Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Ρε κορίτσια γιατί τέτοιο θέμα με τα φάρμακα της εξωσωματικής;μετά από τρεις μέρες και άπειρα φαρμακεία daronda δεν βρηκα ποτέ!μου είπαν καταφέρθηκε τι γίνεται ξέρει κάποια κοπέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ρε κορίτσια γιατί τέτοιο θέμα με τα φάρμακα της εξωσωματικής;μετά από τρεις μέρες και άπειρα φαρμακεία daronda δεν βρηκα ποτέ!μου είπαν καταφέρθηκε τι γίνεται ξέρει κάποια κοπέλα;

Καταργήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σαντυ μου εχω διαβασει 7-10 μερες συνηθως αλλα εσενα μπορει απλα να ηταν τοσο μικρη που να κρατησε τοσο λιγο...δεν το βρισκω απαραιτητα κακο! Χοριακη εχεις κανει? Για να δεις αν εχει μηδενισει?

Δεν μου ζήτησε χοριακη να σου πω την αλήθεια μου είπε μόνο να πάω για υπερηχο την επόμενη εβδομάδα. Θα τον ρωτήσω αν και είχε πει ότι η πολύ αιμοραγια μας ανησυχεί απλά μου φάνηκε περίεργο και ρώτησα. Μπορεί να είμαι απλά τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τελικά δεν τα καταφέραμε, η χοριακη σε 2 μέρες πήγε μόνο 12,5. Τι να πω, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε, έχω κουραστεί πάρα πολύ και δεν ξέρω πως να το ξανά αντιμετωπίσω και τι να κάνω.

Γεια σου κοριτσι μου! Λυπάμαι πολυ... εχεις δικιο να εχεις αυτα τα συναισθηματα, στενοχώρια, νευρα και απόγνωση μαζι και ενα γιατι;;; Σε καταλαβαινω... 

Θα βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις!!! Κατσε να ηρεμησεις και ολα θα γίνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Νεφελη να σε ρωτησω αν γνωριζεις...τα ΑΝΑ υπαρχει περιπτωση να ανεβουν μονο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης? Εγω ειχα κανει την εξεταση πριν την διαδικασια κ ηταν φυσιολογικα, μηπως πρεπει να κανουμε κ μια εξεταση τωρα μετα την αποβολη να δουμε αν ηταν αυξημενα?

Ναι!!! Κοντα στην αποβολη σίγουρα κανεις ΑΝΑ κ της επικτητης δηλ αυτοανοσα λυκου ,αντισωματα πηξης αιματος  Ομοκυστεινη Αντισωματα καρδιολιπινης igg / igm  αντιφωσφολιπιδικα igg, Γλυκοπρωτεινης Χρονος quick μαρτυρος Χρονος quick εξετασθεντος INR 1,35 (φ.τ. 0,8-1.2),aPTT Αντιθρομβινη III,Πρωτεινη C ,Αντισταση στην πρωτεινη κλπ κλπ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ... Ήταν η πρώτη προσπάθεια; Επειδή δεν μπορώ να βρω παλαιότερες συζητήσεις , τι πρόβλημα υπάρχει και κάνατε εξωσωματική; Μίλησες καθόλου με τον γιατρό σου;

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Προφανως ηταν βιοχημικη κυηση, τωρα οι λογοι που συνεβη μπορει να ειναι πολλοι....ο γιατρος σου τι λεει? Ειναι λογικο να απογοητευσαι κ να εισαι στα χαμενα, οσες εχουμε αποτυχιες σε καταλαβαινουμε απολυτα...θα περασεις πολλα σταδια μεχρι να αποδεχτεις αυτο που εγινε (δεν ξερω αν ηταν η πρωτη σου φορα) αλλα μετα σε πιανει ενα πεισμα κ λες θα τα καταφερω που θα παει κ παιρνεις δυναμη να συνεχισεις!! Εχεις αλλα εμβρυακια στην καταψυξη?

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κρίμα κοριται μου... λυπάμαι πολύ...θα δεις ότι σιγά σιγά θα αναρτήσεις τις δυνάμεις σου. Λογικό είναι να αισθάνεσαι έτσι. Πάρε τον χρόνο σου να ξεκουραστείς

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Λυπάμαι πολυ... εχεις δικιο να εχεις αυτα τα συναισθηματα, στενοχώρια, νευρα και απόγνωση μαζι και ενα γιατι;;; Σε καταλαβαινω... 

