Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια έχω ερώτημα που ίσως ενδιαφέρει και άλλες κοπέλες....

Έχω ακούσει ότι αν περάσεις επιτροπή παίρνεις και ένα χρηματικό βοήθημα για εξωσωματική ( γύρω στα 300€ νομίζω) ξέρει κάποια αν πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση? Το έχει πάρει καμία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια έχω ερώτημα που ίσως ενδιαφέρει και άλλες κοπέλες....

Έχω ακούσει ότι αν περάσεις επιτροπή παίρνεις και ένα χρηματικό βοήθημα για εξωσωματική ( γύρω στα 300€ νομίζω) ξέρει κάποια αν πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση? Το έχει πάρει καμία??

Γεια σου. Το επίδομα είναι περίπου 325 ευρώ και θα το πάρεις μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία της εμβρυομεταφορας. Δλδ κάνεις διέγερση με φαρμακα- ωοληψια- εμβρυομεταφορα και μετά πας στο εοπυυ της περιοχή σου με τις αποδείξεις ότι πλήρωσες για εξωσωματικη και κάνεις αίτηση για αυτό το βοήθημα. Εμένα μπήκαν τα χρήματα 1 1/2 μήνα μετά την αίτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Vasilique😘Περνάω επιτροπή 3 με 7 Μαϊου και ξεκινάω με το που πάρω την έγκριση.θα είναι η δεύτερη προσπάθεια που θα κάνω,την πρώτη προσπάθεια την έκανα με δικά μου έξοδα.στην πρώτη χοριακη που είχα κάνει στις 12 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν θετική 92.73 αλλά στην δεύτερη άρχισε να πέφτει και έτσι σταμάτησα τα φάρμακα.Και κάναμε την υστεροσκοπηση να δούμε αν υπήρχε κάποια αιτία.Επλιζω αυτήν την φορά να συνεχίσω παρακατω.Και φυσικά όλες μας να μην τα απογοητευομαστε με την οποία αποτυχία μας τύχει,κάθε εμπόδιο για το καλό μας είναι.Ευχομαι σε όλες μας το 2021 και το 2022 να κρατάμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας.

Με το καλο κοριτσι μου!!  
Θα περασει γρηγορα ο καιρός θα δεις... την αλλη βδομαδα εχουμε Απρίλιο, τι σου εμεινε; Ενας μηνας, θα περασει γρηγορα... κανε ολες τις δουλειες σου τωρα που θα εχεις χρονο (καμια γενική σπιτιού, εγω στο σπιτι ξεσπαω) ώστε μετα να εισαι χαλαρή και ξεκούραστη για τη διαδικασία! 
Μακαρι η στιγμη σου να ειναι αυτη τη φορα!!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις θετική εξέλιξη! ❤️❤️
Μακαρι οπως λες το 2021-2022 να ειναι η περίοδος όλων των κοριτσιών εδω και σύντομα να λεμε για μωρουλια!!! 🙏🥰🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!  
Θα περασει γρηγορα ο καιρός θα δεις... την αλλη βδομαδα εχουμε Απρίλιο, τι σου εμεινε; Ενας μηνας, θα περασει γρηγορα... κανε ολες τις δουλειες σου τωρα που θα εχεις χρονο (καμια γενική σπιτιού, εγω στο σπιτι ξεσπαω) ώστε μετα να εισαι χαλαρή και ξεκούραστη για τη διαδικασία! 
Μακαρι η στιγμη σου να ειναι αυτη τη φορα!!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις θετική εξέλιξη! ❤️❤️
Μακαρι οπως λες το 2021-2022 να ειναι η περίοδος όλων των κοριτσιών εδω και σύντομα να λεμε για μωρουλια!!! 🙏🥰🍀

@JNtina, ευχαριστώ πολύ 😘 εύχομαι τα καλύτερα και για εσένα.Χαίρομαι που μέσα από το φόρουμ αυτό γνωρίζω ανθρώπους με κοινό στόχο και έτσι μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και μπορεί η μία να συμπαρασταθεί την άλλη.Ειναι πολύ ωραίο να σου ανεβάζουν την ψυχολογία άτομα που ούτε καν έχεις δει, στην προσπάθειά σου να αποκτήσεις ένα παιδάκι.Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️❤️Και θα το λέω συνέχεια,τα καλύτερα σε όλες μας και σύντομα μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!! Εγώ περνάω επιτροπή 2/4 όντως η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά το καλό πράγμα αργεί να γίνει υπομονή σε όλες μας.

