Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Νομίζω ότι η Λευκού έχει σταματήσει από το 2018 να έρχεται Αθήνα. Όχι λόγω COVID. Μπήκα λίγο και το έψαξα.. Θα κοιτάξω και τον Αναγνωστου αν λες ότι είναι καλός. Ευχαριστώ πολύ 

Κι εγω κατι τετοιο ειδα στο λογαριασμό της τις προαλλες... οτι λόγω χρόνου δυστυχως δεν ερχεται πια Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Όπως έγραφα πιο πάνω, από κοπέλες που έχουν εμπειρία με περισσότερους αιματολόγους, χρειάζεσαι μια διαφορετική προσέγγιση που ενδεχομένως να μην την έχουν οι απλοί αιματολόγοι, ακόμα κι αν είναι εξειδικευμένοι στα αναπαραγωγικά. Δηλαδή θέλεις κάποιον να σου κάνει και ανοσολογικό έλεγχο. Ο Αναγνώστου, όσο καλός κι αν είναι, δεν ξέρω αν θα σου το προσφέρει αυτό. Δεδομένου ότι η Λευκού απ' ό,τι έμαθα πρόσφατα αυτό τον καιρό δεν δέχεται νέους ασθενείς απομακρυσμένα και θα πρέπει να περιμένεις, θα σου πρότεινα να επισκεφθείς κάποιο τμήμα καθ' έξιν αποβολών δημόσιου μαιευτηρίου. Εγώ έχω εμπειρία από το Έλενα και έχω να πω μόνο τα καλύτερα για την κα. Τσεκούρα που είναι επικεφαλής εκεί, αλλά τα ραντεβού ανοίγουν την 1η κάθε μήνα και είναι ελάχιστα. Τώρα απ΄ ό,τι είδα, έχουν ήδη εξαντληθεί του Μαΐου. Εναλλακτικά, μπορείς να πας στο αντίστοιχο τμήμα του Αλεξάνδρα που θα βρεις άνετα ραντεβού, το συζητούσε μια κοπέλα τις προάλλες και θα πάει τη Δευτέρα και θα μας πει πώς της φάνηκε. Αν κρίνουμε από το Έλενα, αυτό που θα σου κάνουν εκεί είναι ότι θα σου πάρουν αναλυτικό ιστορικό και θα σου κάνουν ένα σωρό εξετάσεις εκτός από αυτές τις θρομβοφιλίας, π.χ. ανοσολογικές, ακόμα και για δυσανεξία σε τροφές, όλες δωρεάν, ενώ κανονικά είναι πανάκριβες. Συν τοις άλλοις, αυτά είναι καλό να γίνονται σε εξειδικευμένα εργαστήρια. Επίσης, στο Έλενα τουλάχιστον, η κα. Τσεκούρα μπορεί να σε παραπέμψει σε άλλο τμήμα εντός του νοσοκομείου, αν το κρίνει απαραίτητο.

Να πάω και σε δημόσιο φυσικά, αλλά να ξέρω ότι ασχολούνται και ότι είναι καλοί σε αυτό το θέμα και επιπλέον δεν θέλω να χάσω πολύτιμο χρόνο. Αρχές Ιουνίου θα κάνω οπωσδήποτε προσπάθεια. Όποτε θέλω αυτούς τους 2 μήνες να ελέγξω  όσο πιο πολλά μπορώ. Θα μπω να δω στο Έλενα που λες. Που μπαίνω όμως, δεν έχω ιδέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Νομίζω ότι η Λευκού έχει σταματήσει από το 2018 να έρχεται Αθήνα. Όχι λόγω COVID. Μπήκα λίγο και το έψαξα.. Θα κοιτάξω και τον Αναγνωστου αν λες ότι είναι καλός. Ευχαριστώ πολύ 

Η Λευκού έχω ακούσει κι εγώ ότι έχει σταματήσει να έρχεται στην Αθήνα, αλλά βλέπει ασθενείς απομακρυσμένα. Κατά διαστήματα όμως μπορείς να φας πόρτα και να σου πουν να ξαναδοκιμάσεις σε λίγο καιρό, τώρα είναι μία τέτοια περίοδος που έχει "φρακάρει" και το έχω μάθει από κοπέλα που τηλεφώνησε για να κλείσει ραντεβού απομακρυσμένα και δεν της έκλεισαν.

