Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα, εμένα  puregon μου έγραψε, πηρα τη συνταγή την επόμενη πήγα στο φαρμακείο του εοπυυ κ τα πήρα κατευθείαν. Εμένα η απόφαση έκανε ένα μήνα να βγει κ  για δύο μέρες δεν ξεκίνησα διέγερση τον προηγούμενο μήνα. πήρες οβιτρελ κ ουτροτζεσταν χωρίς να σου τα γράψει ο γιατρός; 

ναι μου εχει γραψει σ ενα σημειωμα τι ακριβως θα παρω,ασχετα με την επιτροπη ηθελα να ξερω τι θα παρω.Απλα ακουσα να το λενε και οντως υπαρχει ενα θεμα με ουτρο και οβιτρελ γι αυτο τα πηρα!Σ ευχαριστω για την απαντηση!!!Δηλαδη εκει εχουν...ουφ ξεαγχωθηκα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

ναι μου εχει γραψει σ ενα σημειωμα τι ακριβως θα παρω,ασχετα με την επιτροπη ηθελα να ξερω τι θα παρω.Απλα ακουσα να το λενε και οντως υπαρχει ενα θεμα με ουτρο και οβιτρελ γι αυτο τα πηρα!Σ ευχαριστω για την απαντηση!!!Δηλαδη εκει εχουν...ουφ ξεαγχωθηκα λιγο

Ναι ναι υπάρχουν μην αγχώνεσαι σημείωμα εννοείς τη συνταγή έτσι δεν είναι; πάντως έπρεπε έστω να πεις στο γιατρό σου ν σου τα γράψει ρε κορίτσι μου, πήγες κ χρεώθηκες τόσα λεφτά.. Όταν έκανα σπερματεγχυση μου έγραψε την οβιτρελ τηβ οποία πλήρωσα η 7 η 9 δε θυμάμαι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι ναι υπάρχουν μην αγχώνεσαι σημείωμα εννοείς τη συνταγή έτσι δεν είναι; πάντως έπρεπε έστω να πεις στο γιατρό σου ν σου τα γράψει ρε κορίτσι μου, πήγες κ χρεώθηκες τόσα λεφτά.. Όταν έκανα σπερματεγχυση μου έγραψε την οβιτρελ τηβ οποία πλήρωσα η 7 η 9 δε θυμάμαι 

 

Οχι ενα απλο σημειωμα...επιτροπη περναω 12 μαιου την ιδια μερα το απογευμα εχω ραντεβου να μου τα γραψει και την επομενη θα παω να τα παρω!!!!Ξεκινω και γω μωρε σιγα σιγα επιτελους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νικολίνι είπε:

Οχι ενα απλο σημειωμα...επιτροπη περναω 12 μαιου την ιδια μερα το απογευμα εχω ραντεβου να μου τα γραψει και την επομενη θα παω να τα παρω!!!!Ξεκινω και γω μωρε σιγα σιγα επιτελους!!!!!!

Πολύ ωραία, να μπαίνουμε στην τελική ευθεία όλες σιγά σιγά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Πολύ ωραία, να μπαίνουμε στην τελική ευθεία όλες σιγά σιγά 🥰

καλη επιτυχια κοριτσαρα!!!!Αντε να δουμε λιγο φως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ελλείψεις παντού έχεις δίκιο και εγώ πήγα να πάρω τις ενέσεις κ δεμ τις είχε και μου έγραψε άλλες ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!Σας κανω μια ενημερωση για τα φαρμακα να ξερετε γιατι ψαχνω κι εγω και θελω να σας τα λεω μπας και βοηθηθει καμια.Λοιπον Ουτροτζεσταν ειχα βρει 6 τα πηρα αλλα μου ζητησε να παρω και αλλα οποτε βρηκα επειτα αλλα 3 και δυο κουτια τζιναλβεν(ιδια με ουτροτζεσταν).Βρηκα φαρμακειο με ουτροτζεσταν με μεγαλο αποθεμα οποια κοπελα θελει να μου στειλει μηνυμα να της πω που θα παει να βρει.Σε αυτο πηρα και μια οβιτρέλ,και εχει αλλες 3 οποτε αν θελει καμια οβιτρελ να μου πει.Τα ουτροτζεσταν εχουν περιπου 7 ευρω το κουτι,η οβιτρελ εχει 33 ευρω.Αρβεκαπ και σιτροτιντ δεν ειχε ελλειψη και τα βρηκα σε ολα τα φαρμακεια σχεδον οποτε για αυτα τα 2 μην αγχωνεστε.Μια ερωτηση @Apol ή οποια άλλη ξερει,τα γκοναλ τα βρισκεις ευκολα?Θα ξεκινησω περιπου τελη Μαιου διεγερση και δεν εχω την συνταγη ακομα.Επιτροπη περναω 12 Μαιου(ειχα κλεισει απο αρχες γεναρη ραντεβου)....Θα προλαβω αραγε?Σας φιλω όλες και σας στελνω αγκαλιτσες!

