Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτησω,επειδη έχω κ εγώ στο μητέρα κατεψυγμένα.ξερεις αν μετά από ένα χρόνο πληρωνουμε ξανά για τη κατάψυξη;

Γεια σου κορίτσι! Πως είσαι; 

Σορρυ δεν είδα αν σιυ απάντησαν ήδη κ πετάγομαι... Η απάντηση είναι ναι! Αν δεν σε έχουν πάρει ακόμα είναι δύο οι λόγοι. 1) δεν είναι καλά οργανωμένοι σε αυτό κ δεν σε έχουν εντοπίσει ακόμα και 2) μόλις σε βρουν θα ρωτήσουν το γιατρό αν μπορούν να σε ενοχλήσουν. Το έχω συζητήσει πολλές φορές μαζί του κ στο λέω σίγουρα! Ξέρεις ποιο γιατρό, τον ένα αγαπημένο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή μου εμείς είχαμε χαμηλή κινητικότητα, με φυσιολογικό αριθμό κ ποιότητα.τρεξαμε σε ουρολογους που όλοι έλεγαν ότι κ μπορεί να γίνει μπορεί και οχι κι ότι ήταν στη δική μας κρίση αν θέλουμε να περιμένουμε,δηλ μπορεί να γινόταν σε ένα μήνα μπορεί σε δύο χρόνια μπορεί κ ποτέ μας έλεγαν.εκανε θεραπεία με βιταμινες, υπήρξε μία βελτιωση χωρίς πάλι να γίνεται τιποτα κ προχωρήσαμε προχωρήσαμε σε εξωσωματική από επιλογή. Και οι γυναικολογοι που ειδικεύονται στην εξωσωματική νομίζω έχουν την εμπειρία κ τη κρίση να τοποθετηθούν για το σπέρμα.οτι και αν επιλεξεις εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αυτι είναι τι θέμα μου μπορεί όλοι να λένε "είσαι μικρή προσπάθησε" αλλά εμένα η ηλικία δεν με ενδιαφέρει δεν το κοιτάζω έτσι δηλαδή επειδή είμαι μικρή θα προσπαθώ 2-3 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα? 

Αυτά σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Nαι 28μιση ειμαι! Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!! 

Εσυ πως είσαι; Το μπιζελάκι σου;:wub: 

Ναι βρε κορίτσι μου είσαι μικρούλα!! Όλα είναι υπέρ σου!! Είμαι μια χαρά!! Και το σποράκι μου καλά πρέπει να είναι.. Δε με ταλαιπωρεί προς το παρόν!! Περιμένω με τρελή ανυπομονησία την Τρίτη για τον υπέρηχο!! Νομίζω ότι έχω περισσότερο άγχος τώρα παρα όταν περίμενα να κάνω τη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...αυτι είναι τι θέμα μου μπορεί όλοι να λένε "είσαι μικρή προσπάθησε" αλλά εμένα η ηλικία δεν με ενδιαφέρει δεν το κοιτάζω έτσι δηλαδή επειδή είμαι μικρή θα προσπαθώ 2-3 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα? 

Αυτά σκέφτομαι...

Όχι δεν υπάρχει λόγος να αφήνεις τα χρόνια να περνάνε συμφωνώ μαζί σου. ΑΛΛΑ αυτό δε σημαίνει δεν έπιασα στο 6μηνο ισως να έχουμε αδύναμο σπερμα άρα εξωσωματική!! Αν το ψάξετε και δεν διορθώνεται τότε ναι μαζί σου. Για πιο λόγο να φας όλη αυτή την ταλαιπωρία και το άγχος χωρίς να μιλάμε για το οικονομικό ΑΝ  διορθώνεται; Δε θα σου πω προσπάθησε, θα σου πω ψάξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι δεν υπάρχει λόγος να αφήνεις τα χρόνια να περνάνε συμφωνώ μαζί σου. ΑΛΛΑ αυτό δε σημαίνει δεν έπιασα στο 6μηνο ισως να έχουμε αδύναμο σπερμα άρα εξωσωματική!! Αν το ψάξετε και δεν διορθώνεται τότε ναι μαζί σου. Για πιο λόγο να φας όλη αυτή την ταλαιπωρία και το άγχος χωρίς να μιλάμε για το οικονομικό ΑΝ  διορθώνεται; Δε θα σου πω προσπάθησε, θα σου πω ψάξε.

