Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Kukki θύμισε μου σ ποιο κέντρο είσαι δε ξέρω αν το έχεις αναφέρει... Αλλά πράγματι πολλά Μ φαίνονται τα χρήματα. Επίσης κ κάτι άλλο.. έχεις έτοιμα εμβρυακια επιτροπή γιατί θα περάσεις? 

Επειδή έχω μόνο 2 στην κατάψυξη και είναι 3ων ημερών, ο γιατρός δε ξέρει αν θα τα καταφέρουν. Έτσι μου πρότεινε να περάσω επιτροπή ώστε αν χρειαστεί εκ νέου διέγερση να πάρω τις ενέσεις χωρίς κόστος.

Στην πρώτη εξωσωματική δεν περάσαμε επιτροπή, τα αγοράσαμε ιδιωτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@JoyCat @Kukki @lactaki

2600 είναι μέσα όλα κ η κατάψυξη... Ο γιατρός μίλησε εξ αρχής για freeze all οπότε μας είπε το κόστος με αυτά μέσα. Είναι χοντρικά 1300 αυτός κ 1300 το νοσοκομείο (620 ωοληψια + 375 κατάψυξη + 300 ετ +1300 ο γιατρός). Ίσως τώρα το έκανα πιο ξεκάθαρο. Εφόσον πάμε εκ νέου σε ετ θα δώσουμε 600 (300 νοσοκομείο κ 300 γιατρός). Η κατάψυξη είναι ήδη πληρωμένη! Εσάς δλδ μετά σας είπαν για κατάψυξη; εμένα ο γιατρός μου έδωσε αναλυτικά το κόστος με όλα τα βήματα κ τα ενδεχόμενα να ξέρω που πατάω. 

@Σταυρι η τιμή είναι παρομοια με τη δική μας, ίσως όμως όντως σου έκοψε κάτι από την αμοιβή του κ πήγε 2300 αντί 2600... Σίγουρα είναι σημαντικό! 

εεεεεε έχουμε διαφορά 700ε!!!!! Πάνε καλά; Σε ποιο κέντρο είσαι, στο μητέρα;

Εγώ είμαι σε ένα μικρό, λέγεται Ινστιτούτο Γονιμότητας. @lactaki 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

εεεεεε έχουμε διαφορά 700ε!!!!! Πάνε καλά; Σε ποιο κέντρο είσαι, στο μητέρα;

Εγώ είμαι σε ένα μικρό, λέγεται Ινστιτούτο Γονιμότητας. @lactaki 

ναι στο μητέρα ειμαι. Εγώ ένα πραγμα δεν κατάλαβα. Όταν πήγα στο μητέρα (άσχεται του τι είχα πει με το γιατρό, μιλάω για το κέντρο κ μόνο) πλήρωνα κάθε τι που έκανα. Δλδ έκανα ωοληψία 620, μετά προέκυψαν έμβρυα κ εφόσον ενημερώθηκα οτι μπήκαν κατάψυξη εδωσα 375. Όταν κάνω ετ θα δώσω τα 300. Εσύ πλήρωσες κάποιου είδους πακέτο; οταν έβαλαν τα έμβρυα στην κατάψυξη (γιατί αυτό είναι το κόστος, η κρυοσυντήρηση τους) δεν πλήρωσες; τι σου ζητάνε τώρα δεν καταλαβα... Δεν σου είχαν εξηγησει αναλυτικά το κόστος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι στο μητέρα ειμαι. Εγώ ένα πραγμα δεν κατάλαβα. Όταν πήγα στο μητέρα (άσχεται του τι είχα πει με το γιατρό, μιλάω για το κέντρο κ μόνο) πλήρωνα κάθε τι που έκανα. Δλδ έκανα ωοληψία 620, μετά προέκυψαν έμβρυα κ εφόσον ενημερώθηκα οτι μπήκαν κατάψυξη εδωσα 375. Όταν κάνω ετ θα δώσω τα 300. Εσύ πλήρωσες κάποιου είδους πακέτο; οταν έβαλαν τα έμβρυα στην κατάψυξη (γιατί αυτό είναι το κόστος, η κρυοσυντήρηση τους) δεν πλήρωσες; τι σου ζητάνε τώρα δεν καταλαβα... Δεν σου είχαν εξηγησει αναλυτικά το κόστος; 

