Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Koριτσάκι μου να ξερεις στο περιπου κανει

 

Αλήθεια είναι αυτό .. Γιατί στο σπίτι δεν έχει και τι να κάνεις και όλο σκέφτεσαι.. Πες σε καμμία φίλη σου αν θες να έρθει παρεούλα.. 

Δουλεύουν και εκτός αυτού δεν το έχω πει σε καμία πλην μιας συναδέλφου.Δεν θέλω σε αυτό το θέμα να ανακατεύει κάνεις εδώ ούτε η μάνα μου δεν το ξέρει και θεωρώ ότι δεν χρειάζεται! Αν με το καλό πετύχει τότε ναι θα το ανακοινώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Πόσες μέρες σου σύστησε ο γιατρός να κάτσεις?

Ο γιατρός μου από την πρώτη προσπάθεια μου είχε πει ότι ιατρικά δεν αποδεικνύεται ότι πρέπει να κάτσεις τάδε μέρες.Αν φυσικά μπορείς 2-3 κακό δεν είναι. "Αν ήταν έτσι νομίζεις ότι το Μητέρα και το κάθε κέντρο δεν θα σε κραταγαν μέσα να παίρνουν και λεφτακια???". Αυτά ακριβώς ήταν τα λόγια του απλά επειδή εγώ δουλεύω σε μαγαζί με ορθοστασία, παραλαβές, βάρη κλπ καθαρά και μόνο για να τα έχω καλά με τον εαυτό μου πείρα 2 εβδομάδες μέχρι δλδ την χωριακη. Όχι γιατί πρέπει απλά για να μην έχω τύψεις ότι έκανα κάτι λάθος σε περίπτωση που δεν...... ακριβώς τα ίδια μου είπε και ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Δουλεύουν και εκτός αυτού δεν το έχω πει σε καμία πλην μιας συναδέλφου.Δεν θέλω σε αυτό το θέμα να ανακατεύει κάνεις εδώ ούτε η μάνα μου δεν το ξέρει και θεωρώ ότι δεν χρειάζεται! Αν με το καλό πετύχει τότε ναι θα το ανακοινώσω. 

Ναι έχεις δίκιο.. Ούτε εγώ το έχω πει σε κανέναν.. Βάλε καμμία ταινιούλα, κανένα βιβλίο ίσως? Πάντως πιστεύω κι εγώ που έχω το Σάββατο εμβρυομεταφορά την ίδια φρίκη θα περάσω.. Είναι αυτό που δεν ξέρεις και το αποτέλεσμα αν θα πετύχει και σκας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αλήθεια? Θα το ρωτήσω τότε να προστατεύσω το στομάχι μου.. Για να μου το δίνει κάτι θα ξέρει. Αλλά θα τον ρωτήσω να μου το εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά που βοηθάει..

 

Υπομονή κοριτσάκι μου.. Ένας αιώνας πρέπει να σου φαίνεται... Λογικό.. 

Εγώ παίρνω ένα pariet το πρωί μισή ώρα πριν πάρω η φάω οτιδήποτε άλλο...... Όλα κομπλέ μετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ναι έχεις δίκιο.. Ούτε εγώ το έχω πει σε κανέναν.. Βάλε καμμία ταινιούλα, κανένα βιβλίο ίσως? Πάντως πιστεύω κι εγώ που έχω το Σάββατο εμβρυομεταφορά την ίδια φρίκη θα περάσω.. Είναι αυτό που δεν ξέρεις και το αποτέλεσμα αν θα πετύχει και σκας.. 

Και εγώ σε κανέναν, μόνο ο άντρας μ το ξέρει!!! Ναι κ εγώ δουλεύω ατελείωτες ώρες γιατί είμαι εργασιομανής κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω μετά την ετ. Πιστεύω με κανένα ωραίο και αισιόδοξο βιβλιαράκι.. Αν κ νομίζω θα κάτσω μέχρι 3 μέρες εκτός αν μ πει κάτι άλλο ο γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ναι έχεις δίκιο.. Ούτε εγώ το έχω πει σε κανέναν.. Βάλε καμμία ταινιούλα, κανένα βιβλίο ίσως? Πάντως πιστεύω κι εγώ που έχω το Σάββατο εμβρυομεταφορά την ίδια φρίκη θα περάσω.. Είναι αυτό που δεν ξέρεις και το αποτέλεσμα αν θα πετύχει και σκας.. 

