Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια εγω δεν ξερω καθολου, δεν εχω ιδεα ουτε για τον εναν ουτε για τον αλλον!   Η @Σταυρι ειχε πει οτι εμαθε απο πολυ γνωστο της οτι ειναι καλοι..

Θα σου πω την δική μου εμπειρία κ κρίνε κορίτσι μου.

Πέρα του ότι δεν τους έβρισκα ποτέ στο τηλέφωνο ούτε αυτόν ούτε τις μαίες του μου έκανε μακρύ πρωτόκολλο το οποίο ήτανε λάθος για την περίπτωση μου και έβγαλε στην ωοληψια 14 ωάρια όπου από τα λεγόμενα τους προέκυψαν μόνο 3 άριστα έμβρυα τα οποία μου τοποθετήθηκαν μετά από δύο μέρες από την ωοληψια.

Εγώ να σημειωθεί ότι είχα πάθει υπερδιέγερση γτ ήμουνα τουμπανοασμενη με δέκατα κάτι που δεν τους ενδιέφερε κ πολύ απ' ότι φάνηκε.

Όταν τελικά η εξωσωματική δεν πέτυχε αποφάσισα να αλλάξω γιατρό κ επικοινώνησα μαζί με το κέντρο με πρόφαση ότι ήθελα μια πλήρης αναφορά για τον ΕΟΠΥΥ να μου γράψουν τι ακριβώς κάναμε.

Στην αναφορά γράψανε για 11 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 2 μέτρια έμβρυα και πολλά άλλα τα οποία δεν συμπηπτανε με το τι μου είχαν πει.

Φωτογραφία από την έμβρυομεταφορά εννοείται πως δεν μου έδωσαν ποτέ.

Άσε για την αναμονή κάθε φορά που πήγαινα..

Είχα ραντεβού για υπέρηχο στις 12 και με φώναζαν μέσα στις 4μιση το απόγευμα.

Απαράδεκτοι και απάνθρωποι όλοι τούς.

Αυτά είχα να πω .

Δεν θα τους κατηγορούσα υπό άλλες συνθήκες γτ όλεςας που έχουμε μπει στην διαδικασία της εξωσωματικής ξέρουμε πως δεν έχουμε πολλές πιθανότητες να πιάσουμε με την πρώτη.

Αλλά το να μου λες αλλά και να προκύπτει ότι μου έχεις πει ένα σωρό ψέματα παίζοντας με τον πόνο μου είναι ασυγχώρητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

καλημέρα!!!τι εννοεις χανονται?τα δινει αλλου?

κανουν εμβρυομεταφορες 2η μερα του εμβρύου(απαραδεκτο) κ μια κοπελα απο 17 ωάρια βρέθηκε με 4 έμβρυα ΜΟΝΟ κατι που δεν της ειχε ξανασυμβει ποτε , διοτι ακομα και στο δημόσιο που της ειχανε παρει 7 ειχαν γονιμοποιήθεί τα 6.δε ξερουμε κ ουτε θα μαθουμε ποτε αν εφταιξε το εργαστηριο που ειναι κακό ή αν καποιος «εβαλε χερι»και οταν πηρε μηδεν χοριακη της ειπαν «θελει να σε δει ο γιατρος» και πηγε και της ειπε «θα σου παρω ενα δείγμα να δούμε αν ηταν καλο το περιβάλλον»Pcr περιοδου 200 ευρώ στο ταμείο, χωρις καμια προειδοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Θα σου πω την δική μου εμπειρία κ κρίνε κορίτσι μου.

Πέρα του ότι δεν τους έβρισκα ποτέ στο τηλέφωνο ούτε αυτόν ούτε τις μαίες του μου έκανε μακρύ πρωτόκολλο το οποίο ήτανε λάθος για την περίπτωση μου και έβγαλε στην ωοληψια 14 ωάρια όπου από τα λεγόμενα τους προέκυψαν μόνο 3 άριστα έμβρυα τα οποία μου τοποθετήθηκαν μετά από δύο μέρες από την ωοληψια.

Εγώ να σημειωθεί ότι είχα πάθει υπερδιέγερση γτ ήμουνα τουμπανοασμενη με δέκατα κάτι που δεν τους ενδιέφερε κ πολύ απ' ότι φάνηκε.

Όταν τελικά η εξωσωματική δεν πέτυχε αποφάσισα να αλλάξω γιατρό κ επικοινώνησα μαζί με το κέντρο με πρόφαση ότι ήθελα μια πλήρης αναφορά για τον ΕΟΠΥΥ να μου γράψουν τι ακριβώς κάναμε.