Σίγουρα θα σου πει και ο γιατρός σου το εξετάσεις χρειάζεστε ανάλογα και με το πρόβλημα του κάθε ζευγαριού φυσικά....κάποιες εξετάσεις όμως είναι στάνταρ, όπως, 2 σπερμοδιαγραμματα με απόσταση μεταξύ τους 2 μήνες τουλάχιστον, σαλπιγγογραφια της τελευταίας 5ετιας, ορμονολογικες δικές σου τελευταίο 3μηνο , ανοσολογικό έλεγχο και της δύο σας, Hiv σύφιλη κλπ και των δύο σας, υπέρηχο έσω γεννητικών οργάνων από ακτινολόγο, και βεβαίωση από ουρολόγο ( αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα ) γραφειοκρατικά θα χρειαστείς μια αίτηση που λογικό θα στην δώσει ή ο γιατρός σου ή η επιτροπή, ληξιαρχική πράξη γάμου, ασφαλιστική ικανότητα μέσω ΑΤΛΑΣ, πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας, φωτοτυπία τις ταυτότητες σας, μια υπεύθυνη δήλωση που σου δίνουν από την επιτροπή συμπληρωμένη με το γνήσιο υπογραφής, και 10-15 μέρες πριν την επιτροπή μια εξέταση χοριακης ..

Αυτά εγώ τα μάζεψα μέσα σε 10 μέρες δεν ήταν τίποτα μην αγχώνεσαι... Αλλά θα σου ξαναπώ ότι η κάθε περίπτωση διαφέρει τουλάχιστον εμένα αυτά μου ζήτησαν!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!αυτα τα χαρτιά σου τα είπε ο γιατρός σου η η επιτροπή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!αυτα τα χαρτιά σου τα είπε ο γιατρός σου η η επιτροπή ;

Υπάρχει καμία κοπέλα που έχει περάσει επιτροπή αυτό το διάστημα Θεσσαλονίκη;Ρωτάω για να δω σε πόσες μέρες παίρνουμε την έγκριση από την μερα που στείλουμε τον φάκελο με τα δικαιολογητικά.Λογω covid άκουσα ότι αργούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια έχω ερώτημα που ίσως ενδιαφέρει και άλλες κοπέλες....

Έχω ακούσει ότι αν περάσεις επιτροπή παίρνεις και ένα χρηματικό βοήθημα για εξωσωματική ( γύρω στα 300€ νομίζω) ξέρει κάποια αν πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση? Το έχει πάρει καμία??

Γεια σου!

Κι εγώ έχω πάρει αυτό το επίδομα πρόσφατα. Μπορείς να το πάρεις μέχρι 2 φορές αν δεν κάνω λάθος, για κάθε απόφαση επιτροπής. Εγω την πρώτη φορά έκανα μόνο ωολοηψία (χωρίς εμβρυομεταφορα) και πήρα 175 ευρώ, και τη δεύτερη που έκανα και ωοληψία και εμβρυομεταφορά πήρα 350 ευρώ. Ενδεχομένως να πρέπει να είναι μέσα σε κάποιους μήνες μετά την εξωσωματική. 

Αρμόδιος είναι ο ΕΟΠΥΥ της περιφερειακής ενότητας στην οποία ανήκεις. Για παράδειγμα εγώ μένω στα νότια προάστια της Αθήνας, οπότε έπρεπε να πάω στον ΕΟΠΥΥ Καλλιθέας. Θα πρέπει να δεις πού ανήκεις και να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά για να δεις τι πρέπει να προσκομίσεις. 

Εγώ είχα προσκομίσει (1) αίτηση που μου είχαν δώσει εκεί επιτόπου (2) βεβαίωση γιατρού ότι έγινε ωοληψία ή/και εμβρυομεταφορά (3) πρωτότυπη απόδειξη (4) φωτοτυπία μπρος-πίσω της απόφασης επιτροπής, όπου φαίνεται και η ημερομηνία χορήγησης φαρμάκων από ΕΟΠΥΥ (5) φωτοτυπία ΙΒΑΝ

Και τις δύο φορές το χορήγησαν γύρω στις 3 εβδομάδες μετά την αίτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2021 at 12:24 ΠΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι ΔΥστηχως παρόλο που ανεβαίνει η χοριακη δεν υπάρχει έμβρυο μέσα στο σάκο .γιαυτο δεν ανέβαινε και σωστά μου είπε ο γιατρός να μου κάνει απόξεση για να το στείλει για έλεγχο αλλά δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία προτειμω να φύγει μόνο του.