Μια χαρά είναι ο Αναγνώστου, αλλά για πολύ τυποποιημένα πράγματα, π.χ. για να σου κάνει έναν απλό έλεγχο θρομβοφιλίας. Πίστεψέ με, θέλεις κάτι παραπάνω από αυτό και εκτός από τη Λευκού αυτό θα σου το παρέχουν σε τμήματα καθ' έξιν αποβολών δημόσιων μαιευτηρίων. Το feedback έχει προέλθει από κοπέλες με εμπειρία από εξειδικευμένους στα αναπαραγωγικά αιματολόγους όπως η Φοίφα και ο Αναγνώστου, που όμως κατέληξαν στο Έλενα και στην Τσεκούρα για μια πληρέστερη διερεύνηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Να πάω και σε δημόσιο φυσικά, αλλά να ξέρω ότι ασχολούνται και ότι είναι καλοί σε αυτό το θέμα και επιπλέον δεν θέλω να χάσω πολύτιμο χρόνο. Αρχές Ιουνίου θα κάνω οπωσδήποτε προσπάθεια. Όποτε θέλω αυτούς τους 2 μήνες να ελέγξω  όσο πιο πολλά μπορώ. Θα μπω να δω στο Έλενα που λες. Που μπαίνω όμως, δεν έχω ιδέα... 

Εγώ σου είπα για την Τσεκούρα, την συστήνω με κλειστά μάτια και βάζω χίλιες υπογραφές σε αυτό που σου λέω. Δεν το συζητώ ότι δεν πρόκειται να χάσεις πολύτιμο χρόνο, ίσα ίσα που θα κερδίσεις γιατί θα νιώθεις αυτοπεποίθηση μόλις τελειώσεις τη διερεύνηση, δηλαδή ότι δεν προχωράς πια στα τυφλά. Είναι όμως δύσκολο να βρεις ραντεβού. Είσαι άτυχη, γιατί θα πρέπει να άνοιξαν χθες και να εξαντλήθηκαν αμέσως. Για το Αλεξάνδρα δεν ξέρω, θα μας πει κάποια κοπέλα που θα πάει τη Δευτέρα και κάνω παράθεση και την @Taggeris Που έχει εμπειρία από εκεί, αν θέλει να σου πει πώς είναι.

