Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έτσι κι εγώ! Μολις πέρασε 1 χρονος με πήραν ακριβώς την ημερομηνία που είχε γίνει η ΕΤ(&κτψ τα περισσεούμενα) . Μην τους τα καθυστερήσω ούτε μια μέρα. Το δεύτερο χρόνο, αργούσαν να με πάρουν και σκεφτομουν βρε λες να τα κατέστρεψαν; Μήπως επειδή δεν τους πλήρωσα αυτομάτως σταματάνε να τα κρατάνε; και θα πάω για ΕΤ και θα μου πουν, ποια έμβρυα; last year! Μου λέει ο άντρας μου, τι κάθεσαι και κάνεις σενάρια; πάρε τηλ να ρωτήσεις. Ε και πήρα και μου είπαν α ναι! σκάσε 200€. Και τα εσκασα και ησύχασα!

Χαχαχαχαχαχα κ εγώ γι αυτό δε παίρνω.ποτε θα πας να τα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Giannouli2013 είπε:

Κοριτσια! Ενταξει δεν αντεξα και πηρα ενα τεστ .. βγηκε θετικοοοοο

χοριακη εχω τη Παρασκευη! 
να χαρω;; 

Τελεια κοριτσι μου!! Μπραβο μπραβο μπραβο! 

Ετσι κοριτσια!!! παμε σερι ολες να γεμισουμε τις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωωωω αυξάνεστε και πληθυνεστς στην τελευταία κατηγορία 💕❤️. Εν τω μεταξύ εγώ κοιτούσα ακόμα στην ΕΤ😜😂

Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες είστε σε αναμονή αλλά και όσες τα καταφέρατε.... από θέμα τουαλέτας πως είστε γιατί εγώ άστα να πάνε. Μίλησα σήμερα με την μαία του γιατρού και μου είπε ότι μπορώ να βάλω κάνα υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρω γάλα Μαγνησίας (πρώτη φορά το άκουσα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Πωπωωωω αυξάνεστε και πληθυνεστς στην τελευταία κατηγορία 💕❤️. Εν τω μεταξύ εγώ κοιτούσα ακόμα στην ΕΤ😜😂

Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες είστε σε αναμονή αλλά και όσες τα καταφέρατε.... από θέμα τουαλέτας πως είστε γιατί εγώ άστα να πάνε. Μίλησα σήμερα με την μαία του γιατρού και μου είπε ότι μπορώ να βάλω κάνα υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρω γάλα Μαγνησίας (πρώτη φορά το άκουσα) 

Να σου πω την αλήθεια πάλι καλά δεν έχω κανένα θέμα απολύτως.. Θεωρώ πως τα φρούτα, οι σαλάτες κ η βρώμη βοηθήσανε πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σου πω την αλήθεια πάλι καλά δεν έχω κανένα θέμα απολύτως.. Θεωρώ πως τα φρούτα, οι σαλάτες κ η βρώμη βοηθήσανε πολύ 

Ειδικά φρούτα τρώω πολλά.... εν τω μεταξύ τα φάρμακα τα πείρα από την επόμενη της ωοληψιας και θα τα συνεχίσω μέχρι και την χωριακη.... δεν είχα κανένα θέμα από την Κυριακή που έκανα την ΕΤ.... λες και κατέβηκε κάνας διακόπτης είναι φοβερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Πωπωωωω αυξάνεστε και πληθυνεστς στην τελευταία κατηγορία 💕❤️. Εν τω μεταξύ εγώ κοιτούσα ακόμα στην ΕΤ😜😂

Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες είστε σε αναμονή αλλά και όσες τα καταφέρατε.... από θέμα τουαλέτας πως είστε γιατί εγώ άστα να πάνε. Μίλησα σήμερα με την μαία του γιατρού και μου είπε ότι μπορώ να βάλω κάνα υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρω γάλα Μαγνησίας (πρώτη φορά το άκουσα) 

Αβοκαντο φαε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Τι ωραία νέα!! Μπράβο κορίτσι!! Θύμισε μου ακούσατε καρδούλα αν θυμάμαι καλά σωστά; Ποσο ήσουν όταν ακούσατε ; 

