Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν επαιρνες utro? Ποσο ειχες τη προηγουμενη εβδομαδα και ηταν σουπερ; σου συμπληρωσε;cyclacur δε χρειαζονται στην εγκυμοσυνη;;τι αλλο παιρνεις καθημερινα;

Παίρνω τρία utro και vasklor μέρα παρά μέρα !!!! Σικλακουρ ένα μόνο .

την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 19 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Για χρωμοσωμικές ανωμαλίες ποιά είναι;

O  pgs ειναι για χρωμοσωμικες. 

Σκεφτεσαι να το κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Παίρνω τρία utro και vasklor μέρα παρά μέρα !!!! Σικλακουρ ένα μόνο .

την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 19 

Ωω ειδες τελικα ποσο τα υτρο στηριζουν τη κυηση καλά ..θα ανεβει τωρα κανενα θεμα..:-) εμενα μου ειχανε πει οτι τη prg τη θελουν πανω απο 20 αλλα τις πρωτες μερες της θετικης χοριακης !!μετα ισως να αλλαζει το νουμερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ωω ειδες τελικα ποσο τα υτρο στηριζουν τη κυηση καλά ..θα ανεβει τωρα κανενα θεμα..:-) εμενα μου ειχανε πει οτι τη prg τη θελουν πανω απο 20 αλλα τις πρωτες μερες της θετικης χοριακης !!μετα ισως να αλλαζει το νουμερο..

Το ποιο σημαντικό είναι η προγεστερονη και τίποτε αλλά στην αρχή αυτή κρατά την κύηση !!!! Ελπίζω αύριο μα ειναη όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra75 είπε:

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Αλήθεια α τώρα έχω κάνει 10 και με τον γιο μου 11 ..... είναι όλα στο μυαλό πιστέψτε με !!!!! Τίποτα δεν υπάρχει είναι αδύνατον απλά το μυαλό μας παίζει απίστευτα παιχνίδια !!!!!!

ελπιζω να μην παραξηγηθω τουλάχιστον πόσες πιστεύετε : κάντε το Σταύρο σας και θα πανε όλα καλά ..... όσες δεν πιστεύετε απόλυτα σεβαστό και απλά υπομονή !!!!

αυτα από την πολυετή εμπειρία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

H pgs

Εγώ θα σου πρότεινα τους δυο δικούς μου !!! Όπως και και ο καθεμία κοπέλα θεοποιεί αυτόν που την κάνει μάνα ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Καλησπέρα.σας διαβάζω από τον Ιανουάριο και σκεφτόμουν πολύ καιρό να γίνω κι εγώ μέλος στην παρέα αλλά τελικά μετά από πολύ σκέψη και επειδή δεν γνωρίζουν πολύ από το περιβάλλον μου ότι είμαστε κι εμείς στο κλαμπ της εξωσωματικής είπα να μπω στην παρέα σας..λοιπόν θα σας τα πω γρήγορα..εγώ είμαι 29 ο σύζυγος 34 παντρεμένοι εδώ και 2 χρόνια και από την πρώτη στιγμή προσπαθούσαμε για μωράκι..δυστυχώς έγκυος δνε εμενα και μέρα από ένα χρόνο απευθυνθήκαμε σε γιατρό..εγώ όλα τελεια..ο σύζυγος ολιγοασθενοτερατοσπερμια..Απευθυνθήκαμε σε ουρολόγο ανδρολόγος όπου και πήρε κάποιες βιταμίνες με λίγο απότελεσματα...έτσι προχώρησα ε σε εξωσωματική..στην ωοληψια είχαμε 17 ωάρια τελεια ωάρια όπου γονιμοποιήθηκαν τα 7 και στο τέλος μας έμειναν μόνο 2 βλαστοκύστες άριστες μου είπαν, και τώρα Είμαστε στην φάση της έμβρυο μεταφοράς η οποία θα γίνει το Σάββατο και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω πολύ άγχος...αυτά...

Μπορεί μα σου φανεί γελοίο αυτό που θα σου πω αλλά εισοα πολύ τυχερή !!!!!! Είναι ότι καλύτερο μπορεί μα σου συμβεί ....

