διαφορα να σου πω την αληθεια ακομα!+

Όχι !!παιρνω μια μερα πριν ,δηλαδη προννοω χαχαχα & αν εχω πιο πολυ θεμα παιρνω 2 φορες τη μερα μιση ωρα πριν το φαγητο πάντα..σε μενα δουλευει κατευθειαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Όχι !!παιρνω μια μερα πριν ,δηλαδη προννοω χαχαχα & αν εχω πιο πολυ θεμα παιρνω 2 φορες τη μερα μιση ωρα πριν το φαγητο πάντα..σε μενα δουλευει κατευθειαν...

Προβιοτικα ειναι δλδ κ αυτα; η ειναι αλλο πραγμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Προβιοτικα ειναι δλδ κ αυτα; η ειναι αλλο πραγμα;; 

Είναι συνδυασμός φυτικών ινών από φλοιό ψύλλιου, 5 προβιοτικών & ινουλίνης (πρεβιοτικό προέρχονται από φυσικές πηγές και δεν απορροφώνται από τον οργανισμό, αλλά φτάνουν και δρουν κατευθείαν στο έντερο.ο φλοιός ψύλλιου είναι πλούσιος σε διαλυτές φυτικές ίνες και έχει την ιδιότητα, διαλυόμενος σε νερό, να μετατρέπεται σε ένα μαλακό τζελ που αυξάνει τον όγκο, τη συνοχή και την υγρασία του άχρηστου υλικού στο εσωτερικό του εντέρου. Με τον τρόπο αυτό, η κίνηση στο εσωτερικό του εντέρου και η κένωση ομαλοποιείται, γίνεται πιο εύκολα, χωρίς προσπάθεια, πόνο ή ερεθισμό.Δεν προκαλεί συσπάσεις, ερεθισμούς και εθισμό2Δεν εμποδίζει την απορρόφηση μικροθρεπτικών συστατικών

  • 100% φυσικό προϊόν
  • Κατάλληλο για μακροχρόνια χρήση
  • Κατάλληλο για χορτοφάγους, διαβητικούς, εγκυμονούσες
  • Δεν περιέχει γλουτένη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Είναι συνδυασμός φυτικών ινών από φλοιό ψύλλιου, 5 προβιοτικών & ινουλίνης (πρεβιοτικό προέρχονται από φυσικές πηγές και δεν απορροφώνται από τον οργανισμό, αλλά φτάνουν και δρουν κατευθείαν στο έντερο.ο φλοιός ψύλλιου είναι πλούσιος σε διαλυτές φυτικές ίνες και έχει την ιδιότητα, διαλυόμενος σε νερό, να μετατρέπεται σε ένα μαλακό τζελ που αυξάνει τον όγκο, τη συνοχή και την υγρασία του άχρηστου υλικού στο εσωτερικό του εντέρου. Με τον τρόπο αυτό, η κίνηση στο εσωτερικό του εντέρου και η κένωση ομαλοποιείται, γίνεται πιο εύκολα, χωρίς προσπάθεια, πόνο ή ερεθισμό.Δεν προκαλεί συσπάσεις, ερεθισμούς και εθισμό2Δεν εμποδίζει την απορρόφηση μικροθρεπτικών συστατικών

  • 100% φυσικό προϊόν
  • Κατάλληλο για μακροχρόνια χρήση
  • Κατάλληλο για χορτοφάγους, διαβητικούς, εγκυμονούσες
  • Δεν περιέχει γλουτένη

Αα ωραιο φαινεται, πως το λενε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ωραιο φαινεται, πως το λενε;;

Lepicolhttps://www.pharmacy128.gr/product/2103-lanes-lepicol-180-gr-poudre/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κι εγώ το βραδυ δυσκολεύομαι στον ύπνο, είμαι όλη την ώρα δεξιά αριστερά, δε με βολεύει πουθενά!!!! Ήθελα να σας ρωτήσω.. έχω βγάλει κάτι σπυράκια στο λαιμό σαν μικρές ελιτσες, τα οποία με φαγουριζουν λίγο, έχει παρατηρήσει καμία κάτι παρόμοιο??? Την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό θα τον ρωτήσω, αλλά αναρωτιόμουν μήπως είναι κάτι ανησυχητικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κι εγώ το βραδυ δυσκολεύομαι στον ύπνο, είμαι όλη την ώρα δεξιά αριστερά, δε με βολεύει πουθενά!!!! Ήθελα να σας ρωτήσω.. έχω βγάλει κάτι σπυράκια στο λαιμό σαν μικρές ελιτσες, τα οποία με φαγουριζουν λίγο, έχει παρατηρήσει καμία κάτι παρόμοιο??? Την Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό θα τον ρωτήσω, αλλά αναρωτιόμουν μήπως είναι κάτι ανησυχητικό.. 

Εδω κ ενα μηνα εχω τα ιδια..κ μονο απο δεξια πλευρα αλλα θεωρησα απο εγκυμοσυνη κ δεν φοβηθηκα κ ουτε ασχοληθηκα..σπανια εχω φαγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εδω κ ενα μηνα εχω τα ιδια..κ μονο απο δεξια πλευρα αλλα θεωρησα απο εγκυμοσυνη κ δεν φοβηθηκα κ ουτε ασχοληθηκα..σπανια εχω φαγουρα...