6 και 2 .... και στον γιο μου τότε είχαμε ακούσει !!! Πριν μια εβδομάδα ακριβώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχαχαχαχα κ εγώ γι αυτό δε παίρνω.ποτε θα πας να τα βάλεις;

Καταλαβαίνω χαχαχα. Πάρε παιδί μου να ρωτήσεις, έχεις τα μωρά σου εκεί 1 χρόνο κι ούτε ένα τηλέφωνο να μάθεις τι κάνουν; 😆 Εγώ λογικά θα πάω τέλος του μήνα. Εσύ για πότε έμεινες έγκυος, πότε γέννησες, χαμπάρι δεν πήρα. Συγχαρητήρια!!!!  Σε θυμάμαι από τα προηγούμενα θέματα. Τα έχεις γράψει κάπου και τα εχασα; Πες αν θες εν ταχει την ιστορια σου, τα λες και ωραία 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Πωπωωωω αυξάνεστε και πληθυνεστς στην τελευταία κατηγορία 💕❤️. Εν τω μεταξύ εγώ κοιτούσα ακόμα στην ΕΤ😜😂

Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες είστε σε αναμονή αλλά και όσες τα καταφέρατε.... από θέμα τουαλέτας πως είστε γιατί εγώ άστα να πάνε. Μίλησα σήμερα με την μαία του γιατρού και μου είπε ότι μπορώ να βάλω κάνα υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρω γάλα Μαγνησίας (πρώτη φορά το άκουσα) 

Εγω ΥΠΕΦΕΡΑΑΑ και ΥΠΟΦΕΡΩ! Αλλα γενικα επειδη εχω κολιτιδα ηξερα οτι με τα φαρμακα θα υπαρχει προβλημα, οποτε στο ντουλαπακι υπαρχει παντα το nujol ( υγρη παραφινη). 
 

Ρωτησα το γιατρο και με αφησε, ετσι και αλλιως δεν ειναι κατι κακο λαδακι ειναι! 
Επισης παρατηρησα οτι και τα πονακια που εχω χαμηλα τις περισσοτερες φορες ειναι απο το εντερο.. για να μη μιλησω για τους κολικους που επαθα 4η μερα μεταφορας..ελπιζω να βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap είτε αγοράζω από το σούπερ μάρκετ είτε από μανάβικο (την πρ. εβδομάδα για την ακρίβεια) ήταν τόσο αγουρα..... τα άφησα σχεδόν μια εβδομάδα και πάλι χάλια ήταν...... μια πικρίλα έφαγα και είναι και πανάκριβα τα άτιμα να μην τα ευχαριστιεμαι κιόλας...... κρίμα! 

 

@Giannouli2013 χμμμμμ αύριο που θα βγω και είναι και η τέταρτη μέρα θα ρωτήσω τον φαρμακοποιό. Ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Nefeliap είτε αγοράζω από το σούπερ μάρκετ είτε από μανάβικο (την πρ. εβδομάδα για την ακρίβεια) ήταν τόσο αγουρα..... τα άφησα σχεδόν μια εβδομάδα και πάλι χάλια ήταν...... μια πικρίλα έφαγα και είναι και πανάκριβα τα άτιμα να μην τα ευχαριστιεμαι κιόλας...... κρίμα! 

 

@Giannouli2013 χμμμμμ αύριο που θα βγω και είναι και η τέταρτη μέρα θα ρωτήσω τον φαρμακοποιό. Ευχαριστώ πολύ! 

