Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου υπομονη, κ εγω ημουν χαλια μεχρι τα μεσα του 4ου μηνα και δυστυχως δεν με βοηθουσε τπτ, μεχρι κ το νερο εβγαζα, ειχα χασει σχεδον 6 κιλα!! Μονο υπομονη εκανα τπτ αλλο, εμενα δεν μου ειχε δωσει τπτ μονο primperan μου ειχε πει οτι μπορω να πιω αλλα κ αυτο μπορει να μην εκανε τπτ κ προτιμησα να μην το παρω!! Παντως μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει φοβος για το μωρο, αν ωστοσο εσυ νιωθεις πολυ χαλια ξανα παρε τον να του το πεις ισως κατι ακομα σου πει!! Υπομονη κοριτσι μου!

Οτάν περνώ ξενερωνη πολύ και με μιλάει κάπως κοιτά το σιρόπι θα το πάρω μόνο βράδυ γτ προτιμώ να είμαι χαλιά παρά το σιρόπι γιατί είναι χαλιααα δεν μπορώ να τό περνώ με αναγουλιαζη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Οτάν περνώ ξενερωνη πολύ και με μιλάει κάπως κοιτά το σιρόπι θα το πάρω μόνο βράδυ γτ προτιμώ να είμαι χαλιά παρά το σιρόπι γιατί είναι χαλιααα δεν μπορώ να τό περνώ με αναγουλιαζη

Ο γιατρος εννοεις σου μιλαει καπως;; τι να σου πω αγαπη μου ο γιατρος μας πρεπει να ναι κ αυτος διπλα μας, αν δεν νιωθεις καλα με τον γιατρο που εισαι και δεν σε καθυσηχαζει ισως πρεπει να σκεφτεις να αλλαξεις τωρα που ειναι νωρις ακομα!! Για μενα ειναι απαραδεκτοι αυτοι οι γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ο γιατρος εννοεις σου μιλαει καπως;; τι να σου πω αγαπη μου ο γιατρος μας πρεπει να ναι κ αυτος διπλα μας, αν δεν νιωθεις καλα με τον γιατρο που εισαι και δεν σε καθυσηχαζει ισως πρεπει να σκεφτεις να αλλαξεις τωρα που ειναι νωρις ακομα!! Για μενα ειναι απαραδεκτοι αυτοι οι γιατροι!

Κοιτά έχω αλλάξει ιδή γιατί η άλλη απο την αρχή που με είδε απο την δεύτερη φορά με έλεγε οτι το μωρό δεν μεγαλώνει και κατευτιαν αποξεση και ηταν οτι νάναι μονο λεφτά ήθελε αυτός είναι ποιο κομπλε απλώς λέει οτι ανυσηχω για απλα πραγματα και ότι όλες οι έγκυες τα έχουν αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Κοιτά έχω αλλάξει ιδή γιατί η άλλη απο την αρχή που με είδε απο την δεύτερη φορά με έλεγε οτι το μωρό δεν μεγαλώνει και κατευτιαν αποξεση και ηταν οτι νάναι μονο λεφτά ήθελε αυτός είναι ποιο κομπλε απλώς λέει οτι ανυσηχω για απλα πραγματα και ότι όλες οι έγκυες τα έχουν αυτά 

Δεν τα εχουν ολες οι εγκυες αυτα, αλλα και παλι αυτο δεν σημαινει οτι εσυ εφοσον δεν ξερεις θα πρεπει να μην ανησυχεις, η δουλεια του ειναι να σου εξηγει και να σε καθησυχαζει και να σου δινει πιθανες λυσεις!! Δεν ξερω κορισακι μου εσυ ξερεις καλυτερα αν σε καλυπτει ο γιατρος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν τα εχουν ολες οι εγκυες αυτα, αλλα και παλι αυτο δεν σημαινει οτι εσυ εφοσον δεν ξερεις θα πρεπει να μην ανησυχεις, η δουλεια του ειναι να σου εξηγει και να σε καθησυχαζει και να σου δινει πιθανες λυσεις!! Δεν ξερω κορισακι μου εσυ ξερεις καλυτερα αν σε καλυπτει ο γιατρος σου!

Εδώ που μένω δεν έχουμε γιατρούς μονο Αθήνα και Θεσσαλονίκη εγώ είμαι παρα πολύ μακρια απο όλες αυτές της πόλης δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εδώ που μένω δεν έχουμε γιατρούς μονο Αθήνα και Θεσσαλονίκη εγώ είμαι παρα πολύ μακρια απο όλες αυτές της πόλης δυστυχώς

Καταλαβα κοριτσι μου! Ελπιζω να εισαι καλυτερα συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καταλαβα κοριτσι μου! Ελπιζω να εισαι καλυτερα συντομα!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 💜

Σου ειπε τελικα προχθες σε ποια βδομαδα εισαι ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess1312 είπε:

Με έχει δώσει ένα σιρόπι αλλά δέν με κάνει πολύ δουλειά μετά με είπε υπόθετα αλλά δέν μπορώ 

Καλησπέρα κορίτσι μου καταρχήν με το καλο να υποδεχτεις το μωράκι σου!!Ειμαι και εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση εμετους και αναγουλες κυρίως βραδινές και πρωινές ώρες ο γιατρός μου έδωσε primperan χαπι μπορω λεει να πιω έως 3 την ημερα δεν κάνουν καποιο κακο μου ειπε!!Επίσης όπως σου είπαν τα κορίτσια οι εμετοί Σταματά να στην 12η εβδομαδα!