Έτσι ακριβώς..... ουφφφφ κι άντε το βράδυ έχουμε τις Μέλισσες 🤣 είμαι τρελή fun και περνάει η ώρα τώρα.... πόσες επαναλήψεις να δω πια η έρημη???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Έτσι ακριβώς..... ουφφφφ κι άντε το βράδυ έχουμε τις Μέλισσες 🤣 είμαι τρελή fun και περνάει η ώρα τώρα.... πόσες επαναλήψεις να δω πια η έρημη???? 

Xaxa υπομονη.. Τουλάχιστον το βράδυ έχει καμμία σειρα και ξεχνιέσαι... Εγώ θα γίνω φαν των πρωιναδικων αν και δεν τα συμπαθούσα.. Αλλά με τις βλακείες ξεχνιέσαι λίγο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Xaxa υπομονη.. Τουλάχιστον το βράδυ έχει καμμία σειρα και ξεχνιέσαι... Εγώ θα γίνω φαν των πρωιναδικων αν και δεν τα συμπαθούσα.. Αλλά με τις βλακείες ξεχνιέσαι λίγο χαχαχα

Χαχαχαχαχα και ξεχνιέμαι και συγχυζομαι με τα πρωιναδικα γι αυτό και τα αποφεύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Xaxa υπομονη.. Τουλάχιστον το βράδυ έχει καμμία σειρα και ξεχνιέσαι... Εγώ θα γίνω φαν των πρωιναδικων αν και δεν τα συμπαθούσα.. Αλλά με τις βλακείες ξεχνιέσαι λίγο χαχαχα

Δεν είναι τίποτα κορίτσια μου 3-4 ημέρες. Περνάνε γρήγορα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν ξαπλωμένη 1 μήνα! Ούτε καν καθιστή δεν με άφηνε! Πονούσε όλο μου το σώμα! Η πλάτη, η μέση τα πάντα! Έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου παρόλο που δεν τα κατάφερε το μωράκι μου. Ακόμα κι αν ήξερα το αποτέλεσμα όμως πάλι το ίδιο θα έκανα! Αξίζουν τα πάντα αυτά τα πλασματακια! 

Hope μου καλή επιτυχία για το Σάββατο κορίτσι μου! 

Και σε όλες τις κοπέλες γιατί είδα ότι είσαστε αρκετές αυτούς τους 2-3 μήνες! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 @dimsea @nik_02 βαλτε netflix. μια χαρά θα περασουν οι ώρες... εγώ έκατσα μόνο τη μερα της εμβρυομεταφοράς.την επόμενη ήρθα 4 ώρες στη δουλειά κ σήμερα κανονικά ολες τις ώρες. ειμαι καθιστή βεβαια όλες τις ώρες και κυρίως προσπαθώ να μην έχω ένταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια θυμήθηκα και κάτι άλλο. Μου έγραψε ο γιατρός να πάρω κι ένα άλλο φάρμακο γιατί θα το χρειαστώ λέει για την εμβρυομεταφοά. Θα μου πει πότε και ποσο θα το πάρω. Όταν μου πει να το πάρω θα τον ρωτήσω Το Feldene χαπάκι είναι. Από ότι διάβασα το δίνουν για τις συσπάσεις. Ξέρει καμμία; 

Μου το εχει γράψει και εμένα αυτο το χαπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν αν ξεκινάς 2η μέρα περιόδου και κανεις το βραχύ με ανταγωνιστές η διέγερση κρατάει 8-12 μέρες περίπου. Εγώ έκανα 10 μέρες και μετά ωοληψια. Αν κανεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ανάλογα με το αν θα βάλεις έμβρυα 3ης ή 5ης μέρας θα γίνει 3 ή 5 μέρες μετά την ωοληψια. Ελπίζω να σε βοήθησα 

