Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Βρε αυτό το ξέρω ότι θα μου τα γράψει ο ιατρός μου. Αλλά Δεν ξέρω αν μπορώ να τα πρω μιας και έχω στην κατάψυξη 

Αυτό δεν το ξέρουν αυτοί. Αν χρειάζεται να πας κάποια έκθεση από το κέντρο για τις προηγούμενες προσπάθειες πες να σου γράψουν ότι δεν έχεις τίποτα. Τυπικό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

Πω πω τι χαρά είναι αυτή;;; Ολα καλά να σου πάνε κοριτσάκι μου.ανυπομονουμε για τα ευχαριστα!!! 🤰

Κ εγώ θα πάω μια από πείνες τις μερες για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Πω πω τι χαρά είναι αυτή;;; Ολα καλά να σου πάνε κοριτσάκι μου.ανυπομονουμε για τα ευχαριστα!!! 🤰

Κ εγώ θα πάω μια από πείνες τις μερες για τον πρώτο υπέρηχο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ αγάπη!!  Τέλεια!!! Άντε να ξεκινήσεις και συ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..κ εγώ θα μπω διαδικασία εξωσωματικής αλλά δεν έχω ιδέα.. 1-σκέφτομαι να κάνω δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα περιμένω(νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης)..2-αν θα κάνω εξωσωματική στο δημόσιο πάλι θα χρειαστεί να περάσω απ'την επιτροπή; 3-για επιτροπή τι χρειάζεται κ που θα στείλω mail 5-το πρωί πήρα τηλ κέντρο εξωσωματικής στην Θεσσαλονίκη (ιακεντρο το διάλεξα τυχαία αυτό το κεντρο) ρώτησα τα απαραίτητα μου είπανε για επιτροπή θα περιμένω 3 μήνες κ αν δεν θέλω να περιμένω από βδομάδα μπορώ να ξεκινήσω 2800 κ τα φάρμακα 800 ευρώ.. στο Φεβρουάριο έκανα λαπαροσκόπηση έχασα δύο σάλπιγγες σκεφτείτε τι ψυχολογία έχω κ δεν θέλω να δυσκολευτουμε οικονομικά.. από βδομάδα θα πάω γυναικολόγο θα μιλήσω μαζί του αλλά θέλω να καταλάβω κάποια πράγματα..σας ευχαριστώ..

Καλώς Ήρθες κοριτσάκι!! Είμαστε στην ίδια κατάσταση. Έκανα λαπαροσκόπηση πριν τα χριστουγεννα κ ετοιμαζόμουν το Μάρτιο Για εξωσωματική αλλά μας πρόλαβε η καραντίνα. Μη σε παίρνει από κάτω. Να βλεπεις τη θετική πλευρά του πράγματος. Ότι υπήρχε πρόβλημα κ διορθώθηκε. Είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο σου....εμένα αυτό με βοήθησε κ πέρα απ τις πρώτες μερες που εντόπισα το πρόβλημα ( να σημειώσω ότι δεν προσπαθούσαμε κ Εψαχνα να δω τι δεν πάει καλά. Για τεστ παπ κ υπέρηχο πήγα), η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή. Ότι χρειαστείς, μη διστάσεις, ρωτά μας. Ολα τα κορίτσια εδω βοηθανε πολυ. Καλή αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν για νοσοκομείο δεν ξέρω να σου πω. Σχετικά με κόστος στη Θεσσαλονίκη. Εγώ είμαι στο new life και η τιμή είναι στα 2800€ όπως και σε αυτό που ρώτησες. Εγώ πέρασα επιτροπή τον Ιανουάριο και μου είχαν κλείσει ραντεβού μέσα σε 3 βδομαδες. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.. Πάρε ένα τηλέφωνο από Δευτέρα να ρωτήσεις 2310594832. Τρίτη και Πέμπτη δεν απαντούν γιατί είναι τα κορίτσια στο Ιπποκράτειο για την επιτροπή. Επιτροπή πάντα χρειάζεται για να πάρεις τα φάρμακα είτε το κανεις σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ..Δευτέρα θα πάρω τηλ..καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς Ήρθες κοριτσάκι!! Είμαστε στην ίδια κατάσταση. Έκανα λαπαροσκόπηση πριν τα χριστουγεννα κ ετοιμαζόμουν το Μάρτιο Για εξωσωματική αλλά μας πρόλαβε η καραντίνα. Μη σε παίρνει από κάτω. Να βλεπεις τη θετική πλευρά του πράγματος. Ότι υπήρχε πρόβλημα κ διορθώθηκε. Είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο σου....εμένα αυτό με βοήθησε κ πέρα απ τις πρώτες μερες που εντόπισα το πρόβλημα ( να σημειώσω ότι δεν προσπαθούσαμε κ Εψαχνα να δω τι δεν πάει καλά. Για τεστ παπ κ υπέρηχο πήγα), η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή. Ότι χρειαστείς, μη διστάσεις, ρωτά μας. Ολα τα κορίτσια εδω βοηθανε πολυ. Καλή αρχη!

