Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια... Την τρίτη έκανα υστεροσκοπηση...
 Όλα πήγαν καλά δεν βρέθηκε κάτι μου έκανε scratsing αν το γράφω σωστά και θα βγει σε ένα μήνα βιοψία .. Μου έδωσε cyclacur τα λευκά για 10 μερες και τα καφέ για 11 μέρες..μου είπε να ξεχάσω ποτέ περίμενα περίοδο και να περιμένω να αδιαθετησω και στην δεύτερη μέρα θα πρέπει να με δει.. Επίσης μου είπε να κάνω το εμβόλιο αν μου έρθει ενημέρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μα και την ενδομητρίωση στα αυτοάνοσα δεν την κατατάσσουν; Εσύ που έχεις εμπειρία, τι γνώμη έχεις επ' αυτού;

Έχει τύχει να δω και λίστα με αυτονοσα με την ενδομητριωση να συμπεριλαμβάνεται, αλλά γενικά, όχι, θεωρείται χρόνια πάθηση/φλεγμονή. Οι μηχανισμοί πίσω από την ενδομητριωση δυστυχώς δεν είναι ξεκάθαροι, γι'αυτό και νομίζω πως δεν κατατάσσεται αυτόματα στα αυτοάνοσα. Νομίζω είναι λίγο "η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα" περίπτωση: ξεκινάει από το ανοσοποιητικό ή κάτι άλλο τη δημιουργεί( πχ κάποια ανωμαλία στον σχηματισμό της μήτρας), και μετά το ανοσοποιητικό αντιδρά στις εστίες που δημιουργούνται; Πάντως, στο πανεπιστημιακο κέντρο ενδομητριωσης όπου έκανα την επέμβαση, όταν είχα ρωτήσει για τη διατροφή, κι αν όντως μπορώ να μετριασω τα συμπτώματα/ επανεμφάνιση μου είπαν το εξής: είχαν κατά καιρούς ασθενείς που ανεφεραν βελτίωση μετά από αλλαγές που έκαναν στη διατροφή τους, αλλά πώς αυτοί σαν ερευνητές μόλις τώρα ξεκίνησαν να ασχολούνται σοβαρά με το θέμα, και να τρέχουν επιστημονικές έρευνες. Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Μόλις μίλησα με συνεργάτιδα του εξωσωματικού μου και μου είπε για το εμβόλιο ότι εκείνοι λένε ότι δεν επηρεάζει την αναπαραγωγική διαδικασία, αλλά ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν θα το κάνει ή όχι. Το ίδιο λέει ισχύει και για τους άντρες. 

Τώρα τι να πω... Ο Θεός βοηθός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μόλις μίλησα με συνεργάτιδα του εξωσωματικού μου και μου είπε για το εμβόλιο ότι εκείνοι λένε ότι δεν επηρεάζει την αναπαραγωγική διαδικασία, αλλά ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν θα το κάνει ή όχι. Το ίδιο λέει ισχύει και για τους άντρες. 

Τώρα τι να πω... Ο Θεός βοηθός...

O Θεος βοηθός να μην κανει παρενεργειες αυτος που θα κανει το εμβολιο.Ειδικά πριν την ωοληψια -εμβρυομεταφορα.Στο νοσοκομειο ο πεθερος της πρωτης μου ξαδελφης απο χθες το βραδυ ο ανθρωπος χηρος,68 ετων και ειχε κανει τις 2 δοσεις του pfizer.Κολλησε κορονοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μόλις μίλησα με συνεργάτιδα του εξωσωματικού μου και μου είπε για το εμβόλιο ότι εκείνοι λένε ότι δεν επηρεάζει την αναπαραγωγική διαδικασία, αλλά ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν θα το κάνει ή όχι. Το ίδιο λέει ισχύει και για τους άντρες. 

Τώρα τι να πω... Ο Θεός βοηθός...

Εγω το εκανα χθες!! Ο Θεος βοηθος αυτο ειπα κ εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

O Θεος βοηθός να μην κανει παρενεργειες αυτος που θα κανει το εμβολιο.Ειδικά πριν την ωοληψια -εμβρυομεταφορα.Στο νοσοκομειο ο πεθερος της πρωτης μου ξαδελφης απο χθες το βραδυ ο ανθρωπος χηρος,68 ετων και ειχε κανει τις 2 δοσεις του pfizer.Κολλησε κορονοιο.

