Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσιαααα θελω τα φωτα σας απο κοπελες που εκαναν ετ καταψυξη .τι γινεται περνουμε φαρμακα ?

Ανάλογα με το αν θα κανεις ετ σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο. Οι περισσότερες όπως και γω κάνουμε σε τεχνητό κύκλο όποτε φαρμακάκια.. Εγώ πχ δεν έκανα καταστολή απλά με το που αδιαθέτησα ξεκίνησα από τη 2η μέρα του κύκλου με 2 cyclacur για 4 μέρες και έπειτα 4 τη μέρα και αφού ήταν οκ το ενδομήτριο στον υπέρηχο και κλείσαμε ημερομηνία ετ, 5 μέρες πριν την ετ ξεκίνησα prolutex και Σαλοσπίρ. Φολικο έπαιρνα ούτως η άλλως. Πήρα και μια αντιβίωση για την ετ.. Αυτά.. Τα οποία συνεχίζονται προς το παρόν όπως και πριν. Δεν ξέρω αν θα μειωθούν μετά τον υπέρηχο.. Κάτι τέτοιο άφησε να υπονοηθεί η μαία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Ακόμα και τώρα έχω πόνους όταν κουράζομαι πιο ήπιους βέβαια. Μη ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου με τόσα φάρμακα που παίρνουμε από εκεί είναι. Πχ εμένα το στήθος ξεκίνησε να πρηζεται από τα cyclacur, όταν ξεκίνησα και προγεστερονη πήγε στο Θεό... πριν καν την ετ.. Το μόνο που μου συνέβει εμένα και τα κορίτσια εδώ ήταν σίγουρα πως είμαι έγκυος είναι πως την 7η μέρα μετά την ετ είχα στο σκούπισμα καφέ 2 φορές και μια αχνό ροζ. Πάλι όμως δεν είναι στάνταρ.. Δεν έχουν όλες.. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ακόμα και τώρα έχω πόνους όταν κουράζομαι πιο ήπιους βέβαια. Μη ψάχνεις για συμπτώματα κορίτσι μου με τόσα φάρμακα που παίρνουμε από εκεί είναι. Πχ εμένα το στήθος ξεκίνησε να πρηζεται από τα cyclacur, όταν ξεκίνησα και προγεστερονη πήγε στο Θεό... πριν καν την ετ.. Το μόνο που μου συνέβει εμένα και τα κορίτσια εδώ ήταν σίγουρα πως είμαι έγκυος είναι πως την 7η μέρα μετά την ετ είχα στο σκούπισμα καφέ 2 φορές και μια αχνό ροζ. Πάλι όμως δεν είναι στάνταρ.. Δεν έχουν όλες.. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!

Καλημερα !!ναι σωστα ,γιατί και εγω ειχα στην πρωτη ετ αυτο που λες κ εγκυος δεν ημουν, οποτε οπως εχουμε ξαναπει δε βγαζουμε ακρη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σήμερα έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις (μου μένει του covid μόνο να κανω) και η tsh μου είναι 2.22! Κάπου είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από αλλά κορίτσια ότι η ιδανική για σύλληψη είναι στο 2! Εσείς πως τη βρίσκεται? Θα ρωτησω κ το γιατρό μου φυσικά! 

Και εμένα τόσο είναι χρόνια τώρα Μία χαρά είναι κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ανάλογα με το αν θα κανεις ετ σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο. Οι περισσότερες όπως και γω κάνουμε σε τεχνητό κύκλο όποτε φαρμακάκια.. Εγώ πχ δεν έκανα καταστολή απλά με το που αδιαθέτησα ξεκίνησα από τη 2η μέρα του κύκλου με 2 cyclacur για 4 μέρες και έπειτα 4 τη μέρα και αφού ήταν οκ το ενδομήτριο στον υπέρηχο και κλείσαμε ημερομηνία ετ, 5 μέρες πριν την ετ ξεκίνησα prolutex και Σαλοσπίρ. Φολικο έπαιρνα ούτως η άλλως. Πήρα και μια αντιβίωση για την ετ.. Αυτά.. Τα οποία συνεχίζονται προς το παρόν όπως και πριν. Δεν ξέρω αν θα μειωθούν μετά τον υπέρηχο.. Κάτι τέτοιο άφησε να υπονοηθεί η μαία..