Στην αναφορά γράψανε για 11 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 2 μέτρια έμβρυα και πολλά άλλα τα οποία δεν συμπηπτανε με το τι μου είχαν πει.

Φωτογραφία από την έμβρυομεταφορά εννοείται πως δεν μου έδωσαν ποτέ.

Άσε για την αναμονή κάθε φορά που πήγαινα..

Είχα ραντεβού για υπέρηχο στις 12 και με φώναζαν μέσα στις 4μιση το απόγευμα.

Απαράδεκτοι και απάνθρωποι όλοι τούς.

Αυτά είχα να πω .

Δεν θα τους κατηγορούσα υπό άλλες συνθήκες γτ όλεςας που έχουμε μπει στην διαδικασία της εξωσωματικής ξέρουμε πως δεν έχουμε πολλές πιθανότητες να πιάσουμε με την πρώτη.

Αλλά το να μου λες αλλά και να προκύπτει ότι μου έχεις πει ένα σωρό ψέματα παίζοντας με τον πόνο μου είναι ασυγχώρητο.

Τι ασχημη εμπειρια που περασες κοριτσι μου! Λυπαμαι πολυ! Ελπιζω τωρα να εισαι σε καλυτερα χερια!

Να πω απο μεριας μου γιατι εγινε παρανοηση μαλλον εγω ειμαι Θες/νικη οποτε καμια σχεση δεν εχω με Αθηνα...κ δεν θα παω ποτε στους συγκεκριμενους γιατρους/κεντρο..οι εμπειριες σας ειναι πολυτιμες για κοριτσια που βρισκονται Αθηνα η σκεφτονται να κανουν εξωσωματικη Αθηναγια να αποφυγουν ταλαιπωρια κ πονο! 
Πραγματικα ειναι τραγικα αυτα που γραφεται πως μπορει να κανουν τετοια λαθη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλημερα!!!Θα πας και θα δεις.Δεν ειναι αναγκη επειδη τον ειδες να συνεργαστεις κι ολας.Εγω δε στηριζομαι ευκολα σε γνωμες αλλων εκτος κι αν υπαρχει ποστ που τον κραζουν 100 ατομα που λεει ο λογος.Θελω να πω οτι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι.Αν εχει προβλημα μια κοπελα σοβαρο και δυστυχως χανει τα μωρα συνεχεια δε παει να πει οτι ολες που κανουμε εξωσωματικη θα αποβαλλουμε.Παραδοση ειναι επισης η γυναικα που δεν πετυχαινει να αλλαζει γιατρο και να της φταιει.Στη κλινικη που παω πχ ειναι ενας γιατρος ο οποιος αλλες τον κραζουν γιατι απετυχαν και η φιλη μου απεκτησε 3 παιδακια (2 διδυμακια στην πρωτη) και τον εχει θεο.Οποτε για μενα αν σου κανει θα το δεις η ιδια.

Εγω @Νικολίνι ειμαι Θες/νικη δεν πηγα ποτε απλα μια κοπελα ειχε γραψει ενα μηνα πριν οτι εμαθε καλα λογια για αυτους τους δυο...εννοειται ακομα κ γνωμη αρνητικη/θετικη να ακουσουμε για καποιον γιατρο θα πρεπει να εμπιστευτουμε το ενστικτο μας κ την κριση μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Τι ασχημη εμπειρια που περασες κοριτσι μου! Λυπαμαι πολυ! Ελπιζω τωρα να εισαι σε καλυτερα χερια!

Να πω απο μεριας μου γιατι εγινε παρανοηση μαλλον εγω ειμαι Θες/νικη οποτε καμια σχεση δεν εχω με Αθηνα...κ δεν θα παω ποτε στους συγκεκριμενους γιατρους/κεντρο..οι εμπειριες σας ειναι πολυτιμες για κοριτσια που βρισκονται Αθηνα η σκεφτονται να κανουν εξωσωματικη Αθηναγια να αποφυγουν ταλαιπωρια κ πονο! 
Πραγματικα ειναι τραγικα αυτα που γραφεται πως μπορει να κανουν τετοια λαθη!! 

Κορίτσι μου εμένα δυστυχώς με προειδοποίησαν αρκετές κοπέλες για την κλινική αυτή αλλά δεν τις άκουσα.

Και ξανά λέω πως δεν κάνω δυσφήμιση στην κλινική αυτή γτ δεν πέτυχε η εξωσωματική!!

Αλλά γτ με ΚΟΡΌΙΔΕΨΑΝ !!

Αλλά μου είπαν και αλλά έγραψαν... οπότε εγώ δεν ξέρω τι συνέβη!