Φανταζομαι κανεις δεν θα το κανει αμεσως πριν την ωοληψια...να περασουν 2 μηνες τουλαχιστον για σιγουρια! Ο ανθρωπος ειναι καλα? Κολλησε βαρια? Μηπωε κολλησε καποια μεταλλαξη που δεν την καλυπτει το εμβολιο? Γιατι ακουμε κ αυτα!!

Κοριτσια αφηστε εμεις θα ειμαστε τα πειραματοζωα κ ο κοσμακης γενικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

O Θεος βοηθός να μην κανει παρενεργειες αυτος που θα κανει το εμβολιο.Ειδικά πριν την ωοληψια -εμβρυομεταφορα.Στο νοσοκομειο ο πεθερος της πρωτης μου ξαδελφης απο χθες το βραδυ ο ανθρωπος χηρος,68 ετων και ειχε κανει τις 2 δοσεις του pfizer.Κολλησε κορονοιο.

γιατί ποιός εγγυάται οτι με το εμβόλιο οτι δεν ξανακολλά?Ασε που ειδικά όταν ενα φυαλίδιο βγάζει 5 δόσεις ποιός μου λέει εμένα οτι δε θα μου βάλουν μισό ml λιγότερο....και δε θα κάνω τα σωστά αντισώματα.Με τις μεταλλάξεις τι γίνεται κανεις δε ξέρει.Αφου λοιπόν δε μου εγγυάται κανείς και τίποτα δε πρόκειται να το κάνω.Και το γιατρό που ρώτησα να μην το κάνω είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Και μιλαμε για 4500-5000 τα εξοδα της κλινικης.Βαλε τις εξετασεις ζευγους.1000 τουλαχιστον.Ασχετα δηλαδη αν θελει η επιτροπη 2 σπερμοδιαγραμματα μεχρι στιγμης 7 εχει κανει ο αντρας μου συν dfi κτλ...Και φτανουμε στο 6χιλιαρο.Βαλε και τη γεννα.Γιαυτο λοιπον πολλοι δεν εχουν.Ειναι δραμα.Καλημερα ειπαμε?Καλημερα!

Αστα να πάνε έτσι ακριβώς είναι... Και βάλε κ μια σπερματεγχυση που κάναμε 550!!! Κ αντε καλησπέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Φανταζομαι κανεις δεν θα το κανει αμεσως πριν την ωοληψια...να περασουν 2 μηνες τουλαχιστον για σιγουρια! Ο ανθρωπος ειναι καλα? Κολλησε βαρια? Μηπωε κολλησε καποια μεταλλαξη που δεν την καλυπτει το εμβολιο? Γιατι ακουμε κ αυτα!!

Κοριτσια αφηστε εμεις θα ειμαστε τα πειραματοζωα κ ο κοσμακης γενικα! 

Χτες βραδυ ηταν σοβαρα και ξημερωματα διασωληνωθηκε.Ευτυχως βρηκαν αναπνευστηρα.Δεν ειναι κανεις τωρα μαζι του τηλεφωνικα επειδη η ξαδερφη μου ξερει μια νοσοκομα απο κει της τα λεει.Νεος ειναι κριμα αν του συμβει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

γιατί ποιός εγγυάται οτι με το εμβόλιο οτι δεν ξανακολλά?Ασε που ειδικά όταν ενα φυαλίδιο βγάζει 5 δόσεις ποιός μου λέει εμένα οτι δε θα μου βάλουν μισό ml λιγότερο....και δε θα κάνω τα σωστά αντισώματα.Με τις μεταλλάξεις τι γίνεται κανεις δε ξέρει.Αφου λοιπόν δε μου εγγυάται κανείς και τίποτα δε πρόκειται να το κάνω.Και το γιατρό που ρώτησα να μην το κάνω είπε.

δε νομιζω εχουμε καλους γιατρους προσεχουν τις λεπτομερειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Φανταζομαι κανεις δεν θα το κανει αμεσως πριν την ωοληψια...να περασουν 2 μηνες τουλαχιστον για σιγουρια! Ο ανθρωπος ειναι καλα? Κολλησε βαρια? Μηπωε κολλησε καποια μεταλλαξη που δεν την καλυπτει το εμβολιο? Γιατι ακουμε κ αυτα!!

