Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι, όλα πήγαν καλά δόξα το Θεό!! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος. Πονάω λίγο αλλά είναι υποφερτό σαν πόνους περιόδου. 

Καλη ανάρρωση κορίτσι! Όλα να πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι, όλα πήγαν καλά δόξα το Θεό!! Ο γιατρός ήταν πολύ ικανοποιημένος. Πονάω λίγο αλλά είναι υποφερτό σαν πόνους περιόδου. 

Καλή ανάρρωση κορίτσι μου!!! Ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie μου καλή ανάρρωση και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!!! Να προσέχεις τα μωράκια και τον εαυτό σου❤️❤️❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα;, πως ειστε;😊

Καλά κοριτσάκι μου μια χαρά!! Εγω σήμερα είμαι σα να μην έχω κάνει τίποτα..  Εσυ τι κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά κοριτσάκι μου μια χαρά!! Εγω σήμερα είμαι σα να μην έχω κάνει τίποτα..  Εσυ τι κανεις; 

Μπραβο βρε κοριτσι μου, χαιρομαι για σενα!! 

Καλα ειμαι κ εγω, πηγαμε βολτα σημερα το πρωι στο κεντρο μετα απο πααρα πολυ καιρο και μου αρεσε πολυ, ειχε κ ωραια μερα κ το ευχαριστηθηκαμε! Κατα τ'αλλα τα ιδια, δοξα το Θεο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά κοριτσάκι μου μια χαρά!! Εγω σήμερα είμαι σα να μην έχω κάνει τίποτα..  Εσυ τι κανεις; 

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Έτσι να περάσει και ο υπόλοιπος καιρός!!! 🧿🧿

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα;, πως ειστε;😊

Καλά είμαστε και εμείς!!!! Χτες το βράδυ είχα λίγο καταρροή και 37.5 αλλά νομίζω από το εμβόλιο ευτυχώς πέρασε σήμερα, Έχω κάτι πονάκια όμως  σήμερα από κάτω και λιγο πετρώνει η κοιλιά μ αλλά ελπίζω να μην ειναι τίποτα! 
Καλά κάνατε κατερινακι μ ! Χρειαζεται που και που να ξεφεύγουμε και λίγο!!!! 
εμένα σήμερα τ απόγευμα χτύπησε το κουδούνι και μαντέψτε ποιος ήταν; Η ξαδέρφη τ άντρα μ! Χωρίς καν να πάρει τηλ! Έξαλλη έγινα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Έτσι να περάσει και ο υπόλοιπος καιρός!!! 🧿🧿

 

Καλά είμαστε και εμείς!!!! Χτες το βράδυ είχα λίγο καταρροή και 37.5 αλλά νομίζω από το εμβόλιο ευτυχώς πέρασε σήμερα, Έχω κάτι πονάκια όμως  σήμερα από κάτω και λιγο πετρώνει η κοιλιά μ αλλά ελπίζω να μην ειναι τίποτα! 
Καλά κάνατε κατερινακι μ ! Χρειαζεται που και που να ξεφεύγουμε και λίγο!!!! 
εμένα σήμερα τ απόγευμα χτύπησε το κουδούνι και μαντέψτε ποιος ήταν; Η ξαδέρφη τ άντρα μ! Χωρίς καν να πάρει τηλ! Έξαλλη έγινα! 

Ναι απ το εμβολιο θα ηταν κοριτσι μου αφου περασε μημ ανησυχεις!! Το αλλο ισως ειναι οι προπαρασκευαστηκες συσπασεις κ εγω εκανα μερικες φορες αλλα δεν ειναι επικυνδινες αυτες μου ειπε!! Σαν να προετοιμαζεται η μητρα!!

Απορρω με αυτους τους ανθρωπους βρε παιδι μου, δλδ πρεπει να τους προσβαλλεις για να καταλαβουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Ωραία πολύ καλά κάνατε και ξέσκασες!! 
 