Ναι θα ψάξω πολύ θα αφιερώσω ένα διάστημα για να πάρω γνώμες ...στην τύχη τους βέβαια δεν θα αφήσω τίποτα ....ήδη κάποιες κοπέλες με έχουν βοηθήσει να βρω καλούς γιατρούς στην περιοχή μου που θα επισκεφθώ αμέσως μόλις έχω όλες τις εξετάσεις μας έτοιμες..!! Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστωωωω! Πάλι τελειωσαν τα Like!! Μακαρι να πανε ολα καλα και να εμφυτευθουν τα εμβρυακια μου! Ο γιατρος μου ειπε επειδη καθαρισαμε και τη μητρα απο δυο πολυποδες βοηθαει παρα πολυ κι αυτο. Ειναι αισιοδοξος.Αλλα εγω φοβαμαι..

Μην φοβάσαι αγάπη τα έχεις πάει εξαιρετικα δόξα τω θεώ να λες... έρχονται μωράκια να είσαι χαρούμενη να τα υποδεχτείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστωωωω! Πάλι τελειωσαν τα Like!! Μακαρι να πανε ολα καλα και να εμφυτευθουν τα εμβρυακια μου! Ο γιατρος μου ειπε επειδη καθαρισαμε και τη μητρα απο δυο πολυποδες βοηθαει παρα πολυ κι αυτο. Ειναι αισιοδοξος.Αλλα εγω φοβαμαι..

Μη φοβάσαι αγάπη δόξα τω Θεώ να λες όλα πήγαν καλά και εξαιρετικά στην περίπτωσή σου. Να είσαι χαρούμενη Να υποδεχθείς τα μωράκια σου τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι βρε κορίτσι μου αλλά ο γυναικολόγος πως το λέει αυτό. Δεν είναι ειδικότητα του. Αυτός μόνο για την δικιά σου πλευρά μπορεί να μιλάει. Άποψη φυσικά να εκφέρει αλλά έπρεπε να σε παραπέμψει σε ανδρολογο. Επειδή εμείς την πάθαμε από μικρόβιο (ουρεοπλασμα) μετά από θεραπεία και βιταμίνες έμεινα έγκυος αμέσως. Αν θέλεις την γνώμη μου να απευθυνθείτε σε ειδικό.💗

Άφόύ λέέί ότι εχει αζωοσπερμια η εγω καταλαβα λαθος??με αζωοσπςεμια δεν πιανουν βιταμινες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Ποσο χαίρομαι που το ακούω!!! Στην ιδια φάση κι εγω αζωοσπερμια αλλα μόλις ξεκίνησα!!!!!!😍

Καλη επιτυχιαααααα μην σκατε υπαρχει και η λυση του δοτη για την αποκτηση μωρου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2020 at 2:06 ΜΜ, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ  @Nefeliap @Lily94 @Taggeris @Ginaak @elena0212 @peacock @annie! 

με ανησυχεί τα φάρμακα πού παίρνω..δηλ μου ειπε 4 σικλακουρ οκ...αλλα απο προγεστερόνη μονο 3 ουτροτζεσταν !! Εγω βεβαια βαζω κολπικα 5....ουτε prolutex που εκανα σε αλλο γιατρό ουτε ινοχεπ...ΔΕ θεωρείτε λίγη την προγεστερόνη;;να παρω ενέσεις;;;;

@dimsea μαζί έχουμε χοριακη!!!!! 11 Ιουνίου 

Καλη επιτυχία!!! Κατα την παραμονή μου στην Αθήνα πηγα στην Αγία Ειρήνη κ στην Παναγία την Γοργοεπηκοο..να δωσουν σε όλες το θαυμα μας!!!!!!!

Αναλογα το πρωτοκολλο εθναι εμπιστευσου το γιατρο σου καλα αποτελεσματαααα:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλη επιτυχιαααααα μην σκατε υπαρχει και η λυση του δοτη για την αποκτηση μωρου!!!!