Λυπάμαι πάρα πολύ...κι εγώ με χάπια έκανα όταν είχα κενό  σάκο,γιατί ο γιατρός είχε πει ότι και με καρυοτυπο δε θα βλέπαμε κάτι...με το μυαλό στο επόμενο επιτυχημένο κορίτσι μου...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2021 at 2:43 ΜΜ, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;;

Μπραβοοο!!!με το  καλό να ακούσεις καρδούλα η καρδούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

Δευτέρα θα την επαναλάβω ώστε να δουμε αν είμαστε έτοιμοι για πρωτο υπέρηχο !!

Μπράβο!!!!με το καλό !!!με τέτοια νέα αναθαρρουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2021 at 9:29 ΜΜ, ο/η Nia2021 είπε:

Ολιγοσπερμια γι'αυτό κάναμε εξωσωματική. Πρόσφατα ήρθα σε επαφή με τη μητέρα του μου έλεγε ότι ο γιατρός δεν αξίζει χαλάσαμε πολλά λεφτά να προσπαθήσουμε φυσικά και άλλα πολλά και τσακωθηκα μαζί της άσχημα και έφυγα απο το σπίτι της. Αυτό έγινε Σάββατο και την Τρίτη ο άντρας μου σε δικηγόρο. Να πω ότι είμαι και από Λάρισα και είχαμε και τους σεισμούς.

Και έμενα από τον άντρα μου οφείλεται το πρόβλημα, κι εμείς είχαμε μία αποτυχημένη εξωσωματική, στεναχωρηθήκαμε αλλά δεν έχουμε φτάσει στα χωρίσματα. Για το οικονομικό ξεμείναμε από λεφτά τώρα και θα μας δώσουν οι γονείς του για την δεύτερη προσπάθεια. Τώρα γιατί δεν κοιτάτε και σε δημόσιο νοσοκομείο να έρθει πιο οικονομικά, να κάνεις μία υστεροσκόπιση να σου καθαρίσουν τη μήτρα ίσως. Έμενα μου είπε ο γυναικολόγος στη δεύτερη προσπάθεια να κάνω υστεροσκόπιση πρώτα, γιατί αν και δεν βλέπει να έχω πρόβλημα, ίσως η μήτρα να έχει πάθει κάποια μόλυνση που αυτό δεν φαίνεται στον απλό υπέρηχο και να μου δώσει αντιβίωση για ένα ή δύο μήνες, ανάλογα τι θα βρει. Να κάτσετε λίγο να συζητήσετε πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα, δεν αντέχετε άλλο οικονομικά??, γιατί ο κύριος λόγος της κούρασης είναι αυτός, όχι να πας ξανά και ξανά να κάνεις την διαδικασία... Σου εύχομαι να βρεθεί λύση, είναι κρίμα αμέσως να προτείνεται ο χωρισμός για κάποιες αποτυχίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!αυτα τα χαρτιά σου τα είπε ο γιατρός σου η η επιτροπή ;

Εμας δεν μας προχωραγε ο παντος αν δε του πηγαιναμε ολα αυτα !!! 

Για τον αντρα
1)HIV/HCV  Εξετασεις αιματος δηλαδη 4 αφροδισια ειναι)
2)Καρυοτυπος ζευγους
3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης
4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη
5)DF1,Dna Fragmentation 
κατακερματισμος σπερματος
(3 μερες αποχης)

για γυναικα
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,προγεστερονη,προλακτικη ,ε2
2)καρυοτυπος ζευγους 
3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας)
4)σαλπιγγογραφια
5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 ,ft4,antiparo,Anti gt και υπερηχος θυροειδη.καμπυλη ινσουλινης kai σακχαρου
6)αν εχεις πολυποδες/κυστες(τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 
7)μαστογραφια ή υπερηχο μαστου
8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη, σιδηρο.ομοκυστεινη,ανα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Το επίδομα είναι περίπου 325 ευρώ και θα το πάρεις μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία της εμβρυομεταφορας. Δλδ κάνεις διέγερση με φαρμακα- ωοληψια- εμβρυομεταφορα και μετά πας στο εοπυυ της περιοχή σου με τις αποδείξεις ότι πλήρωσες για εξωσωματικη και κάνεις αίτηση για αυτό το βοήθημα. Εμένα μπήκαν τα χρήματα 1 1/2 μήνα μετά την αίτηση.