Κοριτσια αφηστε εμεις θα ειμαστε τα πειραματοζωα κ ο κοσμακης γενικα! 

Δε μας αναγκαζει κανενας να ειμαστε πειραματοζωα....μονες μας παμε και κανουμε ενα εμβολιο.Εκτος κι αν πουνε οτι για να κανεις εξωσωματικη πρεπει να εχεις κανει το εμβολιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Εγω το εκανα χθες!! Ο Θεος βοηθος αυτο ειπα κ εγω!

Εγώ χθες που μίλησα με τον εξωσωματικο μου είπε εννοείται να το κάνω της  pfizer της μοντέρνα γι αυτά τα δύο δεν υπάρχει θέμα, τώρα μου λέει της άστρα ζενεκα είδες τι οδηγίες έδωσαν, λόγω το ότι θα ξεκινήσω τώρα διεγερση δεν μπορώ να το κάνω αλλά μου είπε κ εγκυμοσύνη να πετύχουμε δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να κάνεις ένα από τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εγώ χθες που μίλησα με τον εξωσωματικο μου είπε εννοείται να το κάνω της  pfizer της μοντέρνα γι αυτά τα δύο δεν υπάρχει θέμα, τώρα μου λέει της άστρα ζενεκα είδες τι οδηγίες έδωσαν, λόγω το ότι θα ξεκινήσω τώρα διεγερση δεν μπορώ να το κάνω αλλά μου είπε κ εγκυμοσύνη να πετύχουμε δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να κάνεις ένα από τα δυο

Και πως μπορείς να διαλέξεις ποιό θα κάνεις;και εμένα μου ειπαν να το κάνουμε και είμαι 40 σε ένα μήνα περνάω επιτροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Και πως μπορείς να διαλέξεις ποιό θα κάνεις;και εμένα μου ειπαν να το κάνουμε και είμαι 40 σε ένα μήνα περνάω επιτροπή!

Δεν ξέρω αν μπορεις να διαλέξεις πάντως σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος στην Ελλάδα ζούμε!! Δες στην εφαρμογή τις ημερομηνίες κ θα καταλάβεις ποιο θα σου κάνουν εγώ είμαι στους 30-39 κ φυσικά κάνουν το άστρα πάτησα για να δω μια τυχαία ημερομηνία 30 Απριλίου να το κάνω 1η δόση κ τξ επόμενο 12 Ιουλίου.. Ε καταλαβαίνουμε αο χιλιόμετρα ποιο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Χτες βραδυ ηταν σοβαρα και ξημερωματα διασωληνωθηκε.Ευτυχως βρηκαν αναπνευστηρα.Δεν ειναι κανεις τωρα μαζι του τηλεφωνικα επειδη η ξαδερφη μου ξερει μια νοσοκομα απο κει της τα λεει.Νεος ειναι κριμα αν του συμβει κατι.

Μακαρι ο ανθρωπος να παει καλα κ να ανακαμαψει! Εννοειται πολυ νεος ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εγώ χθες που μίλησα με τον εξωσωματικο μου είπε εννοείται να το κάνω της  pfizer της μοντέρνα γι αυτά τα δύο δεν υπάρχει θέμα, τώρα μου λέει της άστρα ζενεκα είδες τι οδηγίες έδωσαν, λόγω το ότι θα ξεκινήσω τώρα διεγερση δεν μπορώ να το κάνω αλλά μου είπε κ εγκυμοσύνη να πετύχουμε δεν υπάρχει πρόβλημα μπορείς να κάνεις ένα από τα δυο

Κ εμενα οπως εχω αναφερει πιο πανω ολοι μου ειπαν να κανω ενα απο τα δυο...αφου εκανα το μοντερνα ειμαι οκ! Προσωπικα νιωθω πιο ηρεμη κ ελπιζω ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Δεν ξέρω αν μπορεις να διαλέξεις πάντως σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος στην Ελλάδα ζούμε!! Δες στην εφαρμογή τις ημερομηνίες κ θα καταλάβεις ποιο θα σου κάνουν εγώ είμαι στους 30-39 κ φυσικά κάνουν το άστρα πάτησα για να δω μια τυχαία ημερομηνία 30 Απριλίου να το κάνω 1η δόση κ τξ επόμενο 12 Ιουλίου.. Ε καταλαβαίνουμε αο χιλιόμετρα ποιο ειναι

