Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα κοριτσια.Ειμαι πολυ αγχωμενη με το θεμα σικλακουρ.Τι θα γινει δηλαδη βρηκα μετα βιας 2 κουτια.Ο γιατρος δε μου χει πει τιποτα γι αυτα επιτροπη περναω τον ιουνιο.Αν δεν τα βρω δεν υπαρχει τιποτ αλλο δηλαδη δε θα κανω εξωσωματικη?Κατ αρχας το δινουν σε ολες?Μηπως ειναι αναλογα με το θεμα που εχει καθε μια απο μας?

Νομίζω πως όταν έρθει η ώρα της εξωσωματικής με το καλό, ο γιατρός σου θα σου πει τι θα πάρεις. Δεν μπορώ να πιστέψω πως γνωρίζοντας την έλλειψη των συγκεκριμένων φαρμάκων δεν θα σου δώσει εναλλακτική λύση. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι από τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!!!!🤰🤰🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Ελα ρε κοριτσι μου!!! Μπραβο για το αποτέλεσμα! Να πανε ολα καλα και ολα θετικά!!! 
Αααααααντε να ακούμε θετικά!!!! ❤️❤️❤️🥰🥰🙂🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Μπραβο!!!! Συγχαρητηρια! Να πανε ολα καλα κοριτσι μου κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κ τα δικα μου νεα κοριτσια. Επισημως παλινδρομη...σταματησε να αναπτυσσεται το εμβρυο στις 6 ενδομαδες ενω ειμαι κλεισμενες 8. Χθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο αρχισε να συρρικνωνεται ο σακος μαλλον τον απορροφα ο οργανισμος μου. Σταματησα τα φαρμακα κ περιμενουμε μηπως αποβληθει απο μονο του...αν οχι θα κανω αποξεση κ δεν θα χω κ υλικο να δωσω για καρυοτυπο.
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον! Εχω κλεισμενο ραντεβου επιτροπης μεσα Ιουνιου, πως θα περασουν οι μηνες;; Αυτη η αναμονη με σκοτωνει... σκεφτομαι οταν ερθει η περιοδος να κανω κανεναν φυσικο κυκλο..γνωριζετε κοστος κλπ; Ειναι οντως καλυτερα τα ωαρια; Ο γιατρος μου ειπε θεωρητικα ναι...

ξερει καποια κοπελα καποιν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης στην Θεσσαλονικη; Θα κανω ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κ υστεροσκοπηση. Τι αλλο θα μου προτεινατε; Συγνωμη για το κατεβατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Μπράβο κοριτσι μου!!!όλα κατ ευχην να πάνε από εδώ και πέρα!!!👏👏👏👏👏😉😀😄😁😆😏😀😃🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σας πω κ τα δικα μου νεα κοριτσια. Επισημως παλινδρομη...σταματησε να αναπτυσσεται το εμβρυο στις 6 ενδομαδες ενω ειμαι κλεισμενες 8. Χθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο αρχισε να συρρικνωνεται ο σακος μαλλον τον απορροφα ο οργανισμος μου. Σταματησα τα φαρμακα κ περιμενουμε μηπως αποβληθει απο μονο του...αν οχι θα κανω αποξεση κ δεν θα χω κ υλικο να δωσω για καρυοτυπο.
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον! Εχω κλεισμενο ραντεβου επιτροπης μεσα Ιουνιου, πως θα περασουν οι μηνες;; Αυτη η αναμονη με σκοτωνει... σκεφτομαι οταν ερθει η περιοδος να κανω κανεναν φυσικο κυκλο..γνωριζετε κοστος κλπ; Ειναι οντως καλυτερα τα ωαρια; Ο γιατρος μου ειπε θεωρητικα ναι...

ξερει καποια κοπελα καποιν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης στην Θεσσαλονικη; Θα κανω ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κ υστεροσκοπηση. Τι αλλο θα μου προτεινατε; Συγνωμη για το κατεβατο

Αχ βρε Angel...τι να πω..  δεν έχω λόγια πραγματικά..εγω θα σου έλεγα να επισκεφτείς και έναν αιματολογο. Η Λευκού εκεί στη Θεσσαλονίκη είναι πολύ καλή..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...χάθηκα λιγο η αληθεια είναι..έκανα χοριακη δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία γιατι δεν αντεχα...και ναιιιιιι ειχαμε θετικό αποτέλεσμα...ειμαι σε γενικη ανάπαυση εχουν αρχίσει οι αδιαθεσιες..και αυτη τη βδομαδα θα το.δουμε σίγουρα..ευχομαι για ολες πραγματικά αυτος ο.δρομος να.ειναι συντομος και ευκολος..Ευχαριστώ παρα πολυ όλες για τη δυναμη

