Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσι μου, ξέρεις ότι η φύση προνόησε από μόνη της.Σε καταλαβαίνω.. εγώ δεν μπήκα στη διαδικασία να το ελέγξω να σου πω την αλήθεια..Τώρα με τον προεμφυτικο θα είσαι σίγουρη και πιο έτοιμη 🌻Όλα θα γινουν

Μακαρι κοριτσι μου!!! Μακαρι να ερχεται η σειρά μας σιγα σιγα! 
Ελπιζω να πανε ολα καλα!! Περιμενω την πρώτη περίοδο να με δει οτι ειναι ολα καλα μετα την απόξεση και μετα λογικα ξεκινάμε... μετα το Πάσχα με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ ευχαριστώ....όσο πλησιάζει ι καιρός ανυπομονώ!!! Λογικά μετά το Πάσχα θα κάνω την πρώτη μου προσπάθεια και ελπίζω και τυχερή!! Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και σε εσένα...

Μακάρι να τα καταφέρουμε με την πρώτη,αντε αύριο θα περιμένω νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!! 
Βγηκε το αποτέλεσμα καρυοτυπου εμβρύου και έδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλία... ☹️

Οποτε την επόμενη φορα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικός μου θα κανουμε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Αρχικά  να σου πω ότι λυπάμαι που έχασες το μωρό σου. Από την άλλη δεν ξέρω τι απαλύνει περισσότερο τον πόνο, μία τσεκαρισμένη χρωμοσωμική ή να πηγαίνεις στο άγνωστο;

Κρίνοντας από τη δική μου περίπτωση, εγώ το προτίμησα όταν στην πρωτη παλινδρόμηση έμαθα ότι είχε χρωμοσωμική, ενώ στη δεύτερη παλινδρόμηση δεν έδειξε κάτι γιατί στη δευτερη ακομα προσπαθω να καταλαβω τι εφταιξε.

Και ξερεις... αν ξερεις τι εφταιξε μπορεις και να το διορθωσεις. Τι χρωμοσωμική είχε αν επιτρέπεται;

Θύμησέ μου κοπέλα μου , είναι η πρώτη σου αποβολή ή είχες και άλλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μακαρι κοριτσι μου!!! Μακαρι να ερχεται η σειρά μας σιγα σιγα! 
Ελπιζω να πανε ολα καλα!! Περιμενω την πρώτη περίοδο να με δει οτι ειναι ολα καλα μετα την απόξεση και μετα λογικα ξεκινάμε... μετα το Πάσχα με το καλο! 

Μια χαρά θα είσαι και θα ξεκινήσεις και θα έρθει το παιδάκι του ουράνιου τόξου μετά την καταιγίδα σου🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αρχικά  να σου πω ότι λυπάμαι που έχασες το μωρό σου. Από την άλλη δεν ξέρω τι απαλύνει περισσότερο τον πόνο, μία τσεκαρισμένη χρωμοσωμική ή να πηγαίνεις στο άγνωστο;

Κρίνοντας από τη δική μου περίπτωση, εγώ το προτίμησα όταν στην πρωτη παλινδρόμηση έμαθα ότι είχε χρωμοσωμική, ενώ στη δεύτερη παλινδρόμηση δεν έδειξε κάτι γιατί στη δευτερη ακομα προσπαθω να καταλαβω τι εφταιξε.

Και ξερεις... αν ξερεις τι εφταιξε μπορεις και να το διορθωσεις. Τι χρωμοσωμική είχε αν επιτρέπεται;

Θύμησέ μου κοπέλα μου , είναι η πρώτη σου αποβολή ή είχες και άλλες;

Οντως αυτο που λες κοριτσι μου... κι εγω αναρωτιέμαι... πιστευω ομως οτι αφου έμαθα την αιτία της αποβολής με καθησύχασε... οσο γινεται!! 

Και βεβαια επιτρέπεται... Βρέθηκε ενα υπεράριθμο χρωμόσωμα 2 (τρισωμια 2) λεει το αποτέλεσμα μου... 

Η δεύτερη αποβολή. Η πρώτη ηταν δυστυχως σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Το μωρο εκείνο δεν ειχε καμια απολυτως ανωμαλία!! Και ακομα δε μπορω να το χωνέψω... οποτε αφου βρέθηκε αιτία αυτη τη φορα κατι ειναι... 

