Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, όταν λένε για δίψα μιλάνε για υπερβολική δίψα που δε σβήνει με τίποτα. Διαβήτη κύησης θεωρούν πως μπορείς να έχεις και με ελάχιστα ανεβασμένους τους δείκτες όπως έχουμε δει κ από τα κορίτσια εδώ. Μην ανησυχείς. Ούτως ή άλλως οι ανάγκες μας για νερό είναι αυξημένες λόγω των μωρών. 

Καλημερα!!! Πως είσαι παιδί μου εσυ;; Πως πάει η ξεκούραση; Άντε 1 1/2 μερούλα ακόμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα! Ξεκίνησες ινσουλίνη τελικά; Πως πάει τώρα;;

Ναι έχει 3 μέρες κ ακόμα ψιλά είναι της νηστείας μάλλον θα αναιβασω κιαλλο μονάδες.ακομα δεν νιώθω καλά χαλιεμαι όταν το κάνω.προσπαθω να συνηθίσω.ελπιζω να φύγει αυτή η αίσθηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι έχει 3 μέρες κ ακόμα ψιλά είναι της νηστείας μάλλον θα αναιβασω κιαλλο μονάδες.ακομα δεν νιώθω καλά χαλιεμαι όταν το κάνω.προσπαθω να συνηθίσω.ελπιζω να φύγει αυτή η αίσθηση.

Ένεση είναι; Θα φύγει!!! Να σου πω κάτι και η ψυχολογία παίζει ρολο! Και να νιώθεις καλά γιατί το κανείς για το μωράκι σου! Και θα είναι αυτό καλά! ❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ένεση είναι; Θα φύγει!!! Να σου πω κάτι και η ψυχολογία παίζει ρολο! Και να νιώθεις καλά γιατί το κανείς για το μωράκι σου! Και θα είναι αυτό καλά! ❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤰🤰

Ναι είναι ένα στυλό με βελόνα με φάρμακο μέσα.ναι έχεις δίκιο γλυκούλα μου..θα το στρώσω που θα πάει..2 μισή μήνες υπομονή κ μετά θα έχω το θαυματακι μου.σε ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη!!!♥️♥️♥️♥️♥️🧿🧿🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι είναι ένα στυλό με βελόνα με φάρμακο μέσα.ναι έχεις δίκιο γλυκούλα μου..θα το στρώσω που θα πάει..2 μισή μήνες υπομονή κ μετά θα έχω το θαυματακι μου.σε ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη!!!♥️♥️♥️♥️♥️🧿🧿🍀🍀🍀

Εννοείται θα το στρώσεις! Στο χέρι του είναι; Αφού το παρακολουθείς με τον γιατρό σου θα το στρώσετε! Θέλει και το χρόνο του και εσένα να είσαι ήρεμη!! Εγώ σε μια εβδομάδα θα ξέρω τι θα γινει! Αλλά μ είπε η γυναικολογος ότι σε βλέπω οριακά να το κανείς! Όποτε ότι βρέξει ας κατεβάσει! Στην κοιλιά κανείς; Ναι βρε πέρασε ο καιρός δεν έμεινε πολύ! Σκέψου πως βοηθάς το μωράκι σου με αυτό που κανείς! Μόνο αυτό μετράει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Ναι έχει 3 μέρες κ ακόμα ψιλά είναι της νηστείας μάλλον θα αναιβασω κιαλλο μονάδες.ακομα δεν νιώθω καλά χαλιεμαι όταν το κάνω.προσπαθω να συνηθίσω.ελπιζω να φύγει αυτή η αίσθηση.

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου, θα το ρυθμισεις κ αυτο!! Ειναι λογικο να νιωθεις καπως αλλα θα περασει γρηγορα ο καιρος, να σκεφτεσαι οτι ειναι μονο για καλο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dona90 υπομονή κορίτσι μου, σκέψου ότι μόνο για καλό είναι. Η μαμά μου έχει διαβήτη τύπου 1. Απ όταν την θυμάμαι κάνει ινσουλίνη 4 φορές τη μέρα. Δεν είναι κάτι.

@Ioann89 @Sweetie79 Καλά είμαι, πήγαμε μια βόλτα σήμερα μέχρι τη μάνα μου να ξεσπάσω λίγο. Δευτέρα θα ξέρουμε ναι!!! Εσείς πως είστε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται θα το στρώσεις! Στο χέρι του είναι; Αφού το παρακολουθείς με τον γιατρό σου θα το στρώσετε! Θέλει και το χρόνο του και εσένα να είσαι ήρεμη!! Εγώ σε μια εβδομάδα θα ξέρω τι θα γινει! Αλλά μ είπε η γυναικολογος ότι σε βλέπω οριακά να το κανείς! Όποτε ότι βρέξει ας κατεβάσει! Στην κοιλιά κανείς; Ναι βρε πέρασε ο καιρός δεν έμεινε πολύ! Σκέψου πως βοηθάς το μωράκι σου με αυτό που κανείς! Μόνο αυτό μετράει ! 

