Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Πριν απο λιγο ειπε στις ειδήσεις οτι καλυτερα οι εμβολιασμοί για έγκυες η όσες ετοιμάζονται για εγκυμοσύνη να παγώσουν προς το παρόν. Όσες έχουν ηδη κανει, αν δεν γνώριζαν την εγκυμοσύνη τους δεν πειραζει, εστω κι αν ηταν άστρα. Επισης για όσες το κρίνουν απαραίτητο οι γιατροί τους να προτιμήσουν pfizer η modernas! 

μαλιστα...καλα ελεγε ο γιατρος μου δηλαδη.Αλλα αυτοι οι γιατροι που ειπαν σε κοπελες να το κανουν?Δε πειραζει,το κακο δεν θα το παθαιναν αυτοι ετσι κι αλλιως.ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

μαλιστα...καλα ελεγε ο γιατρος μου δηλαδη.Αλλα αυτοι οι γιατροι που ειπαν σε κοπελες να το κανουν?Δε πειραζει,το κακο δεν θα το παθαιναν αυτοι ετσι κι αλλιως.ε?

Ετσι ειναι... για αυτο το λογο να μη βλεπουμε το γενικό σύνολο, αλλα να ρωτάει η κάθε κοπελα εξατομικευμένα το γιατρό της! 
Εγω δεν τον εχω ρωτησει ακομα... θα τον ρωτησω και θα σας πω τι θα μου πει κι εμενα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Μακαρι!!! Γιατι εχω μεγαλο φοβο! 

Κι εγώ παλινδρομη ειχα κοριτσι μου!!! Αυτη τη φορα θα ειμαστε τυχερές!!! 🥰🥰🥰🍀🍀🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγώ παλινδρομη ειχα κοριτσι μου!!! Αυτη τη φορα θα ειμαστε τυχερές!!! 🥰🥰🥰🍀🍀🍀🙏

Αχ βρε κορίτσι μου και εσύ? Μα πόσο συχνό είναι πια? Δεν μπορώ να καταλάβω! Πολύ λυπάμαι είναι τόσο δύσκολο..σε ποια εβδομάδα ήσουν?Αν επιτρέπεται Βρήκατε τι μπορεί να έφταιξε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ποτε ειναι η πρωτη δοση σου? Εμενα μου ηρθε μνμ την προηγουμενη εβδομαδα για να το κανω Μ.Τεταρτη κ η επομενη δοση ειναι 29 μερες μετα. Το επιβεβαιωσες το ραντεβου σου? Δεν ξερω που μπορεις να απευθυνθεις κ να αλλαξεις το ραντεβου...

Η πρωτη δοση 25 μαη και η δεύτερη 23 ιουνη ασε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου και εσύ? Μα πόσο συχνό είναι πια? Δεν μπορώ να καταλάβω! Πολύ λυπάμαι είναι τόσο δύσκολο..σε ποια εβδομάδα ήσουν?Αν επιτρέπεται Βρήκατε τι μπορεί να έφταιξε? 

Ασε!! Κι εγω πολυ συχνά το ακουω και αγχώνομαι...  
Ημουν στη 6η εβδομάδα, εκανα απόξεση και καρυοτυπο κι βρέθηκε χρωμοσωματικη ανωμαλία! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγώ παλινδρομη ειχα κοριτσι μου!!! Αυτη τη φορα θα ειμαστε τυχερές!!! 🥰🥰🥰🍀🍀🍀🙏

Απο το στομα σου κ στου Θεου τ'αφτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Η πρωτη δοση 25 μαη και η δεύτερη 23 ιουνη ασε... 

Τοτε μηπως δεν κανεις της moderna?Επιβεβαιωσε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ασε!! Κι εγω πολυ συχνά το ακουω και αγχώνομαι...  
Ημουν στη 6η εβδομάδα, εκανα απόξεση και καρυοτυπο κι βρέθηκε χρωμοσωματικη ανωμαλία! 
 

και γω θα περιμένω τον καρυοτυπο να δούμε και στο μεταξύ θα κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια. Άσε που με έχει πιάσει και ένας φόβος αν είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία μην είναι και τα 3 κατεψυγμένα μου έτσι και πάθω τα ίδια. Βέβαια ο γιατρός μου λέει πόσο άτυχη να είμαι? Αλλά θα προχωρήσω όπως και να χει και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ασε!! Κι εγω πολυ συχνά το ακουω και αγχώνομαι...  
Ημουν στη 6η εβδομάδα, εκανα απόξεση και καρυοτυπο κι βρέθηκε χρωμοσωματικη ανωμαλία! 
 

