Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου cyclacur που βρίσκεται; Πίνω 6 την ημέρα κ δε μπορω να βρω πουθενα! Τι θα κανω; Εχω αρχίσει και απογοητευομαι! 😔

Και εγώ 6 την ημέρα, γύρισα όλη την Αθήνα πριν ξεκινήσω να μαζέψω κάποια κουτιά κ βλεπουμε. Σήμερα έμαθα ότι θα διατεθούν στα φαρμακεία τα divina που ήταν και αυτά σε έλλειψη για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε με αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Koρίτσι μου σκέψου θετικά και εγω εχω κάνει 2 εξωσωματικές μια με φρεσκα και μια με κατεψυγμενα, με εντελως διαφορετικά συμπτώματα και τις 2 ημουν εγκυος αλλά η δευτερη παλλινδρόμησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Koρίτσι μου σκέψου θετικά και εγω εχω κάνει 2 εξωσωματικές μια με φρεσκα και μια με κατεψυγμενα, με εντελως διαφορετικά συμπτώματα και τις 2 ημουν εγκυος αλλά η δευτερη παλλινδρόμησε

Σε ευχαριστώ για το κουράγιο 🌻

Είχα κ εγώ παλλινδρομη και μάλλον για αυτό είμαι τόσο τσίτα αυτή τη φορά.Τα κατάφερες όμως έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimi.mar είπε:

Ναι την πρώτη τώρα ειψα αποβολή και στην 5η 6η εβδομάδα και τωρα που θα ξαναπάω ειμαι κάπως

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το αδελφακι! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Κοριτσι μου κι εγω ειχα πόνου περιόδου και τελικα έμεινα έγκυος (άσχετα με την έκβαση που ηταν παλινδρομη) !! 
Οποτε μην αγχωνεσαι, οσο μπορεις!! Με το καλο για τη χοριακη! Ευχομαι να σου έρθουν ολα θετικά!! 🥰🥰🙂🙏🍀❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου κι εγω ειχα πόνου περιόδου και τελικα έμεινα έγκυος (άσχετα με την έκβαση που ηταν παλινδρομη) !! 
Οποτε μην αγχωνεσαι, οσο μπορεις!! Με το καλο για τη χοριακη! Ευχομαι να σου έρθουν ολα θετικά!! 🥰🥰🙂🙏🍀❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 🥰

Εύχομαι σύντομα το όνειρο σου να συμβεί ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 🥰

Εύχομαι σύντομα το όνειρο σου να συμβεί ❣️

Κι εγω σε ευχαριστω!! ❤️❤️
Θα ανοίξεις εσυ τον δρομο πρώτη για να σε ακολουθήσω!! 🥰🙏🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω σε ευχαριστω!! ❤️❤️
Θα ανοίξεις εσυ τον δρομο πρώτη για να σε ακολουθήσω!! 🥰🙏🙂🙂🙂

Όλες μαζί 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Ο οποιοσδήποτε πονος αισθάνεσαι σίγουρα οφείλεται αλλού. Από την πρώτη μέρα αποκλείεται να έχεις κάποιο σύμπτωμα. Κάθε εγκυμοσυνη διαφέρει από την άλλη. Όλα καλά θα πάνε,  να έχεις θετική σκέψη όσο μπορείς. Μην ψάχνεις για συμπτωματα και βασανίζεις άδικα το μυαλουδακι σου και την ψυχούλα σου. Παίρνουμε τόσα πολλά φάρμακα που δεν μπορούμε να βασιστούμε στα συμπτωματα.

Σου εύχομαι πραγματικά να σου πάνε όλα τέλεια και σε καμία 10αρια μέρες να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσυνη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ο οποιοσδήποτε πονος αισθάνεσαι σίγουρα οφείλεται αλλού. Από την πρώτη μέρα αποκλείεται να έχεις κάποιο σύμπτωμα. Κάθε εγκυμοσυνη διαφέρει από την άλλη. Όλα καλά θα πάνε,  να έχεις θετική σκέψη όσο μπορείς. Μην ψάχνεις για συμπτωματα και βασανίζεις άδικα το μυαλουδακι σου και την ψυχούλα σου. Παίρνουμε τόσα πολλά φάρμακα που δεν μπορούμε να βασιστούμε στα συμπτωματα.

Σου εύχομαι πραγματικά να σου πάνε όλα τέλεια και σε καμία 10αρια μέρες να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσυνη σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ.Το ξέρω ότι είναι νωρίς για αυτό με προβλημάτισε αυτός ο πόνος σαν αρνητικός.Ισως η προηγούμενη παλλινδρομη με έχει κάνει πιο απαισιόδοξη..

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.. ανταποδίδω ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Θυμαμαι που το είχες ξαναπεί... Πραγματικά δεν το χα ξανακούσει αυτό που έπαθες να κάνεις υστεροσκοπηση ενώ ήσουν έγκυος...