@Ioann89 Περαστικά κορίτσι μου, από το εμβόλιο λογικά. Αλήθεια ήρθε έτσι ακαλεστη;; Έξαλλη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι απ το εμβολιο θα ηταν κοριτσι μου αφου περασε μημ ανησυχεις!! Το αλλο ισως ειναι οι προπαρασκευαστηκες συσπασεις κ εγω εκανα μερικες φορες αλλα δεν ειναι επικυνδινες αυτες μου ειπε!! Σαν να προετοιμαζεται η μητρα!!

Απορρω με αυτους τους ανθρωπους βρε παιδι μου, δλδ πρεπει να τους προσβαλλεις για να καταλαβουν; 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! Ωραία πολύ καλά κάνατε και ξέσκασες!! 
 

@Ioann89 Περαστικά κορίτσι μου, από το εμβόλιο λογικά. Αλήθεια ήρθε έτσι ακαλεστη;; Έξαλλη!! 

Ναι ακαλεστη και ενώ ήξερε ότι δεν ήθελα και χωρίς καν ένα τηλέφωνο πριν! Έγινα αγενέστατη! Ειλικρινά σας λέω.,, α! Δεν δεχόμαστε κόσμο στο σπίτι και καθισαμε στην βεράντα! Κατέβασε τα μούτρα αλλά σκασίλα μ! Της είπα πως χτες δεν ήμουν καλά και τρόμαξε και να μην κολλήσει τίποτα!!! Μισή ώρα έκατσε και έφυγε! Δεν με νοιάζει αν την πείραξε! Αλήθεια σας λέω ! Και ο άντρας μ είπε πως είχα δίκαιο! 
κατερινα και εγώ έτσι πιστεύω! Απλά την τελευταία βδομάδα έχω κάθε απόγευμα σχεδόν! Όχι κάτι τραγικό αλλά λίγο αγχώνομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Ναι ακαλεστη και ενώ ήξερε ότι δεν ήθελα και χωρίς καν ένα τηλέφωνο πριν! Έγινα αγενέστατη! Ειλικρινά σας λέω.,, α! Δεν δεχόμαστε κόσμο στο σπίτι και καθισαμε στην βεράντα! Κατέβασε τα μούτρα αλλά σκασίλα μ! Της είπα πως χτες δεν ήμουν καλά και τρόμαξε και να μην κολλήσει τίποτα!!! Μισή ώρα έκατσε και έφυγε! Δεν με νοιάζει αν την πείραξε! Αλήθεια σας λέω ! Και ο άντρας μ είπε πως είχα δίκαιο! 
κατερινα και εγώ έτσι πιστεύω! Απλά την τελευταία βδομάδα έχω κάθε απόγευμα σχεδόν! Όχι κάτι τραγικό αλλά λίγο αγχώνομαι! 

Και πολύ καλά έκανες!! Εγώ θα ήμουν ακόμα χειρότερη από σένα.. Και στάνταρ θα έλεγα πως έχω πυρετό χωρίς να πω για το εμβόλιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Ναι ακαλεστη και ενώ ήξερε ότι δεν ήθελα και χωρίς καν ένα τηλέφωνο πριν! Έγινα αγενέστατη! Ειλικρινά σας λέω.,, α! Δεν δεχόμαστε κόσμο στο σπίτι και καθισαμε στην βεράντα! Κατέβασε τα μούτρα αλλά σκασίλα μ! Της είπα πως χτες δεν ήμουν καλά και τρόμαξε και να μην κολλήσει τίποτα!!! Μισή ώρα έκατσε και έφυγε! Δεν με νοιάζει αν την πείραξε! Αλήθεια σας λέω ! Και ο άντρας μ είπε πως είχα δίκαιο! 
κατερινα και εγώ έτσι πιστεύω! Απλά την τελευταία βδομάδα έχω κάθε απόγευμα σχεδόν! Όχι κάτι τραγικό αλλά λίγο αγχώνομαι! 

Να σου πω μια χαρα την αντιμετωπισες, δλδ εφοσον εχει μικρα παιδια που πανε σχολειο με ιωσεις κτλ κ δεν σεβεται την κατασταση σου, εε τι να κανεις κ εσυ σε αναγκαζει να φερθεις ετσι!! 

