Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Nansi με το καλοοο!!προχωρα εμεις αζωοσπερμια και καναμε βιοψια ορχεως μικρογονιμοποιηση και πετυχε με τη 1η  μη φοβασαι τιποτα !!

Ποσο χαίρομαι που το ακούω!!! Στην ιδια φάση κι εγω αζωοσπερμια αλλα μόλις ξεκίνησα!!!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Αυτά θέλω να σκέφτομαι και εγώ αλλά μετά λέω ο γυναικολόγος γιατί ήταν κάθετος για εξωσθ γιατί μου είπε και βιταμίνες να πάρει δεν θα δει διαφορά στο σπέρμα.... εεεεεε και μου κόβονται τα φτερά παλιιιι

Συγνώμη που πετάγομαι βρε κορίτσι μου αλλά ο γυναικολόγος πως το λέει αυτό. Δεν είναι ειδικότητα του. Αυτός μόνο για την δικιά σου πλευρά μπορεί να μιλάει. Άποψη φυσικά να εκφέρει αλλά έπρεπε να σε παραπέμψει σε ανδρολογο. Επειδή εμείς την πάθαμε από μικρόβιο (ουρεοπλασμα) μετά από θεραπεία και βιταμίνες έμεινα έγκυος αμέσως. Αν θέλεις την γνώμη μου να απευθυνθείτε σε ειδικό.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

8εκ/ml και 13% ζωηρή προωθητική κίνηση...τι να πω κ εγώ δεν είμαι και γιατρός αλλά αυτά έδειξαν οι εξετάσεις...

Από την στιγμή που οι σάλπιγγες είναι διαβάτες κανείς και ποτέ δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δεν μπορείς να μείνεις .... 

Με αυτό Τονσπερμα  όμως Ειναη πολύ δύσκολο !! Εγβ θα σε ρωτήσω εάν έχετε κάνει μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα ;; Διότι για να χαρακτηριστεί ένας άντρας υπογονιμός  χρειαζόμαστε Τούλαχιστον δυο σπερμοδιγραμματα με διαφορά τριών μηνών .... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλο μηνα σε όλα τα κοριτσια! Να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα ευχομαι!!! Με πολλα εμβρυακια και θετικα τεστ!

 @elena0212 Ευτυχως δεν ειχα υδροσαλπιγγα και δεν χρειαστηκε να κανω τη λαπαροσκοπηση! Σ ευχαριστω κ για την πληροφορια και για τις ευχες σου!!!

@nik_02  @dimsea μου ελεγε να μην εχω επαφες όταν ειμαι από τη βουλωμενη σαλπιγγα γιατι μπορει να βγει εξωμητριο κ ότι μπορει κ στην εξωσωματικη να γινει εξωμητριο κ πολλες γυναικες για να πετυχουν κ στην εξωσωματικη τις αφαιρουν αλλα ευτυχως  εγω δεν εχω υδροσαλπιγγα. Δεν προκειται να το κανω! Μολις το ακουσα με ελουσε κρυος ιδρωτας! Χαχα Το μονο που εκανα είναι υστεροσκοπηση που βρεθηκε κ διαφραγμα!

@melodyy  αντε με το καλο κοπελα μου να ακουσετε καρδουλα!

@Hope19  τι νουμερο είναι αυτό κοριτσι μου??? Μπραβο σου!!!! Ευχομαι να είναι και ποιοτικα!!! Με τι φαρμακα εκανες διεγερση? Θα κανεις σε αυτό τον κυκλο ετ ή στον επομενο?

 

@Nansi κοριτσι μου επειδη προσπαθειτε μονο 6 μηνες λεω να περιμενετε να κανετε κ ένα 2ο σπερμοδιαγραμμα και να κοιταξετε για κηρσοκηλη και για ορμονες! Ειστε μικροι ακομα και καλυτερα να το ψαξετε πριν προχωρησετε σε εξωσωματικη! Επισης να πατε σε έναν ουρολογο - ανδρολογο ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας και να μη σταθεις μονο στα λογια του γυναικολογου. Οντως όταν το σπερμα δεν είναι καλο κανουν μικρογονιμοποιηση δηλαδη τοποθετουν το σπερμα μεσα στο ωαριο προκειμενου να γονιμοποιηθει!

