Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου γίνεται σήμερα ένας χαμός στο μαγαζί. Μόλις βγήκα διάλειμμα! Λοιπόν τα 3 που ήταν τα μεγάλα γονημοποιηθηκαν και τα 3 οπότε Κυριακή πάω για ΕΤ για τα άλλα 2 θα ξέρουμε αύριο κι αν είναι οκ θα τα βάλω κατάψυξη! 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Άντε με το καλό!!! Να συνεχίσει το σερί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Συγχαρητήρια μπράβο 😍😍😍

Τι ευχάριστα νέα καλέ...μαζί με εσάς χαιρόμαστε και ανεβαίνει η διάθεση μας,💞😉💞

Σ ευχαριστώ πολύ!! Θα δεις θα περάσει ο καιρός, θα ξεκινήσεις κ ούτε που θα το καταλάβεις πως περνάνε οι μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Άντε με το καλό!!! Να συνεχίσει το σερί!!! 

Αααααχ μακάρι. Μακάρι στη χοριακη όταν με το καλό την κάνω να μην δω κουλούρι αλλά έναν ωραίο αριθμό αυτήν τη φορά! 🤞😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Hope19 --> 1/06

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@dimsea --> 31/05

@elena0212 --> 01/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Giannouli2013 --> 5/06

@santaloxilo --> 6/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@Papadakis κοριτσάκι μου εσύ πώς είσαι σήμερα???

 


καλά αγάπη δόξα το θεό όλα καλά !!! Αναμένω να έρθει η Τετάρτη πάλι !!!!εσυ καλά ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου γίνεται σήμερα ένας χαμός στο μαγαζί. Μόλις βγήκα διάλειμμα! Λοιπόν τα 3 που ήταν τα μεγάλα γονημοποιηθηκαν και τα 3 οπότε Κυριακή πάω για ΕΤ για τα άλλα 2 θα ξέρουμε αύριο κι αν είναι οκ θα τα βάλω κατάψυξη! 

Μπράβο είδες τι όμορφα νέα; Άντε με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυακια σου τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:


καλά αγάπη δόξα το θεό όλα καλά !!! Αναμένω να έρθει η Τετάρτη πάλι !!!!εσυ καλά ;;;;;

Καλά κι εγώ σήμερα!!!! Χαλαρά και ξεκούραστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλά κι εγώ σήμερα!!!! Χαλαρά και ξεκούραστα!!! 

Μπράβο κορίτσι .... όλα καλά !!! Θα ξανακάνεις χοριακη η κατευθείαν υπέρηχο ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μπράβο κορίτσι .... όλα καλά !!! Θα ξανακάνεις χοριακη η κατευθείαν υπέρηχο ;;;

Χοριακη θα ξανακάνω τη Δευτέρα και μετά βλέπουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Αααααα πας φουλ για διδυμακια;;;;; εγώ 11..με το καλό!!!! Να πάμε να ακούσουμε καρδούλες και να σπάσουν οι δικες μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου γίνεται σήμερα ένας χαμός στο μαγαζί. Μόλις βγήκα διάλειμμα! Λοιπόν τα 3 που ήταν τα μεγάλα γονημοποιηθηκαν και τα 3 οπότε Κυριακή πάω για ΕΤ για τα άλλα 2 θα ξέρουμε αύριο κι αν είναι οκ θα τα βάλω κατάψυξη! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

Είστε τόσες πολλές με καλά νέα!

Κορίτσια με τους διπλασιασμους συγχαρητήρια!!!

@elena0212 καλή επιτυχία τη Δευτέρα, @Hope19 και σε σένα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Μιλάμε έχεις τινάξει τη μπάνκα!!! Σούπερ χοριακή!!! Με το καλό να ακούσεις καρδούλα τώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Μπράβο είδες τι όμορφα νέα; Άντε με το καλό να υποδεχθείς τα εμβρυακια σου τώρα!!

Αχ περιμένω πως και πως..... εν τω μεταξύ του τηλ. σήμερα για να μου πει τι έγινε και το τι έλεγε πάλι το στόμα του 🤣😂... σε θυμήθηκα εκείνη την ώρα και γέλαγα μόνη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Κατευθείαν διδυμακια εύγε ρε κορίτσι! Παίρνουμε θάρρος όλες από εσάς!!!! 💕❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Στοίχημα ότι είναι δίδυμα !!!!! Με το καλό !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Η χοριακή μου σήμερα 2089 !!!!!! 😯😯😁 Είμαι 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά, με έμβρυα 3 ημερών!! Εσείς @melodyy @annie! σε ποια μέρα μετά την έμβρυο μεταφορά είστε??

Ουαου... Δικιά μου εισαι εσύ 😁😁 Αντε σε περιμένω στο κλαμπ των διδύμων 😍😁 Έτσι ανέβαιναν και οι δικές μου χοριακες, η τρίτη ήταν γύρω στις 9000,είχα τρομάξει 😂Όπως και να έχει, γερό ή γερά να είναι, μόνο αυτό μας νοιάζει...!!!! Πολύ χαίρομαι... 🙏😍❤️ ΥΓΕΊΑ να έχουμε όλοι μας, μικροί και μεγάλοι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Στοίχημα ότι είναι δίδυμα !!!!! Με το καλό !!!!!!