Για ραντεβού είτε στο Έλενα, είτε στο Αλεξάνδρα μπαίνεις στο 1535 και αναζητάς το τμήμα καθ' έξιν αποβολών του κάθε νοσοκομείου. Στο Έλενα αυτή τη στιγμή δεν έχει ραντεβού, ενώ στο Αλεξάνδρα βρίσκεις άνετα. Αλλά και για το Έλενα μου έχουν πει ότι έτυχε να κάνουν τυχαίες αναζητήσεις κατά τη διάρκεια του μήνα και να βρουν κάτι που προέκυψε από ακύρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ μετά από 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές με άριστες βλαστοκύστες και σχετικά μικρή ηλικία (33) έκανα πλήρη έλεγχο. Βρέθηκε ελαφρώς υψηλή η TSH (3,4) και ανεπάρκεια βιταμίνης D (12).  Επίσης πολύ ηπια θρομβοφιλία και λόγω ιστορικού καρδιοπαθειών στην οικογένεια μου έδωσαν ενέσεις για την επομενη προσπαθεια προληπτικα. Τώρα παίρνω θυροξίνη και συμπλήρωμα D3 για να προετοιμαστώ για την επόμενη προσπάθεια. Συζήτησα με το γιατρό την περίπτωση να μην πάρω cyclacur στην επόμενη προσπάθεια για να μην επιβαρυνθώ πάλι με φάρμακα και γιατί έχω την εντύπωση ότι φτιάχνω καλό ενδομήτριο μόνη μου, ενώ με τα cyclacur έπαιρνα 8 χάπια τη μέρα για να παχύνει επαρκώς. Γνωρίζω για την έλλειψη που υπάρχει με τα cyclacur και για αυτό τα έχω ήδη προμηθευτεί καλού καλού. Ο γιατρός μου είπε οκ αν δε θέλω να πάρω cyclacur, να πάμε με φυσικό και να πάω κατευθείαν την 9η μέρα του κύκλου που θα κάνουμε την ετ να με δει. Εγώ είχα την εντύπωση ότι όταν πας με φυσικό για ετ πρέπει ο γιατρός να παρακολουθεί στενά και τους προηγούμενους κύκλους σου για να παρακολουθεί πότε γίνεται η ωορρηξία κλπ. Έχει καμία κοπέλα γνώση για το θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ μετά από 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές με άριστες βλαστοκύστες και σχετικά μικρή ηλικία (33) έκανα πλήρη έλεγχο. Βρέθηκε ελαφρώς υψηλή η TSH (3,4) και ανεπάρκεια βιταμίνης D (12).  Επίσης πολύ ηπια θρομβοφιλία και λόγω ιστορικού καρδιοπαθειών στην οικογένεια μου έδωσαν ενέσεις για την επομενη προσπαθεια προληπτικα. Τώρα παίρνω θυροξίνη και συμπλήρωμα D3 για να προετοιμαστώ για την επόμενη προσπάθεια. Συζήτησα με το γιατρό την περίπτωση να μην πάρω cyclacur στην επόμενη προσπάθεια για να μην επιβαρυνθώ πάλι με φάρμακα και γιατί έχω την εντύπωση ότι φτιάχνω καλό ενδομήτριο μόνη μου, ενώ με τα cyclacur έπαιρνα 8 χάπια τη μέρα για να παχύνει επαρκώς. Γνωρίζω για την έλλειψη που υπάρχει με τα cyclacur και για αυτό τα έχω ήδη προμηθευτεί καλού καλού. Ο γιατρός μου είπε οκ αν δε θέλω να πάρω cyclacur, να πάμε με φυσικό και να πάω κατευθείαν την 9η μέρα του κύκλου που θα κάνουμε την ετ να με δει. Εγώ είχα την εντύπωση ότι όταν πας με φυσικό για ετ πρέπει ο γιατρός να παρακολουθεί στενά και τους προηγούμενους κύκλους σου για να παρακολουθεί πότε γίνεται η ωορρηξία κλπ. Έχει καμία κοπέλα γνώση για το θέμα; 

Όχι, εμένα ξεκίνησε να με παρακολουθεί στον κύκλο που έκανα την εμβρυομεταφορά, αλλά ξεκίνησε πολύ νωρίς, δηλαδή 2η ή 3η μέρα του κύκλου και με έβλεπε κάθε 2 με 3 μέρες. Και ήξερα από μόνη μου πότε περίπου θα κάνω ωορρηξία, γιατί τη νιώθω και είχα εμπειρία από τους προηγούμενους κύκλους. Αν δεν φτάσει σε ικανοποιητικό σημείο το ενδομήτριο, φαντάζομαι ακυρώνεται ο κύκλος και πας στον επόμενο. Αν θέλεις, ψάξε να βρεις το βιβλίο "it starts with the egg" (το κατεβάζεις δωρεάν αν το γκουγκλάρεις) και πήγαινε στην ενότητα που λέει πώς να προετοιμαστείς για εμβρυομεταφορά. Εκεί θα διαβάσεις για κάποια συμπληρώματα διατροφής που βοηθούν το ενδομήτριο. Επίσης να ξέρεις ότι η διατροφή που βοηθάει στην πάχυνση περιέχει ό,τιδήποτε κάνει καλό στο αίμα, δηλαδή όλα τα κόκκινα (κόκκινα φρούτα, χυμός ρόδι, παντζάρια) και κόκκινο κρέας και ειδικά αρνί ή κατσίκι.