Καλημέρα, και εγώ ξεκίνησα από χθες δεύτερη μέρα του κύκλου με 2 cyclacur πρωί 2 βράδυ. Εχω φρικάρει με τόσα φάρμακα γιατί δεν έπαιρνα ούτε ντεπον... Σας έκανε πονοκέφαλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα, και εγώ ξεκίνησα από χθες δεύτερη μέρα του κύκλου με 2 cyclacur πρωί 2 βράδυ. Εχω φρικάρει με τόσα φάρμακα γιατί δεν έπαιρνα ούτε ντεπον... Σας έκανε πονοκέφαλο?

Εμένα γενικά δε μου έφεραν παρενέργειες πέρα από πρησμένο στήθος και κατακράτηση. Μη φρικάρεις με τα φάρμακα... Σκέψου για ποιο σκοπό τα παίρνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

μήπως τα παίρνεις νηστική και σε πειράζουν;εγώ πχ παρατήρησα ότι στη φάση της διέγερσης τα folidex μου προκαλούσαν ναυτία όταν τα έπαιρνα νηστική. Πλέον τα παίρνω μόλις φάω και είναι μια χαρά 
 

καλησπερα και καλώς ήρθες. Να μη σκεφτεσαι αρνητικά. Σκέψου πως ένα απ τα δυο(αν όχι και τα 2) θα γίνει το Μωρακι σας. Όσο μπορείς χαλάρωσε και απόλαυσε το. 

Σημερα δεν με πειραξαν τα πρωινα.. Για να δουμε. Μπορει επειδη παιρνω παρα πολλα φαρμακα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια  σαν πρωτάρα  θα ήθελα την βοήθεια σας θέλει κάποια να γράψει τι γίνεται από την στιγμή που ξεκινάς τις ενέσεις πόσες μέρες τελειώνει η διαδικασία μέχρι την μεταφορά.,??? Είναι ανάλογος το προτοκολο του κάθε γιατρού?? Θα το εκτιμούσα να μάθω γιατί ξεκινάω τέλος Ιουνίου σας ευχαριστώ πολύ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ ναι!!!!διάβασα ότι είμαι με κάποια κοπέλα μαζί το Σάββατο αλλά δεν θυμόμουν με ποια!!!!Καλή επιτυχία εύχομαι!!!!!!!

Ευχαριστωω. Και σε σένα καλή επιτυχία.. Μαζί θα είμαστε.. Και δεν είχα κάποια κοπέλα ακριβώς στις μέρες να είμαστε... Εμεις θα είμαστε ακριβώς μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σήμερα έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις (μου μένει του covid μόνο να κανω) και η tsh μου είναι 2.22! Κάπου είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από αλλά κορίτσια ότι η ιδανική για σύλληψη είναι στο 2! Εσείς πως τη βρίσκεται? Θα ρωτησω κ το γιατρό μου φυσικά! 

Κορίτσι μου τελεια ειναι.. Εγω πριν δύο μήνες ανέβασα απότομα 4,48 και τελικά έχω χασιμότο. Παίρνω χαπάκι και φαντασου μου είπε η ενδοκρινολογος στο μήνα ρυθμίζεται. Εσύ είσαι σούπερ!! 2-2.5 πρέπει να είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα κορίτσια  σαν πρωτάρα  θα ήθελα την βοήθεια σας θέλει κάποια να γράψει τι γίνεται από την στιγμή που ξεκινάς τις ενέσεις πόσες μέρες τελειώνει η διαδικασία μέχρι την μεταφορά.,??? Είναι ανάλογος το προτοκολο του κάθε γιατρού?? Θα το εκτιμούσα να μάθω γιατί ξεκινάω τέλος Ιουνίου σας ευχαριστώ πολύ 😍