Ποιός ξέρει μπορεί αντί για έμβρυα να μου έβαλαν αέρα κοπανιστο...

 

Σε ότι φάση και αν βρίσκεσε σου εύχομαι ότι καλύτερο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ κορίτσι μου έχεις ταλαιπωρηθεί..αυτο με τα υγρά στη μήτρα πρώτη φορά το ακούω σου είπαν γιατί συνεβη? Δυστυχώς δεν έρχεται σε όλους εύκολα άλλα μόλις ηρεμήσεις να κάνεις ότι εξετάσεις σου είπαν για να βρείτε τι φταίει και να πάτε πιο σίγουροι στην επόμενη προσπάθεια. Ένας καλός έλεγχος πάντα κάπου βοηθάει κατά τη γνώμη μου. Εγώ αυτό θα κάνω. Δεν καταλαβαίνω και πολύ γιατί κάνουν περισσότερες εξετάσεις μετά από τρεις αποβολες εγώ δεν μπορούσα να διαχειριστώ ούτε καν την πρώτη.. Ο Θεός βοηθός μέρες που είναι.

Δεν κατάλαβα κ πολύ πως προέκυψαν τα υγρά. Η γιατρός μου φοβήθηκε για υδροσαλπιγγα κ πρότεινε σαλπιγγογραφια αλλά εγώ ήθελα να προχωρήσουμε απευθείας σε λαπαροσκόπηση για να ξεμπερδεψω πιο γρήγορα.κ βρήκαμε την Ενδομητριωση κ η σάλπιγγα ήταν μια χαρά. Είχαμε κάνει έξτρα εξετάσεις μετά την πρώτη αποβολή.. τώρα θα συνεχίσουμε με θρομβωφιλια για αρχή κ μετά ίσως με καρυότυπο ζεύγους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς οι περισσότερες είστε Αθήνα; Για Αθήνα ξεκίνησα και εγώ αλλά τελικά προτιμησαμε να κάνουμε εδώ κοντά μας στο Ιωάννινα. Μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη. 2 στις 2 δίδυμα... Άσχετο που τα έχανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσι μου εμένα δυστυχώς με προειδοποίησαν αρκετές κοπέλες για την κλινική αυτή αλλά δεν τις άκουσα.

Και ξανά λέω πως δεν κάνω δυσφήμιση στην κλινική αυτή γτ δεν πέτυχε η εξωσωματική!!

Αλλά γτ με ΚΟΡΌΙΔΕΨΑΝ !!

Αλλά μου είπαν και αλλά έγραψαν... οπότε εγώ δεν ξέρω τι συνέβη!

Ποιός ξέρει μπορεί αντί για έμβρυα να μου έβαλαν αέρα κοπανιστο...

 

Σε ότι φάση και αν βρίσκεσε σου εύχομαι ότι καλύτερο ♥️

Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν ξερουμε με σιγουρια κ δεν μπορουμε να αποδειξουμε τιποτα δυστυχως...

Η κοροιδια ειναι το χειροτερο καταλαβαινω αυτα που λες! Προς το παρον βρισκομαι σε φαση ξεκουρασης, κανω εξετασεις διαφορες κ περιμενω να ερθει ο καιρος να περασω επιτροπη... ειμαστε κ ιδια ηλικα μαλλον αν κρινω απο το 84..

Κ σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο, να εχουμε καλη Ανασταση κ υγεια πανω απο ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,Καλό κι ευλογημένο μήνα🌺 

Μαζι με την Ανασταση του Κυρίου μας να ερθει η δική μας Αναστασταση  για ολες μας  κι ολα τα κοριτσια που προσπαθουν για ενα μωρακι🙏🏻 
Σας ευχομαι υγεια πανω απο ολα, πιστη,υπομονη και αγαπη! Ευχομαι αυτος ο ευλογημένος μηνας να ειναι απολύτως τυχερος για ολες εμας! 
Να περασετε ομορφα με τις οικογένειες σας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Ανάσταση ηρωίδες μου!Να ακούσει ο Θεούλης και το δικό μας παράπονο και να μας βοηθήσει να κάνουμε παιδάκια!Την αγάπη μου και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα! Για οσα κοριτσια προσπαθησουν αυτο το μηνα να ειναι κ ο τυχερος τους ευχομαι! Να εχουμε ολες Καλη Ανασταση κ η Παναγια να μας βοηθησει να φτασουμε στο ονειρο μας! Με το καλο κοριτσια μου! Υπομονη, επιμονη και κουραγιο μας!! Θα τα καταφερουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσάκια μου! Ευχομαι να ειναι και τυχερός! 🍀 Η Ανάσταση του Χριστού να φέρει σύντομα και τη δικη μας «ανάσταση»! Υγεια σε ολες μας, καλη δύναμη και κουράγιο! Καλές επιτυχιες να εχουμε!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Τι ασχημη εμπειρια που περασες κοριτσι μου! Λυπαμαι πολυ! Ελπιζω τωρα να εισαι σε καλυτερα χερια!