Επίσης αποφεύγοντας ένα φάρμακο που περιέχει ορμόνες, όπως το cyclacur, βοηθάς τον οργανισμό σου όσον αφορά τη θρομβοφιλία, διότι αυτά τα φάρμακα έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω συνέχεια αλλά έχω λίγο τις μαύρες μου...  ο γιατρός μου έκανε κάτι επεμβατικό στην μήτρα ( διαπλάτυνση) από μόνος του στην υστεροσκόπηση και καλά βοηθητικό και τώρα μπορώ να κάνω προσπάθεια τουλάχιστον μετά από 3 μήνες.. Και είμαι μες τα νεύρα γιατί δεν έχω περιθώριο χρονικά, είμαι 43,5... 😥

Τελος πάντων... Δεν αλλάζει τώρα, έγινε και δεν ξέρω καθόλου αν είναι βοηθητικό ή αν χρειαζόταν... 

Να ρωτήσω -αν ξέρετε- έναν καλό αιματολόγο στην Αθήνα; Θα κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας κι ας μην μου ζήτησε ο γιατρός μου. Έχω κάνει 3 ετ, με την πρώτη παλινδρομη και τις άλλες δύο αρνητικές. Θα το ψάξω μόνη μου, ο κάθε γιατρός σου λέει διαφορετικά πράγματα είναι απίστευτο.
Πήγα στον προηγούμενο για να μου δώσει βεβαίωση για το επίδομα εξωσωματικής και μου είπε να κάνω για θρομβοφιλία και μια εξέταση -βιοψία ενδομητρίου για  μικρόβια. Την ξέρετε την τελευταία; 
Εχω τόσο μπερδευτεί με όλα αυτά... Με έχουν τρελάνει ο καθένας μου λέει τα δικά του... 

Ελπίζω όλες να πάτε καλά και να έχετε θετικές χοριακές και μωράκια σύντομα, για να παίρνουμε κουράγιο οι υπόλοιπες... 

Εμένα ο εξωσωματικος μου μου συστησε τη Λευκου απο τη Θεσσαλονίκη. Εγω είμαι Αθήνα αλλά έκανα το ραντεβού απο το τηλέφωνο. Μου έκανε ολες τις εξετάσεις και είμαι ευχαριστημενη. Επειδή βρέθηκε θέμα θα με παρακολουθεί και στη συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Όχι, εμένα ξεκίνησε να με παρακολουθεί στον κύκλο που έκανα την εμβρυομεταφορά, αλλά ξεκίνησε πολύ νωρίς, δηλαδή 2η ή 3η μέρα του κύκλου και με έβλεπε κάθε 2 με 3 μέρες. Και ήξερα από μόνη μου πότε περίπου θα κάνω ωορρηξία, γιατί τη νιώθω και είχα εμπειρία από τους προηγούμενους κύκλους. Αν δεν φτάσει σε ικανοποιητικό σημείο το ενδομήτριο, φαντάζομαι ακυρώνεται ο κύκλος και πας στον επόμενο. Αν θέλεις, ψάξε να βρεις το βιβλίο "it starts with the egg" (το κατεβάζεις δωρεάν αν το γκουγκλάρεις) και πήγαινε στην ενότητα που λέει πώς να προετοιμαστείς για εμβρυομεταφορά. Εκεί θα διαβάσεις για κάποια συμπληρώματα διατροφής που βοηθούν το ενδομήτριο. Επίσης να ξέρεις ότι η διατροφή που βοηθάει στην πάχυνση περιέχει ό,τιδήποτε κάνει καλό στο αίμα, δηλαδή όλα τα κόκκινα (κόκκινα φρούτα, χυμός ρόδι, παντζάρια) και κόκκινο κρέας και ειδικά αρνί ή κατσίκι.