Κορίτσι μου είναι αναλόγως το πρωτόκολλο.. Εσύ θα κάνεις μακρύ ή βραχύ γνωρίζεις;

Εγώ μπορώ να σου πω για το μακρύ που ακολούθησα.. Είμαι κι εγώ πρωτάρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θυμήθηκα και κάτι άλλο. Μου έγραψε ο γιατρός να πάρω κι ένα άλλο φάρμακο γιατί θα το χρειαστώ λέει για την εμβρυομεταφοά. Θα μου πει πότε και ποσο θα το πάρω. Όταν μου πει να το πάρω θα τον ρωτήσω Το Feldene χαπάκι είναι. Από ότι διάβασα το δίνουν για τις συσπάσεις. Ξέρει καμμία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια θυμήθηκα και κάτι άλλο. Μου έγραψε ο γιατρός να πάρω κι ένα άλλο φάρμακο γιατί θα το χρειαστώ λέει για την εμβρυομεταφοά. Θα μου πει πότε και ποσο θα το πάρω. Όταν μου πει να το πάρω θα τον ρωτήσω Το Feldene χαπάκι είναι. Από ότι διάβασα το δίνουν για τις συσπάσεις. Ξέρει καμμία; 

 Το feldene το παίρνω εγώ στην περίοδο. είναι το μόνο που με βοηθάει στον πόνο. Δεν ξέρω γιατι θα σου πει να το παρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου είναι αναλόγως το πρωτόκολλο.. Εσύ θα κάνεις μακρύ ή βραχύ γνωρίζεις;

Εγώ μπορώ να σου πω για το μακρύ που ακολούθησα.. Είμαι κι εγώ πρωτάρα!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μακρύ η βραχύ μακάρι να ήξερα ξέρω ότι ξεκινάω ενέσεις την δεύτερη μέρα κ την 6ημερα θέλει εξετάσεις και υπερηχογράφημα για να καταλάβω το μακρύ ποσό κρατάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

 Το feldene το παίρνω εγώ στην περίοδο. είναι το μόνο που με βοηθάει στον πόνο. Δεν ξέρω γιατι θα σου πει να το παρεις.

Ναι το διάβασα για την περίοδο αλλά λέει ότι βοηθά τη μήτρα σχετικά με τις συσπάσεις.. Ε για να μου το δινει κάτι θα ξέρει! Τον εμπιστεύομαι πολύ γενικά. Απλά επειδή δεν το έχω ξανακούσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μακρύ η βραχύ μακάρι να ήξερα ξέρω ότι ξεκινάω ενέσεις την δεύτερη μέρα κ την 6ημερα θέλει εξετάσεις και υπερηχογράφημα έχεις ξεκινήσει η θα ξεκινήσεις??

Α τότε κάνεις βραχύ.. Δεν γνωρίζω και πολλά για το βραχύ. Αλλά τα περισσότερα κορίτσι εδώ νομίζω βραχύ έχουν κάνει. Εγώ είμαι στη φάση που το Σάββατο έχω εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες. Δευτερα είχα οωληψία. Ευτυχώς έβγαλα 32 , γονιμοποιήθηκαν 18 και αναμένω να δούμε πόσα θα φτάσουν βλαστοκύστες.. Δηλαδή έμβρυάκια 5 ημερών..

 

Μην αγχώνεσαι. Αλήθεια τίποτα δεν είναι οι ενεσούλες. Ολα θα πανε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κορίτσια! 

Έχει αρχίσει να μου τη δίνει αυτό το καθησιο.... πέρασαν 3 μέρες και νομίζω ότι είναι αιώνας! 

@Hope19 αν το λες σωστά το feldene είναι αναλγητικο αντιφλεγμονωδες εγώ το έπαιρνα όταν πονουσα πολύ στην περίοδο. Να το προσέξεις αν το πάρεις γιατί όλα τα αντιφλεγμονωδη χτυπάνε στο στομάχι. Αν το πάρεις δλδ οπωσδήποτε χρειάζεται και χάπι γαστροπροστασιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημερουδια κορίτσια! 

