Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου έχει περάσει ακόμα. Ξαναπήγα στην κλινική την επομένη της επέμβασης και μου έβαλαν ορο γιατί ήμουν σε μαύρο χαλι με την αλλεργία.  Και ακόμα είμαι γεμάτη μπιμπικια και ξυνομαι πολύ. Τους πήρα σημερα και μου είπαν  να κάνω κάτι εξετάσεις αίματος που φαίνονται καλές (δεν κατάφερα να μιλήσω). Είμαι ακόμα πάρα πολύ πρησμένη,  τόσο πρησμένη που έχω βάρος και ζορίζομαι να περπατήσω. Με τραβάνε τα ράμματα και πονάω. Γενικά ειμαι στα μαύρα μου τα χάλια,  αλλά τι να κάνουμε,  θα περάσει και αυτό.

Πάντως είχε πλάκα ο αντρας μου σήμερα που είδε το  DVD.

Γυρνάει και μου λέει:"μα καλά δεν πονάς?"

Του λέω τα ράμματα μόνο που με τραβάνε.

Και μου λέει " Μη μιλάς καθόλου. Αν δεις τι σου έκαναν, μια χαρά εισαι"

Έλα ρε κορίτσι! Τραβάς ζόρι, όχι αστεία έτσι; Περαστικά και γρήγορα να είναι σου εύχομαι! Αυτό το πράγμα να πηγαίνουμε να διορθώσουμε κάτι και να χαλάει κάτι άλλο, πολύ μου τη δίνει! 😠

Κάνε λιγάκι υπομονή κ κάποτε όλα αυτά θα φαντάζουν μια γλυκιά ανάμνηση όταν θα αντικρίζεις το αποτέλεσμα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Είπα να κάνω λίγο φασαρία γιατί έχουν δίκιο τα κορίτσια που είπαν ότι ηρεμήσαμε... Περιμένω να γίνει η μεταφορά του σπέρματος από το ένα κέντρο στο άλλο και περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω την υστεροσκοπηση..έχω άγχος δεν το χω ξανακάνει...! Επίσης θέλω να μου πουν τι χρειάζομαι να πάω να πάρω τα φάρμακα γιατί είναι μέχρι τον Ιούλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ εμένα με ανησυχεί η τόση ησυχία! Πού καταντήσαμε! 🙃

Καλημέρα κορίτσι!

Φοβάμαι μην είναι η σιωπή πριν την καταιγίδα 😂😂 

@Ιωάννα28iwantababy άντε με το καλό να έρθει και το σπέρμα και η περίοδος και να πάνε όλα καλά!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Είπα να κάνω λίγο φασαρία γιατί έχουν δίκιο τα κορίτσια που είπαν ότι ηρεμήσαμε... Περιμένω να γίνει η μεταφορά του σπέρματος από το ένα κέντρο στο άλλο και περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω την υστεροσκοπηση..έχω άγχος δεν το χω ξανακάνει...! Επίσης θέλω να μου πουν τι χρειάζομαι να πάω να πάρω τα φάρμακα γιατί είναι μέχρι τον Ιούλιο.

Καλημέρα! Το δρομολογήσατε δλδ την μεταφορά; Πολύ ωραία! Δεν θυμάμαι από πού για πού αλλά δεν έχει σημασία! Καλή μεταφορά κ καλές γονιμοποιήσεις! 🙂

Υστεροσκόπηση πρώτη φορά; Εντάξει με μέθη γίνεται δεν θα καταλάβεις κάτι... Διαγνωστική υποθέτω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonakiv είπε:

Φοβάμαι μην είναι η σιωπή πριν την καταιγίδα 😂😂 

@Ιωάννα28iwantababy άντε με το καλό να έρθει και το σπέρμα και η περίοδος και να πάνε όλα καλά!! 🙏

Η καταιγίδα δεν μας πειράζει! Καθαρίζει τα πάντα! Την λασποβροχή να φοβάσαι! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Η καταιγίδα δεν μας πειράζει! Καθαρίζει τα πάντα! Την λασποβροχή να φοβάσαι! 🤣

Έχεις δίκιο, δεν μπορώ να πω!!😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα! Το δρομολογήσατε δλδ την μεταφορά; Πολύ ωραία! Δεν θυμάμαι από πού για πού αλλά δεν έχει σημασία! Καλή μεταφορά κ καλές γονιμοποιήσεις! 🙂