Όχι στα μπούτια από την έξω πλευρά το κάνω.ευτυχως δεν πονάει σχεδόν καθόλου.ολα για τα μπεμπακια μας.. εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις .κ ότι χρειαστείς πες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου, θα το ρυθμισεις κ αυτο!! Ειναι λογικο να νιωθεις καπως αλλα θα περασει γρηγορα ο καιρος, να σκεφτεσαι οτι ειναι μονο για καλο😊

Ναι όλα καλά αρκεί να είναι καλά τα μικρά μας.♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Dona90 υπομονή κορίτσι μου, σκέψου ότι μόνο για καλό είναι. Η μαμά μου έχει διαβήτη τύπου 1. Απ όταν την θυμάμαι κάνει ινσουλίνη 4 φορές τη μέρα. Δεν είναι κάτι.

@Ioann89 @Sweetie79 Καλά είμαι, πήγαμε μια βόλτα σήμερα μέχρι τη μάνα μου να ξεσπάσω λίγο. Δευτέρα θα ξέρουμε ναι!!! Εσείς πως είστε;; 

Νασάι καλά κορίτσι μ.με το καλό κ όλα σε σένα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Dona90 υπομονή κορίτσι μου, σκέψου ότι μόνο για καλό είναι. Η μαμά μου έχει διαβήτη τύπου 1. Απ όταν την θυμάμαι κάνει ινσουλίνη 4 φορές τη μέρα. Δεν είναι κάτι.

@Ioann89 @Sweetie79 Καλά είμαι, πήγαμε μια βόλτα σήμερα μέχρι τη μάνα μου να ξεσπάσω λίγο. Δευτέρα θα ξέρουμε ναι!!! Εσείς πως είστε;; 

Καλά κι εμείς κορίτσι μου, περιμένουμε νέα σου!!! 

@Dona90 δεν έχω κάνει ποτέ ινσουλίνη, οπότε δε γνωρίζω τη διαδικασία με τις ενέσεις, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και σκέψου τη στιγμή που θα πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλά κι εμείς κορίτσι μου, περιμένουμε νέα σου!!! 

@Dona90 δεν έχω κάνει ποτέ ινσουλίνη, οπότε δε γνωρίζω τη διαδικασία με τις ενέσεις, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και σκέψου τη στιγμή που θα πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!! 

Νασάι καλά κορίτσι μμ.. εύχομαι σε όλες να έρθει αυτή η γλυκιά αγκαλιά κ να ξεχάσουμε ότι δύσκολο υπάρχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εγω κλασσικα καναπέ και για αλλαγή κρεββάτι και πολύ πολύ τηλεόραση και Ίντερνετ!ποσα κιλά εχετε πάρει μεχρι τώρα;;;εγω είμαι 26 εβδομάδων και έχω πάρει 4!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εγω κλασσικα καναπέ και για αλλαγή κρεββάτι και πολύ πολύ τηλεόραση και Ίντερνετ!ποσα κιλά εχετε πάρει μεχρι τώρα;;;εγω είμαι 26 εβδομάδων και έχω πάρει 4!

Εγώ σπίτι κάθε σκ χαχα 😂 εγώ ακόμα είμαι λίγο 10+κτ αλλά δεν έχω πάρει ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εγω κλασσικα καναπέ και για αλλαγή κρεββάτι και πολύ πολύ τηλεόραση και Ίντερνετ!ποσα κιλά εχετε πάρει μεχρι τώρα;;;εγω είμαι 26 εβδομάδων και έχω πάρει 4!

Καλά είμαστε εσυ;;;; Και εγώ μια από τα ίδια κλασσικά! Σπίτι τηλεόραση κρεβάτι Ίντερνετ ! Και εναλλάξ ! Πως είσαι; Τίποτα δεν πήρες Καλε! Εγώ 2 εβδομάδες περισσότερο και πήρα 9! Άσε να σκάσω είμαι! Γιατί προσέχω κιολας! Δηλαδή αν δεν πρόσεχα ποσό θα ήμουν ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά είμαστε εσυ;;;; Και εγώ μια από τα ίδια κλασσικά! Σπίτι τηλεόραση κρεβάτι Ίντερνετ ! Και εναλλάξ ! Πως είσαι; Τίποτα δεν πήρες Καλε! Εγώ 2 εβδομάδες περισσότερο και πήρα 9! Άσε να σκάσω είμαι! Γιατί προσέχω κιολας! Δηλαδή αν δεν πρόσεχα ποσό θα ήμουν ;;;; 