θα τα καταφερεις αυτη τη φορα,αυτη η προσπαθεια θα ειναι η τυχερη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.. Σε τι φάση είσαι? Ποτέ ξεκινάς? 

Εγω δυστυχως περναω Σεπτεμβριο επιτροπη 10 τ μηνα ..αλλα σκεφτομαι μηπως κανω κατι το καλοκαιρι με αγορα φαρμακων δικη μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Απο το στομα σου κ στου Θεου τ'αφτι! 

μια χαρα θα τα πας και θα δεις οτι θα πιασεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ασε!! Κι εγω πολυ συχνά το ακουω και αγχώνομαι...  
Ημουν στη 6η εβδομάδα, εκανα απόξεση και καρυοτυπο κι βρέθηκε χρωμοσωματικη ανωμαλία! 
 

Εγω περιμενω ακομα τα αποτελεσματα, τους πηρα τηλ να ρωτησω σε τι σταδιο βρισκεται κ μου ειπαν οτι τα πρωτα δειχνουν φυσιολογικο το κυημα...τι να υποθεσω πως εφταιξε? Μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να ειχε καποια γενετικη ανωμαλια η στο σημειο που πιαστηκε να μην πιαστηκε καλα...πιαστο αυγο κ κουρευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Εγω περιμενω ακομα τα αποτελεσματα, τους πηρα τηλ να ρωτησω σε τι σταδιο βρισκεται κ μου ειπαν οτι τα πρωτα δειχνουν φυσιολογικο το κυημα...τι να υποθεσω πως εφταιξε? Μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να ειχε καποια γενετικη ανωμαλια η στο σημειο που πιαστηκε να μην πιαστηκε καλα...πιαστο αυγο κ κουρευτο!

θύμισε μου στις εξετάσεις σου δεν βρέθηκε κάτι ε? Έχεις και άλλες να κάνεις? Ξέρω ότι είχες κάνει για θρομβοφιλια πρόσφατα. Το δικό σου είναι πραγματικά περίεργο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

θύμισε μου στις εξετάσεις σου δεν βρέθηκε κάτι ε? Έχεις και άλλες να κάνεις? Ξέρω ότι είχες κάνει για θρομβοφιλια πρόσφατα. Το δικό σου είναι πραγματικά περίεργο. 

Ναι εκανα, μου εκανε αρχικα την APC resistance, καρδιολιπινες IgM IgG αντισωματα που δειχνουν κατι για το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο, την πρωτεινη C και S, ξανα ινωδογωνο,γαλακτικη αφυδρογωναση, ομοκυστεινη, χρονος προθρομβινης, APTT ολα ηταν καλα εκτος της ομοκυστεινης που ηταν λιγο ανεβασμενη, αλλα δεν ηταν ανησυχει απλα μου ειπε να αλλαξω το φυλλικο κ μου εδωσα συμπληρωμα Β12 και D. 

Πηρα την Λευκου! το νωριτερο που μου εκλεισε ειναι 14 Ιουνιου....μεχρι τοτε ομως ειναι αργα...αν πρεπει να κανουμε καποια θεραπεια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

και γω θα περιμένω τον καρυοτυπο να δούμε και στο μεταξύ θα κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια. Άσε που με έχει πιάσει και ένας φόβος αν είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία μην είναι και τα 3 κατεψυγμένα μου έτσι και πάθω τα ίδια. Βέβαια ο γιατρός μου λέει πόσο άτυχη να είμαι? Αλλά θα προχωρήσω όπως και να χει και βλέπουμε. 

Κι εγω ολα αυτα μαζι σκεφτομαι και αγχώνομαι!!! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα! Καλη επιτυχια κοριτσι μου!! 🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

θα τα καταφερεις αυτη τη φορα,αυτη η προσπαθεια θα ειναι η τυχερη σου!

Μακαρι κοριτσι μου!!! Και εσενα να ειναι η τυχερη σου!!! 🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Εγω περιμενω ακομα τα αποτελεσματα, τους πηρα τηλ να ρωτησω σε τι σταδιο βρισκεται κ μου ειπαν οτι τα πρωτα δειχνουν φυσιολογικο το κυημα...τι να υποθεσω πως εφταιξε? Μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να ειχε καποια γενετικη ανωμαλια η στο σημειο που πιαστηκε να μην πιαστηκε καλα...πιαστο αυγο κ κουρευτο!