Μου είχαν πει ότι η ωοληψία με εμβρυομεταφορά φρέσκων είναι 2,500ε +100ε εξτρα του αναισθησιολόγου κ αν προκύψουν έμβρυα για κατάψυξη το κόστος της κατάψυξης είναι +300ε.

Κ δε ξέρω αν κατάλαβα εγώ λάθος ή αν αυτοί δε το επικοινώνησαν σωστά, αλλά νόμιζα ότι αν μείνουν έμβρυα κ χρειαστεί ετ από κατάψυξη είναι άλλα 300ε. Αλλά με ενημέρωσαν τώρα ότι είναι +1,000ε !!!

Άρα εγώ τώρα έχω πληρώσει τα 2,900ε (οωληψία, ετ, κατάψυξη) και τώρα πρέπει να πληρώσω άλλα 1,000 για την άλλη ετ  🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Μου είχαν πει ότι η ωοληψία με εμβρυομεταφορά φρέσκων είναι 2,500ε +100ε εξτρα του αναισθησιολόγου κ αν προκύψουν έμβρυα για κατάψυξη το κόστος της κατάψυξης είναι +300ε.

Κ δε ξέρω αν κατάλαβα εγώ λάθος ή αν αυτοί δε το επικοινώνησαν σωστά, αλλά νόμιζα ότι αν μείνουν έμβρυα κ χρειαστεί ετ από κατάψυξη είναι άλλα 300ε. Αλλά με ενημέρωσαν τώρα ότι είναι +1,000ε !!!

Άρα εγώ τώρα έχω πληρώσει τα 2,900ε (οωληψία, ετ, κατάψυξη) και τώρα πρέπει να πληρώσω άλλα 1,000 για την άλλη ετ  🤯

η καταψυξη ειναι αλλο απο την ετ. Αλλα φαντασου οτι στο σταδιο που εισαι τωρα στο μητερα θα ειχες δώσει 1300 + γιατρό. Ο δικος μου ειναι 1300 αλλος μπορει να ειναι πολυ παραπανω. Ο γιατρός μου έχει πει οτι για ετ παιρνει 300 αμοιβη ο ιδιος κ 300 το νοσοκομειο. Άσχετα ποσες κανεις. Τι θα πει μεταφορα με φρεσκα; η μονη διαφορα ειναι η καταψυξη. Σορρυ φιλη αλλα δεν σου τα λενε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Οπως και σε όλες τις κοπέλες! Εμένα δυστυχώς η μήτρα δεν χειρουργείται είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες (2 κέρατα) είχα αίμα στην κύηση αλλά τη γιατρό δεν την ανησυχούσε. Τώρα άλλαξα γιατρό και μου είπε ότι ναι η μήτρα θέλει προσοχή λόγω μικρού χώρου αλλά το ινωμύωμα έπρεπε να είχε αφαιρεθεί. Το έχω αφαιρέσει πια και ελπίζω στα καλύτερα. Πάμε για εξωσωματική λόγω ασθενοσπερμίας όπου ο γιατρός λέέι ότι ήδη με μια φυσική σύλληψη έστω και μετά από 2 χρόνια, έχουμε πολλές ελπίδες να τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

εεεεεε έχουμε διαφορά 700ε!!!!! Πάνε καλά; Σε ποιο κέντρο είσαι, στο μητέρα;

Εγώ είμαι σε ένα μικρό, λέγεται Ινστιτούτο Γονιμότητας. @lactaki 

Εχει μεγάλη διαφορά φίλη κ σε φήμη είναι ανάποδα.. δεν εννοώ κάτι κακο μη παρεξηγηθω απλά κέντρα όπως μητέρα , Ιασώ κτλ είναι πιο γνωστά... Κ ακούγεται κάπως να έχουν τέτοια διαφορά στην τιμή... 