@Dolphin Δεν ξερω αν γραφετε η εξεταση. Εμεις πηγαμε κ την καναμε στον Λυμπεροπουλο και μας κοστισε γυρω στα 200 ευρω.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι βρε κορίτσι μου αλλά ο γυναικολόγος πως το λέει αυτό. Δεν είναι ειδικότητα του. Αυτός μόνο για την δικιά σου πλευρά μπορεί να μιλάει. Άποψη φυσικά να εκφέρει αλλά έπρεπε να σε παραπέμψει σε ανδρολογο. Επειδή εμείς την πάθαμε από μικρόβιο (ουρεοπλασμα) μετά από θεραπεία και βιταμίνες έμεινα έγκυος αμέσως. Αν θέλεις την γνώμη μου να απευθυνθείτε σε ειδικό.💗

Profertil?? Δεν ξέρω γιατί ήταν κάθετος.... 

Σκέφτομαι και εγώ μήπως πάρει πολύ καιρό να στρώσει το σπέρμα πάρει βιταμίνες περάσει πάλι κανένα 6μηνοκαι δεν δούμε διαφορα και τζάμπα κόπος ..... Πρέπει να βρω έναν καλό ουρολόγο ανδρολογο αυτό καταλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Από την στιγμή που οι σάλπιγγες είναι διαβάτες κανείς και ποτέ δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δεν μπορείς να μείνεις .... 

Με αυτό Τονσπερμα  όμως Ειναη πολύ δύσκολο !! Εγβ θα σε ρωτήσω εάν έχετε κάνει μόνο ένα σπερμοδιαγραμμα ;; Διότι για να χαρακτηριστεί ένας άντρας υπογονιμός  χρειαζόμαστε Τούλαχιστον δυο σπερμοδιγραμματα με διαφορά τριών μηνών .... 

 

Όχι το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ήταν αυτό που κάναμε ότι μια εβδομάδα.....

🙄🙄 Αύριο θα κάνουμε και καλλιέργεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Εμείς είχαμε ζωηρή προωθητική κίνηση γύρω στο 7% αρχικά.. και νομίζω κάπου εκεί και ο αριθμός σπερματοζωαρίων. Πρότειναν στον άντρα μου συγκεκριμένη αγωγή και βελτιώθηκαν πάρα πολύ τα αποτελέσματά του!

Το έχεις ψάξει κι εσύ περαιτέρω; Γιατί ενώ εμείς πηγαίναμε τακτικά στο γιατρό και νόμιζαν όλοι ότι εγώ ήμουν σούπερ, τελικά ανακαλύψαμε πολλούς πολύποδες στη μήτρα μου που εμπόδιζαν την εμφύτευση. Εσύ έχεις κάνει τις αντίστοιχες εξετάσεις;

Με υστεροσκοπηση είδατε τους πολύποδες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Όχι το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ήταν αυτό που κάναμε ότι μια εβδομάδα.....

🙄🙄 Αύριο θα κάνουμε και καλλιέργεια..

Σίγουρα θα πρέπει να το επαναλάβετε !!! Αλλά όπως και να έχει να ξέρεις ότι είναι ότι καλύτερο το θέμα να είναι στο άντρα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.,! Κάλε πόσες είμαστε πλεων..; Έχω χάσει την μπάλα..! 
ευχομαι σε όλες τα καλύτερα και σύντομα.! Ειδα ανέβηκαν και η εγκυουλες εύχομαι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σίγουρα θα πρέπει να το επαναλάβετε !!! Αλλά όπως και να έχει να ξέρεις ότι είναι ότι καλύτερο το θέμα να είναι στο άντρα !!!

Ναι όλοι το ίδιο μου λένε ότι το πρόβλημα στον άνδρα θεραπεύεται στην γυναίκα είναι το δύσκολο..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια μια τελευταία ερώτηση έχω έτσι από περιέργεια να ξέρω τι με περιμένει....στην εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση περίπου πόσο είναι το κόστος και πόσο καιρό παίρνει η διαδικασία??

Το ίδιο είναι κορίτσι μου... Η διαδικασία μπορεί να πάρει από ένα μηνα μέχρι πολύ...... Θα το συζητήσεις με το γιατρό που θα επιλέξεις... Έχει να κάνει με τα πρωτόκολλα και την ανταπόκριση σου.. Μη χάνεις το κουράγιο σου! Να σου πανε ολα όπως τα θες και το γρηγορότερο δυνατό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Profertil?? Δεν ξέρω γιατί ήταν κάθετος.... 

