Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 2/6/2020 at 5:56 ΜΜ, ο/η Maria2904 είπε:

Καλησπέρα.σας διαβάζω από τον Ιανουάριο και σκεφτόμουν πολύ καιρό να γίνω κι εγώ μέλος στην παρέα αλλά τελικά μετά από πολύ σκέψη και επειδή δεν γνωρίζουν πολύ από το περιβάλλον μου ότι είμαστε κι εμείς στο κλαμπ της εξωσωματικής είπα να μπω στην παρέα σας..λοιπόν θα σας τα πω γρήγορα..εγώ είμαι 29 ο σύζυγος 34 παντρεμένοι εδώ και 2 χρόνια και από την πρώτη στιγμή προσπαθούσαμε για μωράκι..δυστυχώς έγκυος δνε εμενα και μέρα από ένα χρόνο απευθυνθήκαμε σε γιατρό..εγώ όλα τελεια..ο σύζυγος ολιγοασθενοτερατοσπερμια..Απευθυνθήκαμε σε ουρολόγο ανδρολόγος όπου και πήρε κάποιες βιταμίνες με λίγο απότελεσματα...έτσι προχώρησα ε σε εξωσωματική..στην ωοληψια είχαμε 17 ωάρια τελεια ωάρια όπου γονιμοποιήθηκαν τα 7 και στο τέλος μας έμειναν μόνο 2 βλαστοκύστες άριστες μου είπαν, και τώρα Είμαστε στην φάση της έμβρυο μεταφοράς η οποία θα γίνει το Σάββατο και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω πολύ άγχος...αυτά...

Καλημέρα! Βρίσκομαι στην ίδια φαση (βέβαια ένα χρόνο μετά) Ο συζυγος διαγνώσθηκε με ολίγο και τερατοσπερμια και κατευθείαν ξεκινησαμε διαδικασίες. Περιμένω να αδιαθετησω ωστε να ξεκινήσω διεγερση. Είμαι 28 χρονων... Με εσενα η όλη διαδικασία πήγε καλα; προσπαθώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα όμως δε με αφήνει.. Είμαι νέα στο φόρουμ και ίσως κάνω κάτι λάθος.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! 
Διαθέτω ένα κουτί femara, 3 κουτιά vibramycin και μια ένεση ovitrelle. Είναι όλα αγορασμένα τον Ιούνιο του 2021 και κλειστά/αχρησιμοποίητα. 
Αν κάποια κοπέλα τα χρειάζεται, θα χαρώ πολύ να βοηθήσω. Φυσικά δωρίζονται! 
Ευχαριστώ πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Freedom21 είπε:

Κι εγώ θέλω να στείλω προσωπικό μήνυμα στην dep14 να μου πει ποιοι είναι οι γιατροί.Πως γίνεται;

καλησπερα..σου εστειλα πμ...σου εμφανιστηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/6/2021 at 3:31 ΜΜ, ο/η Mairaki είπε:

Δεν υπάρχει τίποτα εγώ πήρα από ένα φαρμακείο που μπυ σύστησε π γιατρός μπυ αντίστοιχα αν θέλετε σας λέω από που 

Ναι εάν μπορείς. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Ο κύριος τάλαρουγκας  έχει αντίστοιχο εγώ από εκεί πήρα 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Βρήκα τελικά αυτά που ήθελα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 15/6/2020 at 8:30 ΠΜ, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια θα παω σημερα για εμβρυομεταφορα. Απ τα 4 έμβρυα τα δυο ειναι μέτρια 2,5 μου ειπε με άριστα το 1 και αυτα θα βάλουμε σήμερα. Τα αλλα δυο δεν ξέρουμε πως θα ανταπεξέλθουν οποτε δε θα το ρισκάρουμε.. Δεν το περίμενα οτι η ημέρα της εμβρυομεταφορας θα με βρει ετσι περίμενα πιο ευχάριστα νέα.. :( εύχομαι να πάνε ολα καλα.. 🥰