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου 2χρονια ταλαιπωρία 6 γιατρούς άλλαξα για να καταλάβουν τι έχω τελικά υδροσαλπιγγα κ αυτό φάνηκε στην λαπαροσκόπηση...δεν φαινόταν τίποτα στην σαλπιγγογραφια.. άστα πέρασα μια μπόρα κ τώρα ξέρω τι θα κάνω εξωσωματική.. επειδή μένω σε μικρή πόλη τα πράγματα είναι περιορισμένα για μένα θέλει ψάξιμο..καλό κουράγιο κ καλά αποτελέσματα να έχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

 Βρες γιατρο καλο και να εμπιστευεσαι! Αν εχεις τα χρηματα και εισαι ετοιμη κανε αμεσα κ ταυτοχρονα φτιαχνεις και τα χαρτια για επιτροπη σε περιπτωση αποτυχιας που αντευχομαι.απο κεντρα θες/νικη δεν εχω ιδεα..τα 2800 που σου ειπανε μπορεί με «μαυρα»να μειωθει το ποσο.απλα ειχες τη πρωτη επαφη κ δε στο ειπανε.

Θα πάω γυναικολόγο αυτή την εβδομάδα για να δούμε αυτός που θα με συστήσει..θέλω να κάνω άμεσα αλλά λόγο τον ιό κ οι διαδικασίες τι ειναι δεν ξερω τίποτα γι'αυτό ψαχνομαι.. σ'ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Βρε κορίτσι μου έχω διαβάσει πολλά που έχεις πει για τον γιατρό σου και τώρα που λες κι αυτά με το οικονομικό, πραγματικά μπαίνω σε πειρασμό να αλλάξω! Γενικά συμφωνώ μαζί του σε πολλά θέματα και το λέω αφού έχω διαβάσει του σκασμού επιστημονικά ιατρικά άρθρα.. Δεν το λέω επειδή απλά μου κάνει σαν διαίσθηση..

Εγώ βέβαια έχω αγοράσει και τις ενέσεις, αλλά το καθυστέρησα λίγο για ένα μήνα. Θα πάω δηλαδή Ιούνιο για διέγερση. Προλαβαίνω λες να κάνω την αλλαγή; Στο ίδιο κέντρο είναι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, το εμπιστεύομαι. Παίρνει πολλά στο πρώτο ραντεβού στη συζήτηση για να προχωρήσουμε;

@JoyCat εμας μας είχε κ μας εξηγούσε τα πάντα λεπτομερέστατα χωρίς καμία βιασύνη.. Μ έκανε κ υπέρηχο  κ μας πήρε 50ε μόνο. ήμασταν στο μητέρα όχι στο ιατρείο του. Κ μιλούσαμε τουλάχιστον 3 ώρες...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..! 
εχω μια απορία εμένα σε λίγες μέρες λήγει το χαρτί της επιτροπής (ναι πέρασε 1 χρόνος) αλλά δεν έχω πάρει την δεύτερη δόση φαρμάκου τι γίνεται μπορώ να τα πάρω.; Η τα χάνω και όταν χρειαστεί απλά τα αγοράζω..; (Για να μπω ξανά σε όλα αυτά για την επιτροπή καλύτερα να τα αγοράσω παρά να κάνω όλα αυτά μιας και βγενουν ίδια τα λεφτά)

Ετσι την πατησα εγω.... Ορμονικες εξετασεις και περμοδιαγραμματα τα καναμε ξανα αναγκαστικα. Σαλπιγγογραφια εχει διαρκεια 5 ετων. Επισης θελουν εκθεση του κεντρου τι εγιναν τα εμβρυα που ειχες απο τη πρωτη προσπαθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό δεν το ξέρουν αυτοί. Αν χρειάζεται να πας κάποια έκθεση από το κέντρο για τις προηγούμενες προσπάθειες πες να σου γράψουν ότι δεν έχεις τίποτα. Τυπικό είναι.

Ναι θέλουν έκθεση από το κέντρο μου είπαν αλλά είμαι περίεργο μιας και φοβούνται μην γίνει έλεγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

Καλη επιτυχία να έχεις!!!

Ευτυχώς ανοίξατε καινούργιο θέμα να μας φέρει γούρι και μακάρι όλες το 21 να κρατάμε στα χέρια μας μωράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλη επιτυχία να έχεις!!!