Κάναμε βιοψία και βρήκαμε υλικό  !!!!!!εχω ξεκινήσει ηδη διέγερση κοπέλα μου💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κάναμε βιοψία και βρήκαμε υλικό  !!!!!!εχω ξεκινήσει ηδη διέγερση κοπέλα μου💖💖💖

Τέλεια εύχομαι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μη φοβάσαι αγάπη δόξα τω Θεώ να λες όλα πήγαν καλά και εξαιρετικά στην περίπτωσή σου. Να είσαι χαρούμενη Να υποδεχθείς τα μωράκια σου τώρα!

Ναιιιι ειμαι πολυ χαρουμενη!! Ανυπομονω να τα παρω σπιτι και να φωλιασουν για τα καλα!!:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άφόύ λέέί ότι εχει αζωοσπερμια η εγω καταλαβα λαθος??με αζωοσπςεμια δεν πιανουν βιταμινες!

Όχι νομίζω ότι είχε πει ότι ήταν χαμηλός ο αριθμός. Νομίζω 8εκ! Επειδή έχω άτομο δικό μου που είχε χαμηλό αριθμό και διπλασιάστηκε μετά από θεραπεία για αυτό και της πρότεινα να δουν ανδρολογο. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μόλις πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο Αγίους Αναργύρους στην Κηφισιά και μου είπαν πως κάνουν δωρεάν την εξέταση για τον κορονοιο με μια βεβαίωση του γιατρού πως είναι για εξωσωματική .καθε πρωί μου είπαν χωρίς ραντεβού .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο Αγίους Αναργύρους στην Κηφισιά και μου είπαν πως κάνουν δωρεάν την εξέταση για τον κορονοιο με μια βεβαίωση του γιατρού πως είναι για εξωσωματική .καθε πρωί μου είπαν χωρίς ραντεβού .

Καλησπερα κοπέλα μου ειναι το μοριακό; Εμένα η κλινική μου ειπε 90€ 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lily94 είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου ειναι το μοριακό; Εμένα η κλινική μου ειπε 90€ 😏

Ναι το μοριακό είναι δημόσιο νοσοκομείο έχει μια τέντα απέξω και σου παίρνουν δείγμα με μπατονέτα.πριν 10 λεπτά τους πήρα τηλέφωνο.γιατι ήθελα να κάνω και πριν ξεκινησω τα φάρμακα να είμαι σίγουρη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι το μοριακό είναι δημόσιο νοσοκομείο έχει μια τέντα απέξω και σου παίρνουν δείγμα με μπατονέτα.πριν 10 λεπτά τους πήρα τηλέφωνο.γιατι ήθελα να κάνω και πριν ξεκινησω τα φάρμακα να είμαι σίγουρη .

Τέλεια κοπέλα μου θα παω και εγω εκει. Γιατι να μη γλιτώσουμε τα λεφτά; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Τέλεια κοπέλα μου θα παω και εγω εκει. Γιατι να μη γλιτώσουμε τα λεφτά; 
 

Καλά εννοείται το έψαχνα γενικά .θα ρωτήσω και στο ΚΑΤ να σας πω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο Αγίους Αναργύρους στην Κηφισιά και μου είπαν πως κάνουν δωρεάν την εξέταση για τον κορονοιο με μια βεβαίωση του γιατρού πως είναι για εξωσωματική .καθε πρωί μου είπαν χωρίς ραντεβού .

Τιιιιι;;;;;; Σοκ!!! Είσαι σίγουρη ότι είναι το μοριακό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο Αγίους Αναργύρους στην Κηφισιά και μου είπαν πως κάνουν δωρεάν την εξέταση για τον κορονοιο με μια βεβαίωση του γιατρού πως είναι για εξωσωματική .καθε πρωί μου είπαν χωρίς ραντεβού .

μου φαινεται απίστευτο το οτι υπαρχει και κατι δωρεαν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι. Η βιοψία εμβρύων είναι ο προεμφυτευτικός έλεγχος;

Ναι ναι! 1 κύτταρο παίρνουν από κάθε έμβρυο και το στέλνουν για εξέταση.. Γύρω στο μήνα κάνει... 20 μέρες το ελάχιστο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...