Επίσης αποφεύγοντας ένα φάρμακο που περιέχει ορμόνες, όπως το cyclacur, βοηθάς τον οργανισμό σου όσον αφορά τη θρομβοφιλία, διότι αυτά τα φάρμακα έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα.

Ευχαριστώ πολύ! Πολύ χρήσιμες και οι πληροφορίες στο βιβλίο που συστήνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εμένα ο εξωσωματικος μου μου συστησε τη Λευκου απο τη Θεσσαλονίκη. Εγω είμαι Αθήνα αλλά έκανα το ραντεβού απο το τηλέφωνο. Μου έκανε ολες τις εξετάσεις και είμαι ευχαριστημενη. Επειδή βρέθηκε θέμα θα με παρακολουθεί και στη συνέχεια 

Άρα μάλλον συνεργάζεται με συγκεκριμένους εξωσωματιστές και τις δικές τους ασθενείς τις δέχεται έτσι κι αλλιώς. Οι άλλες πρέπει να προσπαθήσουν αρκετές φορές ίσως για να βρουν κάποιο άνοιγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η troia είπε:

Άρα μάλλον συνεργάζεται με συγκεκριμένους εξωσωματιστές και τις δικές τους ασθενείς τις δέχεται έτσι κι αλλιώς. Οι άλλες πρέπει να προσπαθήσουν αρκετές φορές ίσως για να βρουν κάποιο άνοιγμα...

Γεια σου κορίτσι κι εγω πριν ακριβως 1 μηνα πηγα στη Λευκού ( ειμαι Αθήνα) και καναμε τηλ ραντεβου. Μ εστειλε εξετάσεις, τις εκανα, τις εστειλα. Ολα καλα! Πηρα βεβαια εκ νερού του κεντρου μου του Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Με ξεψάχνισε πραγματικα ειναι καταπληκτικη. Ωστοσο κι η Τσεκούρα εχω ακουσει τα καλυτερα! Ευχομαι να βρεις ακρη! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω συνέχεια αλλά έχω λίγο τις μαύρες μου...  ο γιατρός μου έκανε κάτι επεμβατικό στην μήτρα ( διαπλάτυνση) από μόνος του στην υστεροσκόπηση και καλά βοηθητικό και τώρα μπορώ να κάνω προσπάθεια τουλάχιστον μετά από 3 μήνες.. Και είμαι μες τα νεύρα γιατί δεν έχω περιθώριο χρονικά, είμαι 43,5... 😥

Τελος πάντων... Δεν αλλάζει τώρα, έγινε και δεν ξέρω καθόλου αν είναι βοηθητικό ή αν χρειαζόταν... 

Να ρωτήσω -αν ξέρετε- έναν καλό αιματολόγο στην Αθήνα; Θα κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας κι ας μην μου ζήτησε ο γιατρός μου. Έχω κάνει 3 ετ, με την πρώτη παλινδρομη και τις άλλες δύο αρνητικές. Θα το ψάξω μόνη μου, ο κάθε γιατρός σου λέει διαφορετικά πράγματα είναι απίστευτο.
Πήγα στον προηγούμενο για να μου δώσει βεβαίωση για το επίδομα εξωσωματικής και μου είπε να κάνω για θρομβοφιλία και μια εξέταση -βιοψία ενδομητρίου για  μικρόβια. Την ξέρετε την τελευταία; 
Εχω τόσο μπερδευτεί με όλα αυτά... Με έχουν τρελάνει ο καθένας μου λέει τα δικά του... 

Ελπίζω όλες να πάτε καλά και να έχετε θετικές χοριακές και μωράκια σύντομα, για να παίρνουμε κουράγιο οι υπόλοιπες... 