Σε φιλώ γλυκά,εύχομαι να περάσει γρηγορα❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου καταρχήν με το καλο να υποδεχτεις το μωράκι σου!!Ειμαι και εγώ σε μια παρόμοια κατάσταση εμετους και αναγουλες κυρίως βραδινές και πρωινές ώρες ο γιατρός μου έδωσε primperan χαπι μπορω λεει να πιω έως 3 την ημερα δεν κάνουν καποιο κακο μου ειπε!!Επίσης όπως σου είπαν τα κορίτσια οι εμετοί Σταματά να στην 12η εβδομαδα!

Σε φιλώ γλυκά,εύχομαι να περάσει γρηγορα❤ 

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ σου εύχομαι ενα υγιές μωράκι στήν αγκαλιά σού με το καλό είναι δύσκολο εμένα τώρα και μεσιμερη με πιάνουν και είμαι χαλιά σε ευχαριστώ πάντως πολύ 💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ σου εύχομαι ενα υγιές μωράκι στήν αγκαλιά σού με το καλό είναι δύσκολο εμένα τώρα και μεσιμερη με πιάνουν και είμαι χαλιά σε ευχαριστώ πάντως πολύ 💜💜

Να είσαι καλά, ειναι οντως πολυ δυσκολο και πολυ ασχημο δω τα ομως τον γιατρό σου Γιατί είναι κρίμα να ταλαιπώρησε!!Εγώ έχω θέμα πολυ κάθε μέρα 4μιση το πρωι ξυπνάω κι δεν ξανά κοιμαμαι απο τον εμετο και τις αναγουλες...

Δεν το αντέχω ειμαι 2 εβδομάδες αυπνη😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Να είσαι καλά, ειναι οντως πολυ δυσκολο και πολυ ασχημο δω τα ομως τον γιατρό σου Γιατί είναι κρίμα να ταλαιπώρησε!!Εγώ έχω θέμα πολυ κάθε μέρα 4μιση το πρωι ξυπνάω κι δεν ξανά κοιμαμαι απο τον εμετο και τις αναγουλες...

Δεν το αντέχω ειμαι 2 εβδομάδες αυπνη😭

Εγώ βράδυ όλο το βράδυ μέχρι 6 7 φορές κάνω εμετό χαλιά είμαι δεν μπορώ να φάω σε καταλαβενω πάντως απόλυτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εγώ βράδυ όλο το βράδυ μέχρι 6 7 φορές κάνω εμετό χαλιά είμαι δεν μπορώ να φάω σε καταλαβενω πάντως απόλυτα 

Πωωω εσυ είσαι ακόμα χειρότερα!!Πάντως λένε ότι αν κάνεις εμετους τουλάχιστον ξερεις οτι Η εγκυμοσύνη προχωράει δεν ξέρω αν αληθεύει..😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Πωωω εσυ είσαι ακόμα χειρότερα!!Πάντως λένε ότι αν κάνεις εμετους τουλάχιστον ξερεις οτι Η εγκυμοσύνη προχωράει δεν ξέρω αν αληθεύει..😅

Ουτε εγώ ξέρω αν αληθεύει αλλά εγώ και τώρα που έφαγα παλι χαλιά νιώθω οτι είμαι έτοιμη να τα βγάλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ουτε εγώ ξέρω αν αληθεύει αλλά εγώ και τώρα που έφαγα παλι χαλιά νιώθω οτι είμαι έτοιμη να τα βγάλω 

Βρε συ μηπως να πάρεις τον γιατρό μηπως σου δώσει κατι?Είναι κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natasha24 είπε:

Βρε συ μηπως να πάρεις τον γιατρό μηπως σου δώσει κατι?Είναι κρίμα..

Θα με πει αυτά που με είπε αλλά δεν με πιάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε;;; Να ρωτήσω εσείς που κάνατε το εμβόλιο της γρίπης πως είστε; 

Ελα κοριτσι μου τι κανεις; εγω το εκανα την Τριτη και ενταξει καλα ειμαι δεν εχω τπτ, λιγο σαν να ενιωσα το λαιμο μου σημερα αλλα ελαχιστα!! Το εκανες εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ελα κοριτσι μου τι κανεις; εγω το εκανα την Τριτη και ενταξει καλα ειμαι δεν εχω τπτ, λιγο σαν να ενιωσα το λαιμο μου σημερα αλλα ελαχιστα!! Το εκανες εσυ;;

Όχι! Το έγραψα σήμερα και δεν ξέρω να το κάνω αύριο η την Δευτέρα; Μου είπαν ότι κάποιες κοπελες ότι το έκαναν και αρρώστησαν και καπως με φοβησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι! Το έγραψα σήμερα και δεν ξέρω να το κάνω αύριο η την Δευτέρα; Μου είπαν ότι κάποιες κοπελες ότι το έκαναν και αρρώστησαν και καπως με φοβησαν

Εμενα συγκεκριμενα ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι αυτα τα καινουρια δεν εχουν παρενεργειες καθολου, αντε να πονεσει λιγο ο λαιμος η να νιωθουμε κουρασμενες 1 η 2 μερες μετα!! Μη φοβασαι καλε πινε χυμους αν μπορεις και θα σαι κομπλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...