Να σου πω εγώ που έκανα διέγερση με gonal πριν ενάμιση μηνα ταλαιπωρηθηκα πολύ να βρω τα τρία κουτιά που χρειαζόμουν αλλά εγώ αγόρασα τα φάρμακα και όλα τα φαρμακεία μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και δεν υπήρχαν να μου τα παραγγείλουν οπότε τις βρήκα από διάφορα φαρμακεία που είχαν ήδη από κανένα κουτί. Αλλά όταν ρώτησα στο κέντρο μου είπαν ότι αυτό έγινε γιατί δεν πέρασα επιτροπή εσύ αφού θα περάσεις μην αγχώνεσαι θα τα πάρεις συγκεκριμένα από φαρμακείο του εοππυ που εκεί υπάρχουν λογικά. Να αγχωνόμαστε και για τα φάρμακά δηλαδή έλεος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Να σου πω εγώ που έκανα διέγερση με gonal πριν ενάμιση μηνα ταλαιπωρηθηκα πολύ να βρω τα τρία κουτιά που χρειαζόμουν αλλά εγώ αγόρασα τα φάρμακα και όλα τα φαρμακεία μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και δεν υπήρχαν να μου τα παραγγείλουν οπότε τις βρήκα από διάφορα φαρμακεία που είχαν ήδη από κανένα κουτί. Αλλά όταν ρώτησα στο κέντρο μου είπαν ότι αυτό έγινε γιατί δεν πέρασα επιτροπή εσύ αφού θα περάσεις μην αγχώνεσαι θα τα πάρεις συγκεκριμένα από φαρμακείο του εοππυ που εκεί υπάρχουν λογικά. Να αγχωνόμαστε και για τα φάρμακά δηλαδή έλεος..

Εμένα ο γιατρός μου είχε γράψει άλλες ενέσεις κ πήγα στο φαρμακείο του εοπυυ την Τετάρτη κ ήταν σε ελειψη κ μου έγραψε τελικά τις gonal όπου υπήρχαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:
στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ελλείψεις παντού έχεις δίκιο και εγώ πήγα να πάρω τις ενέσεις κ δεμ τις είχε και μου έγραψε άλλες ο γιατρός 

Καλημερα κοριτσι μου.. Ποιες ενέσεις είναι σε έλλειψη; ;; θα μάθω την Δευτέρα με Τρίτη ποιες θα κάνω και θα πάω στο Μαρούσι να τις πάρω.  Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα follitropin Alfa έγραψε η συνταγογράφηση πήγα με όλη την χαρά κ μου λέει ελειψη υπάρχουν όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό κάθε τις μου έγραψε τις gonal την Τετάρτη πήγα στο Μαρούσι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είχε γράψει άλλες ενέσεις κ πήγα στο φαρμακείο του εοπυυ την Τετάρτη κ ήταν σε ελειψη κ μου έγραψε τελικά τις gonal όπου υπήρχαν 

Α τώρα είναι άλλες σε έλλειψη? Και στο φαρμακείο του εοππυ κιόλας? Κατάλαβα καμία ελπίδα. Εμένα στο κέντρο έτσι μου είχαν πει ότι την ίδια περίοδο που έψαχνα απεγνωσμένα γκοναλ άλλες κοπέλες δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα σε φαρμακείο του εοππυ..ξερω και εγώ τι να πω. Εγώ τον είχα ρωτήσει να αλλάξω ενέσεις και μου το ξεκοψε είπε για το ορμονικό μου προφίλ μόνο γκοναλ και ευτυχώς και τις βρήκα και πήγαν όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Α τώρα είναι άλλες σε έλλειψη? Και στο φαρμακείο του εοππυ κιόλας? Κατάλαβα καμία ελπίδα. Εμένα στο κέντρο έτσι μου είχαν πει ότι την ίδια περίοδο που έψαχνα απεγνωσμένα γκοναλ άλλες κοπέλες δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα σε φαρμακείο του εοππυ..ξερω και εγώ τι να πω. Εγώ τον είχα ρωτήσει να αλλάξω ενέσεις και μου το ξεκοψε είπε για το ορμονικό μου προφίλ μόνο γκοναλ και ευτυχώς και τις βρήκα και πήγαν όλα καλά. 