νεα κοπέλα χώρος θέμα με πρόβλημα π άντρας ..... ευλογία θα το έλεγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Ουυυυυ πολλά!!! Και δε σταμάτησαν σε εμένα... Όταν κουράζομαι ειναι πιο εκτονα και όταν ηρεμώ χαλαρώνουν... Είναι που μεγαλώνει η μήτρα αλλά είναι κ το έντερο.. Έχεις πολύ έντονο πόνο; τόσο που θα έπαιρνες χάπι πχ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Καλησπέρα.σας διαβάζω από τον Ιανουάριο και σκεφτόμουν πολύ καιρό να γίνω κι εγώ μέλος στην παρέα αλλά τελικά μετά από πολύ σκέψη και επειδή δεν γνωρίζουν πολύ από το περιβάλλον μου ότι είμαστε κι εμείς στο κλαμπ της εξωσωματικής είπα να μπω στην παρέα σας..λοιπόν θα σας τα πω γρήγορα..εγώ είμαι 29 ο σύζυγος 34 παντρεμένοι εδώ και 2 χρόνια και από την πρώτη στιγμή προσπαθούσαμε για μωράκι..δυστυχώς έγκυος δνε εμενα και μέρα από ένα χρόνο απευθυνθήκαμε σε γιατρό..εγώ όλα τελεια..ο σύζυγος ολιγοασθενοτερατοσπερμια..Απευθυνθήκαμε σε ουρολόγο ανδρολόγος όπου και πήρε κάποιες βιταμίνες με λίγο απότελεσματα...έτσι προχώρησα ε σε εξωσωματική..στην ωοληψια είχαμε 17 ωάρια τελεια ωάρια όπου γονιμοποιήθηκαν τα 7 και στο τέλος μας έμειναν μόνο 2 βλαστοκύστες άριστες μου είπαν, και τώρα Είμαστε στην φάση της έμβρυο μεταφοράς η οποία θα γίνει το Σάββατο και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω πολύ άγχος...αυτά...

Πιστεύω θα πιάσεις ευκολα.... Έχεις όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου! Όσες δεν είχαμε εμείς πρόβλημα τουλάχιστον όχι άξια λόγου και είχαν οι σύζυγοι δε δυσκολεύτηκαμε με αυτή τη μέθοδο... Σου εύχομαι πραγματικά να μη χρειαστείς άλλη προσπάθεια και ααααα κάνεις άλλη μια να είναι γιατί θα θέλεις να μεγαλώσεις την οικογένεια σου κιαλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα! Σήμερα έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις (μου μένει του covid μόνο να κανω) και η tsh μου είναι 2.22! Κάπου είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από αλλά κορίτσια ότι η ιδανική για σύλληψη είναι στο 2! Εσείς πως τη βρίσκεται? Θα ρωτησω κ το γιατρό μου φυσικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Μέχρι 16 Αυγούστου μας έχουν δώσει τελική ημερομηνία!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου γλυκό... Με το καλό, να πάνε όλα τέλεια για σένα και τη μικρή σου, με υγεία 😍😍😍 Πω πω πως περνάει ο καιρός!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σήμερα έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις (μου μένει του covid μόνο να κανω) και η tsh μου είναι 2.22! Κάπου είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από αλλά κορίτσια ότι η ιδανική για σύλληψη είναι στο 2! Εσείς πως τη βρίσκεται? Θα ρωτησω κ το γιατρό μου φυσικά! 

Κατω απο 2 ή 2,50 τη θελουν οποτε ευτυχως δεν εχεις 4,50 αλλα και να ειχες δε θα ειχες θεμα γιατί ρυθμιζεται ευκολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Σήμερα έκανα κ τις τελευταίες εξετάσεις (μου μένει του covid μόνο να κανω) και η tsh μου είναι 2.22! Κάπου είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από αλλά κορίτσια ότι η ιδανική για σύλληψη είναι στο 2! Εσείς πως τη βρίσκεται? Θα ρωτησω κ το γιατρό μου φυσικά! 