Ολα αυτα συμβαίνουν ρε γαμωτη για να μας αγχώνουν περισσότερο μετα... την επόμενη ελπιζω να εχουμε περισσότερη τυχη και να πανε ολα θετικά!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι εκανα, μου εκανε αρχικα την APC resistance, καρδιολιπινες IgM IgG αντισωματα που δειχνουν κατι για το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο, την πρωτεινη C και S, ξανα ινωδογωνο,γαλακτικη αφυδρογωναση, ομοκυστεινη, χρονος προθρομβινης, APTT ολα ηταν καλα εκτος της ομοκυστεινης που ηταν λιγο ανεβασμενη, αλλα δεν ηταν ανησυχει απλα μου ειπε να αλλαξω το φυλλικο κ μου εδωσα συμπληρωμα Β12 και D. 

Πηρα την Λευκου! το νωριτερο που μου εκλεισε ειναι 14 Ιουνιου....μεχρι τοτε ομως ειναι αργα...αν πρεπει να κανουμε καποια θεραπεια κλπ

Ε ναι 14 Ιουνίου είναι πολύ αργά. Εγώ θα δω ποιον θα μου προτείνει. Ελπίζω κάποιον πιο γρήγορο.  Και δεν τον ρώτησα και για ενδοκρινολογο αν θα χρειαστώ. Αφού βγήκαν καλές και αυτές προχωράς και θα αλλάξει η τύχη που θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ολα αυτα συμβαίνουν ρε γαμωτη για να μας αγχώνουν περισσότερο μετα... την επόμενη ελπιζω να εχουμε περισσότερη τυχη και να πανε ολα θετικά!! 🙂

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ε ναι 14 Ιουνίου είναι πολύ αργά. Εγώ θα δω ποιον θα μου προτείνει. Ελπίζω κάποιον πιο γρήγορο.  Και δεν τον ρώτησα και για ενδοκρινολογο αν θα χρειαστώ. Αφού βγήκαν καλές και αυτές προχωράς και θα αλλάξει η τύχη που θα πάει.. 

Αν μαθεις καποιον ενδοκρινολογο πεσ μου κ εμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

 

Αν μαθεις καποιον ενδοκρινολογο πεσ μου κ εμενα...

ναι εννοείται θα σου πω αν χρειάζομαι σίγουρα θα μου συστήσει κάποιον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2021 at 10:46 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Ναι εγώ που θα περάσω από επιτροπη.Θα κάνεις εξωσωματική;

Έχω κάνει ήδη δύο. Η μία δεν προχώρησε, ανέβαινε πολύ αργά η χοριακη κ μετά τίποτα, η δεύτερη κατέληξε σε παλιδρομη την 10 εβδομάδα. Αλλά δεν μου ζήτησαν να την κάνω όταν πέρασα επιτροπή. Κ είχα άλλη μια φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν απ'όλα αυτά παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα. Οπότε η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να το κάνουμε και αυτό

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Εγω δυστυχως περναω Σεπτεμβριο επιτροπη 10 τ μηνα ..αλλα σκεφτομαι μηπως κανω κατι το καλοκαιρι με αγορα φαρμακων δικη μ

αχ δυστυχώς αυτό είναι το κακό με τις επιτροπές. Εγώ είχα πάρει στης Θεσσαλονίκης  για ραντεβού αρχές Ιανουαρίου και μου είπαν να στείλω τα χαρτιά μου τέλη Μαρτίου χωρίς όμως να μου πουν ποτέ θα έχω την απόφαση και όταν πιεσα λίγο μου είπαν ότι κάνει κάνα μήνα οπότε δεν περίμενα τα αγόρασα. Ακόμα δεν θα είχα ξεκινήσει. Αλλά δυστυχώς τα φάρμακα είναι ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

αχ δυστυχώς αυτό είναι το κακό με τις επιτροπές. Εγώ είχα πάρει στης Θεσσαλονίκης  για ραντεβού αρχές Ιανουαρίου και μου είπαν να στείλω τα χαρτιά μου τέλη Μαρτίου χωρίς όμως να μου πουν ποτέ θα έχω την απόφαση και όταν πιεσα λίγο μου είπαν ότι κάνει κάνα μήνα οπότε δεν περίμενα τα αγόρασα. Ακόμα δεν θα είχα ξεκινήσει. Αλλά δυστυχώς τα φάρμακα είναι ακριβά.

Έχω περάσει μια φορά επιτροπή κ τα φάρμακα είχαν τιμή πάνω. Είναι αρκετά ακριβά. Ένα κουτί με 7 ενέσεις έκανε  330€  αν θυμάμαι καλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τώρα μου στείλανε μήνυμα για το εμβόλιο.. Το πολύ σε μια βδομάδα ξεκινάω διέγερση οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω τώρα, βέβαια έχω αγχωθεί περισσότερο να μην κολλήσω πάρα για τη διαδικασία της εξωσωματικής... 😂😂😂 Δηλ ρε κορίτσια να θες να αγιάσεις κ να μην μπορείς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...