Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα ομάδα, θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε, τις πρώτες μέρες όσο κάνετε διέγερση κάνει να κάνετε σφράγισμα δοντιών ή να σας δώσει ο οδοντίατρος αντιβίωση; ευχαριστώ 

Καλησπερα!! 
Γενικα στον οδοντίατρο κανει να πηγαίνουμε και για σφράγισμα μεχρι και για εξαγωγή. Αλλα για αντιβίωση δεν γνωρίζω. Να ρωτήσεις το γιατρο σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!ξεκιναω κι εγώ σιγά σιγά για εξωσωματική!εχω ραντεβού με την επιτροπή 16/06 δεν περναει ο καιρός με τίποτα!την Τρίτη έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για να τα συζητήσουμε και να βάλουμε μια σειρά για τις εξετάσεις! νιώθω ότι ο καιρός δεν περνάει με τιποτα!εκτος από ορμονολογικές εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις είναι ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;

Τέλεια @Taselena,άντε με την σειρά να ακολουθήσουμε και εμείς.Εγω σήμερα το πρωί είχα ραντεβού για υστεροσκοπηση.Και έχω το πόρισμα,αν γνωρίζει κάποια κάτι ας μου πει 

Εξωτραχηλος: φυσιολογικός.               Ενδοτραχηλος: φυσιολογικός.             Μήκος ενδομήτριας κοιλότητας : 7 εκ.                                                               Ενδομήτρια κοιλότητα: παρουσία μικρού/μετρίου βαθμού συμφυσεων ενδομητρίου στην περιοχή του ισθμού.                                                    Θόλος ενδομητρίου: φυσιολογικός.     Ενδοσαλπιγγικα Στόμια:φυσιολογικά αμφοτερόπλευρα

Η Εξέταση και μου έκαναν αφαίρεση συμφυσεων και επιφανειακό καθαρισμό

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;;

Μπράβο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ξεκιναω κι εγώ σιγά σιγά για εξωσωματική!εχω ραντεβού με την επιτροπή 16/06 δεν περναει ο καιρός με τίποτα!την Τρίτη έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για να τα συζητήσουμε και να βάλουμε μια σειρά για τις εξετάσεις! νιώθω ότι ο καιρός δεν περνάει με τιποτα!εκτος από ορμονολογικές εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις είναι ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει;

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Καλή αρχή να έχεις... Σίγουρα ο γιατρός σου θα σου πει τις απαραίτητες εξετάσεις. ..
 Οι πιο σημαντικές είναι για την θρομβοφιλια, κυστικη ινωση, καρυοτυπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;;

Συγχαρητήρια κορίτσι ,πολύ καλη χοριακη και με το καλο και στον πρωτο σου υπέρηχο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα ομάδα, θέλω να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε, τις πρώτες μέρες όσο κάνετε διέγερση κάνει να κάνετε σφράγισμα δοντιών ή να σας δώσει ο οδοντίατρος αντιβίωση; ευχαριστώ 

Kαλησπέρα! Επειδή μου συνέβη κάτι παρόμοιο..με εμφύτευμα που δεν είχα τελειώσει και χρειάστηκε να πάω στον οδοντίατρο. Ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε, ότι πει ο οδοντίατρος δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με αντιβίωση. Βέβαια δε χρειάστηκε να πάρω τελικά. Ελπίζω να σε βοήθησα κάνε και μια ερώτηση στον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;;

Μπράβο κοριτσάκι μου 😊 τα πήρα κι εγω !! 350 η τριτη χοριακη μου !!! Μακάρι να πάνε όλα καλα κοπέλα μου και για τις δυο μας αλλα και για όλες τις κοπέλες εδω μεσα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω νέα!! Δεύτερη χοριακη 237!!! Πετάω από τη χαρά μου!!!! @Vrouva88 εσύ πήρες αποτελεσμα;;;

Δευτέρα θα την επαναλάβω ώστε να δουμε αν είμαστε έτοιμοι για πρωτο υπέρηχο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vrouva88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου 😊 τα πήρα κι εγω !! 350 η τριτη χοριακη μου !!! Μακάρι να πάνε όλα καλα κοπέλα μου και για τις δυο μας αλλα και για όλες τις κοπέλες εδω μεσα !!