Κοριτσι  μου καλησπέρα.. Μπορώ να σου κάνω μια ερώτηση;; δεν μπορείς να κάνεις εμβρυομεταφορά η γενικά δεν μπορείς να ξεκινήσεις με ορμόνες; πρόκειται και εγώ να κάνω υστεροσκοπηση και θα πάρει για βιοψία θα διορθώσει τις συμφισεις και θα φτιάξει το "έδαφος" όπως μου είπε... Νόμιζα ότι μπορούσες άμεσα να ξεκινήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή έκανα και εγώ υστεροσκοπηση πρόσφατα και κατέληξε επεμβατική και περιμένω βιοψία,ανάλογα με το πρόβλημα που συναντάει ο γιατρός και βγει και η βιοψία τότε γίνεται εκτίμηση αν χρειάζεται θεραπεία ή προχωράς στον επόμενο κύκλο.Αυτα μου είπαν εμένα.Τωρα ίσως κάθε γιατρος ακολουθεί διαφορετική αντιμετώπιση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κοριτσι  μου καλησπέρα.. Μπορώ να σου κάνω μια ερώτηση;; δεν μπορείς να κάνεις εμβρυομεταφορά η γενικά δεν μπορείς να ξεκινήσεις με ορμόνες; πρόκειται και εγώ να κάνω υστεροσκοπηση και θα πάρει για βιοψία θα διορθώσει τις συμφισεις και θα φτιάξει το "έδαφος" όπως μου είπε... Νόμιζα ότι μπορούσες άμεσα να ξεκινήσεις...

Καλησπέρα γλυκιά μου. Κανονικά μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα. Εμένα μου έκανε μια μικροεπέμβαση όπως έγραψα  γι’ αυτό δεν μπορώ να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά. Μπορώ όμως να κάνω διέγερση αν θέλω, και να καταψυξω. Εξαρτάται από μένα μου είπε. Δεν συμπαθώ πολύ την μεταφορά κατεψυγμένων όμως γιατί παίρνεις πολύ βαριά φαρμακευτική αγωγή. Επιπλέον δεν πέτυχε στην δική μου περίπτωση και πήρα και πολλά φάρμακα... που δεν μ’ αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου. Κανονικά μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα. Εμένα μου έκανε μια μικροεπέμβαση όπως έγραψα  γι’ αυτό δεν μπορώ να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά. Μπορώ όμως να κάνω διέγερση αν θέλω, και να καταψυξω. Εξαρτάται από μένα μου είπε. Δεν συμπαθώ πολύ την μεταφορά κατεψυγμένων όμως γιατί παίρνεις πολύ βαριά φαρμακευτική αγωγή. Επιπλέον δεν πέτυχε στην δική μου περίπτωση και πήρα και πολλά φάρμακα... που δεν μ’ αρέσει.

Σ'ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση σου!!! Μην απογοητευεσαι κάθε εμπόδιο για καλό πιστεύω ότι αυτή θα είναι και επιτυχημένη γι αυτό σου είπε να την κάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Νομίζω ότι η Λευκού έχει σταματήσει από το 2018 να έρχεται Αθήνα. Όχι λόγω COVID. Μπήκα λίγο και το έψαξα.. Θα κοιτάξω και τον Αναγνωστου αν λες ότι είναι καλός. Ευχαριστώ πολύ 