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να το δεχτείς το μωράκι σου!! έδειξε δλδ κ δύο μέρες νωρίτερα ε? Καιεγω είμαι στα όρια μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Αχ βρε Angel...τι να πω..  δεν έχω λόγια πραγματικά..εγω θα σου έλεγα να επισκεφτείς και έναν αιματολογο. Η Λευκού εκεί στη Θεσσαλονίκη είναι πολύ καλή..

 

Εχω κλεισει ηδη ραντεβου για την Δευτερα σε μια αλλη την Σαουλη, μου ειπαν οτι ειναι επισης πολυ καλη..αν χρειαστει θα παρω κ δευτερη γνωμη απο την Λευκου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Εχω κλεισει ηδη ραντεβου για την Δευτερα σε μια αλλη την Σαουλη, μου ειπαν οτι ειναι επισης πολυ καλη..αν χρειαστει θα παρω κ δευτερη γνωμη απο την Λευκου.

Πάντως ο,τι εξετασεις κανεις ειναι καλο να γίνουν κοντά στην κύηση..έτσι μου ειχε πει η Λευκού γιατι π.χ κάποια σύνδρομα μακριά από κύηση έχουν την τάση να υποχωρούν,όπως το αντιφωσφολιπιδικο που έχω εγώ.χωρις κύηση ήταν αρνητικό και είπα οκ μια χαρά, αλλά μετά από την παλινδρομη έδειξε πολύ ανεβασμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σας πω κ τα δικα μου νεα κοριτσια. Επισημως παλινδρομη...σταματησε να αναπτυσσεται το εμβρυο στις 6 ενδομαδες ενω ειμαι κλεισμενες 8. Χθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο αρχισε να συρρικνωνεται ο σακος μαλλον τον απορροφα ο οργανισμος μου. Σταματησα τα φαρμακα κ περιμενουμε μηπως αποβληθει απο μονο του...αν οχι θα κανω αποξεση κ δεν θα χω κ υλικο να δωσω για καρυοτυπο.
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον! Εχω κλεισμενο ραντεβου επιτροπης μεσα Ιουνιου, πως θα περασουν οι μηνες;; Αυτη η αναμονη με σκοτωνει... σκεφτομαι οταν ερθει η περιοδος να κανω κανεναν φυσικο κυκλο..γνωριζετε κοστος κλπ; Ειναι οντως καλυτερα τα ωαρια; Ο γιατρος μου ειπε θεωρητικα ναι...

ξερει καποια κοπελα καποιν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης στην Θεσσαλονικη; Θα κανω ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κ υστεροσκοπηση. Τι αλλο θα μου προτεινατε; Συγνωμη για το κατεβατο

Ελα βρε κοριτσι μου!! Δυστυχως κι εσυ την ιδια έκβαση ειχες... πολυ λυπάμαι!!! 
Κανε ο,τι καλυτερο μπορεις απο εξετασεις, αιματολόγους κτλ και θα παρουμε δύναμη για να παμε παλι απο την αρχη!!! 
Κι εμενα η αναμονή με σκοτώνει!!! Πες μου να κανω ο,τι θελεις αλλα το να περιμενω με βγάζει εκτος οριων 🤬😱
Ευχομαι να εχουμε περισσότερη τυχη στην επόμενη προσπάθεια μας!! 🥰🥰🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Πάντως ο,τι εξετασεις κανεις ειναι καλο να γίνουν κοντά στην κύηση..έτσι μου ειχε πει η Λευκού γιατι π.χ κάποια σύνδρομα μακριά από κύηση έχουν την τάση να υποχωρούν,όπως το αντιφωσφολιπιδικο που έχω εγώ.χωρις κύηση ήταν αρνητικό και είπα οκ μια χαρά, αλλά μετά από την παλινδρομη έδειξε πολύ ανεβασμένο 

Ναι θα το κανω οσο πιο γρηγορα γινεται...την αλλη βδομαδα κιολας! Νομιζω δεν θα ειναι αργα ετσι δεν ειναι; Κ ειχες γι αυτο λογο αποβολη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Ναι θα το κανω οσο πιο γρηγορα γινεται...την αλλη βδομαδα κιολας! Νομιζω δεν θα ειναι αργα ετσι δεν ειναι; 