Θα βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις!!! Κατσε να ηρεμησεις και ολα θα γίνουν!! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Ειλικρινά λυπάμαι πολύ... Ήταν η πρώτη προσπάθεια; Επειδή δεν μπορώ να βρω παλαιότερες συζητήσεις , τι πρόβλημα υπάρχει και κάνατε εξωσωματική; Μίλησες καθόλου με τον γιατρό σου;

Καλησπέρα.. ήταν η δεύτερη προσπάθεια, στην πρώτη είχα βάλει 2 εμβρυακια και μετά από ένα μήνα είδα αίμα και δεν πήγε καλά κανένα από τα δύο, μου είπε ο γιατρός να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και το αποτέλεσμα ήταν τυχαίο γεγονός. Τώρα βάλαμε το ένα που μας είχε μείνει και δεν ανέβηκε καν η χοριακη. Μίλησα σήμερα με τον γιατρό μου και μου είπε πως αυτός άλλη μια εξέταση θα μου κάνει που δεν έχουμε κάνει( κάτι για την μήτρα για να δουν για πολύποδα και τέτοια δεν θυμάμαι καλά πως μου την είπε) και μετά θα πάω σε αιματολογο να με δει.. δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πολύ. Και έχω κουραστεί και πολύ ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι!!! Κοντα στην αποβολη σίγουρα κανεις ΑΝΑ κ της επικτητης δηλ αυτοανοσα λυκου ,αντισωματα πηξης αιματος  Ομοκυστεινη Αντισωματα καρδιολιπινης igg / igm  αντιφωσφολιπιδικα igg, Γλυκοπρωτεινης Χρονος quick μαρτυρος Χρονος quick εξετασθεντος INR 1,35 (φ.τ. 0,8-1.2),aPTT Αντιθρομβινη III,Πρωτεινη C ,Αντισταση στην πρωτεινη κλπ κλπ 

 

Τα τελευταια τα εκανα ολα κ πολυ κοντα στην αποβολη! Δεν εχω κανει ΑΝΑ ομως κ για το αυτοανοσο του λυκου κ γλυκοπρωτεινη, τα αλλα για το αντιφωσφολιπιδικο τα εκανα κ ηταν πολυ καλα. Στην αιματολογο που πηγα δεν μου τα εγραψε...Που να παω να μου τα γραψουν; Λες ενδοκρινολογος να τα γραφει; Θα ειναι αργα να τα κανω τωρα η μετα το Πασχα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Τα τελευταια τα εκανα ολα κ πολυ κοντα στην αποβολη! Δεν εχω κανει ΑΝΑ ομως κ για το αυτοανοσο του λυκου κ γλυκοπρωτεινη, τα αλλα για το αντιφωσφολιπιδικο τα εκανα κ ηταν πολυ καλα. Στην αιματολογο που πηγα δεν μου τα εγραψε...Που να παω να μου τα γραψουν; Λες ενδοκρινολογος να τα γραφει; Θα ειναι αργα να τα κανω τωρα η μετα το Πασχα;

Τα ΑΝΑ γράφονται, τα άλλα νομίζω όχι, τα πληρώνεις ιδιωτικά, αλλά καλό είναι αυτά να γίνονται σε εξειδικευμένο εργαστήριο. ΑΝΑ μετράνε συνήθως αν έχεις κάποιο αυτοάνοσο, αλλά και πάλι μπορεί να έχεις κάποιο αυτοάνοσο και να μην το γνωρίζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η troia είπε:

Τα ΑΝΑ γράφονται, τα άλλα νομίζω όχι, τα πληρώνεις ιδιωτικά, αλλά καλό είναι αυτά να γίνονται σε εξειδικευμένο εργαστήριο. ΑΝΑ μετράνε συνήθως αν έχεις κάποιο αυτοάνοσο, αλλά και πάλι μπορεί να έχεις κάποιο αυτοάνοσο και να μην το γνωρίζεις...

Τα ΑΝΑ τα ειχα κανει πριν την προσπαθεια και ηταν καλο το αποτελεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

 

 

 

Καλησπέρα.. ήταν η δεύτερη προσπάθεια, στην πρώτη είχα βάλει 2 εμβρυακια και μετά από ένα μήνα είδα αίμα και δεν πήγε καλά κανένα από τα δύο, μου είπε ο γιατρός να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και το αποτέλεσμα ήταν τυχαίο γεγονός. Τώρα βάλαμε το ένα που μας είχε μείνει και δεν ανέβηκε καν η χοριακη. Μίλησα σήμερα με τον γιατρό μου και μου είπε πως αυτός άλλη μια εξέταση θα μου κάνει που δεν έχουμε κάνει( κάτι για την μήτρα για να δουν για πολύποδα και τέτοια δεν θυμάμαι καλά πως μου την είπε) και μετά θα πάω σε αιματολογο να με δει.. δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πολύ. Και έχω κουραστεί και πολύ ψυχολογικά.