Πες το καλε στη γιατρο να μην αγχωνεσαι, αν κ θα τις εχουμε αυτες λογικα οσο προχωραμε!! Παντως καλυτερα να σαι ηρεμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Ναι ακαλεστη και ενώ ήξερε ότι δεν ήθελα και χωρίς καν ένα τηλέφωνο πριν! Έγινα αγενέστατη! Ειλικρινά σας λέω.,, α! Δεν δεχόμαστε κόσμο στο σπίτι και καθισαμε στην βεράντα! Κατέβασε τα μούτρα αλλά σκασίλα μ! Της είπα πως χτες δεν ήμουν καλά και τρόμαξε και να μην κολλήσει τίποτα!!! Μισή ώρα έκατσε και έφυγε! Δεν με νοιάζει αν την πείραξε! Αλήθεια σας λέω ! Και ο άντρας μ είπε πως είχα δίκαιο! 
κατερινα και εγώ έτσι πιστεύω! Απλά την τελευταία βδομάδα έχω κάθε απόγευμα σχεδόν! Όχι κάτι τραγικό αλλά λίγο αγχώνομαι! 

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Έτσι να περάσει και ο υπόλοιπος καιρός!!! 🧿🧿

 

Καλά είμαστε και εμείς!!!! Χτες το βράδυ είχα λίγο καταρροή και 37.5 αλλά νομίζω από το εμβόλιο ευτυχώς πέρασε σήμερα, Έχω κάτι πονάκια όμως  σήμερα από κάτω και λιγο πετρώνει η κοιλιά μ αλλά ελπίζω να μην ειναι τίποτα! 
Καλά κάνατε κατερινακι μ ! Χρειαζεται που και που να ξεφεύγουμε και λίγο!!!! 
εμένα σήμερα τ απόγευμα χτύπησε το κουδούνι και μαντέψτε ποιος ήταν; Η ξαδέρφη τ άντρα μ! Χωρίς καν να πάρει τηλ! Έξαλλη έγινα! 

Καλησπέρα κοριτσάκι εγώ την Τετάρτη που πήγα στον γιατρό τον ρώτησα για τις συσπάσεις και μου είπε ότι τον ανησυχούν μόνο αυτές που συνοδεύονται με πόνο κι ότι οι άλλες είναι φυσιολογικές. Μάλιστα μου είπε ότι ενώ με εξέταζε το είδε κι ο ίδιος ότι είχα συσπαση. Εντομεταξυ εγώ εκείνη την ημέρα είχα κουραστεί κι είχα αρκετές. Πάντως καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσεις αύριο, μηπως πρέπει να σου δώσει μαγνήσιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και πολύ καλά έκανες!! Εγώ θα ήμουν ακόμα χειρότερη από σένα.. Και στάνταρ θα έλεγα πως έχω πυρετό χωρίς να πω για το εμβόλιο..

Να σ πω το σκέφτηκα αφού έφυγε! Τις άξιζε όμως! 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να σου πω μια χαρα την αντιμετωπισες, δλδ εφοσον εχει μικρα παιδια που πανε σχολειο με ιωσεις κτλ κ δεν σεβεται την κατασταση σου, εε τι να κανεις κ εσυ σε αναγκαζει να φερθεις ετσι!! 

Πες το καλε στη γιατρο να μην αγχωνεσαι, αν κ θα τις εχουμε αυτες λογικα οσο προχωραμε!! Παντως καλυτερα να σαι ηρεμη!!

