Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας!!!! Βασικά τον είχα ρωτήσει όταν μου έκανε την εμβρυομεταφορα και μου είχε πει μπορώ να πίνω έναν καφέ.. αλλά από τότε δεν έχουμε ξαναμιλήσει κι επειδή διάβασα διάφορα χθες αγχώθηκα... από ότι κατάλαβα είναι και θέμα γιατρού κάποιοι το απαγορεύουν κάποιοι όχι!!! Οπότε θα συνεχίσω κανονικά το καφεδάκι.. μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα τον ξαναρωτήσω. 

@PAPA EVA κι εγώ κατά τη διάρκεια της διέγερσης εννοείται και έπινα καφέ όπως πριν..μόνο μετά την εμβρυομεταφορα το γύρισα σε έναν ελληνικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 @Maria2904 κορίτσια μου με το καλό να υποδεχτείτε τα εμβρυακια σας σήμερα και να γαντζωθούν για τα καλά για 9 μήνες!!!💕💕💕 Πως πήγε η ετ;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας!!!! Βασικά τον είχα ρωτήσει όταν μου έκανε την εμβρυομεταφορα και μου είχε πει μπορώ να πίνω έναν καφέ.. αλλά από τότε δεν έχουμε ξαναμιλήσει κι επειδή διάβασα διάφορα χθες αγχώθηκα... από ότι κατάλαβα είναι και θέμα γιατρού κάποιοι το απαγορεύουν κάποιοι όχι!!! Οπότε θα συνεχίσω κανονικά το καφεδάκι.. μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα τον ξαναρωτήσω. 

@PAPA EVA κι εγώ κατά τη διάρκεια της διέγερσης εννοείται και έπινα καφέ όπως πριν..μόνο μετά την εμβρυομεταφορα το γύρισα σε έναν ελληνικό. 

Εάν είναι κάτι που σε ευχαριστεί να το κανείς Γιατί  με το να το στερηθείς μόνο νεύρα θα σου προκαλέσει !!!Καμία φορά και οι γιατρόι είναι υπερβολικοί .. εάν υπήρχαν περίπτωση όλα αυτά να επηρεάζουν θα υπήρχαν έρευνες ..... εδώ κανείς ετ και αλλοι  σου λένε ακινησία και άλλοι συνέχισε την ζωή σου ....

ειναι καθαρά στην άποψη τπυ γιατρού αλλά και εμείς δεν είμαστε χαζές μπορούμε να φιλτραρουμε ορισμένα πργααμτα 

συγγνωμη επειδή έχει κάει  η γούνα μου , έχω και την δίκη μου κρίση και  ( δόξα το θεό )  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας!!!! Βασικά τον είχα ρωτήσει όταν μου έκανε την εμβρυομεταφορα και μου είχε πει μπορώ να πίνω έναν καφέ.. αλλά από τότε δεν έχουμε ξαναμιλήσει κι επειδή διάβασα διάφορα χθες αγχώθηκα... από ότι κατάλαβα είναι και θέμα γιατρού κάποιοι το απαγορεύουν κάποιοι όχι!!! Οπότε θα συνεχίσω κανονικά το καφεδάκι.. μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα τον ξαναρωτήσω. 

@PAPA EVA κι εγώ κατά τη διάρκεια της διέγερσης εννοείται και έπινα καφέ όπως πριν..μόνο μετά την εμβρυομεταφορα το γύρισα σε έναν ελληνικό. 

Εμένα μου επιτρέπει έναν την ημέρα! Αλλά δεν πίνω κ ιδιαίτερους καφέδες.... Κ τις περισσότερες φορές τον πίνω κ ντεκαφεινε γτ με πειράζει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis όπως πάντα αφοπλιστική 😘😘😘

@melodyy σε ευχαριστώ κι εσένα κορίτσι μου!!!

Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας σήμερα που έχουν εμβρυομεταφορα, με το καλό να στεριωσουν τα εμβρυακια σας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2020 at 10:11 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

Σε ποια επιτροπή πήρες; Να μην έχουν ξεκινήσει μετά τον κορονοιο αυτοί; Δύσκολο έως αδύνατο μου φαίνεται 

@annie!Στην Λάρισα πηρα και μου είπε η κοπέλα εκεί δεν της έχουν δώσει ακόμα ραντεβού οι γιατροί. Δεν κατάλαβα μου είπε να ξανά παρω κατά τις 15 του μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/6/2020 at 10:39 ΠΜ, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα! 

Θεωριτικα έχουν ξεκινήσει με την άρση των μέτρων απλά ίσως να είχαν πολλά ραντεβού από πριν??? Άσε δε που πολλές επιτροπές έχουν συγχωνευτεί με άλλες ( όλη η Αθηνά δλδ πάει στην επιτροπή στο Μαρούσι τουλάχιστον πέρσι που πέρασα εγώ). Εσύ σε ποία πήρες τηλ? 

@dimseaΕγώ στην Λάρισα πηρα. Εκεί η κοπέλα είπε δεν της εχουν δώσει ραντεβού ακόμα οι γιατροι. Τι να σημαίνει αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nansi είπε:

@annie! @JoyCat ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!!!! Θέλω πολύ να χαρώ αλλά κρατιεμαι μέχρι να δει και ο ουρολόγος την εξέταση!!! Μακάρι να είναι όπως τα λέτε.... 

Θα είναι και θα πάνε όλα πολύ καλά!! Πολύ χαίρομαι για σένα!! 

Εμείς αρχικά αυτό ελπίζαμε να είναι στην περίπτωσή μας, γιατί μας είχαν πει ότι λύνεται εύκολα και γρήγορα! Αλλά τελικά τα καταφέραμε να λύσουμε το θέμα, ακόμα κι εμείς που ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και καλή τύχη από δω και πέρα!! 😉 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

@dimseaΕγώ στην Λάρισα πηρα. Εκεί η κοπέλα είπε δεν της εχουν δώσει ραντεβού ακόμα οι γιατροι. Τι να σημαίνει αυτό

Τι να σου πω..... μπορεί να σημαίνει ότι δεν έχουν ακόμα ξεκινήσει μέχρι το ότι έχουν τόσα περιστατικά που ακόμα δεν υπάρχουν κενές ημερομηνίες... από την στιγμή όμως που έχεις απορία πάρε ξανά ένα τηλέφωνο, την Τρίτη τώρα πια, κι αν σου πουν το ίδιο ρώτα. Πες δλδ τι εννοείτε με αυτό ότι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα, ότι έχουν πολλά ραντεβού σε εκκρεμότητα τι? Για να ξέρω πες κι εγώ ποτε να περιμένω και τι να υπολογίσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@Hope19 @Maria2904 κορίτσια μου με το καλό να υποδεχτείτε τα εμβρυακια σας σήμερα και να γαντζωθούν για τα καλά για 9 μήνες!!!💕💕💕 Πως πήγε η ετ;;  

Αυτο το πινακάκι πρέπει να ανεβαίνει κάθε μέρα για να θυμόμαστε γιατί το alzheimer θερίζει χαχαχαχαχα! Αν δεν το έγραφες ούτε που θα το θυμόμουν η γαϊδούρα! Με το καλό στα κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Hope19 @Maria2904 κορίτσια μου με το καλό να υποδεχτείτε τα εμβρυακια σας σήμερα και να γαντζωθούν για τα καλά για 9 μήνες!!!💕💕💕 Πως πήγε η ετ;;  