Ακριβώς τέτοια τιμή είχα και εγώ .... επίσης παίζουν ρόλο και οι άλλες ft3 ft4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ακριβώς τέτοια τιμή είχα και εγώ .... επίσης παίζουν ρόλο και οι άλλες ft3 ft4

Δεν μου τις έγραψε αυτές. Τις είχα κάνει πριν κάτι μήνες. απλά επειδή παλαιοτερα σε μια εξέταση που είχα κάνει η tsh είχε βγεί λίγο ανεβασμένη, μου είπε να την ξανακάνω και τώρα. Άλλες δυο φορες που είχα κάνει ξανά την εξέταση μετά την ανεβασμένη τιμή ήταν μια χαρά! 

Μακάρι να είμαι τυχερή σαν εσένα!!! 

Εσυ να ξεκουράζεσαι τώρα και αναμένουμε αυριο να μας πεις νέα από τον υπέρηχο!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ θα σου πρότεινα τους δυο δικούς μου !!! Όπως και και ο καθεμία κοπέλα θεοποιεί αυτόν που την κάνει μάνα ......

 

Στείλε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Και στην πρ. με κατεψυγμένα και τώρα με τα φρέσκα έχω από την πρώτη μέρα τραβήγματα πονακια κλπ συν του ότι αυτήν τη φορά πονάει κσι το στήθος μου που ποτέ (ούτε στην περίοδο έχω ενοχλήσεις). Μην τρελαίνεσαι και μην ψάχνεις για συμπτώματα και στο λέω γιατί ακριβώς αυτό έκανα την πρ. φορά και τρελαινομουν. Ότι νιώθουμε είναι απόλυτα φυσιολογικό από τα φάρμακα και τις ορμόνες που έχουμε βομβαρδίσει το σώμα μας. Συμπτώματα αν έχουμε ευχάριστα... θα αργήσουν να εμφανιστούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Ουυυυυ πολλά!!! Και δε σταμάτησαν σε εμένα... Όταν κουράζομαι ειναι πιο εκτονα και όταν ηρεμώ χαλαρώνουν... Είναι που μεγαλώνει η μήτρα αλλά είναι κ το έντερο.. Έχεις πολύ έντονο πόνο; τόσο που θα έπαιρνες χάπι πχ; 

Οχι....χθες ειχα πόνους περιόδου....σήμερα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Οχι....χθες ειχα πόνους περιόδου....σήμερα λιγο

Μη σε ανησυχεί! Είναι φυσιολογικό και μπορεί να διαρκέσει σε όλη την εγκυμοσύνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Κάναμε βιοψία και βρήκαμε υλικό  !!!!!!εχω ξεκινήσει ηδη διέγερση κοπέλα μου💖💖💖

Μπραβοοοοο ποιος σας την εκανε??εμας ο γιατρος μου μας ειχε πει να γινουν κατευθειαν και τα 2.βιοψια -ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα θελω τα φωτα σας απο κοπελες που εκαναν ετ καταψυξη .τι γινεται περνουμε φαρμακα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσιαααα θελω τα φωτα σας απο κοπελες που εκαναν ετ καταψυξη .τι γινεται περνουμε φαρμακα ?

Αναλογα το πρωτοκολλο ,θα σου πω εγω τι πηρα σε ετ με καταψυγμενα αλλα μη φρικαρεις και επισης τωρα τα εκοψα τα πιο πολλα θα παω με φυσικο..Κορτιζονη 5 τη μερα για τις πρωτες 5 μερες κ 3 για τις επομενες 3,αντιβιωση 2 τη μερα για 8 μερες& μεχρι και το τεστ χοριακης καθημερινα 6 utrogestan,9cyclacur,D,filicine,αντιπηκτική,παιδικη ασπιρινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

@Papadakis @melodyy κ γενικά ολες οι εγκυουλες μετα την ετ ειχατε πόνους περιόδου;;;; μέχρι τη χοριακη η σταματουσαν νωριτερα;; η καθολου...πειτε εμπειρίες

Εγω εχω πονους περιοδου, δεν ειναι εντονοι. Συνηθως οταν περπαταω .. οταν ειμαι ξαπλωμενη σταματουν.στηθος πρησμενο με πονο.. Εχω χοριακη τη Παρασκευη. Αυτη  η περιοδο της αναμονης ειναι μια τρελα! Εσυ εχεις πονους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...