Αργοτερα σε κανεναν μηνα λενε θα μπορεις να διαλεξεις...απλα επειδη ολοι θα πεσουν στα δυο θα βρισκεις μακρινα ραντεβου μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2021 at 5:18 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα απευθύνομαι σε όλες σας. Εχτες  είχα μια συνάντηση μ ενα κυριο που δουλευε χρόνια στη faizer ( νομίζω έτσι γραφεται) είναι η φαρμακευτική εταιρία που ακουγεται τώρα για τα εμβόλια κορονοιου.  Αυτός ο κυριος λοιπόν ενώ είναι οικογενειακός μας φίλος εχτες ήταν η πρώτη φορά που τα ειπαμε πιο καλά ας πουμε  και επειδή λοιπόν είναι χρόνια στο χώρο των φαρμάκων μου είπε ότι η εταιρεια που δουλευε είναι η πρωτη εταιρεία που έφερε τα φάρμακα της εξωσωματικής στην Ελλάδα και με αφορμή λοιπόν τη δική μου εξωσωματική  μου είπε για όλους που γνωρίζει μέσα στο χώρο.. Κορίτσια μου τους κατονόμασε όλους εναν εναν έχει γνωριμία προσωπικη με όλους τους εξωσωματικους της Ελλάδας.. Μου είπε μόνο για δυο όμως τα καλυτερα λόγια μέσα σ αυτους τους δυο  δεν ήταν ο δικός μου εξωσωματικος και το λέω αυτό επειδή έχω αναφέρει πολλες φορες τ όνομα του και δεν θέλω να νομίζεται ότι κάνω διαφήμιση επίσης να σας πω το εξης μου είπε ότι γενικά παιζουν πολλες κομπίνες με τα κέντρα και τους γιατρους και θελειβπροσοχη μεγάλη. Οποία λοιπόν είναι σε εύρεση γιατρου και θέλει ας μου στηλει ένα μνμ προσωπικο να της πω αναλυτικά γι αυτους τους δυο που μου είπε.. Σας φιλω

Αρχικά καλή λευτεριά!!! Με το καλό να γεννηθεί το μωρό σου!!! Μπορείς να μου πεις τα ονόματα αυτών των δύο γιατρών και πού δουλεύουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Αργοτερα σε κανεναν μηνα λενε θα μπορεις να διαλεξεις...απλα επειδη ολοι θα πεσουν στα δυο θα βρισκεις μακρινα ραντεβου μαλλον...

Μακρινά είναι τα ραντεβού γιατί είναι της άστρα και η 2η δόση είναι μετά από τρεις μήνες σχεδόν για τα άλλα δύο  είναι μετά από 20 μέρες περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

@ΡιρίκαΔεν πιστεύω να πήγες στον Τσιλιβάκο ή στο Δανιηλίδη...Ανοσολόγοι είναι αυτοί.

Όχι δεν πήγα σε αυτούς...γιατί ρωτάς για τους συγκεκριμένους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Ειλικρινά, με υψηλά ΑΝΑ, αν έχεις αποκλείσει αυτοάνοσο, ίσως πρέπει να μιλήσεις με κάποιον γιατρό, ειδικό σε ενδομητρίωση. Η απουσία κύστης δε σημαίνει κι απαραίτητα απουσία ενδομητριακών συμφύσεων. Εμένα, στη 2η επέμβαση μου αφαίρεσαν συμφύσεις κι από την ουρήθρα, πάνω στο έντερο, όλα ήταν μεταξύ τους κολλημένα. Ετυχε να έχω και 2 μικρές κύστες στην ωοθήκη που φαινόντουσαν στον υπέρηχο, αλλά τπτ άλλο. Δυστυχώς, μόνο λαπαροσκοπικα μπορείς να ξέρεις τι ακριβώς συμβαίνει, και μετά απο μια δεκαετία το θεωρώ πολύ πιθανό να ξαναέχεις εστίες. Μήπως, λοιπόν, το πρόβλημα δεν είναι τα ωάρια αλλά το περιβάλλον της μήτρας που αποτρέπει την εμφύτευση ( παρουσία συμφύσεων, τοξικό μητρικό περιβάλλον). Μήπως να έκανες και εξέταση για τον δείκτη ca125; Υψηλές τιμές σχετίζονται συχνά με ενδομητρίωση νομίζω. 