Μια χαρά!!θα στα πει και η αιματολογος αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

@skorpina78, ευχαριστώ για την απάντηση...Εδώ Ελλάδα πάντως δεν υπάρχει πουθενά.Περιμενω από Κύπρο απάντηση σήμερα.Μου είπαν για  " Femaston " ίσως μπορούν να μου στείλουν κάποια ποσότητα.Αλλα και εκεί άρχισε η έλλειψη φαρμάκων.Και το θέμα είναι ότι κάθε μία από εμάς θα χρειαστεί μεγάλη ποσότητα.

για το femaston ρώτα τον γιατρό σου πρώτα...γιατί εμένα δε μου το ανέφερε καθόλου. Πρέπει να παίρνουμε αιστραδιόλη 2 mg σε κάθε χάπι όπως ήταν και το cyclacur. Παρόμοιο μόνο είναι το divina αλλα βγαίνει σε μικρές ποσότητες κ έχει και αυτό έλλειψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να σας πω κ τα δικα μου νεα κοριτσια. Επισημως παλινδρομη...σταματησε να αναπτυσσεται το εμβρυο στις 6 ενδομαδες ενω ειμαι κλεισμενες 8. Χθες που εκανα τον τελευταιο υπερηχο αρχισε να συρρικνωνεται ο σακος μαλλον τον απορροφα ο οργανισμος μου. Σταματησα τα φαρμακα κ περιμενουμε μηπως αποβληθει απο μονο του...αν οχι θα κανω αποξεση κ δεν θα χω κ υλικο να δωσω για καρυοτυπο.
Παμε παλι απο την αρχη λοιπον! Εχω κλεισμενο ραντεβου επιτροπης μεσα Ιουνιου, πως θα περασουν οι μηνες;; Αυτη η αναμονη με σκοτωνει... σκεφτομαι οταν ερθει η περιοδος να κανω κανεναν φυσικο κυκλο..γνωριζετε κοστος κλπ; Ειναι οντως καλυτερα τα ωαρια; Ο γιατρος μου ειπε θεωρητικα ναι...

ξερει καποια κοπελα καποιν ενδοκρινολογο αναπαραγωγης στην Θεσσαλονικη; Θα κανω ολες τις εξετασεις θρομβοφιλιας κ υστεροσκοπηση. Τι αλλο θα μου προτεινατε; Συγνωμη για το κατεβατο

Λυπάμαι, τι να πω... Πεισμώνουμε κ συνεχίζουμε όμως! Θα περάσει ο καιρός θα το δεις! Να ξεκουραστεί κ το σώμα σου κ να έχεις κ την ευκαιρία να κάνεις όσες εξετάσεις δεν έκανες... Στο μεταξύ όπως λες κάνε κ κανένα φυσικό. Το κόστος κυμαίνεται στα 400-500€. Όπως σου είπε κ ο γιατρός σου, θεωρητικά ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Πάντως ο,τι εξετασεις κανεις ειναι καλο να γίνουν κοντά στην κύηση..έτσι μου ειχε πει η Λευκού γιατι π.χ κάποια σύνδρομα μακριά από κύηση έχουν την τάση να υποχωρούν,όπως το αντιφωσφολιπιδικο που έχω εγώ.χωρις κύηση ήταν αρνητικό και είπα οκ μια χαρά, αλλά μετά από την παλινδρομη έδειξε πολύ ανεβασμένο 

Να σε ρωτησω κατι? Αυτες τις εξετάσεις τις εκανα περισυ και εδειξε οτι δεν εχω θεμα. Πρεπει να ξαναγινουν φετος? Εγω τις εκανα ενα χρονο μετα την αποβολη, λες να δειχνουν ψεθες αποτελεσμα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Να σε ρωτησω κατι? Αυτες τις εξετάσεις τις εκανα περισυ και εδειξε οτι δεν εχω θεμα. Πρεπει να ξαναγινουν φετος? Εγω τις εκανα ενα χρονο μετα την αποβολη, λες να δειχνουν ψεθες αποτελεσμα?