Έχει αρχίσει να μου τη δίνει αυτό το καθησιο.... πέρασαν 3 μέρες και νομίζω ότι είναι αιώνας! 

@Hope19 αν το λες σωστά το feldene είναι αναλγητικο αντιφλεγμονωδες εγώ το έπαιρνα όταν πονουσα πολύ στην περίοδο. Να το προσέξεις αν το πάρεις γιατί όλα τα αντιφλεγμονωδη χτυπάνε στο στομάχι. Αν το πάρεις δλδ οπωσδήποτε χρειάζεται και χάπι γαστροπροστασιας. 

Αλήθεια? Θα το ρωτήσω τότε να προστατεύσω το στομάχι μου.. Για να μου το δίνει κάτι θα ξέρει. Αλλά θα τον ρωτήσω να μου το εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά που βοηθάει..

 

Υπομονή κοριτσάκι μου.. Ένας αιώνας πρέπει να σου φαίνεται... Λογικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Α τότε κάνεις βραχύ.. Δεν γνωρίζω και πολλά για το βραχύ. Αλλά τα περισσότερα κορίτσι εδώ νομίζω βραχύ έχουν κάνει. Εγώ είμαι στη φάση που το Σάββατο έχω εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες. Δευτερα είχα οωληψία. Ευτυχώς έβγαλα 32 , γονιμοποιήθηκαν 18 και αναμένω να δούμε πόσα θα φτάσουν βλαστοκύστες.. Δηλαδή έμβρυάκια 5 ημερών..

 

Μην αγχώνεσαι. Αλήθεια τίποτα δεν είναι οι ενεσούλες. Ολα θα πανε καλά.. 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή εμβρυομεταφορα.... 😍😍

Ξεκινάνε η ξεκίνησαν όλες η κοπέλα εδώ ψάχνω μήπως βρω να ξεκινήσει κάποια τέλος Ιουνίου ☹️☹️ Δυστυχώς η απορίες είναι πολλές.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή εμβρυομεταφορα.... 😍😍

Ξεκινάνε η ξεκίνησαν όλες η κοπέλα εδώ ψάχνω μήπως βρω να ξεκινήσει κάποια τέλος Ιουνίου ☹️☹️ Δυστυχώς η απορίες είναι πολλές.,

Λοιπόν αν ξεκινάς 2η μέρα περιόδου και κανεις το βραχύ με ανταγωνιστές η διέγερση κρατάει 8-12 μέρες περίπου. Εγώ έκανα 10 μέρες και μετά ωοληψια. Αν κανεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ανάλογα με το αν θα βάλεις έμβρυα 3ης ή 5ης μέρας θα γίνει 3 ή 5 μέρες μετά την ωοληψια. Ελπίζω να σε βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή εμβρυομεταφορα.... 😍😍

Ξεκινάνε η ξεκίνησαν όλες η κοπέλα εδώ ψάχνω μήπως βρω να ξεκινήσει κάποια τέλος Ιουνίου ☹️☹️ Δυστυχώς η απορίες είναι πολλές.,

Θα σ πρότεινα να κάνεις ένα ραντεβού με το γιατρό σ και να σας λύσει όλες τις απορίες. Κάθε γυναίκα έχει το δικό της προφίλ και τις δικές τις ανάγκες.. Άλλωστε τόσα λεφτά δίνουμε πρέπει να γνωρίζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μακρύ η βραχύ μακάρι να ήξερα ξέρω ότι ξεκινάω ενέσεις την δεύτερη μέρα κ την 6ημερα θέλει εξετάσεις και υπερηχογράφημα έχεις ξεκινήσει η θα ξεκινήσεις??