Ναιιι άσε τι στεναχώρια πέρασα δεν λέγετε αλλά μου έγραψε τις gonal όπου λογικά και αυτές θα είναι οκ γιατί δεν μπυ ανέφερε κάτι ότι περίμενε μέχρι να τις ξανά φέρουν αμέσως μου είπε θα του φτιάξω άλλη συνταγογράφηση κ έτσι περίμενα εκεί κ τις πήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Ναιιι άσε τι στεναχώρια πέρασα δεν λέγετε αλλά μου έγραψε τις gonal όπου λογικά και αυτές θα είναι οκ γιατί δεν μπυ ανέφερε κάτι ότι περίμενε μέχρι να τις ξανά φέρουν αμέσως μου είπε θα του φτιάξω άλλη συνταγογράφηση κ έτσι περίμενα εκεί κ τις πήρα 

Αρα μια χαρά. και εγώ είχα στενοχωρεθει στην αρχή αλλά όλα αυτά λύνονται ευτυχώς. Με το καλό!! Καλή αρχή σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αρα μια χαρά. και εγώ είχα στενοχωρεθει στην αρχή αλλά όλα αυτά λύνονται ευτυχώς. Με το καλό!! Καλή αρχή σου εύχομαι.

Για οκά υπάρχει λύση γιαυτο μην μπηγόμαστε σε μια κουτάλια νερό ☺️☺️☺️ Σ’ευχαριστω πολυυυυυ εγώ ξεκινάω αρχές Μαΐου και περιμένω πως κ πως τα καλύτερα κ σε εσένα ευχομαι ✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσια τι γίνεται; έλλειψη η προγεστερόνη, έλλειψη τα cyclacour, έλλειψη σε ενέσεις... Δλδ πραγματικά που ζούμε; 

Που είσαι κοπέλα μου;;;; Τι κανείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Που είσαι κοπέλα μου;;;; Τι κανείς 

Καλώς το κορίτσι! Καλά είμαι, τώρα με το μωρό τρέχω και δεν φτάνω αλλά δεν παραπονιέμαι!!! Είναι χαρούμενη κούραση! Ευτυχώς ως τώρα το μωρό εινσι μια χαρά κ μπαίνουμε σε μια σειρά. 

Εσύ κορίτσι πως είσαι; τι κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσα κορίτσια είστε Αθήνα και ψάχνετε για ενέσεις και δεν βρίσκετε ψάξτε στο φαρμακείο που είναι στο Mall και στο φαρμακείο που είναι στο Golden Hall, εκεί έχω βρει όσες φορές εχω ψάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Να σου πω εγώ που έκανα διέγερση με gonal πριν ενάμιση μηνα ταλαιπωρηθηκα πολύ να βρω τα τρία κουτιά που χρειαζόμουν αλλά εγώ αγόρασα τα φάρμακα και όλα τα φαρμακεία μου έλεγαν ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και δεν υπήρχαν να μου τα παραγγείλουν οπότε τις βρήκα από διάφορα φαρμακεία που είχαν ήδη από κανένα κουτί. Αλλά όταν ρώτησα στο κέντρο μου είπαν ότι αυτό έγινε γιατί δεν πέρασα επιτροπή εσύ αφού θα περάσεις μην αγχώνεσαι θα τα πάρεις συγκεκριμένα από φαρμακείο του εοππυ που εκεί υπάρχουν λογικά. Να αγχωνόμαστε και για τα φάρμακά δηλαδή έλεος..

Αυτό ακριβως που λες.Απλα μου τα εξηγησε μια παρα πολυ καλη γυναικα στο φαρμακειο σημερα.Οι κοπελες που περνανε επιτροπη μου ειπε παραλαμβανουν τα φαρμακα ΜΟΝΟ απο φαρμακειο εοπυυ.Η αποφαση εκτελειται βαση αποθεματος.Η συνταγη αυτη που ακολουθει την αποφαση της επιτροπης ΔΕΝ εκτελειται σε φαρμακεια ιδιωτικα.Το γραφω για να το δουν ολες οι κοπελες.Ολες οι ελειψεις δεν αφορουν τις κοπελες που περνανε επιτροπη.Οι ελειψεις συμβαινουν μου ειπε γιατι την ΚΥΡΙΑ ποσοτητα των φαρμακων αυτων την παιρνουν τα φαρμακεια ΕΟΠΥΥ πριν την παρουν τα ιδιωτικα.Οτιδηποτε αλλο θα μαθαινω για τα φαρμακα θα το γραφω εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. Ποιες ενέσεις είναι σε έλλειψη; ;; θα μάθω την Δευτέρα με Τρίτη ποιες θα κάνω και θα πάω στο Μαρούσι να τις πάρω.  Ευχαριστώ!

Τηλεφωνησα στο μαρουσι πρεπει να εχεις λενε το χαρτι της αποφασης την συνταγη και ενα προσφατο τεστ χοριακης αλλιως δεν στην δινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Τηλεφωνησα στο μαρουσι πρεπει να εχεις λενε το χαρτι της αποφασης την συνταγη και ενα προσφατο τεστ χοριακης αλλιως δεν στην δινουν.