Καλησπέρα σας και καλη σας επιτυχία!υπαρχει περίπτωση να σας έχει περισσέψει gonal γιατι έχω εξαντλήσει τις επιτροπές?Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε και άλλες κοπελες αν δε σας κάνει κόπο κάντε τους μια ερώτηση!Σας ευχομαι ολόψυχα ένα μωράκι στην αγκαλιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κορίτσια γεια σας! Έχω 600 μονάδες pergoveris διαθέσιμες απο ένα κουτί των 900 που εγω δεν χρησιμοποίησα γιατί ωρίμασαν νωρίτερα απο το αναμενόμενο τα ωάρια . Μπορώ να τις χαρίσω σε οποία κοπέλα τις χρειάζεται κ αν μπορώ έτσι να βοηθήσω γιατί το κόστος είναι μεγάλο. Άνοιξα το κουτί πριν 10 μέρες κ το έχω στο ψυγείο , η διάρκεια του είναι 28 ημέρες μου είπαν απο το φαρμακείο κ εγω δεν μπορώ να τις ξανά χρησιμοποιήσω … επικοινωνήστε μαζί μου οποία ενδιαφέρεται . Καλή δύναμη , υγεία κ καλη επιτυχία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2021 at 10:25 ΠΜ, ο/η Penouli είπε:

Κορίτσια γεια σας! Έχω 600 μονάδες pergoveris διαθέσιμες απο ένα κουτί των 900 που εγω δεν χρησιμοποίησα γιατί ωρίμασαν νωρίτερα απο το αναμενόμενο τα ωάρια . Μπορώ να τις χαρίσω σε οποία κοπέλα τις χρειάζεται κ αν μπορώ έτσι να βοηθήσω γιατί το κόστος είναι μεγάλο. Άνοιξα το κουτί πριν 10 μέρες κ το έχω στο ψυγείο , η διάρκεια του είναι 28 ημέρες μου είπαν απο το φαρμακείο κ εγω δεν μπορώ να τις ξανά χρησιμοποιήσω … επικοινωνήστε μαζί μου οποία ενδιαφέρεται . Καλή δύναμη , υγεία κ καλη επιτυχία σε όλες!

@Mari84

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 9/3/2021 at 12:15 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Καλά εγώ είμαι εκτός εαυτού.

Όσες γνωρίζετε πριν από ένα μήνα έκανα εξωσωματική η οποία απέτυχε.

Τώρα βρήκα άλλον γιατρό και μαζεύω όσα περισσότερα χαρτιά μπορώ για να έχει μια εικόνα π άνθρωπος ώστε να προχωρήσουμε σε επόμενη εξωσωματική.

Ζήτησα λοιπόν από την κλινική να μου στείλει ρεπορτ τι ακριβώς κάναμε.

Και με αυτά που διάβασα μου βγήκαν καπνοί από τα αυτιά!!!!

Εμένα μου είπανε πως στην ωοληψια βγάλανε 14 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 3 και πως μου τοποθέτησαν 3 άριστα έμβρυα.

Στην αναφορά γράφει 11 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 3 έμβρυα grade 2 και μου τοποθέτησαν τα 2.

Προφανώς το τρίτο δεν τοποθετήθηκε γτ πήγε για καφέ..

Πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία και τους ξεχεσα και μου είπανε πως θα με καλέσουν πίσω.

Το έχω δει όμως το έργο....θα με πάρει η μαία και θα με βγάλει τρελή.

Και το αποκορύφωμα είναι πώς πληρώσαμε 2500 ευρώ και η απόδειξη γράφει 1200... !!

Αλλά θα γίνει το μπαμ κάποια στιγμή.

Όπως η Μπεκατώρου βγηκε και μίλησε για την κακοποίηση έτσι και στο θέμα της εξωσωματικής θα βγει κάποια κοπέλα και θα κάνει την αρχή και θα ξεσηκωθούμε όλες.

Άντε γτ κοροϊδεύουν τον κόσμο οι αλήτες.

Καλησπέρα! σου δώσανε αναφορά?? γιατί εμενα το dvd της υστεροσκοπησης σε 2 γιατρους μετά το χαρακτηρισαν μη αξιολογίσημο..  ασε που εν τελη είχα φλεγμονη.. ρωταω για την αναφορα γιατι αν και εχω ενα χρονο σχεδον που εφυγα τρεχοντας θα ηθελα να δω τι θα δωσουν αν ζητησω ετσι για το yolo.. αυτο λεω και εγω.. αν ειχα την δυναμη οικονομικη..δικαστικη.. να τους ξεφτυλισουμε.. οκ ειπαμε εμποριο κανουν οι περισσοτεροι αν οχι ολοι..να βγαζουν ρε παιδι μου..αλλα να κανουν και τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 4/3/2021 at 2:30 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

το ίδιο κέντρο πήγε εμενα σε προεμφυτευτικο ελεγχο για χρωμοσωμικές ανωμαλίες....εφταιγαν υποτίθεται τα εμβρυα μας μεχρι τοτε... αποτελεσμα να εχω αποβολή στην 6η εβδομάδα υγιων εμβρυων... ο διευθυντης κεντρου μαλιστα που ηταν και ο γιατρός μου σήκωσε τους ώμους ως απάντηση.... Αποτελεσμα: ξόδεψα χρονο & χρημα και παιδί δε κρατησα ακόμα.... το κεντρο αυτό ΔΥΣΤΥΧΩΣ θελει κλείσιμο!!!!!!