Υστεροσκόπηση πρώτη φορά; Εντάξει με μέθη γίνεται δεν θα καταλάβεις κάτι... Διαγνωστική υποθέτω;

Ναι ναι πρώτη φορά... Έχω συμφισεις και θέλει να δει και το εσωτερικό της.. Δεν έχω ξαναμεινει έγκυος.. Και οι δύο χοριακες ήταν μηδενικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι ναι πρώτη φορά... Έχω συμφισεις και θέλει να δει και το εσωτερικό της.. Δεν έχω ξαναμεινει έγκυος.. Και οι δύο χοριακες ήταν μηδενικές 

Άρα θα είναι επεμβατική. Να την κάνεις, να σε καθαρίσει να δεις τρελά ανεβασμένη χοριακή! Άντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Άρα θα είναι επεμβατική. Να την κάνεις, να σε καθαρίσει να δεις τρελά ανεβασμένη χοριακή! Άντε!

Μακάρι! !!!!!!! Ελπίζω να πάνε καλά για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι! !!!!!!! Ελπίζω να πάνε καλά για όλες μας...

Θα πάνε! Για άλλες πιο εύκολα, για άλλες πιο δύσκολα. Για άλλες πιο σύντομα, για άλλες με κάποια καθυστέρηση. Για όλες όμως θα έρθει είναι σίγουρο και το λέει η μεγαλύτερη της παρέας! Μιλάει η εμπειρία! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θα πάνε! Για άλλες πιο εύκολα, για άλλες πιο δύσκολα. Για άλλες πιο σύντομα, για άλλες με κάποια καθυστέρηση. Για όλες όμως θα έρθει είναι σίγουρο και το λέει η μεγαλύτερη της παρέας! Μιλάει η εμπειρία! 😁

Αυτό ακριβώς συζητούσαμε με μια φίλη! Κι εκείνη την κόρη της από εξωσωματική την έκανε κ μετά από πολύ μεγάλη ταλαιπωρία!  Ότι αργά ή γρήγορα όλες θα τα καταφέρουμε! Μακάρι για όλες μας να είναι εύκολος ο δρόμος της εξωσωματικής (όσο εύκολος μπορεί να είναι!)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θα πάνε! Για άλλες πιο εύκολα, για άλλες πιο δύσκολα. Για άλλες πιο σύντομα, για άλλες με κάποια καθυστέρηση. Για όλες όμως θα έρθει είναι σίγουρο και το λέει η μεγαλύτερη της παρέας! Μιλάει η εμπειρία! 😁

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο να ερθει η στιγμη της καθεμιάς!!! Αντε να διαβάζουμε ευχάριστα!!! ❤️❤️❤️❤️🥰🙂🙂🙂🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο να ερθει η στιγμη της καθεμιάς!!! Αντε να διαβάζουμε ευχάριστα!!! ❤️❤️❤️❤️🥰🙂🙂🙂🥰🙏

Πράγματι έχουμε μέρες να ακούσουμε καλά νέα!! Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια, χθες πήραμε τα αποτελέσματα του άντρα μου και το σπέρμα βελτιώθηκε αρκετά και είχε και εξεταση για ουρεοπλασμα μικοπλασμα και ευτυχώς δεν έχει τίποτα από αυτά, μόνο που δεν δεν προσπαθήσαμε αυτό το μήνα γιατί ήθελα να ξεκουραστώ λίγο ψυχολογικά από το άγχος όλης της διαδικασίας. Εξάλλου σε ένα μήνα περνάω επιτροπή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Πράγματι έχουμε μέρες να ακούσουμε καλά νέα!! Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας!! ❤️

Αυτο τον μηνα πολλες κοπέλες περνανε επιτροπή η περιμένουν αποτελέσματα (οπως κι εγω) ειναι μηνας προετοιμασίας οποτε ελπιζω ο Μάιος να ειναι ενας ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟΣ μηνας για πολλες!!!! 🥰🥰🥰🥰🙏🍀🍀🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Είπα να κάνω λίγο φασαρία γιατί έχουν δίκιο τα κορίτσια που είπαν ότι ηρεμήσαμε... Περιμένω να γίνει η μεταφορά του σπέρματος από το ένα κέντρο στο άλλο και περιμένω να αδιαθετησω για να κάνω την υστεροσκοπηση..έχω άγχος δεν το χω ξανακάνει...! Επίσης θέλω να μου πουν τι χρειάζομαι να πάω να πάρω τα φάρμακα γιατί είναι μέχρι τον Ιούλιο.