Επισης αναρωτιέμαι γιατι μετα απο αποτυχία περνάμε σε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Μια χαρά θα είσαι και θα ξεκινήσεις και θα έρθει το παιδάκι του ουράνιου τόξου μετά την καταιγίδα σου🌈

Μακαρι να ερθει σιγα σιγα!!! 
Και σε σενα ο,τι καλυτερο και ειπαμε θα εισαι πρώτη και θα χαράξεις το δρομο προς το ουράνιο τόξο!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οντως αυτο που λες κοριτσι μου... κι εγω αναρωτιέμαι... πιστευω ομως οτι αφου έμαθα την αιτία της αποβολής με καθησύχασε... οσο γινεται!! 

Και βεβαια επιτρέπεται... Βρέθηκε ενα υπεράριθμο χρωμόσωμα 2 (τρισωμια 2) λεει το αποτέλεσμα μου... 

Η δεύτερη αποβολή. Η πρώτη ηταν δυστυχως σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Το μωρο εκείνο δεν ειχε καμια απολυτως ανωμαλία!! Και ακομα δε μπορω να το χωνέψω... οποτε αφου βρέθηκε αιτία αυτη τη φορα κατι ειναι... 

Επισης αναρωτιέμαι γιατι μετα απο αποτυχία περνάμε σε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Γιατι είναι και πολύ κοστοβορο (τουλάχιστον +2000) και γιατί είναι δύσκολη διαδικασία που όσο να ναι ταλαιπωρεί τα έμβρυα. Έχουν φτάσει σε αυτό το στάδιο που να μπορούν να υποβληθούν? Τελικά δεν είναι κάτι απλό γιατί και εγώ ήταν να κάνω, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα έμβρυα,  ήταν επίφοβο ότι θα γίνει χειρότερη ζημιά και τόσο η εμβρυολόγος όσο και ο γιατρός συνέστησαν να μην κάνω.

Βέβαια το θετικό είναι ότι αν αντέξουν όλη αυτή τη διαδικασία,  τότε οι πιθανότητες να πάει καλά η εγκυμοσύνη αυξάνονται πολύ.

Πάντως μια χρωμοσωμικη θεωρείται τυχαίο γεγονός.  Αν μου έλεγες για 2, 3 τότε να πω ναι.

Όταν με το καλο θα ξανακάνεις την προσπάθειά σου, θα είναι η τρίτη σου και τυχερή.  Αρκετά έχεις ταλαιπωρηθεί. Ήρθε η ώρα σου!!! Θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι είναι και πολύ κοστοβορο (τουλάχιστον +2000) και γιατί είναι δύσκολη διαδικασία που όσο να ναι ταλαιπωρεί τα έμβρυα. Έχουν φτάσει σε αυτό το στάδιο που να μπορούν να υποβληθούν? Τελικά δεν είναι κάτι απλό γιατί και εγώ ήταν να κάνω, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα έμβρυα,  ήταν επίφοβο ότι θα γίνει χειρότερη ζημιά και τόσο η εμβρυολόγος όσο και ο γιατρός συνέστησαν να μην κάνω.

Βέβαια το θετικό είναι ότι αν αντέξουν όλη αυτή τη διαδικασία,  τότε οι πιθανότητες να πάει καλά η εγκυμοσύνη αυξάνονται πολύ.

Πάντως μια χρωμοσωμικη θεωρείται τυχαίο γεγονός.  Αν μου έλεγες για 2, 3 τότε να πω ναι.

Όταν με το καλο θα ξανακάνεις την προσπάθειά σου, θα είναι η τρίτη σου και τυχερή.  Αρκετά έχεις ταλαιπωρηθεί. Ήρθε η ώρα σου!!! Θα το δεις!

Ελπιζω οντως μετα τον έλεγχο να αυξηθούν οι πιθανότητες και να εχει θετική έκβαση ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η εγκυμοσύνη! 
Απο χρωμοσωμικη ανωμαλίες δεν γνωρίζω τιποτα... και στην γνωμάτευση το ιδιο έγραφε οτι ειναι τυχαίο γεγονος και οτι δεν χρειάζεται καρυοτυπος ζεύγους αλλα γενετικός έλεγχος... 

Ελπιζω κοριτσι μου να πανε ολα καλα στην επόμενη!! Σου ανταποδίδω τις ευχες ώστε να εχεις κι εσυ σύντομα το μπεμπε σου!!  🥰🥰🥰🥰🙂🙂❤️❤️🙏🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι είναι και πολύ κοστοβορο (τουλάχιστον +2000) και γιατί είναι δύσκολη διαδικασία που όσο να ναι ταλαιπωρεί τα έμβρυα. Έχουν φτάσει σε αυτό το στάδιο που να μπορούν να υποβληθούν? Τελικά δεν είναι κάτι απλό γιατί και εγώ ήταν να κάνω, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκαν τα έμβρυα,  ήταν επίφοβο ότι θα γίνει χειρότερη ζημιά και τόσο η εμβρυολόγος όσο και ο γιατρός συνέστησαν να μην κάνω.