Α κατάλαβα έβγαλες κι εσύ, τι κάνουν αυτές οι ορμόνες πια!!! Εγώ έχω λίγο φαγούρα και στην πλάτη κάποιες φορές, για αυτό λέω μήπως είναι κάτι κακό, καλού κακού θα τον ρωτήσω, γιατί η φαγούρα παραπέμπει κι αλλού (διάβαζα για χολοσταση κύησης, βέβαια στην περίπτωση αυτή η φαγούρα είναι έντονη)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Α κατάλαβα έβγαλες κι εσύ, τι κάνουν αυτές οι ορμόνες πια!!! Εγώ έχω λίγο φαγούρα και στην πλάτη κάποιες φορές, για αυτό λέω μήπως είναι κάτι κακό, καλού κακού θα τον ρωτήσω, γιατί η φαγούρα παραπέμπει κι αλλού (διάβαζα για χολοσταση κύησης, βέβαια στην περίπτωση αυτή η φαγούρα είναι έντονη)! 

Αα για τη φαγουρα τωρα που λες..ειχα και εγω και ακομα εχω καμια φορα λιγο στη πλατη και στη κοιλια.και μαλιστα με ρωτησε ο γιατρος απο μονος του αν εχω φαγουρα..κ μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα μου εγραψε2-3 επιπλεον εξετασεις για το συκωτι..ηταν οκ οποτε δε ξαναασχοληθηκαμε...κουνιες πηρα https://www.irabebe.gr/vrefiko-domatio/vrefika-krevatakia-kounies/ira-krevati-nord_54388/ και την ιδια σιφωνιερα και πανω εχει κ την αλλαξιερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αα για τη φαγουρα τωρα που λες..ειχα και εγω και ακομα εχω καμια φορα λιγο στη πλατη και στη κοιλια.και μαλιστα με ρωτησε ο γιατρος απο μονος του αν εχω φαγουρα..κ μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αλλα μου εγραψε2-3 επιπλεον εξετασεις για το συκωτι..ηταν οκ οποτε δε ξαναασχοληθηκαμε...κουνιες πηρα https://www.irabebe.gr/vrefiko-domatio/vrefika-krevatakia-kounies/ira-krevati-nord_54388/ και την ιδια σιφωνιερα και πανω εχει κ την αλλαξιερα... 

Αλήθεια μπράβο του!!! Θα του πω κι εγώ να μου γράψει έλεγχο για το συκώτι!! Οι κούνιες που πήρες πολύ όμορφες!!!! 👍👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη υπέφερα από τουαλέτα έκανα μέχρι και 12 μέρες να σας πως την αλήθεια εμένα με βοήθησε το ωμό ελαιόλαδο σε κουταλιά σούπας και ο ελληνικός καφές είχα δοκιμάσει τα πάντα.ποια θα γεννήσει στο Έλενα τον Φεβρουάριο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια Μ τι κάνετε.να σας ρωτήσω επειδή εσώρουχα δεν βλέπω να προλαβαίνω να παίρνω .εσώρουχα μιας χρήσης κ σερβιετες λοχιας από πού περνετε σούπερ η φαρμακείο ? Έχετε διαλέξει ποιες μάρκες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Μ τι κάνετε.να σας ρωτήσω επειδή εσώρουχα δεν βλέπω να προλαβαίνω να παίρνω .εσώρουχα μιας χρήσης κ σερβιετες λοχιας από πού περνετε σούπερ η φαρμακείο ? Έχετε διαλέξει ποιες μάρκες? 

Καλησπέρα κορίτσι μ! Τα πήρα από τα prenatal . Είχε εκεί και μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας και πήρα και εσώρουχα πιο ψηλά γιατί μ είπαν ότι βοηθανε να κρατάει την κοιλιά πιο καλά  να κουνιέται όσο το δυνατόν λιγότερο! Αλλά φαντάζομαι και στο σούπερ και στο φαρμακείο θα έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ! Τα πήρα από τα prenatal . Είχε εκεί και μιας χρήσης και σερβιέτες λοχείας και πήρα και εσώρουχα πιο ψηλά γιατί μ είπαν ότι βοηθανε να κρατάει την κοιλιά πιο καλά  να κουνιέται όσο το δυνατόν λιγότερο! Αλλά φαντάζομαι και στο σούπερ και στο φαρμακείο θα έχει! 

Ίντερνετικα δυστυχώς δεν έχει σχεδόν τπτ να πάρω από εκεί.οποτε σούπερ θα πάω σε κανένα μεγάλο γιατί στα μικρά δεν έχει.πως είσαι εσύ κορίτσι μ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ίντερνετικα δυστυχώς δεν έχει σχεδόν τπτ να πάρω από εκεί.οποτε σούπερ θα πάω σε κανένα μεγάλο γιατί στα μικρά δεν έχει.πως είσαι εσύ κορίτσι μ??

Δοξα το θεό καλά είμαι σήμερα! Αλλά αυτό με το έντερο θέμα! Ελπίζω να περάσει σύντομα και να ρυθμίστει καλά! Εσυ πως είσαι; Ετοιμάζεις βαλίτσα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να στρώσει κορίτσι Μ!!κ να ηρεμισεις.περιμενω τα τελευταία πράγματα που έχω παραγγείλει κ το ρουχαλακι της μικρής για να βγει από την κλινική αλλά αργούν πολύ.οποτε φαντάζομαι μέχρι το σκ να το έχω τελειώσει για να χαλαρώσω μετά γιατί είμαι στην τσίτα που δεν βρίσκω τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...