@annie! Σε ευχαριστώ ναι θα το ξεμπλέξουμε το κουβάρι που θα πάει κάτι μαθαίνουμε. Στον ίδιο κύκλο θα κάνω εμβρυομεταφορα σε ευχαριστώ και πάλι κορίτσι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

@annie! Σε ευχαριστώ ναι θα το ξεμπλέξουμε το κουβάρι που θα πάει κάτι μαθαίνουμε. Στον ίδιο κύκλο θα κάνω εμβρυομεταφορα σε ευχαριστώ και πάλι κορίτσι 😉

Καλημέρα κορίτσι!! Μαζί θα είμαστε στο περίπου.. Μόνο που εγώ δεν θα κάνω μαζί και εμβρυμεταφορά, θα πάω τον Σεπτέμβρη. Και να ήθελα, με χρειάζονται στη δουλειά... και δεν παίζει να πάρω δύο βδομάδες άδεια τότε.. Εν τω μεταξύ, ήθελα να είμαι ήσυχα αυτό το μήνα και μόνο να προετοιμάζομαι για τα ωραία που έρχονται, αλλά μεγαλύτερο πανικό και πιο τρελές δυσκολίες στη δουλειά δεν θα μπορούσαμε να έχουμε.. Και τώρα έχω έναν πονοκέφαλο... Παρόλα αυτά ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά!!! 🥰

Εσύ πότε περιμένεις περίοδο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Hope19 @dimsea @nik_02 βαλτε netflix. μια χαρά θα περασουν οι ώρες... εγώ έκατσα μόνο τη μερα της εμβρυομεταφοράς.την επόμενη ήρθα 4 ώρες στη δουλειά κ σήμερα κανονικά ολες τις ώρες. ειμαι καθιστή βεβαια όλες τις ώρες και κυρίως προσπαθώ να μην έχω ένταση.

Αν είσαι σε γραφείο μια χαρά... εγώ αν γυρνούσα στο μαγαζί 8 ώρες όρθια με τρέξιμο..  δεν θα την πάλευα άσε που μπορεί να σβερκωνα και καμιά πελάτισσα από αυτές τις περίεργες και να ακούγατε στις ειδήσεις:άγρια επίθεση πωλήτριας σε πελάτισσα που δεν μπορούσε να αποφασίσει!!! 😂🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αν είσαι σε γραφείο μια χαρά... εγώ αν γυρνούσα στο μαγαζί 8 ώρες όρθια με τρέξιμο..  δεν θα την πάλευα άσε που μπορεί να σβερκωνα και καμιά πελάτισσα από αυτές τις περίεργες και να ακούγατε στις ειδήσεις:άγρια επίθεση πωλήτριας σε πελάτισσα που δεν μπορούσε να αποφασίσει!!! 😂🤣 

Μια χαρά θα πάνε όλα, μην ανησυχείς! Γιατί δεν πας για ένα ήρεμο περπάτημα κάπου στη γειτονιά σου που έχετε δασάκι; Τις πέρασες τις πρώτες 3-5 κρίσιμες μέρες, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Μια χαρά θα πάνε όλα, μην ανησυχείς! Γιατί δεν πας για ένα ήρεμο περπάτημα κάπου στη γειτονιά σου που έχετε δασάκι; Τις πέρασες τις πρώτες 3-5 κρίσιμες μέρες, ε;

Στην τρίτη μέρα είμαι σήμερα ε και λέω αύριο να βγω έστω μέχρι τον φούρνο που είναι στα 20 μέτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν είναι τίποτα κορίτσια μου 3-4 ημέρες. Περνάνε γρήγορα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν ξαπλωμένη 1 μήνα! Ούτε καν καθιστή δεν με άφηνε! Πονούσε όλο μου το σώμα! Η πλάτη, η μέση τα πάντα! Έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου παρόλο που δεν τα κατάφερε το μωράκι μου. Ακόμα κι αν ήξερα το αποτέλεσμα όμως πάλι το ίδιο θα έκανα! Αξίζουν τα πάντα αυτά τα πλασματακια! 

Hope μου καλή επιτυχία για το Σάββατο κορίτσι μου! 