Δε ξερω που μενεις αλλα εχει στο βιολογικο χωριο τελεια στο ψυχικο και στη κυμης στο εδεσματα γης πολυ νοστιμα !και αγουρα και ετοιμα για καταναλωση..πολυ νοστιμα.πηρε ηδη και θα παρω και για την ετ θα τα ξεσκισω..κανουν καλο στην εμφυτευση χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε ξερω που μενεις αλλα εχει στο βιολογικο χωριο τελεια στο ψυχικο και στη κυμης στο εδεσματα γης πολυ νοστιμα !και αγουρα και ετοιμα για καταναλωση..πολυ νοστιμα.πηρε ηδη και θα παρω και για την ετ θα τα ξεσκισω..κανουν καλο στην εμφυτευση χαχα

Όχι όχι εγώ είμαι θαλασσινό παιδί χαχαχαχαχα καμία σχέση με αυτές τις περιοχές! Γενικά η διατροφή μου ήταν και είναι πολύ καλή και προσεγμένη αλλά αυτή η προγεστερονη με έχει τσακίσει. Την πρ. φορά βέβαια δεν είχα κανένα θέμα γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Τι να πω.... άβυσσος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Μαζί θα είμαστε στο περίπου.. Μόνο που εγώ δεν θα κάνω μαζί και εμβρυμεταφορά, θα πάω τον Σεπτέμβρη. Και να ήθελα, με χρειάζονται στη δουλειά... και δεν παίζει να πάρω δύο βδομάδες άδεια τότε.. Εν τω μεταξύ, ήθελα να είμαι ήσυχα αυτό το μήνα και μόνο να προετοιμάζομαι για τα ωραία που έρχονται, αλλά μεγαλύτερο πανικό και πιο τρελές δυσκολίες στη δουλειά δεν θα μπορούσαμε να έχουμε.. Και τώρα έχω έναν πονοκέφαλο... Παρόλα αυτά ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά!!! 🥰

Εσύ πότε περιμένεις περίοδο;;

Καλή αρχή και καλή επιτυχία κορίτσακι εγώ περιμένω γύρω στις 25 με 26, Ιουνίου εάν έρθει στην ώρα της γιατί όταν την θες να έρθει δεν έρχεται ☹️ εσύ ποτέ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Όχι όχι εγώ είμαι θαλασσινό παιδί χαχαχαχαχα καμία σχέση με αυτές τις περιοχές! Γενικά η διατροφή μου ήταν και είναι πολύ καλή και προσεγμένη αλλά αυτή η προγεστερονη με έχει τσακίσει. Την πρ. φορά βέβαια δεν είχα κανένα θέμα γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Τι να πω.... άβυσσος! 

Ναι οντως αλλα εγω ειχα σωθει με το αβοκαντο για αυτο στο λεω.οταν πηρα χαμπαρι τι παιζει τρελαθηκα και μετα ευτυχως ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Όχι όχι εγώ είμαι θαλασσινό παιδί χαχαχαχαχα καμία σχέση με αυτές τις περιοχές! Γενικά η διατροφή μου ήταν και είναι πολύ καλή και προσεγμένη αλλά αυτή η προγεστερονη με έχει τσακίσει. Την πρ. φορά βέβαια δεν είχα κανένα θέμα γι αυτό μου κάνει εντύπωση. Τι να πω.... άβυσσος! 

Παίζει ρόλο η ακινησία !!! Εγώ όταν καθόμουν ακίνητη με διέλυε σε συνδυασμό με την προγεστερονη ..... αυτή την φορα

που δεν έκατσα δεν είχα θέμα ...

υπομονβ και θα περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία κορίτσακι εγώ περιμένω γύρω στις 25 με 26, Ιουνίου εάν έρθει στην ώρα της γιατί όταν την θες να έρθει δεν έρχεται ☹️ εσύ ποτέ??

Σ'ευχαριστώ!! Και σ'εσένα!! Κατ'αρχάς θα έχουμε ηθικόν ακμαιότατο!!

Για λίγο σε χάνω, αλλά είμαστε πολύ κοντά!! Εγώ περιμένω 27 με 29

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ανάλογα με το αν θα κανεις ετ σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο. Οι περισσότερες όπως και γω κάνουμε σε τεχνητό κύκλο όποτε φαρμακάκια.. Εγώ πχ δεν έκανα καταστολή απλά με το που αδιαθέτησα ξεκίνησα από τη 2η μέρα του κύκλου με 2 cyclacur για 4 μέρες και έπειτα 4 τη μέρα και αφού ήταν οκ το ενδομήτριο στον υπέρηχο και κλείσαμε ημερομηνία ετ, 5 μέρες πριν την ετ ξεκίνησα prolutex και Σαλοσπίρ. Φολικο έπαιρνα ούτως η άλλως. Πήρα και μια αντιβίωση για την ετ.. Αυτά.. Τα οποία συνεχίζονται προς το παρόν όπως και πριν. Δεν ξέρω αν θα μειωθούν μετά τον υπέρηχο.. Κάτι τέτοιο άφησε να υπονοηθεί η μαία..