Να σε ρωτήσω που έκανες την αίτηση? Γιατί εγώ στο ΙΚΑ της περιοχής μου δεν τη δέχτηκαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Να σε ρωτήσω που έκανες την αίτηση? Γιατί εγώ στο ΙΚΑ της περιοχής μου δεν τη δέχτηκα

Σε ποια πόλη μένεις; Πήρα τηλέφωνο στον εοππυ της περιοχής μου μου έδωσαν ένα μέιλ να κλείσω ραντεβού και έτσι έγινε. Θα κλείσεις ραντεβού ηλεκτρονικά και θα πας από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είχα βρει στην υστεροσκοπηση φλεγμονές και είπαμε να δούμε αν έφυγαν και μου πρωτινέ αν θέλω να ξανά κάνουμε υστεροσκοπηση ή βιοψία ενδομητρίου εσείς τη θα επιλέγατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είχα βρει στην υστεροσκοπηση φλεγμονές και είπαμε να δούμε αν έφυγαν και μου πρωτινέ αν θέλω να ξανά κάνουμε υστεροσκοπηση ή βιοψία ενδομητρίου εσείς τη θα επιλέγατε;

Εάν μπορούν να τα δουν στη βιοψια, καλύτερα βιοψια γιατί είναι και πολύ πιο οικονομική και σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα, γίνεται στο γραφείο του γιατρού.

Με τη βιοψια φαντάζομαι εννοείς την.εξεταση ngs;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εάν μπορούν να τα δουν στη βιοψια, καλύτερα βιοψια γιατί είναι και πολύ πιο οικονομική και σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα, γίνεται στο γραφείο του γιατρού.

Με τη βιοψια φαντάζομαι εννοείς την.εξεταση ngs;

Ναι αυτή την ngs 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι αυτή την ngs 

Εάν βρίσκουν αυτά που χρειάζεται ασυζητητί  την ngs. 2 φορές την έχω κάνει. Κοστίζει 270 ευρώ η εξέταση και πληρώνεις τον εκάστοτε γιατρό που σου την κάνει. Ουτε μέθη, ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. Πας στο γραφείο του γιατρού και σε 2 λεπτά έχεις τελειωσει.

Στην υστεροσκόπηση είχα πληρώσει 1300 ευρώ. Μεγάλη η διαφορά όσο να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εάν βρίσκουν αυτά που χρειάζεται ασυζητητί  την ngs. 2 φορές την έχω κάνει. Κοστίζει 270 ευρώ η εξέταση και πληρώνεις τον εκάστοτε γιατρό που σου την κάνει. Ουτε μέθη, ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. Πας στο γραφείο του γιατρού και σε 2 λεπτά έχεις τελειωσει.

Στην υστεροσκόπηση είχα πληρώσει 1300 ευρώ. Μεγάλη η διαφορά όσο να πεις...

Κάλε που την έκανες και πλήρωσες τόσο; Φοβάμαι μην πονέσω επίσης μην γίνει καμία ζημιά μιας και είναι "τυφλά" χωρίς να βλέπουν με κάμερα επίσης η ανάρρωση είναι εύκολη ή έχεις πόνους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εάν βρίσκουν αυτά που χρειάζεται ασυζητητί  την ngs. 2 φορές την έχω κάνει. Κοστίζει 270 ευρώ η εξέταση και πληρώνεις τον εκάστοτε γιατρό που σου την κάνει. Ουτε μέθη, ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. Πας στο γραφείο του γιατρού και σε 2 λεπτά έχεις τελειωσει.

Στην υστεροσκόπηση είχα πληρώσει 1300 ευρώ. Μεγάλη η διαφορά όσο να πεις...