Γιατί υπάρχει ειδικός γιατρός για την ενδομητρίωση; Εγώ τόσα χρόνια που ψάχνομαι, γιατρο που να εξειδικεύεται στην ενδομητρίωση δεν βρήκα...αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποιον ας μου πει! Όσο για τη λαπαροσκόπιση, έχω ρωτήσει μέχρι τώρα 7 γιατρούς και ήταν κάθετοι ότι αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν πρέπει με δευτερο χειρουργείο να πειράξουμε την περιοχή γιατί μπορεί να δημιουργήσουμε περισσότερες συμφήσεις!  Ca125 έχω κάνει και είναι ελαφρώς ανεβασμένη αλλά θα ειναι πάντα εφόσον έχω ενδομητρίωση! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι ταλαιπωρία και αυτή. Έχουμε να διαχειριστούμε ψυχολογικά την αποβολή έχουμε και αυτά..τι φάρμακα εννοείς να βάλεις πάλι? Εγώ δεν έβαλα τίποτα..κάθε γιατρός έχει την τακτική του βέβαια ανάλογα την ασθενή.ευχομαι να τελειώσει όλο αυτό όσο πιο γρήγορα γίνεται.εμενα ο γυναικολόγος μου έκανε την απόξεση δεν ήθελα να δω κανέναν άλλον εκείνη την ώρα ούτε καν τον εξωσωματικο μου και για το μόνο που νιώθω καλά ειναι ότι σωματικά ξεμπερδεψα γρήγορα για να σχεδιάσουμε την επόμενη προσπάθεια.ελπιζω με αυτά τα χάπια να καθαρίσεις γρήγορα και να ηρεμήσεις και εσύ..

Tα χάπια λέγονται Cytotec. Τα ίδια μου έβαλαν και στο νοσοκομείο πριν την απόξεση. .μου έβαλαν  1 το βράδυ κ 2 το πρωί. Έτσι ξεκίνησε η αιμορραγία για καθαρίσει κ να μαλακώσει κάπως η μήτρα. Τα έβαλα πάλι χθες βράδυ αλλά δεν έγινε τίποτα 😥 οπότε θα περιμένω μέχρι την επόμενη εβδομάδα να δω στον υπέρηχο τι γίνεται... Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάω νοσοκομείο πάλι...  Κ εγώ σκεφτόμουν να ξεκινήσω να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις για την επόμενη προσπάθεια αλλά πώς να συνεχίσω όταν με τραβάει πίσω;; Πρέπει να κάνω εξετάσεις θρομβωφιλιας για αρχή κ βλέπουμε... Έχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Μου εχει κάνει πολλές εξετάσεις για αυτοάνοσα και δεν βρέθηκε κάτι...επίσης έχω πάει τελευταία σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι χασιμότο δεν έχω...τι να πω δεν ξέρω...συνεχώς κάτι βγαίνει! Αν εννοείς επέμβαση για την ενδομητριωση έχω πάνω από 10 χρονια που έκανα και μου είπαν ότι δεν είναι καλό να ξανά κάνω πάλι επέμβαση αν δεν υπάρχει κάποια μεγάλη κυστη! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ειλικρινά!

Εγώ απ' όσο ξέρω όμως η ενδομητριωση επανέρχεται γρήγορα. Ο γιατρός μου είπε από 1-3 χρόνια. Κ κάποιες φίλες μου μου είπαν ότι στην 3ετια μετά την εγκυμοσύνη είχαν ξανά. Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση τον Ιούλιο υποτίθεται θα βγάζαμε σάλπιγγα λόγω του ότι είχαμε δει υγρά κ τελικά ήταν ενδομητριωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Apol είπε:

Μακρινά είναι τα ραντεβού γιατί είναι της άστρα και η 2η δόση είναι μετά από τρεις μήνες σχεδόν για τα άλλα δύο  είναι μετά από 20 μέρες περίπου 

Οχι αλλο εννοοω εγω, οτι οταν ανοιξει η πλατφορμα και θα μπορει καποιος να επιλεξει ποιο εμβολιο θα κανει, απο τον χαμο που θα γινει για το pfizer και το moderna θα περιμενει καποιο διαστημα μεχρι να ερθει η σειρα του να εμβολιαστει...οχι για το ποτε ειναι η 2η δοση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...