Καλησπερα.Ποιο ειναι το κεντρο μπορεις να μου πεις καπως ιδιωτικα με μηνυμα γιατι με ενδιαφερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!Είμαι 42 ετών και μόλις είχα την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματική με 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.Νοιώθω τόσο απογοητευμένη,λυπημένη θυμωμένη..δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου..δύσκολος δρόμος..ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει καμία απο αυτό το στάδιο..πείτε μου τις εμπειρίες σας..είμαι χίλια κομμάτια😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γκρέτελ είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι 42 ετών και μόλις είχα την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματική με 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.Νοιώθω τόσο απογοητευμένη,λυπημένη θυμωμένη..δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου..δύσκολος δρόμος..ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει καμία απο αυτό το στάδιο..πείτε μου τις εμπειρίες σας..είμαι χίλια κομμάτια😔

Καλησπέρα κορίτσι μου .. έχουμε περάσει δυστυχώς απ' αυτό το στάδιο ... Δύο εξωσωματικές με 3 εμβρυομεταφορα και ακόμα μωράκι δεν έχω... Η τελευταία δυστυχώς πέτυχε αλλά το έχασα 2μηνων... Σου εύχομαι να βρεις το κουράγιο να κάνεις άλλη μια προσπάθεια και να μη το βάλεις κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γκρέτελ είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι 42 ετών και μόλις είχα την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματική με 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.Νοιώθω τόσο απογοητευμένη,λυπημένη θυμωμένη..δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου..δύσκολος δρόμος..ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει καμία απο αυτό το στάδιο..πείτε μου τις εμπειρίες σας..είμαι χίλια κομμάτια😔

Παρα πολλες το εχουμε περάσει κ ξερεις ποσες μαζευουν  κουτσα κουτσα τα ωαρια; Κοπελες ακομα κ πιο μικρες απο εμας προσπαθουνε χρονια ,εχουν αποβολες ..χιλια δυο συμβαινουν..δυστυχως τα ποσοστα ειναι χαμηλα !συνεχισε κ θα τα καταφερεις κ πολυ θετικο βεβαια οτι ειχες κ βλαστοκυστες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γκρέτελ είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι 42 ετών και μόλις είχα την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματική με 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.Νοιώθω τόσο απογοητευμένη,λυπημένη θυμωμένη..δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου..δύσκολος δρόμος..ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει καμία απο αυτό το στάδιο..πείτε μου τις εμπειρίες σας..είμαι χίλια κομμάτια😔

Γεια σου κορίτσι μου, δυστυχώς αυτό που έχουμε στο μυαλό μας ότι με την εξωσωματική θα πετύχουμε με την πρώτη δεν είναι έτσι ακριβώς...και εγώ αυτό πίστευα και πέτυχα ευτυχώς στην 3 προσπάθεια, χωρίς να έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και είμαι μόνο 33.Οποτε σφιξε δόντια, ανέβασε μανίκια και πέσε στην μάχη...θα τα καταφέρεις σίγουρα...το πότε όμως δεν το ξέρει κανείς....να θυμάσαι επίσης ότι σε κάθε αποτυχία φτάνεις πιο κοντά στον στόχο 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Γκρέτελ είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι 42 ετών και μόλις είχα την πρώτη μου αποτυχημένη εξωσωματική με 2 βλαστοκύστες 5 ημερών.Νοιώθω τόσο απογοητευμένη,λυπημένη θυμωμένη..δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου..δύσκολος δρόμος..ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει καμία απο αυτό το στάδιο..πείτε μου τις εμπειρίες σας..είμαι χίλια κομμάτια😔

Παρούσα!

Στα 40 πια παλεύω από τα 35

Δυο μηδενικές χοριακες και δυο παλινδρομες στα καπάκια. 
Πρόβλημα στο σπερμα αρχικά αλλά κ ποιότητα ωαρίων όπως φάνηκε μετά.

Και παλεύω ακόμα μαζεύοντας με φυσικούς κύκλους κουτσα κουτσα!