Σκέφτομαι και εγώ μήπως πάρει πολύ καιρό να στρώσει το σπέρμα πάρει βιταμίνες περάσει πάλι κανένα 6μηνοκαι δεν δούμε διαφορα και τζάμπα κόπος ..... Πρέπει να βρω έναν καλό ουρολόγο ανδρολογο αυτό καταλαβαίνω

Είχαμε πάει σε έναν ανδρολογο στην Θεσσαλονίκη ο οποίος μας έδωσε κάτι βιταμίνες από ένα συγκεκριμένο φαρμακείο. Ήταν σε σακουλάκι. 70 ευρώ τις πληρώσαμε παρακαλώ! Δεν θυμάμαι καθόλου όμως την ονομασία. 

Επειδή βλέπω από τα κορίτσια εδώ ότι η εξωσωματική δεν είναι εύκολο πράγμα κατά την γνώμη μου να εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες που έχεις για φυσιολογική σύλληψη. Είσαι μικρή σε ηλικία και είναι κρίμα να τα παρατήσεις έτσι απλά. Να ψαχτεις! Μην σκέφτεσαι αν χαθούν λίγοι μήνες. Να ξέρεις ποτέ δεν θεωρείται χαμένος χρόνος όταν προσπαθείς να πετύχεις ένα στόχο. Κάθε βήμα που θα κάνεις μόνο μπροστά θα σε πηγαίνει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Το ίδιο είναι κορίτσι μου... Η διαδικασία μπορεί να πάρει από ένα μηνα μέχρι πολύ...... Θα το συζητήσεις με το γιατρό που θα επιλέξεις... Έχει να κάνει με τα πρωτόκολλα και την ανταπόκριση σου.. Μη χάνεις το κουράγιο σου! Να σου πανε ολα όπως τα θες και το γρηγορότερο δυνατό! 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είχαμε πάει σε έναν ανδρολογο στην Θεσσαλονίκη ο οποίος μας έδωσε κάτι βιταμίνες από ένα συγκεκριμένο φαρμακείο. Ήταν σε σακουλάκι. 70 ευρώ τις πληρώσαμε παρακαλώ! Δεν θυμάμαι καθόλου όμως την ονομασία. 

Επειδή βλέπω από τα κορίτσια εδώ ότι η εξωσωματική δεν είναι εύκολο πράγμα κατά την γνώμη μου να εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες που έχεις για φυσιολογική σύλληψη. Είσαι μικρή σε ηλικία και είναι κρίμα να τα παρατήσεις έτσι απλά. Να ψαχτεις! Μην σκέφτεσαι αν χαθούν λίγοι μήνες. Να ξέρεις ποτέ δεν θεωρείται χαμένος χρόνος όταν προσπαθείς να πετύχεις ένα στόχο. Κάθε βήμα που θα κάνεις μόνο μπροστά θα σε πηγαίνει!💗

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές ...ήδη δύο κοπέλες από το φόρουμ μου έχουν συστήσει δύο καλούς ουρολόγους που μπορώ εύκολα να επισκεφθώ.... Θα το ψάξω κ άλλο θα το ψάξω όσο μπορώ σίγουρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea νομίζω κορίτσι μου εσύ είχες αναφέρει ότι έκανες κάπου το τεστ κορωνοιου κ ήταν οικονομικό? Μπορείς να μου στείλεις που σε παρακαλώ σε πμ? Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

@dimsea νομίζω κορίτσι μου εσύ είχες αναφέρει ότι έκανες κάπου το τεστ κορωνοιου κ ήταν οικονομικό? Μπορείς να μου στείλεις που σε παρακαλώ σε πμ? Ευχαριστώ πολύ

Nαι εγώ ο γιατρός μου δλδ με έστειλε εκεί.Σου έχω στείλει μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ  @Nefeliap @Lily94 @Taggeris @Ginaak @elena0212 @peacock @annie! 

με ανησυχεί τα φάρμακα πού παίρνω..δηλ μου ειπε 4 σικλακουρ οκ...αλλα απο προγεστερόνη μονο 3 ουτροτζεσταν !! Εγω βεβαια βαζω κολπικα 5....ουτε prolutex που εκανα σε αλλο γιατρό ουτε ινοχεπ...ΔΕ θεωρείτε λίγη την προγεστερόνη;;να παρω ενέσεις;;;;

@dimsea μαζί έχουμε χοριακη!!!!! 11 Ιουνίου 

Καλη επιτυχία!!! Κατα την παραμονή μου στην Αθήνα πηγα στην Αγία Ειρήνη κ στην Παναγία την Γοργοεπηκοο..να δωσουν σε όλες το θαυμα μας!!!!!!!