Εγώ μίλησα με τη γραμματέα της Λευκού αρχές Μαρτίου στο τηλ. της Θεσσαλονίκης κ μου είπε λόγω covid κ ότι ελπίζει σύντομα ότι θα είναι πάλι κάποιες μέρες Αθήνα. Κ ο Αναγνώστου πολύ καλός από την πρώτη επίσκεψη που είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ μετά από 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές με άριστες βλαστοκύστες και σχετικά μικρή ηλικία (33) έκανα πλήρη έλεγχο. Βρέθηκε ελαφρώς υψηλή η TSH (3,4) και ανεπάρκεια βιταμίνης D (12).  Επίσης πολύ ηπια θρομβοφιλία και λόγω ιστορικού καρδιοπαθειών στην οικογένεια μου έδωσαν ενέσεις για την επομενη προσπαθεια προληπτικα. Τώρα παίρνω θυροξίνη και συμπλήρωμα D3 για να προετοιμαστώ για την επόμενη προσπάθεια. Συζήτησα με το γιατρό την περίπτωση να μην πάρω cyclacur στην επόμενη προσπάθεια για να μην επιβαρυνθώ πάλι με φάρμακα και γιατί έχω την εντύπωση ότι φτιάχνω καλό ενδομήτριο μόνη μου, ενώ με τα cyclacur έπαιρνα 8 χάπια τη μέρα για να παχύνει επαρκώς. Γνωρίζω για την έλλειψη που υπάρχει με τα cyclacur και για αυτό τα έχω ήδη προμηθευτεί καλού καλού. Ο γιατρός μου είπε οκ αν δε θέλω να πάρω cyclacur, να πάμε με φυσικό και να πάω κατευθείαν την 9η μέρα του κύκλου που θα κάνουμε την ετ να με δει. Εγώ είχα την εντύπωση ότι όταν πας με φυσικό για ετ πρέπει ο γιατρός να παρακολουθεί στενά και τους προηγούμενους κύκλους σου για να παρακολουθεί πότε γίνεται η ωορρηξία κλπ. Έχει καμία κοπέλα γνώση για το θέμα; 

Καταρχάς απο την πρωτη φορά πριν κανουμε ετ τσεκαρουμε και ντε και ειδικα θυροειδη.τα έχω γραψει χιλιες φορες..σε φυσικο αν σε παει να πας για υπερηχο πιο νωρις..εγω ας πουμε αν πηγαινα 9η θα εχανα το ωαριο του μηνα διοτι ωορηξια παντα κανω νωρις.δηλαδη για να καταλαβεις οβιτρελ παντα εκανα την 8η κ ωοληψια την 10η μερα του κυκλου.(μαζευα καθε μηνα με φυσικους)..αλλα εσυ μπορει να κανεις 16η πχ και να στο εχει τσεκαρει οποτε για αυτο να στο ειπε.αλλα αν δεν σου ειπε για την tsh σορυ ..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Μήπως μπορείς να μου πεις τι εξετάσεις σου έδωσε;

Μιλησα αρχικα με τον συνεργάτη της που πηρε πλήρες ιστορικό μεχρι 1ου βαθμού ξαδέλφια . Μπορω να σ στειλω φωτο ακριβως με τις εξετασεις για να μη κουράζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Γεια σου κορίτσι κι εγω πριν ακριβως 1 μηνα πηγα στη Λευκού ( ειμαι Αθήνα) και καναμε τηλ ραντεβου. Μ εστειλε εξετάσεις, τις εκανα, τις εστειλα. Ολα καλα! Πηρα βεβαια εκ νερού του κεντρου μου του Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Με ξεψάχνισε πραγματικα ειναι καταπληκτικη. Ωστοσο κι η Τσεκούρα εχω ακουσει τα καλυτερα! Ευχομαι να βρεις ακρη! 😘

Εγώ είμαι ΟΚ. Είμαι στην Τσεκούρα κι έχω ολοκληρώσει τη διερεύνηση. Περισσότερο για άλλες κοπέλες ρωτάω που ψάχνουν να βρουν ραντεβού στη Λευκού και δε μπορούν...Και στην Τσεκούρα είναι πάρα πολύ δύσκολο να βρεις ραντεβού όμως, γι᾽αυτό είπα στην κοπέλα να κοιτάξει στο Αλεξάνδρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

 