Ειναι απολυτως λογικο να νιωθεις ετσι... απο τα ιδια συναισθηματα νομιζω περνάμε ολες οι κοπέλες... τουλάχιστον εγω ναι! Μου φαίνεται πολυ δυσκολο ολο αυτο και ψυχοφθόρο φουλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, λοιπόν πήγα σήμερα για τον υπέρηχο λίγο πριν την περίοδο, όλα καλά...και μου έδωσε οδηγίες για τα φάρμακα θα ξεκινήσουμε με 100 μονάδες γιατί έχω εικόνα πολυκυστικων κ δεν θέλει να παθω υπερδιέγερση και θα δούμε στην πορεία πως θα συνεχίσουμε, μου είπε πως δεν θέλει να κάνω πολλά ωαρια θέλει λίγα κ καλά. Κ θέλει να κάνουμε έμβρυομεταφορά κατευθείαν αλλά επίσης θα το δούμε στην πορεία. Εντωμεταξύ το ξέρατε ότι πρέπει να κάνουμε pcr covid  κ πριν τη διέγερση;;;; έλεος δηλ κ μετά άλλο για την ωοληψια και άλλο στην έμβρυομεταφορά.. Έχουμε μπλέξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία 93 είπε:

 

 

 

Καλησπέρα.. ήταν η δεύτερη προσπάθεια, στην πρώτη είχα βάλει 2 εμβρυακια και μετά από ένα μήνα είδα αίμα και δεν πήγε καλά κανένα από τα δύο, μου είπε ο γιατρός να κάνουμε κάποιες εξετάσεις και το αποτέλεσμα ήταν τυχαίο γεγονός. Τώρα βάλαμε το ένα που μας είχε μείνει και δεν ανέβηκε καν η χοριακη. Μίλησα σήμερα με τον γιατρό μου και μου είπε πως αυτός άλλη μια εξέταση θα μου κάνει που δεν έχουμε κάνει( κάτι για την μήτρα για να δουν για πολύποδα και τέτοια δεν θυμάμαι καλά πως μου την είπε) και μετά θα πάω σε αιματολογο να με δει.. δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πολύ. Και έχω κουραστεί και πολύ ψυχολογικά.

Μη χάνεις τις ελπίδες σου..εχε πίστη κ στο τέλος θα πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Τα τελευταια τα εκανα ολα κ πολυ κοντα στην αποβολη! Δεν εχω κανει ΑΝΑ ομως κ για το αυτοανοσο του λυκου κ γλυκοπρωτεινη, τα αλλα για το αντιφωσφολιπιδικο τα εκανα κ ηταν πολυ καλα. Στην αιματολογο που πηγα δεν μου τα εγραψε...Που να παω να μου τα γραψουν; Λες ενδοκρινολογος να τα γραφει; Θα ειναι αργα να τα κανω τωρα η μετα το Πασχα;

Εμενα μου τα ειχε γραψει ολα η λευκου.δεν εχω ιδεα αν ενδοκρινολογος τα γραφει.καντα να ξερεις ,δεν ειναι αργα.μια κοπελα που ειχε θεμα παντως και χρειαζοταν αγωγη στην κυηση χωρις να το γνωριζει λογω θρομβοφιλιας ειχε ανεβασμενη πρωτεΐνη s κ εκανε αποβολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, λοιπόν πήγα σήμερα για τον υπέρηχο λίγο πριν την περίοδο, όλα καλά...και μου έδωσε οδηγίες για τα φάρμακα θα ξεκινήσουμε με 100 μονάδες γιατί έχω εικόνα πολυκυστικων κ δεν θέλει να παθω υπερδιέγερση και θα δούμε στην πορεία πως θα συνεχίσουμε, μου είπε πως δεν θέλει να κάνω πολλά ωαρια θέλει λίγα κ καλά. Κ θέλει να κάνουμε έμβρυομεταφορά κατευθείαν αλλά επίσης θα το δούμε στην πορεία. Εντωμεταξύ το ξέρατε ότι πρέπει να κάνουμε pcr covid  κ πριν τη διέγερση;;;; έλεος δηλ κ μετά άλλο για την ωοληψια και άλλο στην έμβρυομεταφορά.. Έχουμε μπλέξει 