Βέβαια το θετικό είναι ότι αν αντέξουν όλη αυτή τη διαδικασία,  τότε οι πιθανότητες να πάει καλά η εγκυμοσύνη αυξάνονται πολύ.

Πάντως μια χρωμοσωμικη θεωρείται τυχαίο γεγονός.  Αν μου έλεγες για 2, 3 τότε να πω ναι.

Όταν με το καλο θα ξανακάνεις την προσπάθειά σου, θα είναι η τρίτη σου και τυχερή.  Αρκετά έχεις ταλαιπωρηθεί. Ήρθε η ώρα σου!!! Θα το δεις!

Παρόλο το κόστος μακαρι να αξίζει τον κόπο ο προεμφυτευτικος έλεγχος!!! ❤️❤️❤️🥰🥰🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Ελπιζω οντως μετα τον έλεγχο να αυξηθούν οι πιθανότητες και να εχει θετική έκβαση ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η εγκυμοσύνη! 
Απο χρωμοσωμικη ανωμαλίες δεν γνωρίζω τιποτα... και στην γνωμάτευση το ιδιο έγραφε οτι ειναι τυχαίο γεγονος και οτι δεν χρειάζεται καρυοτυπος ζεύγους αλλα γενετικός έλεγχος... 

Ελπιζω κοριτσι μου να πανε ολα καλα στην επόμενη!! Σου ανταποδίδω τις ευχες ώστε να εχεις κι εσυ σύντομα το μπεμπε σου!!  🥰🥰🥰🥰🙂🙂❤️❤️🙏🥰🥰🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ! Δεν έχετε κάνει καρυοτυπο ζεύγους? Και σε εμάς μας είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο,  αλλά τον κάναμε. Τόσα και τόσα κάνουμε,  άλλη μια εξέταση τι θα πειράξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Έχει κανει καμια απο εσάς την εξέταση nk cells?

Ναι. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν παραδέχονται τα nk σαν αιτία αποβολών και ακόμα και η Τσεκούρα (επικεφαλής του τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα), η οποία τα μετράει στον έλεγχο που μας κάνει, μου είπε ότι δεν είναι πεπεισμένη ότι αποτελεί αιτία αποβολών. Σημασία στην περίπτωση των nk έχει ποιος σου είπε να κάνεις αυτή την εξέταση, τι ιδιότητα έχει και με ποια αιτιολογία (δεν είναι ρητορική ερώτηση, θα με ενδιέφερε να μου το πεις αυτό) και τι κάνει σε περίπτωση που βγουν ανεβασμένα. Οι λύσεις ποικίλουν από πολύ απλές, μέχρι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν παραδέχονται τα nk σαν αιτία αποβολών και ακόμα και η Τσεκούρα (επικεφαλής του τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα), η οποία τα μετράει στον έλεγχο που μας κάνει, μου είπε ότι δεν είναι πεπεισμένη ότι αποτελεί αιτία αποβολών. Σημασία στην περίπτωση των nk έχει ποιος σου είπε να κάνεις αυτή την εξέταση, τι ιδιότητα έχει και με ποια αιτιολογία (δεν είναι ρητορική ερώτηση, θα με ενδιέφερε να μου το πεις αυτό) και τι κάνει σε περίπτωση που βγουν ανεβασμένα. Οι λύσεις ποικίλουν από πολύ απλές, μέχρι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!

Συγνώμη τι εννοείς όταν λες ότι είναι επικίνδυνες για την υγεία μας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν παραδέχονται τα nk σαν αιτία αποβολών και ακόμα και η Τσεκούρα (επικεφαλής του τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα), η οποία τα μετράει στον έλεγχο που μας κάνει, μου είπε ότι δεν είναι πεπεισμένη ότι αποτελεί αιτία αποβολών. Σημασία στην περίπτωση των nk έχει ποιος σου είπε να κάνεις αυτή την εξέταση, τι ιδιότητα έχει και με ποια αιτιολογία (δεν είναι ρητορική ερώτηση, θα με ενδιέφερε να μου το πεις αυτό) και τι κάνει σε περίπτωση που βγουν ανεβασμένα. Οι λύσεις ποικίλουν από πολύ απλές, μέχρι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!