Μόλις ήρθα σπίτι κορίτσια!!!!Όλα καλα!!!!Μόλις ξάπλωσα!!!Δεν νιώθω τίποτα!!!!είναι φυσιολογικο;;;;μου είπαν ότι είναι καλά έμβρυα και είναι πολύ ευχαριστημενος ο γιατρός μου...σε 12 μέρες τεστ.....έχω 20 σκαλιά στο σπίτι και όταν τον ρώτησα δεν του πολύαρεσε και μου είπε πολύ αργά να τα ανέβω...Έκανα μια lentogest  και την Τρίτη θα κάνω άλλη μια...αγωγή τα ίδια...6 cyclacur και 3 utrogestan  τα 2 κολπικα..αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Μόλις ήρθα σπίτι κορίτσια!!!!Όλα καλα!!!!Μόλις ξάπλωσα!!!Δεν νιώθω τίποτα!!!!είναι φυσιολογικο;;;;μου είπαν ότι είναι καλά έμβρυα και είναι πολύ ευχαριστημενος ο γιατρός μου...σε 12 μέρες τεστ.....έχω 20 σκαλιά στο σπίτι και όταν τον ρώτησα δεν του πολύαρεσε και μου είπε πολύ αργά να τα ανέβω...Έκανα μια lentogest  και την Τρίτη θα κάνω άλλη μια...αγωγή τα ίδια...6 cyclacur και 3 utrogestan  τα 2 κολπικα..αυτά!!!

Μπράβο κορίτσι!! Με το καλό!!! Ξεκούραση τώρα.. και γω στη μαμά που είναι μονοκατοικία μετακινούμαι μόνο στον κάτω όροφο να σου πω την αλήθεια. 18 του μήνα το τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι!! Με το καλό!!! Ξεκούραση τώρα.. και γω στη μαμά που είναι μονοκατοικία μετακινούμαι μόνο στον κάτω όροφο να σου πω την αλήθεια. 18 του μήνα το τεστ; 

Εγώ ευτυχώς έχω την μαμά μου διπλα οπότε δεν πρόκειται να κουνηθώ από τον κάναπε  μου σε καμία περίπτωση ούτε να ξανακατεβω τα σκαλιά....ναιιι!!!!!Τότε!!!αντε να περάσουν οι μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@elena0212 --> 10/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

@Maria2904 --> 18/06

@Hope19 --> 19/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 @Hope19 --> 6/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@elena0212 --> 10/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

 

@Maria2904 --> 18/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

Αυτό το πινακάκι με συναρπάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση κορίτσια.....

Αφορά μόνο όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις σε διαστήματα μεγαλύτερα των 5 μηνών συνεχόμενα (σε κάποια προηγούμενη εγκυμοσύνη πχ). Σας έχει τύχει ποτέ να βάλετε την ένεση στο σημείο και να μην μπορεί να πατηθεί το έμβολο ώστε να εγχυθει το φάρμακο? Κάνω στα σημεία δεξιά αριστερά κατω διαγώνια απ τον αφαλό στα 3 δάχτυλα απόσταση.....  Και όσο να ναι μετά από 7 μήνες έχει σκληρύνει η περιοχή... 

Να πω ότι έχω μιλήσει με φαρμακοποιο κ γιατρό... Αλλά θα ήθελα να μάθω αν σας έχει τύχει.... Κ τι κάνατε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό το πινακάκι με συναρπάζει!

Κι εμένα αλλά παράλληλα με αγχώνει λίγο! Δεν ξέρω.... όσο περνάνε οι μέρες νιώθω πολύ περίεργα.....  δεν ξέρω τι να υποθέσω τι να σκεφτώ..... μακάρι να μπορούσα να πάρω κάτι να κοιμηθώ και να ξυπνήσω 11/06 με τον φάκελο με τα αποτελέσματα στο χέρι! Και όπως λέει και ο σύζυγος:και μετά ξύπνησες! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Εγώ ευτυχώς έχω την μαμά μου διπλα οπότε δεν πρόκειται να κουνηθώ από τον κάναπε  μου σε καμία περίπτωση ούτε να ξανακατεβω τα σκαλιά....ναιιι!!!!!Τότε!!!αντε να περάσουν οι μέρες....