Καταλαβαινω απολυτα την ανησυχια σου ομως ειλικρινα δεν υπαρχει λογος να παιρνεις παραπσνω προγεστερονη απο μονη σου. Φαντασου αλλες κοπελες βαζουν μονο μια vasclor. Και αυτο το φορτωμα με προγεστερονη μη νομιζεις πως ειναι και το ιδανικο. 

Κσθε γιατρος ακολουθει το δικο του πρωτοκολλο...μην αγχωνεσαι και γι' αυτα! 

Κρατα γερα συναγωνιστρια! 😉💪😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Με υστεροσκοπηση είδατε τους πολύποδες ;

Μόνο στην υστεροσαλπιγγογραφία τους είδαν κι ας ήταν πολλοί. Μου μπλόκαραν και τη μία σάλπιγγα, φαινόταν κλειστή, αλλά αφού μου τους αφαίρεσαν με υστεροσκόπηση, άνοιξε και η σάλπιγγα.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλο μηνα σε όλα τα κοριτσια! Να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα ευχομαι!!! Με πολλα εμβρυακια και θετικα τεστ!

 @elena0212 Ευτυχως δεν ειχα υδροσαλπιγγα και δεν χρειαστηκε να κανω τη λαπαροσκοπηση! Σ ευχαριστω κ για την πληροφορια και για τις ευχες σου!!!

@nik_02  @dimsea μου ελεγε να μην εχω επαφες όταν ειμαι από τη βουλωμενη σαλπιγγα γιατι μπορει να βγει εξωμητριο κ ότι μπορει κ στην εξωσωματικη να γινει εξωμητριο κ πολλες γυναικες για να πετυχουν κ στην εξωσωματικη τις αφαιρουν αλλα ευτυχως  εγω δεν εχω υδροσαλπιγγα. Δεν προκειται να το κανω! Μολις το ακουσα με ελουσε κρυος ιδρωτας! Χαχα Το μονο που εκανα είναι υστεροσκοπηση που βρεθηκε κ διαφραγμα!

@melodyy  αντε με το καλο κοπελα μου να ακουσετε καρδουλα!

@Hope19  τι νουμερο είναι αυτό κοριτσι μου??? Μπραβο σου!!!! Ευχομαι να είναι και ποιοτικα!!! Με τι φαρμακα εκανες διεγερση? Θα κανεις σε αυτό τον κυκλο ετ ή στον επομενο?

 

@Nansi κοριτσι μου επειδη προσπαθειτε μονο 6 μηνες λεω να περιμενετε να κανετε κ ένα 2ο σπερμοδιαγραμμα και να κοιταξετε για κηρσοκηλη και για ορμονες! Ειστε μικροι ακομα και καλυτερα να το ψαξετε πριν προχωρησετε σε εξωσωματικη! Επισης να πατε σε έναν ουρολογο - ανδρολογο ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας και να μη σταθεις μονο στα λογια του γυναικολογου. Οντως όταν το σπερμα δεν είναι καλο κανουν μικρογονιμοποιηση δηλαδη τοποθετουν το σπερμα μεσα στο ωαριο προκειμενου να γονιμοποιηθει!

@Dolphin Δεν ξερω αν γραφετε η εξεταση. Εμεις πηγαμε κ την καναμε στον Λυμπεροπουλο και μας κοστισε γυρω στα 200 ευρω.

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου.. έκανα με bemfola 225μοναδες είχα για μια εβδομάδα και μετά έβαζα 200μοναδες για τις τέσσερις τελευταίες μέρες.. μακρύ πρωτόκολλο με daronda 

Εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο πιθανότητα Σάββατο. Αναμένω αύριο να δούμε πόσα γονιμοποιήθηκαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Θα πας με freeze all ή σου μίλησε κ για ετ; 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα! 

Είπαμε για εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο γιατί αν και έδωσα πολλά τα βλέπουμε όλα καλά στον οργανισμό.  Κι εγώ δεν νοιώθω κάτι άσχημο.. προσέχω διατροφή και κάνω το διαιτολόγιο που μου έδωσε.. 