Εγώ που πήγα την Τετάρτη στο φαρμακείο του εοπυυ βιβλιάριο ταυτότητα κ απόφαση σε φωτοτυπία που την κρατάνε αλλά να δουν κ την πρωτότυπη + συνταγογράφηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Εγώ που πήγα την Τετάρτη στο φαρμακείο του εοπυυ βιβλιάριο ταυτότητα κ απόφαση σε φωτοτυπία που την κρατάνε αλλά να δουν κ την πρωτότυπη + συνταγογράφηση 

Εμενα μου ειπαν αυτα που λες συν το τεστ χοριακης.Τι να σου πω....Μπορει να επεσα σε αλλον στο τηλ.Παντως ΧΩΡΙΣ αυτα και χωρις συνταγη απο φαρμακειο εοπυ γκοναλ δεν παιρνεις.Ενω απο ιδιωτικα φαρμακεια παιρνεις αφου τα πληρωσεις και δε κοιτανε τιποτα.Αλλα το θεμα που μου εξηγησαν σημερα ειναι οτι εφοσον βγει αποφαση υπαρχει αποθεμα αλλιως δε βγαινει η εγκριση αποφασης.Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να πας επιτροπη να σου πουν οκ και να μην βρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω ολα τα κοριτσια! Μολις γυρισα απο τον εξωσωματικο εγω κ εμαθα τα εξης για οσες ενδιαφερονται για προεμφυτευτικο! Μου ειπαν οτι πλεον δεν υπαρχει Αρχη υποβοηθ αναπαρ, για καποιο λογω διαλυθηκε οποτε για να παρεις εγκριση για προεμφυτευτικο υπαρχει προβλημα, παρολα αυτα ομως η επιτροπη εξωσωμ ζηταει την εγκριση! Οτι πιο κουφο εχω ακουσει! Στην δικη μου περιπτωση δεν ξερω τι θα γινει...γιατι πηρα εγκριση μια φορα αλλα θελει λεει να ειναι κ εντος εξαμηνου! 😣 Εχουν πει κατι διαφορετικο σε καποια αλλη κοπελα; 
 

Ενα αλλο που θελω να ρωτησω..σκεφτομαι να παρω τις ovamax για βελτιωση των ωαριων μπας κ δωσω περισσοτερα κ γονιμοποιηθουν καλυτερα. Εχει παρει καποια κοπελα κ οντως να την βοηθησαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολίνι είπε:

Εμενα μου ειπαν αυτα που λες συν το τεστ χοριακης.Τι να σου πω....Μπορει να επεσα σε αλλον στο τηλ.Παντως ΧΩΡΙΣ αυτα και χωρις συνταγη απο φαρμακειο εοπυ γκοναλ δεν παιρνεις.Ενω απο ιδιωτικα φαρμακεια παιρνεις αφου τα πληρωσεις και δε κοιτανε τιποτα.Αλλα το θεμα που μου εξηγησαν σημερα ειναι οτι εφοσον βγει αποφαση υπαρχει αποθεμα αλλιως δε βγαινει η εγκριση αποφασης.Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να πας επιτροπη να σου πουν οκ και να μην βρεις.

Χοριακή ζήτησαν κ σε μένα κορίτσια στον εοπυυ Θεσσαλονίκης φωτοτυπία την απόφαση κ την κράτησαν κιόλας κ ταυτότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νικολίνι είπε:

Εμενα μου ειπαν αυτα που λες συν το τεστ χοριακης.Τι να σου πω....Μπορει να επεσα σε αλλον στο τηλ.Παντως ΧΩΡΙΣ αυτα και χωρις συνταγη απο φαρμακειο εοπυ γκοναλ δεν παιρνεις.Ενω απο ιδιωτικα φαρμακεια παιρνεις αφου τα πληρωσεις και δε κοιτανε τιποτα.Αλλα το θεμα που μου εξηγησαν σημερα ειναι οτι εφοσον βγει αποφαση υπαρχει αποθεμα αλλιως δε βγαινει η εγκριση αποφασης.Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να πας επιτροπη να σου πουν οκ και να μην βρεις.

Και εγώ είχα χοριακη μαζί μου αλλά δεν μου την ζήτησα .... φάρμακα υπάρχουν εφόσον εκεί πας μόνο με το χαρτί της επιτροπής απλά υπήρχε ελειψη στο συγκεκριμένο που μου είχαν συνταγογράφησει στην αρχή αλλά δεν πειράζει μου έγραψε τις gonal και τις πήρα! Εσυ ποτέ πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...