Όσον αφορά την επιτροπή καλά έκανες αχριαστη να ναι..ας έχεις τα φάρμακα σου..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> 15/5

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍
@annie! 
--> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@Kukki-->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Papadakis--> 11/5

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

Αντε μπραβο να κανεις την καλή αρχη !!  και μενα μετα τον ιουλιο με βλεπω για ετ..ολα καλά να πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτςια ενώ στο γεννεσις λεγανε 25 € για το τεστ ..απο σημερα αλλαξανε και λενε οτι θα το χρεωνουν 90€ γιατί πρεπει να γινετε το μοριακό..και επισης θα το ζητανε σε καθε ωοληψια κ ετ.καθε μηνα δηλαδή ...ελεος!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε μπραβο να κανεις την καλή αρχη !!  και μενα μετα τον ιουλιο με βλεπω για ετ..ολα καλά να πανε!!

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου !!Ετ έχεις ή ωοληψια; Να βάλω Ιούλιο στο πινακακι ή να το αφήσω ερωτηματικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> 15/5

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍
@annie! 
--> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@Kukki-->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Papadakis--> 11/5

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

Εγώ με βλέπω η Νοέμβριο η από Ιανουάριο του 2021

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

Όλα καλά να πάνε.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτςια ενώ στο γεννεσις λεγανε 25 € για το τεστ ..απο σημερα αλλαξανε και λενε οτι θα το χρεωνουν 90€ γιατί πρεπει να γινετε το μοριακό..και επισης θα το ζητανε σε καθε ωοληψια κ ετ.καθε μηνα δηλαδή ...ελεος!!  

Τα ίδια και το μητέρα αλλά άλλο κόστος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου !!Ετ έχεις ή ωοληψια; Να βάλω Ιούλιο στο πινακακι ή να το αφήσω ερωτηματικό;

Ετ μαλλον ιουνιο ιουλιο ουτε ξερω μαζευω καθε μηνα 1 εχω μονο μαζεψει οποτε για αυτο αργω..:-(λεω να μαζεψω 4 να τα μεταφερω μια και καλη..οτι θελεις ..εσυ ξερεις καλυτερα με το πινακακι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> 15/5

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@Lily94 --> ? Ιούνιο 
@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍
@annie! 
--> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Νοέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Papadakis--> 11/5

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..κ εγώ θα μπω διαδικασία εξωσωματικής αλλά δεν έχω ιδέα.. 1-σκέφτομαι να κάνω δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα περιμένω(νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης)..2-αν θα κάνω εξωσωματική στο δημόσιο πάλι θα χρειαστεί να περάσω απ'την επιτροπή; 3-για επιτροπή τι χρειάζεται κ που θα στείλω mail 5-το πρωί πήρα τηλ κέντρο εξωσωματικής στην Θεσσαλονίκη (ιακεντρο το διάλεξα τυχαία αυτό το κεντρο) ρώτησα τα απαραίτητα μου είπανε για επιτροπή θα περιμένω 3 μήνες κ αν δεν θέλω να περιμένω από βδομάδα μπορώ να ξεκινήσω 2800 κ τα φάρμακα 800 ευρώ.. στο Φεβρουάριο έκανα λαπαροσκόπηση έχασα δύο σάλπιγγες σκεφτείτε τι ψυχολογία έχω κ δεν θέλω να δυσκολευτουμε οικονομικά.. από βδομάδα θα πάω γυναικολόγο θα μιλήσω μαζί του αλλά θέλω να καταλάβω κάποια πράγματα..σας ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου, πήγα σήμερα στο κέντρο!! Εμβρυομεταφορα την άλλη Τρίτη!!  Θα τρελαθώ!! Ανυπομονώ!!