Ευτυχώς ανοίξατε καινούργιο θέμα να μας φέρει γούρι και μακάρι όλες το 21 να κρατάμε στα χέρια μας μωράκια 

Σ ευχαριστώ πολύ !!! Καλή επιτυχία και σε σένα κορίτσι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

@JoyCat εμας μας είχε κ μας εξηγούσε τα πάντα λεπτομερέστατα χωρίς καμία βιασύνη.. Μ έκανε κ υπέρηχο  κ μας πήρε 50ε μόνο. ήμασταν στο μητέρα όχι στο ιατρείο του. Κ μιλούσαμε τουλάχιστον 3 ώρες...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω αυτη την εβδομαδα ειχα πολυ θετική σκέψη!! Μονο και μονο που εχω καπου να το μοιραστώ (μαζι σας) νιώθω οτι έφυγε ενα βάρος!! Εύχομαι το 2021 να ειναι για όλες μας τυχερό!!!!! ❤️Θα ειναι θα το δειτε!!!! Μεσα απ ολα αυτα γινόμαστε ακομα πιο δυνατές, αλλα θα τα καταφέρουμε!!!💪🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι θέλουν έκθεση από το κέντρο μου είπαν αλλά είμαι περίεργο μιας και φοβούνται μην γίνει έλεγχος 

Το ιδιο επαθα κ εγω τον Μάρτιο...απετυχε η προσπάθεια κ ειχασκοπο να αλλαξω γιατρό..ομως ειπα σε αυτόν το πρόβλημα μου οτι δηλ λήγει κ του ζητησα να μου γράψει τη συνταγη να εχω τα φάρμακα κ θα δω στο μέλλον τι θα κανω..δεν αντεχα παλι τα ιδια από την αρχη....Έτσι κ εγινε....2 μερες πριν λήξει καταθετω στον εοππυ τη συνταγή κ μου έστειλαν τα φάρμακα....κ βέβαια λογω χρόνου παρεμεινα στον ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Ετσι την πατησα εγω.... Ορμονικες εξετασεις και περμοδιαγραμματα τα καναμε ξανα αναγκαστικα. Σαλπιγγογραφια εχει διαρκεια 5 ετων. Επισης θελουν εκθεση του κεντρου τι εγιναν τα εμβρυα που ειχες απο τη πρωτη προσπαθεια. 

Ναι.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Το ιδιο επαθα κ εγω τον Μάρτιο...απετυχε η προσπάθεια κ ειχασκοπο να αλλαξω γιατρό..ομως ειπα σε αυτόν το πρόβλημα μου οτι δηλ λήγει κ του ζητησα να μου γράψει τη συνταγη να εχω τα φάρμακα κ θα δω στο μέλλον τι θα κανω..δεν αντεχα παλι τα ιδια από την αρχη....Έτσι κ εγινε....2 μερες πριν λήξει καταθετω στον εοππυ τη συνταγή κ μου έστειλαν τα φάρμακα....κ βέβαια λογω χρόνου παρεμεινα στον ιδιο...

Είχες όταν τα καταθεσες στην κατάψυξη.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Ναι.!

Όταν παίρνεις τα φάρμακα από την δεύτερη δόση ζητάνε βεβαίωση από το κέντρο ότι απέτυχε η πρώτη προσπάθεια και μια χοριακη μαζί με το χαρτί της επιτροπής εγώ αυτά είχα πάει τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

Όταν παίρνεις τα φάρμακα από την δεύτερη δόση ζητάνε βεβαίωση από το κέντρο ότι απέτυχε η πρώτη προσπάθεια και μια χοριακη μαζί με το χαρτί της επιτροπής εγώ αυτά είχα πάει τοτε

Α ωραία.! Αλλά λογικά δεν είχες κατάψυξη.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α ωραία.! Αλλά λογικά δεν είχες κατάψυξη.; 

Είναι λίγο μπερδεμένο γιατί στην ουσία δεν τα χρησιμοποίησα τα πρώτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Ναι θέλουν έκθεση από το κέντρο μου είπαν αλλά είμαι περίεργο μιας και φοβούνται μην γίνει έλεγχος 

Μην φοβάσαι ούτε καν! Δλδ πες ότι τα ξεπαγώνεις και δεν επιβιώνουν ή δεν θες για κάποιο λόγο να βάλεις αυτά ντε και σωνει υποχρεωτικο είναι; Πήγαινε κοπέλα μου να πάρεις τα φάρμακα σου δεν τρέχει τίποτα. Εγώ τα πρώτα πήγα και τα πήρα ενώ είχα κάνει εμβρυομεταφορά και ήμουν έγκυος. Δεν πήγε καλά βέβαια αλλά αυτοί πού να το ξέρουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Μήπως ξέρει κάποια πότε γίνεται η εξέταση για καλλιέργεια κολπικού υγρού για μυκόπλασμα και χλαμύδια; θέλω να προγραμματίσω ραντεβού στο νοσοκομείο για να την κάνω και δεν ξέρω σε ποια μέρα του κύκλου μου να κλείσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...