Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Εμείς είχαμε 2 τέλειας βλαστοκυστες 6 ημερών... Έμειναν δύο λόγω του στίγματος !!! Το ένα δεν εμφυτεύτηκε και το άλλο το έχασα 2 μηνών έγκυος... Τώρα από την αρχή γιατί δεν έχουμε στην κατάψυξη 

Εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα!!!και εγώ θα ξανα ξεκινησω σιγά σιγά!!! Ο γιατρός τι σας είπε; Νόμιζα ότι αν κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο είσαι οκ δεν υπάρχει κίνδυνος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα από εδώ και πέρα!!!και εγώ θα ξανα ξεκινησω σιγά σιγά!!! Ο γιατρός τι σας είπε; Νόμιζα ότι αν κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο είσαι οκ δεν υπάρχει κίνδυνος!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!επίσης να έχεις μια καλή αρχή!!!κάναμε προεμφυτευτικο έλεγχο μόνο για το στίγμα..βέβαια κάναμε βιοψία στο μωράκι και δεν είχε τίποτα...τυχαίο γεγονός είπαν!!!τώρα σιγά σιγά μαζεύουμε λεφτά να ξεκινήσουμε... Είναι αισιόδοξοι αλλά για μένα ήταν τραυματική εμπειρία και είναι νωρίς να το ξεπεράσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!επίσης να έχεις μια καλή αρχή!!!κάναμε προεμφυτευτικο έλεγχο μόνο για το στίγμα..βέβαια κάναμε βιοψία στο μωράκι και δεν είχε τίποτα...τυχαίο γεγονός είπαν!!!τώρα σιγά σιγά μαζεύουμε λεφτά να ξεκινήσουμε... Είναι αισιόδοξοι αλλά για μένα ήταν τραυματική εμπειρία και είναι νωρίς να το ξεπεράσω 

Φυσικά να πάρεις το χρόνο σου όσο χρειαστεί είναι μακρύς ο δρόμος την εξωσωματικής θέλει πολύ υπομονή!!εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!!! Και εγώ προχθές πήρα την αρνητική χοριακη και μετά τις γιορτές θα ξεκινήσω πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vicky84 είπε:

Φυσικά να πάρεις το χρόνο σου όσο χρειαστεί είναι μακρύς ο δρόμος την εξωσωματικής θέλει πολύ υπομονή!!εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!!! Και εγώ προχθές πήρα την αρνητική χοριακη και μετά τις γιορτές θα ξεκινήσω πάλι!!

Εύχομαι και σε σένα να είναι η τυχερή!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 29/11/2021 at 9:50 ΜΜ, ο/η Vicky84 είπε:

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!!!!

Καλησπέρα σας, έρχομαι απο 1 εξωμητρια αποβολή που ευτυχώς δεν μου δημιούργησε πρόβλημα στη σάλπιγγα ώστε να τη χάσω. Ομως ύστερα απο σύσταση του γιατρού για εξωσωματικη, καθώς υπάρχει επικίνδυνοτητα για 2η εξωμητρια με φυσική προσπάθεια, ξεκίνησα να ψάχνω τις διαδικασίες που χρειάζονται. Έμαθα οτι ο εοπου δικαιολογεί τουλάχιστον 2 εξωσωματικές το χρόνο. Υπάρχει κάποια κοπέλα να με διαφωτίσει για το τι χρειάζεται πλέον εν έτη 2022? Και αν πας μέσω επιτροπής, πάρεις έγκριση, δικαιολογουνται και τα έξοδα στην περίπτωση ιδιωτικής κλινικής ή πρέπει υποχρεωτικά να γίνει σε δημόσιο νοσοκομείο? Επίσης γνωρίζει κάποια απο ποσά /κόστη εξωσωματικης στην Βιοκλινική /Βιοϊατρική Θεσσαλονίκης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ANDRIOUS είπε:

Καλησπέρα σας, έρχομαι απο 1 εξωμητρια αποβολή που ευτυχώς δεν μου δημιούργησε πρόβλημα στη σάλπιγγα ώστε να τη χάσω. Ομως ύστερα απο σύσταση του γιατρού για εξωσωματικη, καθώς υπάρχει επικίνδυνοτητα για 2η εξωμητρια με φυσική προσπάθεια, ξεκίνησα να ψάχνω τις διαδικασίες που χρειάζονται. Έμαθα οτι ο εοπου δικαιολογεί τουλάχιστον 2 εξωσωματικές το χρόνο. Υπάρχει κάποια κοπέλα να με διαφωτίσει για το τι χρειάζεται πλέον εν έτη 2022? Και αν πας μέσω επιτροπής, πάρεις έγκριση, δικαιολογουνται και τα έξοδα στην περίπτωση ιδιωτικής κλινικής ή πρέπει υποχρεωτικά να γίνει σε δημόσιο νοσοκομείο? Επίσης γνωρίζει κάποια απο ποσά /κόστη εξωσωματικης στην Βιοκλινική /Βιοϊατρική Θεσσαλονίκης? 

 

κοριτσι μου αν θες γραψε εδω την ιστορια σου. γτ το θεμα που εγραψες ειναι το περσινο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...