Πάντως @Papadakisαν είναι δίδυμα, και είναι και κορίτσια, θα αρχίσω να πιστεύω ότι όντως κάτι μαγειρεύει ο Σφακ 😂😂😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Πάντως @Papadakisαν είναι δίδυμα, και είναι και κορίτσια, θα αρχίσω να πιστεύω ότι όντως κάτι μαγειρεύει ο Σφακ 😂😂😍 

Χαχαχαχχαχαχα στάνταρ σου λέω .... στις μόνες κυήσεις αγόρια και στις δίδυμες κοριτσια!!!!! Έκανες β επιπέδου ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Χαχαχαχχαχαχα στάνταρ σου λέω .... στις μόνες κυήσεις αγόρια και στις δίδυμες κοριτσια!!!!! Έκανες β επιπέδου ;;;

Όχι ακόμα, τον Ιούλιο. Είμαι 16 βδ κ 5 μέρες..., έχουμε δρόμο ακόμα. Αλλά χθες είχα υπέρηχο (πάω κάθε δύο βδομάδες 😁) και τις είδα και τρελάθηκα. Τις είδα και σε 4D και έλιωσα. Πόση ευλογία Θεέ μου.. 😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Όχι ακόμα, τον Ιούλιο. Είμαι 16 βδ κ 5 μέρες..., έχουμε δρόμο ακόμα. Αλλά χθες είχα υπέρηχο (πάω κάθε δύο βδομάδες 😁) και τις είδα και τρελάθηκα. Τις είδα και σε 4D και έλιωσα. Πόση ευλογία Θεέ μου.. 😊❤️
 

 

τέλεια !!!! Με το καλό κορίτσι μου και η β επιπέδου όλα θα είναι τέλεια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Αχ περιμένω πως και πως..... εν τω μεταξύ του τηλ. σήμερα για να μου πει τι έγινε και το τι έλεγε πάλι το στόμα του 🤣😂... σε θυμήθηκα εκείνη την ώρα και γέλαγα μόνη μου! 

Αχαχαχαχααχα εντάξει φαντάζομαι..... Πού πας καλή μου σε στα πάνε; Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Συνχαρητηρια χαίρομαι παρά πολύ που  σιγά σιγά περνάνε όλες στο τέλος !!!annie να σε ρωτήσω βλαστοκυστες έβαλες ;ήταν η πρώτη εξωσωματική με φρέσκα ;γιατί είμαι τώρα σε δίλημμα για φρέσκα η κατεψυγμένα και αν είναι καλύτερα 3ης η βλαστοκυστες .

Αυτο ειναι ενα μεγαλο ερωτημα που εχουν ολοι,βλαστοκυστες ή 3ων ημερων.Αν ρωτησεις η πλειοψηφια θα σου πει βλαστοκυστες.Εγω επειδη ειμαι και λιγο τρομαγμενη με το θεμα του μαζεματος ειμαι καπως συντηρητικη.Ας πουμε εξαρχης ειχα πει πως επειδη ειναι ενα αν φτασει τριτη μερα ας μπει καταψυξη.Δεν ηθελα με τιποτα να ρισκαρω να το χασω,μετα απο τοσο κοπο.

Οποτε την αποφαση θα την παρεις σε συννενοηση με τον εμβρυολογο,αν εχεις αρκετα ναι μπορεις να το ρισκαρεις καθως θα υπαρχουν απωλειες ως την 5η μερα.Αν εχεις λιγα τοτε ακολουθεις τον παλιο παραδοσιακο τροπο της μεταφορας 3ων ημερων.Χιλιαδες γυναικες πετυχαιναν τα προηγουμενα χρονια με αυτον τον τροπο.Οι βλαστοκυστες νομιζω λιγοτερο απο δεκα χρονια εχουν αναπτυχθει,αρχικα κυριως για τους προεμφυτικους.

Σε καθε περιπτωση ενα εμβρυο που εχει δυναμικη να μεγαλωσει θα το κανει ειτε στη μητρα ειτε στο εργαστηριο.Εδω υπαρχει μια γκριζα ζωνη,καθως πολλοι υποστηριζουν πως αν δεν φτασει 5ημερων στο εργαστηριο δεν θα το κανει ουτε στη μητρα,αυτο δεν μπορει να αποδειχθει πρακτικα.Οσο εξελιγμενα και αν ειναι τα καλλιεργητικα υγρα τιποτα δεν υποκαθιστα το φυσικο περιβαλλον.*ακομη κι εδω υπαρχει αντιλογος γιατι ως 3η μερα βρισκονται στις σαλπιγγες κι οχι στη μητρα.

Απο την αλλη το 5ης ημερας ειναι καλυτερα συγχρονισμενα με το ενδομητριο.

Το φρεσκα ή κατεψυγμενα και παλι το κοιτας με τον γιατρο σου και εξαρταται απο πολλους παραγοντες,κυριως τις ορμονικες τιμες που θα δειξουν αν ο οργανισμος σου χρειαζεται διαλειμμα πριν την μεταφορα ή οχι.

Γενικως θα πρεπει να πηγαινεις εξατομικευμενα σε καθε βημα,αναλογα με τι ταιριαζει σε σενα περισσοτερο ασχετως τι κανει η πλειοψηφια.

Οσα γραφω ειναι προσωπικη μου αποψη,καθως κι εγω οταν ξεκινουσα ειχα συνεχεια διλημματα,τι θα τα κανω,ποσα να αφησω,ποιας μερας κλπ κλπ και τελικα η ζωη μου τα εφερε αλλιως οποτε το παω βημα βημα και ευχομαι για το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...