340€ Πληρωσα εγώ κ υστερο 1500

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κάλε που την έκανες και πλήρωσες τόσο; Φοβάμαι μην πονέσω επίσης μην γίνει καμία ζημιά μιας και είναι "τυφλά" χωρίς να βλέπουν με κάμερα επίσης η ανάρρωση είναι εύκολη ή έχεις πόνους;

Το πού την έκανα και γιατί πλήρωσα τόσα, άσε είναι μία πονεμένη ιστορία... Είναι σχεδόν ίδια διαδικασία με το τεστ παπ. Αντε να έχεις λίγα καφέ για μια, δυο μέρες. Τιποτα σου λέω  δεν είναι. Σου βάζουν αυτό το ματσουκι που σου ανοιγει τον τράχηλο και σου βάζουν κάτι σαν μία μεγάλη μπατονέτα που με αυτό παίρνουν το υλικό που χρειάζονται. 2 λεπτά σου λέω διαρκεί η ολη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Σε ποια πόλη μένεις; Πήρα τηλέφωνο στον εοππυ της περιοχής μου μου έδωσαν ένα μέιλ να κλείσω ραντεβού και έτσι έγινε. Θα κλείσεις ραντεβού ηλεκτρονικά και θα πας από εκεί.

Αθήνα μένω και στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς.Ηλεκτρονιμο ραντεβού ξέρεις σε ποιο τμήμα? Κ εννοείς πάντα στο ΙΚΑ της περιοχής μας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Αθήνα μένω και στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς.Ηλεκτρονιμο ραντεβού ξέρεις σε ποιο τμήμα? Κ εννοείς πάντα στο ΙΚΑ της περιοχής μας? 

Κάθε Εοπυυ έχει το δικό του μέιλ. Εγω μένω Θεσσαλονίκη όταν κάλεσα στον εφκα της περιοχής μου μου είπαν ότι δεν είναι οι αρμόδιοι για το επίδομα και μου έδωσαν τηλέφωνο από τον Εοπυυ που ανηκω και έτσι επικοινώνησα μαζί τους. Εσυ τώρα εφόσον δεν το σηκωνουν εκεί που ανήκεις πάρε σε εφκα άλλης περιοχής για να σου πουν που μπορείς να απευθυνθείς. Ξέρω είναι δύσκολο να τους βρεις αλλά κάποια στιγμή θα τους βρεις. Και εγώ ήμουν στα τηλέφωνα συνέχεια. Αλλά για να μην μπερδεύεσαι στον εφκα θα απευθυνθείς σε ότι έχει να κάνει με αναρρωτικες και πληρωμές απο μισθοδοσία. Και στον ΕΟΠΥΥ(πρώην Πεδι) για αλλά επιδόματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!αυτα τα χαρτιά σου τα είπε ο γιατρός σου η η επιτροπή ;

Καλησπερα.. Υπάρχει χαρτί απο ΕΟΠΥΥ που λέει ακριβώς τι χρειάζεσαι.. Ανάλογα το θέμα σας μαζευεις τα χαρτιά.. αν πχ έχετε θέμα με το σπέρμα δίνεις κ τα αντίστοιχα που ζητάνε.εμεις σου λέμε, αλλά καλό θα ήταν να δεις το χαρτί κ να τα μαζευεις σιγα σιγα μη ξεχάσουμε εμείς κάτι.. θα κοιταξω να δω αν το έχω.. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Κάθε Εοπυυ έχει το δικό του μέιλ. Εγω μένω Θεσσαλονίκη όταν κάλεσα στον εφκα της περιοχής μου μου είπαν ότι δεν είναι οι αρμόδιοι για το επίδομα και μου έδωσαν τηλέφωνο από τον Εοπυυ που ανηκω και έτσι επικοινώνησα μαζί τους. Εσυ τώρα εφόσον δεν το σηκωνουν εκεί που ανήκεις πάρε σε εφκα άλλης περιοχής για να σου πουν που μπορείς να απευθυνθείς. Ξέρω είναι δύσκολο να τους βρεις αλλά κάποια στιγμή θα τους βρεις. Και εγώ ήμουν στα τηλέφωνα συνέχεια. Αλλά για να μην μπερδεύεσαι στον εφκα θα απευθυνθείς σε ότι έχει να κάνει με αναρρωτικες και πληρωμές απο μισθοδοσία. Και στον ΕΟΠΥΥ(πρώην Πεδι) για αλλά επιδόματα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.ειχα πάρει απόφαση ότι δεν θα πάρω λεφτά..

Να είσαι καλά🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...