Τελειαααααααααα😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..κ εγώ θα μπω διαδικασία εξωσωματικής αλλά δεν έχω ιδέα.. 1-σκέφτομαι να κάνω δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα περιμένω(νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης)..2-αν θα κάνω εξωσωματική στο δημόσιο πάλι θα χρειαστεί να περάσω απ'την επιτροπή; 3-για επιτροπή τι χρειάζεται κ που θα στείλω mail 5-το πρωί πήρα τηλ κέντρο εξωσωματικής στην Θεσσαλονίκη (ιακεντρο το διάλεξα τυχαία αυτό το κεντρο) ρώτησα τα απαραίτητα μου είπανε για επιτροπή θα περιμένω 3 μήνες κ αν δεν θέλω να περιμένω από βδομάδα μπορώ να ξεκινήσω 2800 κ τα φάρμακα 800 ευρώ.. στο Φεβρουάριο έκανα λαπαροσκόπηση έχασα δύο σάλπιγγες σκεφτείτε τι ψυχολογία έχω κ δεν θέλω να δυσκολευτουμε οικονομικά.. από βδομάδα θα πάω γυναικολόγο θα μιλήσω μαζί του αλλά θέλω να καταλάβω κάποια πράγματα..σας ευχαριστώ..

Λοιπόν για νοσοκομείο δεν ξέρω να σου πω. Σχετικά με κόστος στη Θεσσαλονίκη. Εγώ είμαι στο new life και η τιμή είναι στα 2800€ όπως και σε αυτό που ρώτησες. Εγώ πέρασα επιτροπή τον Ιανουάριο και μου είχαν κλείσει ραντεβού μέσα σε 3 βδομαδες. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.. Πάρε ένα τηλέφωνο από Δευτέρα να ρωτήσεις 2310594832. Τρίτη και Πέμπτη δεν απαντούν γιατί είναι τα κορίτσια στο Ιπποκράτειο για την επιτροπή. Επιτροπή πάντα χρειάζεται για να πάρεις τα φάρμακα είτε το κανεις σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..κ εγώ θα μπω διαδικασία εξωσωματικής αλλά δεν έχω ιδέα.. 1-σκέφτομαι να κάνω δημόσιο νοσοκομείο αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα περιμένω(νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης)..2-αν θα κάνω εξωσωματική στο δημόσιο πάλι θα χρειαστεί να περάσω απ'την επιτροπή; 3-για επιτροπή τι χρειάζεται κ που θα στείλω mail 5-το πρωί πήρα τηλ κέντρο εξωσωματικής στην Θεσσαλονίκη (ιακεντρο το διάλεξα τυχαία αυτό το κεντρο) ρώτησα τα απαραίτητα μου είπανε για επιτροπή θα περιμένω 3 μήνες κ αν δεν θέλω να περιμένω από βδομάδα μπορώ να ξεκινήσω 2800 κ τα φάρμακα 800 ευρώ.. στο Φεβρουάριο έκανα λαπαροσκόπηση έχασα δύο σάλπιγγες σκεφτείτε τι ψυχολογία έχω κ δεν θέλω να δυσκολευτουμε οικονομικά.. από βδομάδα θα πάω γυναικολόγο θα μιλήσω μαζί του αλλά θέλω να καταλάβω κάποια πράγματα..σας ευχαριστώ..

 Βρες γιατρο καλο και να εμπιστευεσαι! Αν εχεις τα χρηματα και εισαι ετοιμη κανε αμεσα κ ταυτοχρονα φτιαχνεις και τα χαρτια για επιτροπη σε περιπτωση αποτυχιας που αντευχομαι.απο κεντρα θες/νικη δεν εχω ιδεα..τα 2800 που σου ειπανε μπορεί με «μαυρα»να μειωθει το ποσο.απλα ειχες τη πρωτη επαφη κ δε στο ειπανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οσες ταξιδεψατε απο νησι αυτές τις μέρες προς Αθήνα για εξωσωματική με τι εγγραφα πηγατε;;; με βεβαίωση του κέντρου η γιατρου;; τα δέχτηκαν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...