Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

καλά που το είπες να ρωτήσω τον ουρολόγο μας. σε ευχαριστώ! 

Και αλλες κοπελες γραφουν οτι τους ειπε ο γιατρος να το κανουν.Εγω δεν ρισκαρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω ρωτησα κ τον γυναικολογο μου και τον εξωσωματικο μου κ οι δυο μου ειπαν να το κανω οπωσδηποτε! Ο γυναικολογος μου ειπε να κανω διαδικασια μετα απο τρεις μηνες, δλδ κατα Αυγουστο, ο εξωσωματικος μου ειπε οτι απο λιγες ερευνες που εχουν γινει δεν δειχνει να επηρεαζει την γονιμοτητα, μου ειπε κ Ιουλιο να ξεκινησω...

Ακρη δεν βγαζουμε τι θα κανουμε???? Εγω ειναι την Τεταρτη να κανω το moderna, @twinkletwinlkleειμαι κ εγω εκπαιδευτικος! Εγω ετσι κ αλλιως πριν τον Ιουλιο δεν προλαβαινω να ξεκινησω..τωρα ο συζυγος παιζει να μην το κανει γιατι δεν ξερω αν θα βολεψει με τους χρονους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

ναι μου ειπε οτι επηρεαζει παραμετρους σημαντικους.

Ποιες παραμετρους? Δεν θα επρεπε αν ειναι τοσο σιγουρος να υπαρχουν ερευνες και αποδεικτικα δεδομενα?

Ειναι περιεργο να λεει αλλα ο ενας κ αλλα ο αλλος...Κ σαν γιατρος πως δεν εκανε το εμβολιο?? αφου καποιοι ειχαν κυρωσεις που αρνηθηκαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ποιες παραμετρους? Δεν θα επρεπε αν ειναι τοσο σιγουρος να υπαρχουν ερευνες και αποδεικτικα δεδομενα?

Ειναι περιεργο να λεει αλλα ο ενας κ αλλα ο αλλος...Κ σαν γιατρος πως δεν εκανε το εμβολιο?? αφου καποιοι ειχαν κυρωσεις που αρνηθηκαν!

Περα απο το εχει βγει δημοσια στην Ελλαδα η επιτροπη λοιμοξιολογων και εχει πει οσοι προσπαθουμε για παιδακι να μην κανουμε το αστραζενεκα δεν ξερω κατι αλλο.Υπαρχουν και στη δουλεια μου πολλοι γιατροι που δεν το εχουν κανει.Εγω προσωπικα θελω αλλα φοβαμαι.Ειμαι γκαντεμω.Με την ιδια λογικη οτι συμβαινει μια φορα στις τοσες,μάντεψε!Και οι πιθανοτητες να χρειαζεται μια γυναικα εξωσωματικη ειναι μια στις τοσες!Οπότε ναι με δερνει η γκαντεμια δε θα το ψαξω αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Περα απο το εχει βγει δημοσια στην Ελλαδα η επιτροπη λοιμοξιολογων και εχει πει οσοι προσπαθουμε για παιδακι να μην κανουμε το αστραζενεκα δεν ξερω κατι αλλο.Υπαρχουν και στη δουλεια μου πολλοι γιατροι που δεν το εχουν κανει.Εγω προσωπικα θελω αλλα φοβαμαι.Ειμαι γκαντεμω.Με την ιδια λογικη οτι συμβαινει μια φορα στις τοσες,μάντεψε!Και οι πιθανοτητες να χρειαζεται μια γυναικα εξωσωματικη ειναι μια στις τοσες!Οπότε ναι με δερνει η γκαντεμια δε θα το ψαξω αλλο.

Ναι αφου βγηκαν κ ειπαν οχι το αστραζενεκα δεν το συζητω ουτε εγω θα το εκανα!! Εμενα αφου μου εκατσε το μοντερνα θα το κανω να ξεμπερδευω κ ο Θεος βοηθος! Σε καταλαβαινω εχεις τις αγωνιες σου κ λες ασ ειμαστε σιγουροι! Τι να πω αυτο με τους γιατρους δεν μπορω να το καταλαβω, μας μπερδευουν δεν ξερουμε τι ειναι τλκ καλο κ ποιον να εμπιστευτουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ποιες παραμετρους? Δεν θα επρεπε αν ειναι τοσο σιγουρος να υπαρχουν ερευνες και αποδεικτικα δεδομενα?

Ειναι περιεργο να λεει αλλα ο ενας κ αλλα ο αλλος...Κ σαν γιατρος πως δεν εκανε το εμβολιο?? αφου καποιοι ειχαν κυρωσεις που αρνηθηκαν!