Να πω απο μεριας μου γιατι εγινε παρανοηση μαλλον εγω ειμαι Θες/νικη οποτε καμια σχεση δεν εχω με Αθηνα...κ δεν θα παω ποτε στους συγκεκριμενους γιατρους/κεντρο..οι εμπειριες σας ειναι πολυτιμες για κοριτσια που βρισκονται Αθηνα η σκεφτονται να κανουν εξωσωματικη Αθηναγια να αποφυγουν ταλαιπωρια κ πονο! 
Πραγματικα ειναι τραγικα αυτα που γραφεται πως μπορει να κανουν τετοια λαθη!! 

Για ποια κλινικη μιλαμε;γιατι κ εγω ειμαι σε μια κλινικη στην αθηνα κ θα μ ενδιεφερε για ειμαι παρόμοιο κατασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Για ποια κλινικη μιλαμε;γιατι κ εγω ειμαι σε μια κλινικη στην αθηνα κ θα μ ενδιεφερε για ειμαι παρόμοιο κατασταση

Embio Medical Center παρασχος /γάτος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Embio Medical Center παρασχος /γάτος 

Βρε συ χωρίς να τους έχω δει εγώ ποτέ αυτούς κατάλαβα! Το ίδιο έπαθε κ φίλη μου, της είπαν τόσα ωάρια, έμβρυα κλπ κ ότι μετέφεραν 3 κ στο χαρτί μετά έγραφε αλλα! Φοβερό το έχουν σύστημα! Μέχρι κ ότι δεν είχε καταλάβει καλά είχα σκεφτεί αλλά βλέπω ότι δυστυχώς αυτά γίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Βρε συ χωρίς να τους έχω δει εγώ ποτέ αυτούς κατάλαβα! Το ίδιο έπαθε κ φίλη μου, της είπαν τόσα ωάρια, έμβρυα κλπ κ ότι μετέφεραν 3 κ στο χαρτί μετά έγραφε αλλα! Φοβερό το έχουν σύστημα! Μέχρι κ ότι δεν είχε καταλάβει καλά είχα σκεφτεί αλλά βλέπω ότι δυστυχώς αυτά γίνονται...

Απο το νομο πρεπει να σου δινουν γραπτα στοιχεια και τον υπερηχο των ωαριων μου ειπαν στη κλινικη μου και υπογραφεις οτι ελαβες γνωση.Αλλα μαγειρευονται αυτα φωτοτυπιες ειναι στη τελικη!Ακουγονται εντονα παραπονα με υποψιες και κατηγοριες για πολυ ασχημα πραγματα απο την κλινικη αυτη και τα ονοματα αυτα και σε αλλο φορουμ(παρεντ-καφε) και δε γινεται ολες που γραφουν να γραφουν τα ιδια και να ειναι τρελες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Embio Medical Center παρασχος /γάτος 

Χριστός Ανέστη κορίτσια και εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας!!! Δηλαδή λέτε ότι ο Παράσχος δεν είναι καλος; Γιατί εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα. Λάθος έχω καταλάβει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Βρε συ χωρίς να τους έχω δει εγώ ποτέ αυτούς κατάλαβα! Το ίδιο έπαθε κ φίλη μου, της είπαν τόσα ωάρια, έμβρυα κλπ κ ότι μετέφεραν 3 κ στο χαρτί μετά έγραφε αλλα! Φοβερό το έχουν σύστημα! Μέχρι κ ότι δεν είχε καταλάβει καλά είχα σκεφτεί αλλά βλέπω ότι δυστυχώς αυτά γίνονται...

Αστα αστα :-(

ναι ετσι ειναι !!!!& τοσες γυναικες πανε εκει..ελεος.εκμεταλλευση !!χρονια πολλα κοριτσακι μου ,να χαιρεσαι την οικογενεια σου πρωτο πασχα με το νινακι σας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη!!! Χρόνια πολλά με υγεία και δύναμη σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν για το θαύμα της μητρότητας!! Θα ήθελα αυτή την αγια μέρα την ευλογημένη να πώ ότι το θαύμα για μένα ήρθε επιτέλους και είμαι έγκυος. Τρέμω να ονειρευτώ όμως θέλω να πιστεύω ότι ήρθε για να μείνει!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...