Ε πες εσυ βρε κορίτσι μου; Δηλαδή εντάξει ας είμαι υπερβολική να μην θέλω κόσμο σπίτι . Εσυ δεν μπορείς να το σεβαστείς; 
αύριο το απόγευμα θα την πάρω ! Όταν τις το είχα αναφέρει μου είπε πως είναι προπαρασκευάστηκες Και αφού δεν έχω ούτε πόνο ούτε είναι σε συγκεκριμένο χρόνο να μην αγχώνομαι! Γι αυτό και δεν πήρα! Το παίζω κουλ! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσάκι εγώ την Τετάρτη που πήγα στον γιατρό τον ρώτησα για τις συσπάσεις και μου είπε ότι τον ανησυχούν μόνο αυτές που συνοδεύονται με πόνο κι ότι οι άλλες είναι φυσιολογικές. Μάλιστα μου είπε ότι ενώ με εξέταζε το είδε κι ο ίδιος ότι είχα συσπαση. Εντομεταξυ εγώ εκείνη την ημέρα είχα κουραστεί κι είχα αρκετές. Πάντως καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσεις αύριο, μηπως πρέπει να σου δώσει μαγνήσιο. 

Καλησπέρα σουιτι!Ναι αυτό μου είπε και εμένα! Παίρνω μαγνήσιο! Και μου είπε αν δω μια μέρα να έχω πιο πολύ να πάρω ένα επιπλέον ! Και πήρα χτες ένα και πραγματικά μια χαρά από εκείνη την ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Να σ πω το σκέφτηκα αφού έφυγε! Τις άξιζε όμως! 

 

Ε πες εσυ βρε κορίτσι μου; Δηλαδή εντάξει ας είμαι υπερβολική να μην θέλω κόσμο σπίτι . Εσυ δεν μπορείς να το σεβαστείς; 
αύριο το απόγευμα θα την πάρω ! Όταν τις το είχα αναφέρει μου είπε πως είναι προπαρασκευάστηκες Και αφού δεν έχω ούτε πόνο ούτε είναι σε συγκεκριμένο χρόνο να μην αγχώνομαι! Γι αυτό και δεν πήρα! Το παίζω κουλ! 😂😂😂

Χαχαχαχ οσο κ να προσπαθουμε κουλ δεν μενουμε ασε🤣🤣 εγω σημερα πηγα να κανω πιπι μου κ την ωρα ρε παιδι μου που ξεκινουσε η ροη ενιωσα σαν να εφυγε λεει κατι απο κατω μου κ επεσε στη λεκανη, τρελαθηκα!!!! Σκεφτηκα απειρα πραγματα, και εννοειται το εψαξα στο ιντερνετ κ κοντεψα να σκασω, δεν τον πηρα τηλ να σου πω την αληθεια προσπαθησα να ηρεμησω μονη μου, αλλα θελω να σου πω οτι αμα το χει ο ανθρωπος με το παραμικρο αγχωνεται🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 ωραία τότε αφού παίρνεις και μαγνήσιο!! Κι εμένα μου το ανέβασε στα τρία την ημέρα!!!

@Κατερίνα!!! είδες κάτι δηλαδή να έφυγε από κάτω??? Εγώ το είπα θα ηρεμήσουμε μόνο μόνο όταν πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

@Ioann89 ωραία τότε αφού παίρνεις και μαγνήσιο!! Κι εμένα μου το ανέβασε στα τρία την ημέρα!!!

@Κατερίνα!!! είδες κάτι δηλαδή να έφυγε από κάτω??? Εγώ το είπα θα ηρεμήσουμε μόνο μόνο όταν πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας 😍😍

Οχι καλε τπτ δεν ειδα, δεν ξερω γτ εγινε αυτο απο την πιεση των ουρων; παντως σηκωθηκα και κοιταξα κ δεν υπηρχε τπτ, ουτε στο σκουπισμα ειδα κατι διαφορετικο!!! Δεν εχω κ τπτ δλδ ουτε πονακια ουτε κατι να πω οτι θα με ανησυχησει!! Δεν ξερω!! Παντως ναι μεχρι να γεννησουμε ετσι θα μαστε, κ μετα μη σου πω😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχαχ οσο κ να προσπαθουμε κουλ δεν μενουμε ασε🤣🤣 εγω σημερα πηγα να κανω πιπι μου κ την ωρα ρε παιδι μου που ξεκινουσε η ροη ενιωσα σαν να εφυγε λεει κατι απο κατω μου κ επεσε στη λεκανη, τρελαθηκα!!!! Σκεφτηκα απειρα πραγματα, και εννοειται το εψαξα στο ιντερνετ κ κοντεψα να σκασω, δεν τον πηρα τηλ να σου πω την αληθεια προσπαθησα να ηρεμησω μονη μου, αλλα θελω να σου πω οτι αμα το χει ο ανθρωπος με το παραμικρο αγχωνεται🙄