Βρε κορίτσια εμενα μου πε να το κανω, εμενα ομως η δεύτερη δοση ειναι 23 του Ιουνίου και λογικά κατα αρχες Ιουλίου κατω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα, βέβαια δεν του είπα ποτε έκλεισα θα ξαναρωτήσω. Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το ραντεβού μη βρω νωρίτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimi.mar είπε:

Βρε κορίτσια εμενα μου πε να το κανω, εμενα ομως η δεύτερη δοση ειναι 23 του Ιουνίου και λογικά κατα αρχες Ιουλίου κατω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα, βέβαια δεν του είπα ποτε έκλεισα θα ξαναρωτήσω. Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το ραντεβού μη βρω νωρίτερα; 

Λογικα της μοντέρνα, μου έρχεται να μην παω αλλα παλι θα εχω θεμα με τη νεα χρόνια στο σχολείο αλλα φοβάμαι να το κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι αφου βγηκαν κ ειπαν οχι το αστραζενεκα δεν το συζητω ουτε εγω θα το εκανα!! Εμενα αφου μου εκατσε το μοντερνα θα το κανω να ξεμπερδευω κ ο Θεος βοηθος! Σε καταλαβαινω εχεις τις αγωνιες σου κ λες ασ ειμαστε σιγουροι! Τι να πω αυτο με τους γιατρους δεν μπορω να το καταλαβω, μας μπερδευουν δεν ξερουμε τι ειναι τλκ καλο κ ποιον να εμπιστευτουμε!

Το ειπα στη κολλητη μου και με ειπε αρνητη του εμβολιου.Αντε τωρα τι να της εξηγω.Να φοβασαι ανθρωπινο ειναι.Οι τρελοι δε φοβουνται.Αποφασισαμε οτι θα κανουμε το εμβολιο αφου πετυχουμε και γεννησουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Λογικα της μοντέρνα, μου έρχεται να μην παω αλλα παλι θα εχω θεμα με τη νεα χρόνια στο σχολείο αλλα φοβάμαι να το κανω

Εσυ εχεις και θεμα με τη δουλεια ε?ωραία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Βρε κορίτσια εμενα μου πε να το κανω, εμενα ομως η δεύτερη δοση ειναι 23 του Ιουνίου και λογικά κατα αρχες Ιουλίου κατω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα, βέβαια δεν του είπα ποτε έκλεισα θα ξαναρωτήσω. Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το ραντεβού μη βρω νωρίτερα; 

Ποτε ειναι η πρωτη δοση σου? Εμενα μου ηρθε μνμ την προηγουμενη εβδομαδα για να το κανω Μ.Τεταρτη κ η επομενη δοση ειναι 29 μερες μετα. Το επιβεβαιωσες το ραντεβου σου? Δεν ξερω που μπορεις να απευθυνθεις κ να αλλαξεις το ραντεβου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimi.mar είπε:

Λογικα της μοντέρνα, μου έρχεται να μην παω αλλα παλι θα εχω θεμα με τη νεα χρόνια στο σχολείο αλλα φοβάμαι να το κανω

είναι τόσο μακριά η δεύτερη δόση της μοντέρνα? Αλλά όντως για εσάς στα σχολεία είναι πολύ μεγάλο θέμα. Εγώ είμαι ιδιωτική εκπαίδευση οπότε με τηλεκπαιδευση θα συνεχίσουμε και αφου μου είπε όχι για το άστρα δεν το έψαξα παραπάνω. Μήπως έχει διαφορά και με τα υπόλοιπα εμβόλια και είναι οκ να γινουν? Ε δεν νομίζω πια και οι γιατροί να μην ξέρουν τι λένε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Το ειπα στη κολλητη μου και με ειπε αρνητη του εμβολιου.Αντε τωρα τι να της εξηγω.Να φοβασαι ανθρωπινο ειναι.Οι τρελοι δε φοβουνται.Αποφασισαμε οτι θα κανουμε το εμβολιο αφου πετυχουμε και γεννησουμε.

Δεν πειραζει ας λενε εσυ ξερεις καλυτερα για εσενα!! Ποτε με το καλο ξεκινας? Θα κανεις διεγερση η μονο ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Εσυ εχεις και θεμα με τη δουλεια ε?ωραία....

Δεν εχω θεμα προς το παρον αλλα δεν ξερω απο την νεα χρονια τι γινεται..Αν ειναι να το κανω μετα θα πρεπει μεσα προς τελη 22 οποτε ζησε Μαιη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν πειραζει ας λενε εσυ ξερεις καλυτερα για εσενα!! Ποτε με το καλο ξεκινας? Θα κανεις διεγερση η μονο ετ?

Τελη μαίου διεγερση τελη ιουνη ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

είναι τόσο μακριά η δεύτερη δόση της μοντέρνα? Αλλά όντως για εσάς στα σχολεία είναι πολύ μεγάλο θέμα. Εγώ είμαι ιδιωτική εκπαίδευση οπότε με τηλεκπαιδευση θα συνεχίσουμε και αφου μου είπε όχι για το άστρα δεν το έψαξα παραπάνω. Μήπως έχει διαφορά και με τα υπόλοιπα εμβόλια και είναι οκ να γινουν? Ε δεν νομίζω πια και οι γιατροί να μην ξέρουν τι λένε. 