Είσαι όμως στον 7ο!δυο εβδομάδες μετά είναι υπόθεση!ο γιατρός λέει οτι θα παιρνουμε μισο κιλό την εβδομάδα από τον 6ο και μετά!και γω παλευω με το σάκχαρο και είμαι στην δίαιτα αστα!τι να κάνουμε!υπομονουλα για τα ζουζουνακια💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Είσαι όμως στον 7ο!δυο εβδομάδες μετά είναι υπόθεση!ο γιατρός λέει οτι θα παιρνουμε μισο κιλό την εβδομάδα από τον 6ο και μετά!και γω παλευω με το σάκχαρο και είμαι στην δίαιτα αστα!τι να κάνουμε!υπομονουλα για τα ζουζουνακια💕💕💕💕

Εννοείται!!!! Όλα για τα Ζουζουνακια μας γίνονται ❤️❤️❤️❤️Εγώ σήμερα είχα ανεβασμένο και μεταγευματικα! Και άντε το μεσημέρι είχα μπιφτέκι +ρύζι! Το βράδυ που έφαγα σαλάτα +1 φέτα ψωμί ολικής; Γιατί; Να σκάσω είμαι! Αύριο θα μιλήσω! Με αγχώνει μήπως επηρεάζεται το μωράκι μ και του κάνω κακο! Έχω ακούσει ότι ζορίζονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται!!!! Όλα για τα Ζουζουνακια μας γίνονται ❤️❤️❤️❤️Εγώ σήμερα είχα ανεβασμένο και μεταγευματικα! Και άντε το μεσημέρι είχα μπιφτέκι +ρύζι! Το βράδυ που έφαγα σαλάτα +1 φέτα ψωμί ολικής; Γιατί; Να σκάσω είμαι! Αύριο θα μιλήσω! Με αγχώνει μήπως επηρεάζεται το μωράκι μ και του κάνω κακο! Έχω ακούσει ότι ζορίζονται! 

Σ εμενα έχω παρατηρήσει οτι μου ανεβαίνει πολύ αν στεναχωρηθώ ή αγχωθώ!καρατσεκαρισμενο!και το έχω μετρήσει επανειλλημένως με το ίδιο είδος φαγητού!τη μια μπορεί να είναι 85 και αν δεν είμαι καλα 185!!!προσπαθησε να είσαι χαλαρή!!!😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εγω κλασσικα καναπέ και για αλλαγή κρεββάτι και πολύ πολύ τηλεόραση και Ίντερνετ!ποσα κιλά εχετε πάρει μεχρι τώρα;;;εγω είμαι 26 εβδομάδων και έχω πάρει 4!

Καλημέρα κορίτσι μμ.εγω δουλειές πολλές δουλειές γιατί το σπίτι είναι άνω κάτω μετά από το βάψιμο.εγω είμαι 27εβδ. Κ έχω πάρει 6 μόλις πάει να αναιβει ξανά κατεβαίνει λόγο διατροφής κ ινεοθλινη.μια χαρά είσαι τπτ δεν έχεις πάρει.τι έχεις αναιβασμενα εσύ το νηστείας η μεταγευματικα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται!!!! Όλα για τα Ζουζουνακια μας γίνονται ❤️❤️❤️❤️Εγώ σήμερα είχα ανεβασμένο και μεταγευματικα! Και άντε το μεσημέρι είχα μπιφτέκι +ρύζι! Το βράδυ που έφαγα σαλάτα +1 φέτα ψωμί ολικής; Γιατί; Να σκάσω είμαι! Αύριο θα μιλήσω! Με αγχώνει μήπως επηρεάζεται το μωράκι μ και του κάνω κακο! Έχω ακούσει ότι ζορίζονται! 

Μην σκέφτεσαι τα κιλά μια χαρά είσαι.μην ανχονεσαι κορίτσι Μ κ εγώ επειδη ανχοθηκα που ξεκίνησα ινσουλίνη αντί να πέσει αναιβηκε τώρα που το συνήθισα λίγο τσουπ έπεσε.ολα καλά θα είναι Μ είπε ότι αμα δεν έχεις πολλές μέρες αναιβασμενα μην φοβάσαι για το μωρό.ολα καλά θαναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εγω κλασσικα καναπέ και για αλλαγή κρεββάτι και πολύ πολύ τηλεόραση και Ίντερνετ!ποσα κιλά εχετε πάρει μεχρι τώρα;;;εγω είμαι 26 εβδομάδων και έχω πάρει 4!

Αυτά είναι!! Εγώ είμαι 25 και έχω πάρει 6.5 και θεωρώ πως είναι καλά. Τα 4 δεν είναι τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αυτά είναι!! Εγώ είμαι 25 και έχω πάρει 6.5 και θεωρώ πως είναι καλά. Τα 4 δεν είναι τίποτα.. 