Με το καλο κοριτσι μου!! Καλη αρχη να εχεις με θετικά αποτελέσματα!!! Να μας λες τα νεα σου!!! Ολα καλα να σου πανε!! 🍀🍀🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, λοιπόν πήγα σήμερα για τον υπέρηχο λίγο πριν την περίοδο, όλα καλά...και μου έδωσε οδηγίες για τα φάρμακα θα ξεκινήσουμε με 100 μονάδες γιατί έχω εικόνα πολυκυστικων κ δεν θέλει να παθω υπερδιέγερση και θα δούμε στην πορεία πως θα συνεχίσουμε, μου είπε πως δεν θέλει να κάνω πολλά ωαρια θέλει λίγα κ καλά. Κ θέλει να κάνουμε έμβρυομεταφορά κατευθείαν αλλά επίσης θα το δούμε στην πορεία. Εντωμεταξύ το ξέρατε ότι πρέπει να κάνουμε pcr covid  κ πριν τη διέγερση;;;; έλεος δηλ κ μετά άλλο για την ωοληψια και άλλο στην έμβρυομεταφορά.. Έχουμε μπλέξει 

Κι αλλο τεστ; Για παραπανω ασφάλεια προφανως! Καλα κάνουν! Ας το κανουμε κι αυτο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Βασικά ότι σου πει ο γιατρός σου. Και εγώ απόξεση έχω κάνει αλλά με άφηνει σε 2 κύκλους να κάνω έμβρυομεταφορά οπότε είπε να μην εμβολιαστω προς το παρόν. Όπως βλέπεις για καθεμία μας υπάρχει μια διαφορετική οδηγία.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι όσες έχετε κάνει απόξεση. Πόσες μέρες είχατε μετά αίμα? Γιατί εμένα στις 2 μέρες σταμάτησε και τώρα δεν έχω καθόλου.

Στην πρώτη απόξεση είχα μόνο 2 μέρες αίμα. Τώρα στην δεύτερη είχα 8 μέρες αίμα αλλά ακόμα μέχρι την 11η δεν είχα "καθαρίσει" σήμερα πήρα στην γιατρό μου μου είπε ότι έχω υγρά και αίμα μέσα ακόμα γι'αυτό έπρεπε να βάλω πάλι εκείνα τα φάρμακα κ να περιμένω να "καθαρίσω"😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandybβέβαια αυτό μπορεί να διαφέρει σε κάθε περίπτωση. Η γυναικολόγος μου που με ξέρει καλά πλέον κατάλαβε ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί πονουσα κιόλας όλη την εβδομάδα.. ενώ ο γιατρός της εξωσωματικής που έκανε κ την απόξεση είπε ότι είναι πιθανόν να έχω αίμα μια εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

καλύτερα να στο απαντήσει ο γιατρός σου,αλλά για να σου πώ τη γνώμη μου ακόμα και 1 χρόνο να ειχα μπροστα μου δε θα το έκανα.

Με τόσα που έχω πάθει  θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα μου ζητήσει η γιατρός μου γι'αυτό μάλλον κ δεν το έχει προτείνει ακόμα. Δεν μου τρέχει η τύχη και από τα πατζακια... Οπότε καλύτερα δεν το σκέφτομαι καν για το εμβόλιο προς το παρόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, λοιπόν πήγα σήμερα για τον υπέρηχο λίγο πριν την περίοδο, όλα καλά...και μου έδωσε οδηγίες για τα φάρμακα θα ξεκινήσουμε με 100 μονάδες γιατί έχω εικόνα πολυκυστικων κ δεν θέλει να παθω υπερδιέγερση και θα δούμε στην πορεία πως θα συνεχίσουμε, μου είπε πως δεν θέλει να κάνω πολλά ωαρια θέλει λίγα κ καλά. Κ θέλει να κάνουμε έμβρυομεταφορά κατευθείαν αλλά επίσης θα το δούμε στην πορεία. Εντωμεταξύ το ξέρατε ότι πρέπει να κάνουμε pcr covid  κ πριν τη διέγερση;;;; έλεος δηλ κ μετά άλλο για την ωοληψια και άλλο στην έμβρυομεταφορά.. Έχουμε μπλέξει 