Ειχε επιτυχια?βλαστοκυστη?καλυτερα λες τεχνητο?εμας το εμβρυακι μας ειναι 5 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αναλογα το πρωτοκολλο ,θα σου πω εγω τι πηρα σε ετ με καταψυγμενα αλλα μη φρικαρεις και επισης τωρα τα εκοψα τα πιο πολλα θα παω με φυσικο..Κορτιζονη 5 τη μερα για τις πρωτες 5 μερες κ 3 για τις επομενες 3,αντιβιωση 2 τη μερα για 8 μερες& μεχρι και το τεστ χοριακης καθημερινα 6 utrogestan,9cyclacur,D,filicine,αντιπηκτική,παιδικη ασπιρινη.

Αααα δεν μου κανει εντυπωση πανω κατω τα ιδια εκανα στην εξωσωματικη !εχει επιτυχια με τεχνητο τροπο?εγω ειχα ακολουθησει πρωτοκολλο ανταγωνιστων ..σε ποιο κεντρο την εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αααα δεν μου κανει εντυπωση πανω κατω τα ιδια εκανα στην εξωσωματικη !εχει επιτυχια με τεχνητο τροπο?εγω ειχα ακολουθησει πρωτοκολλο ανταγωνιστων ..σε ποιο κεντρο την εκανες?

Στο γεν σις ειμαι ,γενικα ναι εχουν επιτυχιες λογικα ..τωρα θα παω με φυσικο τελειως γιατί δε θελω να παρω φαρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Στο γεν σις ειμαι ,γενικα ναι εχουν επιτυχιες λογικα ..τωρα θα παω με φυσικο τελειως γιατί δε θελω να παρω φαρμακα..

Καλε και εμεις εκει καναμε τα παντα!!!πες μου οτι εχουμε και τον ιδιο γιατρο..καλη επιτυχια απο καρδιας!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλε και εμεις εκει καναμε τα παντα!!!πες μου οτι εχουμε και τον ιδιο γιατρο..καλη επιτυχια απο καρδιας!!:-)

Ευχαριστώ επισης :-)Στον π ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Giannouli2013 είπε:

Εγω εχω πονους περιοδου, δεν ειναι εντονοι. Συνηθως οταν περπαταω .. οταν ειμαι ξαπλωμενη σταματουν.στηθος πρησμενο με πονο.. Εχω χοριακη τη Παρασκευη. Αυτη  η περιοδο της αναμονης ειναι μια τρελα! Εσυ εχεις πονους; 

Ειχα την 4 η .τωρα οχι στην 6η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Πωπωωωω αυξάνεστε και πληθυνεστς στην τελευταία κατηγορία 💕❤️. Εν τω μεταξύ εγώ κοιτούσα ακόμα στην ΕΤ😜😂

Βρε κορίτσια να ρωτήσω όσες είστε σε αναμονή αλλά και όσες τα καταφέρατε.... από θέμα τουαλέτας πως είστε γιατί εγώ άστα να πάνε. Μίλησα σήμερα με την μαία του γιατρού και μου είπε ότι μπορώ να βάλω κάνα υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρω γάλα Μαγνησίας (πρώτη φορά το άκουσα) 

Κ εγω εχω θεμα...πηρα για δυο ημερες τα υποθετα γλυκερινης μέχρι να μπω σε σειρα διότι καθε βραδυ τρωω all bran  κορν φλεικς κ ολα ρυθμιστηκαν.....δοκιμασε τα flakes αν δεν μπορεί ς  τα μακροστενα all bran....κ αυτα κανουν τη δουλειά τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...