Δες κ εσυ μηπως μπορεις να κανεις ενα απο τα δυο κ οχι το αστρα...μηπως τωρα οι γυναικες αν αποδειξουν οτι κανουν προσπαθεια με εξωσωματικη να εχουν δικαιωμα να επιλεξουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν εχω θεμα προς το παρον αλλα δεν ξερω απο την νεα χρονια τι γινεται..Αν ειναι να το κανω μετα θα πρεπει μεσα προς τελη 22 οποτε ζησε Μαιη μου...

Εσυ ποτε ξεκινας διεγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Τελη μαίου διεγερση τελη ιουνη ετ.

Κοντοζυγωνεις εσυ...Αχ μακαρι να σου πανε ολα οπως επιθυμεις!! Ειναι η πρωτη σου φορα? Εγω διεγερση μαλλον για Ιουλιο κ ετ Αυγουστο αλλιως Αυγουστο κ μετα Σεπτεμβριο αλλα Σεπτεμβριο εχω κ τον γαμο μου δεν ξερω πως θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Δες κ εσυ μηπως μπορεις να κανεις ενα απο τα δυο κ οχι το αστρα...μηπως τωρα οι γυναικες αν αποδειξουν οτι κανουν προσπαθεια με εξωσωματικη να εχουν δικαιωμα να επιλεξουν.. 

ποιος ξέρει? Θα ρωτήσω για σιγουριά πάλι. Βασικά εγώ δεν ήξερα καν ότι μπορείς να αλλάξεις εμβόλιο. Γι αυτό και δεν ρώτησα τίποτα για τα υπόλοιπα. Θα δούμε. Ξέχασα και να ρωτήσω σήμερα που με πήραν τηλ από κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοντοζυγωνεις εσυ...Αχ μακαρι να σου πανε ολα οπως επιθυμεις!! Ειναι η πρωτη σου φορα? Εγω διεγερση μαλλον για Ιουλιο κ ετ Αυγουστο αλλιως Αυγουστο κ μετα Σεπτεμβριο αλλα Σεπτεμβριο εχω κ τον γαμο μου δεν ξερω πως θα γινει...

ναι πρώτη φορά!και μενα θα με αφησει μετα την οωληψια ενα μηνα για ασφαλεια να ηρεμησω πριν την ετ.Εσυ πρωτη φορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

ποιος ξέρει? Θα ρωτήσω για σιγουριά πάλι. Βασικά εγώ δεν ήξερα καν ότι μπορείς να αλλάξεις εμβόλιο. Γι αυτό και δεν ρώτησα τίποτα για τα υπόλοιπα. Θα δούμε. Ξέχασα και να ρωτήσω σήμερα που με πήραν τηλ από κέντρο. 

Γινονται διαφορα κ αλλαζουν αλλα δεν ξερω πως...μια γνωστη ανω των 60 που ηταν να κανει κανονικα το αστρα δεν ξερω τι εκανε με την φαρμακοποιο της κ εκανε το pfizer!! ολα γινονται οποτε!! Ρωτα για να εισαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νικολίνι είπε:

ναι πρώτη φορά!και μενα θα με αφησει μετα την οωληψια ενα μηνα για ασφαλεια να ηρεμησω πριν την ετ.Εσυ πρωτη φορα?

Θα ειναι η δευτερη προσπαθεια απο την αρχη ομως..μολις πριν δυο βδομαδες διαγνωστηκε η παλινδρομη..

Εχεις πολυκυστικες γι'αυτο? Καλα θα κανεις θα ειναι καλυτερα ισως κ για τον οργανισμο σου/ορμονες κλπ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Θα ειναι η δευτερη προσπαθεια απο την αρχη ομως..μολις πριν δυο βδομαδες διαγνωστηκε η παλινδρομη..

Εχεις πολυκυστικες γι'αυτο? Καλα θα κανεις θα ειναι καλυτερα ισως κ για τον οργανισμο σου/ορμονες κλπ,

Ναι πολυκυστικες εχω...λυπαμαι για αυτο που τραβηξες.Ομως τωρα θα πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα! Πριν απο λιγο ειπε στις ειδήσεις οτι καλυτερα οι εμβολιασμοί για έγκυες η όσες ετοιμάζονται για εγκυμοσύνη να παγώσουν προς το παρόν. Όσες έχουν ηδη κανει, αν δεν γνώριζαν την εγκυμοσύνη τους δεν πειραζει, εστω κι αν ηταν άστρα. Επισης για όσες το κρίνουν απαραίτητο οι γιατροί τους να προτιμήσουν pfizer η modernas! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όσες κοπέλες θέλουν να αλλάξουν την ημερομηνία τους, αν έχουν κανει ηδη την πρώτη δόση να μπουν στο emvolio.gr απο αποψε για να επισπεύσουν την επόμενη δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Ναι πολυκυστικες εχω...λυπαμαι για αυτο που τραβηξες.Ομως τωρα θα πανε ολα καλα!!!

Μακαρι!!! Γιατι εχω μεγαλο φοβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...