Καλή αρχή κορίτσι μου..με το καλό!! Να τα πας τελεια.. Ή κάτι έχει αλλάξει ή κάθε κέντρο έχει τα δικά του πρωτόκολλα με τα τεστ για κορονοιο γιατί εμένα το Μάρτιο μου κάνανε μόνο ένα pcr δύο μέρες πριν την ωοληψια απλά μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να κάνω κανένα rapid πριν τη διέγερση καθαρά για μένα μην είμαι θετική και αναβληθεί η προσπάθεια. Όλο και πιο αυστηρά τα κάνουν. Τι να κάνουμε δεν πειράζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου..με το καλό!! Να τα πας τελεια.. Ή κάτι έχει αλλάξει ή κάθε κέντρο έχει τα δικά του πρωτόκολλα με τα τεστ για κορονοιο γιατί εμένα το Μάρτιο μου κάνανε μόνο ένα pcr δύο μέρες πριν την ωοληψια απλά μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να κάνω κανένα rapid πριν τη διέγερση καθαρά για μένα μην είμαι θετική και αναβληθεί η προσπάθεια. Όλο και πιο αυστηρά τα κάνουν. Τι να κάνουμε δεν πειράζει..

Απο το καλοκαίρι ειναι ετσι στη κλινικη που παω.Κανανε τεστ και πριν την διεγερση και πριν την ωοληψια.Επιπλεον οποτε θα ερχομαστε για ραντεβου στη μοναδα θα μας ελεγχουν θερμομετρικα και για ραντεβου με τον εξωσωματικο θα γινεται ραπιντ τεστ.Γιαυτο λενε να ερχομαστε μια ωρα πριν το ραντεβου.Μπραβο σε ολες τις κλινικες που φυλανε τις εγκαταστασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Απο το καλοκαίρι ειναι ετσι στη κλινικη που παω.Κανανε τεστ και πριν την διεγερση και πριν την ωοληψια.Επιπλεον οποτε θα ερχομαστε για ραντεβου στη μοναδα θα μας ελεγχουν θερμομετρικα και για ραντεβου με τον εξωσωματικο θα γινεται ραπιντ τεστ.Γιαυτο λενε να ερχομαστε μια ωρα πριν το ραντεβου.Μπραβο σε ολες τις κλινικες που φυλανε τις εγκαταστασεις.

Καλά εννοείται δεν το συζητώ..καλά κάνουν. Απλά βάση νόμου που είχε βγει χρειαζόταν ένα pcr πριν από οποιαδήποτε επεμβατική διαδικασία με νάρκωση και αυτό ακολουθούσαν μπορεί και να άλλαξε δεν ξέρω. Τώρα ειναι και μικρότερο το κόστος και μπορεί να ζητάνε περισσοτερα. Πέρυσι τα κορίτσια το πλήρωναν 120€ ε πόσα τεστ να κάνουν?σκέψου κάποιες κοπέλες που κάνουν φυσικούς κύκλους κάθε μήνα πολλά τα χρήματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!! Καλη αρχη να εχεις με θετικά αποτελέσματα!!! Να μας λες τα νεα σου!!! Ολα καλα να σου πανε!! 🍀🍀🥰

Ευχαριστώ πολύ!!! Πάμε με σταθερά βήματα όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου..με το καλό!! Να τα πας τελεια.. Ή κάτι έχει αλλάξει ή κάθε κέντρο έχει τα δικά του πρωτόκολλα με τα τεστ για κορονοιο γιατί εμένα το Μάρτιο μου κάνανε μόνο ένα pcr δύο μέρες πριν την ωοληψια απλά μου είχε πει ο γιατρός αν θέλω να κάνω κανένα rapid πριν τη διέγερση καθαρά για μένα μην είμαι θετική και αναβληθεί η προσπάθεια. Όλο και πιο αυστηρά τα κάνουν. Τι να κάνουμε δεν πειράζει..

Αυτό είπα κ εγώ για rapid αλλά μου το τόνισε θέλουν pcr δηλ μέχρι τη μέρα της ωοληψιας μαζί με τον σύζυγό είμαστε στα 3 κ αν γινει έμβρυομεταφορά στο ίδιο κύκλο 4 συνεπώς 240 ευρώ μόνο σε τεστ!!! Άμα θες μην τα κανεις όμως, 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολίνι είπε:

Απο το καλοκαίρι ειναι ετσι στη κλινικη που παω.Κανανε τεστ και πριν την διεγερση και πριν την ωοληψια.Επιπλεον οποτε θα ερχομαστε για ραντεβου στη μοναδα θα μας ελεγχουν θερμομετρικα και για ραντεβου με τον εξωσωματικο θα γινεται ραπιντ τεστ.Γιαυτο λενε να ερχομαστε μια ωρα πριν το ραντεβου.Μπραβο σε ολες τις κλινικες που φυλανε τις εγκαταστασεις.

Μπράβο τους, αλλά τουλάχιστον σε εμας που θα τους σκάσουμε τόσα λεφτά θα έπρεπε να μας έκανα έστω μια έκπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...