Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Προσπαθούμε εδώ κ 4 χρόνια για παιδάκι, με 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις κ μια εξωσωματική. Εγώ έχω ένα αυτοάνοσο το οποίο υποθέτουμε ότι εμποδίζει την εγκυμοσύνη. Με την εξωσωματική είδαμε ότι το πρόβλημα φαίνεται να είναι στην εμφύτευση, αφού το ποσοστό γονομοποιήσης ήταν πολύ καλό. 

Είπα λοιπόν να επισκεφτώ και κάποιον αιματολόγο να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη δεδομένου του ιστορικού μου. Επικοινώνησα με τη Λευκού, όμως δεν μένω Θεσσαλονίκη κ από ότι διάβασα στον λογαριασμό της δε δέχεται νέα περιστατικά λόγω φόρτου. 

Έχετε λοιπόν να προτείνετε κάποιο εξίσου καλό αιματολόγο; 💉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Εγώ επισκέφθηκα τον Αναγνώστου Αθηνα (εξίσου γνωστός με την Λευκου) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη καθώς σε εξετάσεις που μου πρότεινε είδαμε ότι έχω θρομβοφιλια αλλά ο ίδιος δεν μου το είπε, παρα έδωσε αόριστες οδηγιες! Απευθυνθηκα άλλου γιατί ένιωσα ανασφάλεια και μου επιβεβαίωσαν ότι όντως έχω με ειδικές οδηγίες. Οικονόμου λέγεται ο γιατρός, είναι φάρμακογενετιστής και ασχολείται ειδικώς με τα ανοσολογικα και τα αιματολογικα για αναπαραγωγή. 

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις γλυκά υγιή μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην λευκού....Νομιζω κανει μεσο skype παρε τηλ καλυτερα να ρωτησεις ...

231 0276766 Λευκού αιματολογος Θεσσαλονίκη

Επίσης εάν δεν βρεις άκρη εκεί μπορείς Στο αττικό έχω ακούσει πολύ καλά  λόγια για τη  Αιματολογο....Δεν θυμάμαι πως λέγεται...Επίσης για την κ.Φοιφα...Στο Μαρούσι...Καλή επιτυχία 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2020 at 11:45 ΠΜ, ο/η Kukki είπε:

Γεια σας κορίτσια! Προσπαθούμε εδώ κ 4 χρόνια για παιδάκι, με 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις κ μια εξωσωματική. Εγώ έχω ένα αυτοάνοσο το οποίο υποθέτουμε ότι εμποδίζει την εγκυμοσύνη. Με την εξωσωματική είδαμε ότι το πρόβλημα φαίνεται να είναι στην εμφύτευση, αφού το ποσοστό γονομοποιήσης ήταν πολύ καλό. 

Είπα λοιπόν να επισκεφτώ και κάποιον αιματολόγο να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη δεδομένου του ιστορικού μου. Επικοινώνησα με τη Λευκού, όμως δεν μένω Θεσσαλονίκη κ από ότι διάβασα στον λογαριασμό της δε δέχεται νέα περιστατικά λόγω φόρτου. 

Έχετε λοιπόν να προτείνετε κάποιο εξίσου καλό αιματολόγο; 💉

Κορίτσι μου καλησπέρα.. Μήπως μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το αυτοάνοσο σου; Πρόσφατα από μία αρρώστια που πέρασα είδα πως έχω χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια και αιματοκρίτη, προβλημάτισε πολύ τον παθολόγο μου αλλά δεν το ψάξαμε περισσότερο.. Τώρα που είδα το θεματάκι σου είπα να σε ρωτήσω μιας προσπαθούμε ήδη 3,5 χρόνια με μία αποτυχημένη σπερματέγχυση (θα πάμε το καλοκαίρι για εξωσωματική) μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν βρήκαμε ακόμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2020 at 4:29 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

Καλησπερα! Εγώ επισκέφθηκα τον Αναγνώστου Αθηνα (εξίσου γνωστός με την Λευκου) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη καθώς σε εξετάσεις που μου πρότεινε είδαμε ότι έχω θρομβοφιλια αλλά ο ίδιος δεν μου το είπε, παρα έδωσε αόριστες οδηγιες! Απευθυνθηκα άλλου γιατί ένιωσα ανασφάλεια και μου επιβεβαίωσαν ότι όντως έχω με ειδικές οδηγίες. Οικονόμου λέγεται ο γιατρός, είναι φάρμακογενετιστής και ασχολείται ειδικώς με τα ανοσολογικα και τα αιματολογικα για αναπαραγωγή. 

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις γλυκά υγιή μωράκια!

Δηλαδη Σελινα ακολουθεις τις οδηγιες του οικονομου!;τα παντα,δηλαδή τις 2 αντιπηκτικες τη μερα , οχι σε κορτιζονη και Ισως οχι σε ιντραλιπιντ και γλουκοφαζ αναλογα τις καμπυλες ζακχαρου κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλή αιματολογο είναι και στο Έλενα στην μονάδα αποβολών η κυρία τσεκουρα εξαιρετική επιστήμονας ψάχνει τα πάντα από εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Δηλαδη Σελινα ακολουθεις τις οδηγιες του οικονομου!;τα παντα,δηλαδή τις 2 αντιπηκτικες τη μερα , οχι σε κορτιζονη και Ισως οχι σε ιντραλιπιντ και γλουκοφαζ αναλογα τις καμπυλες ζακχαρου κλπ;

Τις ακολουθω ναι! 2 αντιπηκτικες μου είπε με παρακολούθηση πήξης, κορτιζόνη όχι εκτός αν έχει λόγο ο γυναικολόγος, ιντραλιπιντς στην 7η βδομάδα κύησης, glucophage παίρνω με τις οδηγίες του ενδοκρινολογου (που συμφώνησε ο Οικονόμου). Η εμβρυομεταφορα μου ελπίζω να γίνει τον Ιούλιο οπότε ακόμα παίρνω τις βιταμίνες, δεν έχω φτάσει εκει. 

Είσαι κι εσύ στον Οικονόμου? Έχεις αμφιβολίες για τις οδηγίες του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2020 at 12:32 ΠΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλή αιματολογο είναι και στο Έλενα στην μονάδα αποβολών η κυρία τσεκουρα εξαιρετική επιστήμονας ψάχνει τα πάντα από εξετάσεις 

Σε αυτήν έκλεισα τελικά ραντεβού και θα πάω την επόμενη εβδομάδα! 

@Άντρεα έχω ΣΕΛ και με παρακολουθεί ρευματολόγος. Εγώ το βρήκα γιατί εμφάνισα εξανθήματα στο πρόσωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...