Καλημέρα κοριτσακι! μην αγχώνεσαι!!! εγώ εκανα βραχυ. ξεκίνησα 15/5 ενέσεις και 27/5 ειχα ωοληψια. Θα μπορούσα να έχω ωοληψία και στις 25/5 αλλα ο γιατρός ηθελες να βοηθήσει μερικά μικρούτσικα ωοθηλακια να μεγαλώσου. οποτε υπολόγιζε 10-12 μέρες μέχρι την ωοληψια. κ μετα αλλες 3-5 για εμβρυομεταφορα,αν κανεις στον ίδιο κύκλο. Οτι χρειαστεις εδώ είμαστε. Καλή αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αλήθεια? Θα το ρωτήσω τότε να προστατεύσω το στομάχι μου.. Για να μου το δίνει κάτι θα ξέρει. Αλλά θα τον ρωτήσω να μου το εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά που βοηθάει..

 

Υπομονή κοριτσάκι μου.. Ένας αιώνας πρέπει να σου φαίνεται... Λογικό.. 

Εγω έτσι έκανα ζημιά στο στομάχι μου γι αυτό στο λέω γιατί κανένας "επιστήμονας" τρομάρα τους που μου έδιναν αντιφλεγμονωδες για τενοντίτιδες κλπ δεν μου είπε πάρε βρε κορίτσι μου κι ένα χάπι γαστροπροστασιας. Τεσπα! Οπωσδήποτε να το ρωτήσεις και να επιμείνεις. 

Αααααχ άστο αιώνας πραγματικά ειδικά όταν στη δουλειά τρέχεις όλη μέρα πανικοβλητη και ξαφνικά πρέπει να κάτσεις.... ειναι ένα σοκ. Τουλάχιστον να ήξερα ότι θα πετύχει..... θα καθόμουν κι ένα μήνα 🤣. Πφφφφ βλέπω να κάνω νωρίτερα την χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εγω έτσι έκανα ζημιά στο στομάχι μου γι αυτό στο λέω γιατί κανένας "επιστήμονας" τρομάρα τους που μου έδιναν αντιφλεγμονωδες για τενοντίτιδες κλπ δεν μου είπε πάρε βρε κορίτσι μου κι ένα χάπι γαστροπροστασιας. Τεσπα! Οπωσδήποτε να το ρωτήσεις και να επιμείνεις. 

Αααααχ άστο αιώνας πραγματικά ειδικά όταν στη δουλειά τρέχεις όλη μέρα πανικοβλητη και ξαφνικά πρέπει να κάτσεις.... ειναι ένα σοκ. Τουλάχιστον να ήξερα ότι θα πετύχει..... θα καθόμουν κι ένα μήνα 🤣. Πφφφφ βλέπω να κάνω νωρίτερα την χοριακη. 

Πόσες μέρες σου σύστησε ο γιατρός να κάτσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή εμβρυομεταφορα.... 😍😍

Ξεκινάνε η ξεκίνησαν όλες η κοπέλα εδώ ψάχνω μήπως βρω να ξεκινήσει κάποια τέλος Ιουνίου ☹️☹️ Δυστυχώς η απορίες είναι πολλές.,

Koριτσάκι μου να ξερεις στο περιπου κανει

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εγω έτσι έκανα ζημιά στο στομάχι μου γι αυτό στο λέω γιατί κανένας "επιστήμονας" τρομάρα τους που μου έδιναν αντιφλεγμονωδες για τενοντίτιδες κλπ δεν μου είπε πάρε βρε κορίτσι μου κι ένα χάπι γαστροπροστασιας. Τεσπα! Οπωσδήποτε να το ρωτήσεις και να επιμείνεις. 

Αααααχ άστο αιώνας πραγματικά ειδικά όταν στη δουλειά τρέχεις όλη μέρα πανικοβλητη και ξαφνικά πρέπει να κάτσεις.... ειναι ένα σοκ. Τουλάχιστον να ήξερα ότι θα πετύχει..... θα καθόμουν κι ένα μήνα 🤣. Πφφφφ βλέπω να κάνω νωρίτερα την χοριακη. 

Αλήθεια είναι αυτό .. Γιατί στο σπίτι δεν έχει και τι να κάνεις και όλο σκέφτεσαι.. Πες σε καμμία φίλη σου αν θες να έρθει παρεούλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...