Και σε όλες τις κοπέλες γιατί είδα ότι είσαστε αρκετές αυτούς τους 2-3 μήνες! 💗

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ευτυχως μέχρι στιγμής όλα καλά.. έχουμε πολλά εμβρυάκια.. Μακάρι να δούμε όλα τα κορίτσια θετική χοριακή και χαλάλι όλα όσα περνάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Στην τρίτη μέρα είμαι σήμερα ε και λέω αύριο να βγω έστω μέχρι τον φούρνο που είναι στα 20 μέτρα. 

Νομίζω θα σου κάνει πολύ καλό! Τώρα περπάτα γύρω γύρω στο σπίτι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Hope19 @dimsea @nik_02 βαλτε netflix. μια χαρά θα περασουν οι ώρες... εγώ έκατσα μόνο τη μερα της εμβρυομεταφοράς.την επόμενη ήρθα 4 ώρες στη δουλειά κ σήμερα κανονικά ολες τις ώρες. ειμαι καθιστή βεβαια όλες τις ώρες και κυρίως προσπαθώ να μην έχω ένταση.

Είναι μια καλή λύση το netfilx. Εγώ πιο πολύ θα κάτσω γιατί αν και κάνω δουλειά γραφείου έρχομαι σε επαφή με πελάτες και γενικά υπάρχει ένταση αλλά επίσης βγαίνω και πάω και σε τράπεζες και στήνομαι στις ουρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Σου είπε εσένα κορίτσι μου  που βοηθά?

Όχι ακομα ειμαι στο πρωτο στάδιο της διέγερσης. Οταν και αμα χρειαστεί να το πάρω θα με ενημερώσει πιστεύω...

αλλα μου εχει πει κι άλλη κοπέλα οτι ειναι δυνατό σα χάπι! Ισως χρειαστεί να πάρουμε κανενα :) αυτοί ξέρουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Στην τρίτη μέρα είμαι σήμερα ε και λέω αύριο να βγω έστω μέχρι τον φούρνο που είναι στα 20 μέτρα. 

Ναι να βγεις , πιστεύω καλό θα κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Μαζί θα είμαστε στο περίπου.. Μόνο που εγώ δεν θα κάνω μαζί και εμβρυμεταφορά, θα πάω τον Σεπτέμβρη. Και να ήθελα, με χρειάζονται στη δουλειά... και δεν παίζει να πάρω δύο βδομάδες άδεια τότε.. Εν τω μεταξύ, ήθελα να είμαι ήσυχα αυτό το μήνα και μόνο να προετοιμάζομαι για τα ωραία που έρχονται, αλλά μεγαλύτερο πανικό και πιο τρελές δυσκολίες στη δουλειά δεν θα μπορούσαμε να έχουμε.. Και τώρα έχω έναν πονοκέφαλο... Παρόλα αυτά ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά!!! 🥰

Εσύ πότε περιμένεις περίοδο;;

Κοριτσι εμείς μαζί θα πάμε  έτ👭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Όχι ακομα ειμαι στο πρωτο στάδιο της διέγερσης. Οταν και αμα χρειαστεί να το πάρω θα με ενημερώσει πιστεύω...

αλλα μου εχει πει κι άλλη κοπέλα οτι ειναι δυνατό σα χάπι! Ισως χρειαστεί να πάρουμε κανενα :) αυτοί ξέρουν 

Θα ρωτήσω εγώ την Παρασκευή που λογικά θα μου πει ποτε να το πάρω  και θα σου πω 😄 Γιατι Σαββατο εχω εμβρυομεταφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Νομίζω θα σου κάνει πολύ καλό! Τώρα περπάτα γύρω γύρω στο σπίτι 😅

Aπό αύριο τέταρτη μέρα τώρα πια .Δεν ξέρω γιατί αλλά στο μυαλό μου έχει καρφωθεί (παρόλο τις κουβέντες με τον γιατρό) ότι 3 μέρες θέλει πολύ προσοχή.Δεν είμαι φυσικά ξάπλα αλλά προσέχω πώς σηκώνομαι πως σκύβω (βαθύ κάθισμα στην ουσία με τα πόδια ενωμένα)...... αλλά όταν έχεις μάθει να τρέχεις όλη μέρα......σου φαίνεται κάπως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...