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας! ❤️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που κάνατε τώρα εμβριομεταφορά εύχομαι να είναι όλα τέλεια και να πάρετε τα πιο καλά αποτελέσματα!!! Μακάρι, κάποια στιγμή να φτάσω και εγώ σε αυτό το σημείο και γιατί όχι; να τα καταφέρω κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια που κάνατε τώρα εμβριομεταφορά εύχομαι να είναι όλα τέλεια και να πάρετε τα πιο καλά αποτελέσματα!!! Μακάρι, κάποια στιγμή να φτάσω και εγώ σε αυτό το σημείο και γιατί όχι; να τα καταφέρω κιόλας!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου...θα φτάσεις και θα σου πάνε όλα καλά.. πίστη να έχεις και θετικές σκέψεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου...θα φτάσεις και θα σου πάνε όλα καλά.. πίστη να έχεις και θετικές σκέψεις.. 

Λες; Μακάρι γιατί από πέρσι που είχα μια ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη φοβάμαι πολύ. Περνάω επιτροπή την Παρασκευή και μακάρι να ξεκινήσω σύντομα την προσπάθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ερώτηση κορίτσια.....

Αφορά μόνο όσες κάνετε αντιπηκτικες ενέσεις σε διαστήματα μεγαλύτερα των 5 μηνών συνεχόμενα (σε κάποια προηγούμενη εγκυμοσύνη πχ). Σας έχει τύχει ποτέ να βάλετε την ένεση στο σημείο και να μην μπορεί να πατηθεί το έμβολο ώστε να εγχυθει το φάρμακο? Κάνω στα σημεία δεξιά αριστερά κατω διαγώνια απ τον αφαλό στα 3 δάχτυλα απόσταση.....  Και όσο να ναι μετά από 7 μήνες έχει σκληρύνει η περιοχή... 

Να πω ότι έχω μιλήσει με φαρμακοποιο κ γιατρό... Αλλά θα ήθελα να μάθω αν σας έχει τύχει.... Κ τι κάνατε.... 

Κορίτσι μου κι εμένα μου έχει συμβεί, αρκετές φορές. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον αέρα που λένε, κάτι τέτοιο δηλαδή μου είπε η φαρμακοποιός μου. Εγώ γενικά δυσκολεύομαι να τις κάνω πια, και όταν συμβαίνει αυτό, απλά το πιέζω λίγο παραπάνω προσπαθώντας να γυρίσω λίγο την ένεση χωρίς να τη βγάζω ξανά, σαν να της αλλάζω κατεύθυνση δηλαδή. Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι έχω γεμίσει μελανιές και σε κάποια σημεία γρουμπαλακια, και δεν έχω άλλο "ελεύθερο" χώρο.Ο γιατρός μου είπε να της κάνω στο πόδι ή μπράτσο, αλλά ακόμα το αποφεύγω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Κορίτσι μου κι εμένα μου έχει συμβεί, αρκετές φορές. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον αέρα που λένε, κάτι τέτοιο δηλαδή μου είπε η φαρμακοποιός μου. Εγώ γενικά δυσκολεύομαι να τις κάνω πια, και όταν συμβαίνει αυτό, απλά το πιέζω λίγο παραπάνω προσπαθώντας να γυρίσω λίγο την ένεση χωρίς να τη βγάζω ξανά, σαν να της αλλάζω κατεύθυνση δηλαδή. Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι έχω γεμίσει μελανιές και σε κάποια σημεία γρουμπαλακια, και δεν έχω άλλο "ελεύθερο" χώρο.Ο γιατρός μου είπε να της κάνω στο πόδι ή μπράτσο, αλλά ακόμα το αποφεύγω 😔

Και εγώ δν θέλω να αλλάξω σημείο φοβάμαι μην δεν αποδίδει καλά καλά..... Στείλε μ μνμ προσωπικό αν θες !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Λες; Μακάρι γιατί από πέρσι που είχα μια ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη φοβάμαι πολύ. Περνάω επιτροπή την Παρασκευή και μακάρι να ξεκινήσω σύντομα την προσπάθεια!!!

Να μην φοβάσαι..έχει εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...