0201169C-1EB0-4766-8658-83E21E71FFCF.jpeg

E8D40302-A629-4736-B90D-345E371A2A50.jpeg

062AFCC3-448A-4451-BB4E-065D352B3441.jpeg

833A0F50-E27E-40C7-B1AD-B6E8CA374D92.jpeg

Σκέψου ότι όλες αυτές που είναι ακριβούτσικες (κι οι άλλες που δε γράφονται) στο δημόσιο γίνονται δωρεάν. Η Τσεκούρα σου γράφει και ομονολογικό έλεγχο κι αν δει κάτι περίεργο, σε στέλνει σε ενδοκρινολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταρχάς απο την πρωτη φορά πριν κανουμε ετ τσεκαρουμε και ντε και ειδικα θυροειδη.τα έχω γραψει χιλιες φορες..σε φυσικο αν σε παει να πας για υπερηχο πιο νωρις..εγω ας πουμε αν πηγαινα 9η θα εχανα το ωαριο του μηνα διοτι ωορηξια παντα κανω νωρις.δηλαδη για να καταλαβεις οβιτρελ παντα εκανα την 8η κ ωοληψια την 10η μερα του κυκλου.(μαζευα καθε μηνα με φυσικους)..αλλα εσυ μπορει να κανεις 16η πχ και να στο εχει τσεκαρει οποτε για αυτο να στο ειπε.αλλα αν δεν σου ειπε για την tsh σορυ ..τι να πω..

Δε θα χρειαστεί να πάρω το ωάριο του μήνα γιατί έχω ήδη κατεψυγμένα έμβρυα. Οι τελευταίες εξετάσεις μου βιταμίνης D πριν 1 χρόνο ήταν μια χαρά (30, ενώ τώρα είναι 12). Και η TSH ήταν τότε χαμηλότερη, αλλά και πάλι οριακή (2,5) αλλά δε μου είχε αναφέρει τίποτα ο γιατρός. Γενικά όμως συμφωνώ μαζί σου και ετοιμάζομαι να δω κι άλλους γιατρούς γιατί έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου... Σκέψου τον επανέλεγχο της D τον έκανα με δική μου πρωτοβουλία, ο γιατρός δε μου είπε να την ξανακοιτάξω... 

Νεφέλη να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σ' ευχαριστούμε που είσαι ακόμη εδώ και υποστηρίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Σκέψου ότι όλες αυτές που είναι ακριβούτσικες (κι οι άλλες που δε γράφονται) στο δημόσιο γίνονται δωρεάν. Η Τσεκούρα σου γράφει και ομονολογικό έλεγχο κι αν δει κάτι περίεργο, σε στέλνει σε ενδοκρινολόγο. 

Ναι δε το συζητω και εγω την Τσεκούρα οσο τοπ εχω τη Λευκο την εχω! Ειναι καταπληκτικη! 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻Απλα εμενα το κεντρο με εστειλε εκει..🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

Δε θα χρειαστεί να πάρω το ωάριο του μήνα γιατί έχω ήδη κατεψυγμένα έμβρυα. Οι τελευταίες εξετάσεις μου βιταμίνης D πριν 1 χρόνο ήταν μια χαρά (30, ενώ τώρα είναι 12). Και η TSH ήταν τότε χαμηλότερη, αλλά και πάλι οριακή (2,5) αλλά δε μου είχε αναφέρει τίποτα ο γιατρός. Γενικά όμως συμφωνώ μαζί σου και ετοιμάζομαι να δω κι άλλους γιατρούς γιατί έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου... Σκέψου τον επανέλεγχο της D τον έκανα με δική μου πρωτοβουλία, ο γιατρός δε μου είπε να την ξανακοιτάξω... 

Νεφέλη να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και σ' ευχαριστούμε που είσαι ακόμη εδώ και υποστηρίζεις!

Η βιταμίνη D καλυτερα να ειναι ανω των 35.μα μονες μας ψαχνομαστε συνέχεια ελεος δηλαδη..καλυτερα & από γιατρους τα μαθαμε..νασαι καλά κοριτσακι μου ευχομαι να ειστε ολες τυχερες σαν κ μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...