Ναι Καλε εννοείται!!! Εμείς είμαστε το άγχος προσωποποιημένο!!!πως να γίνουμε κουλ;  😂😂😂
έχω δει στον ύπνο μ ότι σπάσαν τα νερά (φτου φτου μακρυά από μας έχουμε δρόμο ακόμη) και ξύπνησα και ψαχνόμουνα 🤣🤣🤣

κορίτσια μερικές φορές νιώθω πολύ σκληρή (τσίτα ομωσ) την κοιλιά μ από την μόνο πλευρά λέτε να είναι ο μικρός;;; Η μπορεί να είναι συσπάσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Ioann89 ωραία τότε αφού παίρνεις και μαγνήσιο!! Κι εμένα μου το ανέβασε στα τρία την ημέρα!!!

@Κατερίνα!!! είδες κάτι δηλαδή να έφυγε από κάτω??? Εγώ το είπα θα ηρεμήσουμε μόνο μόνο όταν πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας 😍😍

Θα ηρεμήσουμε για λίγο! Και μετά θα είμαστε εδώ και θα λέμε εμένα δεν κοιμάται καλά λέτε να έχετε κολικούς λέτε δόντια λέτε κάτι άλλο; Είμαι σίγουρη ότι θα έχουμε άγχος κ μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι Καλε εννοείται!!! Εμείς είμαστε το άγχος προσωποποιημένο!!!πως να γίνουμε κουλ;  😂😂😂
έχω δει στον ύπνο μ ότι σπάσαν τα νερά (φτου φτου μακρυά από μας έχουμε δρόμο ακόμη) και ξύπνησα και ψαχνόμουνα 🤣🤣🤣

κορίτσια μερικές φορές νιώθω πολύ σκληρή (τσίτα ομωσ) την κοιλιά μ από την μόνο πλευρά λέτε να είναι ο μικρός;;; Η μπορεί να είναι συσπάσεις; 

Καλημεραα!! Αυτο απο την μια μερια εχω την εντυπωση οτι μπορει να ειναι κι ο μπεμπουλης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Θα ηρεμήσουμε για λίγο! Και μετά θα είμαστε εδώ και θα λέμε εμένα δεν κοιμάται καλά λέτε να έχετε κολικούς λέτε δόντια λέτε κάτι άλλο; Είμαι σίγουρη ότι θα έχουμε άγχος κ μετά 

Καλά εννοείται μετά θα έχουμε άλλο άγχος, αλλά τουλάχιστον θα τα έχουμε αγκαλιά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μετά θεωρώ πως θα έχουμε πολυυυ περισσότερο άγχος απ ότι τώρα. @Ioann89 αν είναι μόνο στη μια πλευρά τότε λογικά είναι το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημεραα!! Αυτο απο την μια μερια εχω την εντυπωση οτι μπορει να ειναι κι ο μπεμπουλης!!

Καλημερα❣️❣️❣️ Δεν ξέρω,,, πάντως Μερικές φορές γίνεται πολύ σκληρό από την μια Μόνο μεριά,,, λέτε να είναι ενισχυμένη τούμπα; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλά εννοείται μετά θα έχουμε άλλο άγχος, αλλά τουλάχιστον θα τα έχουμε αγκαλιά ❤️❤️

Καλά αυτό εννοείται!!!!! ❤️❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μετά θεωρώ πως θα έχουμε πολυυυ περισσότερο άγχος απ ότι τώρα. @Ioann89 αν είναι μόνο στη μια πλευρά τότε λογικά είναι το μωρό.

Καλημερα !!!! Δεν είναι πάντα από την μια! Τόσο σκληρή από τον μπεμπη λες Ε; Θα δείξει,,· 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...