 

Εγω είχα κάνει το πακέτο της θρομβοφιλιας σε άσχετο χρόνο. Μου το ειχε βάλει ο γυναικολόγος μου.ειχε δείξει μόνο ότι έχω κληρονομική θρομβοφιλια και έτσι εκανα αντιπηκτικες ενέσεις. Η επίκτητη που ευθύνεται για τις αποβολές κτλ.  ήταν μια χαρά .ένα μήνα όμως μετα την παλινδρομη εκανα ραντεβου με την Λευκού και μου ξαναβαλε μόνο τις επίκτητης.και όπως μου είπε εκείνη χαρακτηριστικα "εχω να σας πω σημαντικά νεα" (ήταν πολύ αυξημένο το αντιπηκτικο λύκου) μου είπε εχει την τάση να αυξάνεται στην κυηση και μετα απο κάνα τρίμηνο περίπου τείνει να πέφτει πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εγω είχα κάνει το πακέτο της θρομβοφιλιας σε άσχετο χρόνο. Μου το ειχε βάλει ο γυναικολόγος μου.ειχε δείξει μόνο ότι έχω κληρονομική θρομβοφιλια και έτσι εκανα αντιπηκτικες ενέσεις. Η επίκτητη που ευθύνεται για τις αποβολές κτλ.  ήταν μια χαρά .ένα μήνα όμως μετα την παλινδρομη εκανα ραντεβου με την Λευκού και μου ξαναβαλε μόνο τις επίκτητης.και όπως μου είπε εκείνη χαρακτηριστικα "εχω να σας πω σημαντικά νεα" (ήταν πολύ αυξημένο το αντιπηκτικο λύκου) μου είπε εχει την τάση να αυξάνεται στην κυηση και μετα απο κάνα τρίμηνο περίπου τείνει να πέφτει πάλι. 

Πω πω κοπελα μου τι ναπω, ημουν στα χαλια μου και δεν πηγα αμεσως, ηθελα να ηρεμησω. Δεν το ηξερα αυτο.. ευχαριστω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimi.mar είπε:

Πω πω κοπελα μου τι ναπω, ημουν στα χαλια μου και δεν πηγα αμεσως, ηθελα να ηρεμησω. Δεν το ηξερα αυτο.. ευχαριστω

 

Ούτε κι εγω .τυχαία πηγα μετα γιατι ήθελα γρήγορα να ξανακάνω εξωσωματικη και λέω να ξεμπερδευω με τους γύρω γιατρούς. Αλλα αυτό το ατιμο εμφανίζεται μόνο για κάνει χαλάστρα στην εγκυμοσύνη και μετα μέλι γάλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι θα το κανω οσο πιο γρηγορα γινεται...την αλλη βδομαδα κιολας! Νομιζω δεν θα ειναι αργα ετσι δεν ειναι; Κ ειχες γι αυτο λογο αποβολη; 

Η Λευκού εκεί το απέδωσε. Ο εξωσωματικος είπε ναι πολυ πιθανο αλλα και το κλασικό ειχε χρωμοσωματικες ανωμαλίες...χαχαχ η πιπίλα. Αλλα απο εδώ εδώ και περα θα κανω αγωγή για το σύνδρομο αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Ούτε κι εγω .τυχαία πηγα μετα γιατι ήθελα γρήγορα να ξανακάνω εξωσωματικη και λέω να ξεμπερδευω με τους γύρω γιατρούς. Αλλα αυτό το ατιμο εμφανίζεται μόνο για κάνει χαλάστρα στην εγκυμοσύνη και μετα μέλι γάλα..

Κ τι γινεται αν το ανακαλυψουν; Τι κανουν στην εγκυμοσυνη, κανεις ενασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κ τι γινεται αν το ανακαλυψουν; Τι κανουν στην εγκυμοσυνη, κανεις ενασεις;

Ενεσεις κορτιζόνη σαλοσπιρ σε δόσεις ανάλογα με το νούμερο.θα με παρακολουθεί μέσα στην κυηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Ενεσεις κορτιζόνη σαλοσπιρ σε δόσεις ανάλογα με το νούμερο.θα με παρακολουθεί μέσα στην κυηση

Για να δουμε...σε ευχαριστουμε γιατι την πληροφορια πολυ σημαντικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Για να δουμε...σε ευχαριστουμε γιατι την πληροφορια πολυ σημαντικη! 

Οντως πολυ σημαντική πληροφορία!! Θα κοιταξω κι εγω μετα απο ποσο καιρο εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας και κυρίως λύκου, μετα απο την πρώτη μου αποβολή... 

Ευχαριστω κι εγω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...