Η υστεροσκοπιση δεν είναι τίποτα αλήθεια σε λίγο καιρό θα κάνω κι εγώ την 3η μου υστεροσκοπιση όποτε σου λέω ότι δεν θα νιώσεις τίποτα καλή επιτυχία!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Η υστεροσκοπιση δεν είναι τίποτα αλήθεια σε λίγο καιρό θα κάνω κι εγώ την 3η μου υστεροσκοπιση όποτε σου λέω ότι δεν θα νιώσεις τίποτα καλή επιτυχία!!  

Αχ μακάρι...  Έχω αγχωθεί μη πονέσω..
. Μετά από την υστεροσκοπηση γνωρίζεις περίπου πότε ξεκινάς μπορείς να ξεκινήσεις τις ενέσεις;;; είναι ανάλογα και την περίπτωση βέβαια.. Εσύ έκανες επεμβατικήηη διαγνωστική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αχ μακάρι...  Έχω αγχωθεί μη πονέσω..
. Μετά από την υστεροσκοπηση γνωρίζεις περίπου πότε ξεκινάς μπορείς να ξεκινήσεις τις ενέσεις;;; είναι ανάλογα και την περίπτωση βέβαια.. Εσύ έκανες επεμβατικήηη διαγνωστική;

Εγώ έκανα επεμβατική και μου είπε μετά από 1 μήνα ήθελε να έρθει πρώτα η πρώτη περίοδος μετά από την υστεροσκοπιση και μετά να αρχίσω ότι είναι αλλά εγώ άφησα 3 μήνες για καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ έκανα επεμβατική και μου είπε μετά από 1 μήνα ήθελε να έρθει πρώτα η πρώτη περίοδος μετά από την υστεροσκοπιση και μετά να αρχίσω ότι είναι αλλά εγώ άφησα 3 μήνες για καλύτερα 

Μάλιστα.. Θα δω και τι θα μου πει και ο γιατρός... Ότι είναι για καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μία ερώτηση κορίτσια που έχετε περάσει επιτροπή τις εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα και των 2 συντρόφων ποιος τα γράφει ο γυναικολόγος ή πάω μόνη μου και τα κάνω;

20210406_143628.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μία ερώτηση κορίτσια που έχετε περάσει επιτροπή τις εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα και των 2 συντρόφων ποιος τα γράφει ο γυναικολόγος ή πάω μόνη μου και τα κάνω;

20210406_143628.jpg

Καλησπέρα! Ο γυναικολόγος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!! 
Καλη αρχη να εχεις με επιτυχιες μονο!!! 🥰🥰🙏

 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες!! 

Ο,τι κι αν χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις! Όλα τα κορίτσια εδώ είναι πρόθυμα να βοηθήσουν! Καλώς ήρθες και πάλι!

Κορίτσι έχει λίγο παραπάνω ησυχία αυτές τις μέρες ε;; Να αρχίσω να ανησυχώ;;😂😂

κοριτσια ευχαριστω τοσο για το καλωσορισμα απο ολες σας!εχω ηδη μια ερώτηση. το cyclacur τι ειναι;άκουγα ότι υπηρχε έλλειψη την ημέρα που πηγα στον γιατρό.είναι πολύ σημαντικό για εμάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλώς ήρθες Διόνη! Με το καλό το νέο σου ξεκίνημα! Μαζί περνάμε επιτροπή! 😉

Καλώς σας βρήκα! αληθεια;;;πολύ χαρηκα τωρα! 😊καλη αρχή σου εύχομαι!αυριο παω για τις ορμονολογικές καθως ειμαι στην τριτη ημερα περιόδου αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αχ μακάρι...  Έχω αγχωθεί μη πονέσω..
. Μετά από την υστεροσκοπηση γνωρίζεις περίπου πότε ξεκινάς μπορείς να ξεκινήσεις τις ενέσεις;;; είναι ανάλογα και την περίπτωση βέβαια.. Εσύ έκανες επεμβατικήηη διαγνωστική;

Τιποτα δεν παθαίνεις ούτε πονάς. Σαν να μην το κατάλαβες ένα πράγμα. Εγώ πάντως ήμουν εγκυος χωρίς να το ξέρω και έκανα την υστεροσκοπηση και μου αφαίρεσαν και κάτι συμφυσεις και μου έκαναν και παράλληλα βιοψια ενδομητριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...