Ελάχιστα πήρες κορίτσι μου με δίδυμα στην κοιλιτσα σου!συγχαρητηρια👌🏻👌🏻👌🏻

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μμ.εγω δουλειές πολλές δουλειές γιατί το σπίτι είναι άνω κάτω μετά από το βάψιμο.εγω είμαι 27εβδ. Κ έχω πάρει 6 μόλις πάει να αναιβει ξανά κατεβαίνει λόγο διατροφής κ ινεοθλινη.μια χαρά είσαι τπτ δεν έχεις πάρει.τι έχεις αναιβασμενα εσύ το νηστείας η μεταγευματικα.?

Κάποιες φορές έχω ανεβασμένο το νηστείας κυρίως αλλα οταν αγχώνομαι και το μεταγευματικο!εσυ τελείωσες με το βάψιμο τι καλα!!!!εγω θέλω να αδειάσω το δωμάτιο όλο πρώτα,να πάνε όλα τα πράγματα στην αποθήκη και να ξεκινήσω!τι χρώματακι το έκανες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Σ εμενα έχω παρατηρήσει οτι μου ανεβαίνει πολύ αν στεναχωρηθώ ή αγχωθώ!καρατσεκαρισμενο!και το έχω μετρήσει επανειλλημένως με το ίδιο είδος φαγητού!τη μια μπορεί να είναι 85 και αν δεν είμαι καλα 185!!!προσπαθησε να είσαι χαλαρή!!!😉😉😉😉

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Μην σκέφτεσαι τα κιλά μια χαρά είσαι.μην ανχονεσαι κορίτσι Μ κ εγώ επειδη ανχοθηκα που ξεκίνησα ινσουλίνη αντί να πέσει αναιβηκε τώρα που το συνήθισα λίγο τσουπ έπεσε.ολα καλά θα είναι Μ είπε ότι αμα δεν έχεις πολλές μέρες αναιβασμενα μην φοβάσαι για το μωρό.ολα καλά θαναι.

Κορίτσια η αλήθεια είναι πως προχτες δεν κοιμήθηκα καλά! Έβλεπα όλο περίεργα όνειρα και ξυπνούσα συνέχεια! Θα έβλεπα και κάτι συγγενείς τ άντρα μ χτες και είχα άγχος μην μ πουν πως έγινες έτσι! Ο άντρας μ λέει ότι εγώ αισθάνομαι έτσι και ότι φαίνεται μόνο κοιλιά αλλά δεν ξέρω! Νιώθω περίεργα με την ζυγαριά. Πιστεύω επηρεάστηκε από αυτά! Καλημερα 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ είμαι 25w1d κι έχω πάρει 9 κιλά, βέβαια από ότι βλέπω μόνο η κοιλιά εξέχει, οπότε θεωρώ ότι είμαι καλά, από δω και πέρα βέβαια θα παίρνουμε πιο πολλά!!! 

@annie πώς τα κατάφερες έτσι?? Πολυ λιγο έχεις πάρει!!!!

Κορίτσια ερώτηση : τι κουβερτακι σκέφτεστε να πάρετε για τα μωράκια σας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ είμαι 25w1d κι έχω πάρει 9 κιλά, βέβαια από ότι βλέπω μόνο η κοιλιά εξέχει, οπότε θεωρώ ότι είμαι καλά, από δω και πέρα βέβαια θα παίρνουμε πιο πολλά!!! 

@annie πώς τα κατάφερες έτσι?? Πολυ λιγο έχεις πάρει!!!!

Κορίτσια ερώτηση : τι κουβερτακι σκέφτεστε να πάρετε για τα μωράκια σας?? 

Δεν μπορώ να πω ότι πεινάω σε γενικές γραμμές. Σκέψου ότι έχει 2-3 βδομάδες που τρώω βραδινό σε καθημερινή βάση και αυτό είναι σαλάτα ή γιαούρτι με ξηρούς καρπούς μέλι κλπ. Και συ όμως είσαι πολύ καλά με τα κιλά!! Κουβερτούλες μου έχουν δώσει 6 και δε θα πάρω να σου πω την αλήθεια. Θα πάρω σίγουρα παπλωματάκια που έχει το σετ προίκας που διάλεξα. Αχ και μεις βάψαμε το δωμάτιο την προηγούμενη εβδομάδα. Κιτρινάκι το έκανα. Πήραμε υποτίθεται άοσμο οικολογικό χρώμα.. Μπούρδες ακόμα μυρίζει το δωμάτιο. Έχετε το νου σας κορίτσια βάψτε όσο είναι νωρίς για να φύγει η μυρωδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...