Παρακολουθώ πάντα με μεγάλο ενδιαφέρον αυτά που γράφεις.  Φαίνεσαι πολύ καταρτισμενη.

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες μοιράζεσαι μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Συγνώμη τι εννοείς όταν λες ότι είναι επικίνδυνες για την υγεία μας; 

Αναφέρομαι στα λεγόμενα ἁντιπατρικά εμβόλια που κάποιοι κάνουν αν βρεθούν ανεβασμένα τα nk και δυστυχώς δε μπορώ να γράψω κάτι παραπάνω δημόσια. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αναφέρομαι στα λεγόμενα ἁντιπατρικά εμβόλια που κάποιοι κάνουν αν βρεθούν ανεβασμένα τα nk και δυστυχώς δε μπορώ να γράψω κάτι παραπάνω δημόσια. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα. 

Θα μ ενδιεφερε κ μενα γιατι και μενα μου εβαλες εξετάσεις για NK 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν παραδέχονται τα nk σαν αιτία αποβολών και ακόμα και η Τσεκούρα (επικεφαλής του τμ. καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα), η οποία τα μετράει στον έλεγχο που μας κάνει, μου είπε ότι δεν είναι πεπεισμένη ότι αποτελεί αιτία αποβολών. Σημασία στην περίπτωση των nk έχει ποιος σου είπε να κάνεις αυτή την εξέταση, τι ιδιότητα έχει και με ποια αιτιολογία (δεν είναι ρητορική ερώτηση, θα με ενδιέφερε να μου το πεις αυτό) και τι κάνει σε περίπτωση που βγουν ανεβασμένα. Οι λύσεις ποικίλουν από πολύ απλές, μέχρι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!

Σε ένα ενδοκρινολογο που πήγα μου την έβαλε να την κάνω!Ο γυναικολόγος μου δεν είναι σύμφωνος!Εχω μπερδευτεί παρα πολυ να σου πω την αλήθεια!Απο κει και πέρα δεν μου είπε αν βγει κάτι τι θα κάνω μετά από αγωγή και τέτοια δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Παρακολουθώ πάντα με μεγάλο ενδιαφέρον αυτά που γράφεις.  Φαίνεσαι πολύ καταρτισμενη.

Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες μοιράζεσαι μαζί μας!

Μου έχει τύχει προσωπικά να μου προτείνουν τα "αντιπατρικά εμβόλια" σαν θεραπεία για τα αυξημένα nk και έτσι μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω. Ο Θεός με προστάτεψε και δεν τα έκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Despina87 είπε:

Σε ένα ενδοκρινολογο που πήγα μου την έβαλε να την κάνω!Ο γυναικολόγος μου δεν είναι σύμφωνος!Εχω μπερδευτεί παρα πολυ να σου πω την αλήθεια!Απο κει και πέρα δεν μου είπε αν βγει κάτι τι θα κάνω μετά από αγωγή και τέτοια δηλαδή 

Το θέμα αυτό ΔΕΝ είναι της ειδικότητας του ενδοκρινολόγου, αλλά αυτής του ανοσολόγου. Η ειδικότητα αυτή στην Ελλάδα εξασκείται από αιματολόγους. Καλύτερα συμβουλέψου έναν αιματολόγο με ειδίκευση στα αναπαραγωγικά για το συγκεκριμένο θέμα. Αν είσαι στην Αθήνα, απευθύνσου σε κάποιο τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών δημόσιου μαιευτηρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tonia09 είπε:

Θα μ ενδιεφερε κ μενα γιατι και μενα μου εβαλες εξετάσεις για NK 🙂

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Δεν έχετε κάνει καρυοτυπο ζεύγους? Και σε εμάς μας είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο,  αλλά τον κάναμε. Τόσα και τόσα κάνουμε,  άλλη μια εξέταση τι θα πειράξει?

Οχι δεν εχουμε κανει... ναι βεβαια ΤΟΣΕΣ εχουμε κανει σε μια θα κολλήσουμε; Θα δω τι αλλο θα προτείνει ο γιατρος μου. Περιμενω να αδιαθετήσω για να παω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!! 
Βγηκε το αποτέλεσμα καρυοτυπου εμβρύου και έδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλία... ☹️

Οποτε την επόμενη φορα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικός μου θα κανουμε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Ωχ! Μπαίνεις σε αυτό το λούκι ε; Μμμμμ.... 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ωχ! Μπαίνεις σε αυτό το λούκι ε; Μμμμμ.... 🤔

Να ηταν το μονο λούκι...

Αυτο μου πρότεινε!! Για να δουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...