Μη το βάλεις κάτω μια μικρή σφαλιάρα ήταν ,πάρε χρόνο, ανέκτησε δυνάμεις και προσπάθησε το! Το τέλος έρχεται μόνο όταν τα παρατάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat έχεις δίκιο και εγώ αυτό σκέφτομαι να περάσω επιτροπή και να ξανακάνω!!!Εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα  στην πρώτη εξωσωματική έκανε λάθος η γιατρός και πήρα μόνο ένα ωάριο βάλανε ένα έμβρυο τριών ημερών  μόνο τώρα άλλαξα γιατρό πήρα 9  και μου έμειναν 4 έμβρυο τελικά μόνο τα δύο ήταν πολύ καλά που πάλι αποτυχία τελικά ίσως και το σπέρμα παίζει.πικυ σημαντικό ρόλο γιατί στην αρχή όλοι λέγανε ότι αν έχεις καλό ωάριο όλα γίνονται!!! Δυστυχώς μακρύς ο δρόμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2021 at 9:46 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, δυστυχώς αυτό που έχουμε στο μυαλό μας ότι με την εξωσωματική θα πετύχουμε με την πρώτη δεν είναι έτσι ακριβώς...και εγώ αυτό πίστευα και πέτυχα ευτυχώς στην 3 προσπάθεια, χωρίς να έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και είμαι μόνο 33.Οποτε σφιξε δόντια, ανέβασε μανίκια και πέσε στην μάχη...θα τα καταφέρεις σίγουρα...το πότε όμως δεν το ξέρει κανείς....να θυμάσαι επίσης ότι σε κάθε αποτυχία φτάνεις πιο κοντά στον στόχο 😉😉

Να σε ρωτήσω κάτι το διαφορετικό κάνετε στην τρίτη; Και εγώ θα κάνω μάλλον τώρα και στεφτομαι τι παραπάνω  να κάνουμε πέρα από τα κλασικά για ποιο ποιοτικό σπέρμα και ωάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

@BlackCat έχεις δίκιο και εγώ αυτό σκέφτομαι να περάσω επιτροπή και να ξανακάνω!!!Εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα  στην πρώτη εξωσωματική έκανε λάθος η γιατρός και πήρα μόνο ένα ωάριο βάλανε ένα έμβρυο τριών ημερών  μόνο τώρα άλλαξα γιατρό πήρα 9  και μου έμειναν 4 έμβρυο τελικά μόνο τα δύο ήταν πολύ καλά που πάλι αποτυχία τελικά ίσως και το σπέρμα παίζει.πικυ σημαντικό ρόλο γιατί στην αρχή όλοι λέγανε ότι αν έχεις καλό ωάριο όλα γίνονται!!! Δυστυχώς μακρύς ο δρόμος!!

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα με το σπέρμα έχετε; Εμείς έχουμε αζωοσπερμια και παρόλο το θέμα γονιμοποιηθηκαν αρκετά , όμως λόγω ότι έχουμε το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας και χάσαμε αρκετά έμβρυα λόγω μεσογειακής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα με το σπέρμα έχετε; Εμείς έχουμε αζωοσπερμια και παρόλο το θέμα γονιμοποιηθηκαν αρκετά , όμως λόγω ότι έχουμε το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας και χάσαμε αρκετά έμβρυα λόγω μεσογειακής... 

Έχουμε ολιγοασθενοσπερμια και λίγο υψηλό κατακερματισμό 26%. Εγώ κάνα 9 ωάρια 8 ήταν ώριμα  τα 7 γονιμοποιηθηκαν αλλά είχα δύο πολύ καλά έμβρυα και τα άλλα μέτρια ήταν πρωινές βλαστοκυστες το ένα το έχασα στην αποψηξη  και τώρα έχω μόνο ένα μέτριο τα άλλα τα βάλαμε δεν έγινε τίποτα. Εσείς πετύχατε τι έμβρυα έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Έχουμε ολιγοασθενοσπερμια και λίγο υψηλό κατακερματισμό 26%. Εγώ κάνα 9 ωάρια 8 ήταν ώριμα  τα 7 γονιμοποιηθηκαν αλλά είχα δύο πολύ καλά έμβρυα και τα άλλα μέτρια ήταν πρωινές βλαστοκυστες το ένα το έχασα στην αποψηξη  και τώρα έχω μόνο ένα μέτριο τα άλλα τα βάλαμε δεν έγινε τίποτα. Εσείς πετύχατε τι έμβρυα έχετε;

Εμείς είχαμε 2 τέλειας βλαστοκυστες 6 ημερών... Έμειναν δύο λόγω του στίγματος !!! Το ένα δεν εμφυτεύτηκε και το άλλο το έχασα 2 μηνών έγκυος... Τώρα από την αρχή γιατί δεν έχουμε στην κατάψυξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...