Μου είχε αναφέρει κι η τσεκούρα για μία περίπτωση που την είχε χαρακτηρίσει εγκληματική εκ μέρους του γιατρού, ο οποίος είχε κάνει υστεροσκόπηση σε μία γυναίκα ενώ ήταν έγκυος και δεν το ήξερε. Και είχε μείνει έγκυος φυσιολογικά μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής και έχασε το μωρό στο β᾽τρίμηνο της εγκυμοσύνης μάλιστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μάλιστα.. Θα δω και τι θα μου πει και ο γιατρός... Ότι είναι για καλύτερο...

Ακριβός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κ εγώ την περιμένω την κυρία κατά την Πέμπτη κ μετά θα πάω κ εγώ... 😀

αντε με το καλό να έρθει τότε! να τώρα την θέλουμε και την περιμένουμε χαχαχα !

στις πριν 19 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

έχεις και τη δική μου θετική σκεψη! ελπίζω να πάνε όλα καλα! χωρίς να έχω καμία εμπειρια επι του θέματος ακόμα κι εγώ δε νομίζω ότι απότελει δείγμα για κάτι κακό!μην απογοητεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Εκανα χθες εμβρυομεταφορα και σήμερα έχω πόνους περιόδου και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό.Εχω απογοητευτεί από την πρώτη μέρα.Την προηγούμενη φορά με θετική χοριακή, δεν είχα τέτοιους πόνους..

Όχι τέτοιες σκέψεις τώρα! Όλα θα πάνε καλά! Αυτό μόνο! 💪🏻🤞🏻🙏🏻🌸💝🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι τέτοιες σκέψεις τώρα! Όλα θα πάνε καλά! Αυτό μόνο! 💪🏻🤞🏻🙏🏻🌸💝🤗

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️, ειλικρινά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

αντε με το καλό να έρθει τότε! να τώρα την θέλουμε και την περιμένουμε χαχαχα !

έχεις και τη δική μου θετική σκεψη! ελπίζω να πάνε όλα καλα! χωρίς να έχω καμία εμπειρια επι του θέματος ακόμα κι εγώ δε νομίζω ότι απότελει δείγμα για κάτι κακό!μην απογοητεύεσαι!

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️ 

Με το καλό και στη δική σου σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2021 at 2:38 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Μία ερώτηση κορίτσια που έχετε περάσει επιτροπή τις εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα και των 2 συντρόφων ποιος τα γράφει ο γυναικολόγος ή πάω μόνη μου και τα κάνω;

20210406_143628.jpg

Εμένα μου τα έγραψε ο γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αύριο έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο, θα πάρω όλες τις εξετάσεις μου και την απόφαση της επιτροπής και θα πάω....ήθελα να ρωτήσω εσάς .. τι ερωτήσεις να του κάνω σε σχέση με την εξωσωματική ? Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε... Δεν με νοιάζει να μάθω την διαδικασία λίγο πολύ την ξέρω....γενικά τι να ρωτήσω σε σχέση με την αγωγή που θα μου γράψει κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εμένα μου τα έγραψε ο γυναικολόγος 

Ευχαριστώ τις κάναμε χθες και περιμένουμε τα αποτελέσματα την Πέμπτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια αύριο έχω ραντεβού με τον εξωσωματικο, θα πάρω όλες τις εξετάσεις μου και την απόφαση της επιτροπής και θα πάω....ήθελα να ρωτήσω εσάς .. τι ερωτήσεις να του κάνω σε σχέση με την εξωσωματική ? Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε... Δεν με νοιάζει να μάθω την διαδικασία λίγο πολύ την ξέρω....γενικά τι να ρωτήσω σε σχέση με την αγωγή που θα μου γράψει κλπ...

Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και εγώ μακάρι να πάρεις τις απαντήσεις σου να δω και εγώ τι θα πρέπει να πω, και καλή αρχή φυσικά να σου πάνε όλα καλά 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και εγώ μακάρι να πάρεις τις απαντήσεις σου να δω και εγώ τι θα πρέπει να πω, και καλή αρχή φυσικά να σου πάνε όλα καλά 😇

Ευχαριστώ ευχαριστώ....όσο πλησιάζει ι καιρός ανυπομονώ!!! Λογικά μετά το Πάσχα θα κάνω την πρώτη μου προσπάθεια και ελπίζω και τυχερή!! Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και σε εσένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα!! 
Βγηκε το αποτέλεσμα καρυοτυπου εμβρύου και έδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλία... ☹️

Οποτε την επόμενη φορα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικός μου θα κανουμε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!! 
Βγηκε το αποτέλεσμα καρυοτυπου εμβρύου και έδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλία... ☹️

Οποτε την επόμενη φορα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικός μου θα κανουμε προεμφυτευτικο έλεγχο... 

Κορίτσι μου, ξέρεις ότι η φύση προνόησε από μόνη της.Σε καταλαβαίνω.. εγώ δεν μπήκα στη διαδικασία να το ελέγξω να σου πω την αλήθεια..Τώρα με τον προεμφυτικο θα είσαι σίγουρη και πιο έτοιμη 🌻Όλα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...