Περιμένω αύριο να μάθω πόσα γονιμοποιήθηκαν.  Ελπίζω να γονιμοποιηθούν αρκετά.. από ότι μας είπαν και το σπέρμα ήταν άριστο.  Ελπίζω τα ωάρια να ήταν αρκετά καλα και να μην μείνουμε μόνο στο νούμερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Σοκ!!! Καλές γονιμοποιησεις !!!! Θα κανεις σε επόμενο κύκλο ετ;; 

Στον ίδιο είπαμε.  Αν και πήραμε παρά πολλα δεν νοιώθω κάτι άσχημο παράμονο τα πονακια τα κλασσικά που από ότι μου είπαν είναι φυσιολογικα.  Ελπίζω να μην μείνουμε μόνο και στο καλό νούμερο αλλά να είναι και ποιοτικά.. αύριο θα μάθουμε.  Πάντως και το σπέρμα ήταν άριστο! πιθανότητα εμβρυομεταφορα το Σάββατο αλλά θα ξέρω  αύριο μάλλον για σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι να πάνε τέλεια και οι γονιμοποιήσεις τους!!

Θύμισέ μου, πόσες μονάδες είχες πάρει στη διέγερση;

Είχα πάρει 225 BEMFOLA μακρύ πρωτόκολλο με daronda..τις τελευταίες μέρες το είχα κατεβάσει σε 200μοναδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Δηλαδή σε εσάς που είχατε παρόμοιες τιμές σας είπαν ότι μπορείτε και φυσική σύλληψη??

Εγώ έχω κάνει ορμονικές που είχα χαμηλη προγεστερόνη Παπ και υπερήχους όλα είναι πολύ καλά μου λέει ο γιατρός μου μένει να κάνω και σαλπιγγογραφια θα κλείσω ραντεβού αυτές τις μέρες...

Καλή μου εμείς είχαμε χαμηλή κινητικότητα, με φυσιολογικό αριθμό κ ποιότητα.τρεξαμε σε ουρολογους που όλοι έλεγαν ότι κ μπορεί να γίνει μπορεί και οχι κι ότι ήταν στη δική μας κρίση αν θέλουμε να περιμένουμε,δηλ μπορεί να γινόταν σε ένα μήνα μπορεί σε δύο χρόνια μπορεί κ ποτέ μας έλεγαν.εκανε θεραπεία με βιταμινες, υπήρξε μία βελτιωση χωρίς πάλι να γίνεται τιποτα κ προχωρήσαμε προχωρήσαμε σε εξωσωματική από επιλογή. Και οι γυναικολογοι που ειδικεύονται στην εξωσωματική νομίζω έχουν την εμπειρία κ τη κρίση να τοποθετηθούν για το σπέρμα.οτι και αν επιλεξεις εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή μου εμείς είχαμε χαμηλή κινητικότητα, με φυσιολογικό αριθμό κ ποιότητα.τρεξαμε σε ουρολογους που όλοι έλεγαν ότι κ μπορεί να γίνει μπορεί και οχι κι ότι ήταν στη δική μας κρίση αν θέλουμε να περιμένουμε,δηλ μπορεί να γινόταν σε ένα μήνα μπορεί σε δύο χρόνια μπορεί κ ποτέ μας έλεγαν.εκανε θεραπεία με βιταμινες, υπήρξε μία βελτιωση χωρίς πάλι να γίνεται τιποτα κ προχωρήσαμε προχωρήσαμε σε εξωσωματική από επιλογή. Και οι γυναικολογοι που ειδικεύονται στην εξωσωματική νομίζω έχουν την εμπειρία κ τη κρίση να τοποθετηθούν για το σπέρμα.οτι και αν επιλεξεις εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Εμείς ήμασταν στα όρια στο συνολικό αριθμό και με χαμηλή κινητικότητα. Εκτός από πολύ καλές βιταμίνες, έκοψε το κάπνισμα, άρχισε να γυμνάζεται, κοιμόταν καλύτερα, του έδωσαν 40 μέρες αντιβίωση.. και η αλλαγή ήταν θεαματική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2020 at 4:25 ΜΜ, ο/η Kukki είπε:

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω γιατί μόλις έπαθα ένα τεράστιο σοκ. Η εμβρυομεταφορά από κατάψυξη στοιχίζει όσο μισή εξωσωματική;;;; 😱

Όσες μεταφέρατε/ θα μεταφέρετε από κατάψυξη πληρώνετε έξτρα; Κ την κατάψυξη σας τη χρεώνουν ανα δυάδα εμβρύων;

@Tokyo @annie! @ntinaki88 

Μόλις βρήκα το θέμα το καινούργιο....εμενα με χρέωσαν 200€ για την κατάψυξη των έμβρυων.... Κ ένα που έχει μείνει μέχρι να το μεταφέρω θα πληρώνω 200€ το χρόνο για την θέση του στην κατάψυξη... 

Ή ετ κατεψυγμένων όμως δεν μ ειπαν ότι είναι έξτρα χρήματα σε σχέση με τα φρεσκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...