Μπραβο και σε εσενα κορίτσι και με το καλο να ακούσεις και εσυ καρδούλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vrouva88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου 😊 τα πήρα κι εγω !! 350 η τριτη χοριακη μου !!! Μακάρι να πάνε όλα καλα κοπέλα μου και για τις δυο μας αλλα και για όλες τις κοπέλες εδω μεσα !!

Μπραβοοοο!!! Τέλεια χοριακη!!! Τώρα έχω ραντεβού στο γυναικολόγο μου το άλλο Σάββατο για πρώτο υπέρηχο. Δε θα δούμε καρδούλα λογικά, αλλά θα φαίνεται σίγουρα αν είναι 1 ή 2! Μακάρι να πάνε όλα καλά όπως λες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vrouva88 είπε:

Δευτέρα θα την επαναλάβω ώστε να δουμε αν είμαστε έτοιμοι για πρωτο υπέρηχο !!

Εγώ δε θα ξανακάνω χοριακη... κατευθείαν υπέρηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ξεκιναω κι εγώ σιγά σιγά για εξωσωματική!εχω ραντεβού με την επιτροπή 16/06 δεν περναει ο καιρός με τίποτα!την Τρίτη έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για να τα συζητήσουμε και να βάλουμε μια σειρά για τις εξετάσεις! νιώθω ότι ο καιρός δεν περνάει με τιποτα!εκτος από ορμονολογικές εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις είναι ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει;

Καλη αρχή κορίτσι και ευχομαι να σου πάνε ολα καλά ,θα περάσει ο καιρός κανε υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taselena @Vrouva88 συγχαρητητια κ στις δυο!! Τελεια αποτελεσματα!! Σας ευχομαι ολα να συνεχισουν ετσι καλα κ να εχετε μια τελειομηνη κ ομορφη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vrouva88  @Taselenaσυγχαρητηρια!!! Συνεχίστε ετσι θετικά κορίτσια!! 
Με το καλο για τους υπερήχους!!! 
Εεεεεεελα να φέρετε λιγο θετική αύρα και γούρι και για εμας τις υπόλοιπες!!! 
❤️❤️❤️❤️❤️🍀🍀🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!  γενικά ειμαι γουρλου 😃 όλοι μου το λένε ... σιγουρα θα τα καταφέρετε όλες, αργα ή γρήγορα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι ΔΥστηχως παρόλο που ανεβαίνει η χοριακη δεν υπάρχει έμβρυο μέσα στο σάκο .γιαυτο δεν ανέβαινε και σωστά μου είπε ο γιατρός να μου κάνει απόξεση για να το στείλει για έλεγχο αλλά δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία προτειμω να φύγει μόνο του.

Κοριτσι μου λυπαμαι τοσο μα τοσο πολυ, φανταζομαι την απογοητευση σου...τι σου ειπε ο γιατρος, γιατι συνεβη αυτο, που το αποδιδει; 😞 

Δεν ηταν η στιγμη αλλα που θα παει θα ερθει... Πραγματικα την επομενη φορα σου ευχομαι να ειναι η τυχερη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Εγώ δε θα ξανακάνω χοριακη... κατευθείαν υπέρηχο!!!

Μακάρι να μου έλεγε κι εμενα το ίδιο καθώς η χοριακη ειναι αγχωτική, αλλα τι να πω! Γιατρός ειναι ... αυτός θα ξέρει !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vrouva88 είπε:

Ευχαριστω πολυ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!  γενικά ειμαι γουρλου 😃 όλοι μου το λένε ... σιγουρα θα τα καταφέρετε όλες, αργα ή γρήγορα ❤️❤️

Συγχαρητήρια και σε σένα κορίτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια και την άλλη βδομάδα να δείτε τον σάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Τέλεια @Taselena,άντε με την σειρά να ακολουθήσουμε και εμείς.Εγω σήμερα το πρωί είχα ραντεβού για υστεροσκοπηση.Και έχω το πόρισμα,αν γνωρίζει κάποια κάτι ας μου πει 

Εξωτραχηλος: φυσιολογικός.               Ενδοτραχηλος: φυσιολογικός.             Μήκος ενδομήτριας κοιλότητας : 7 εκ.                                                               Ενδομήτρια κοιλότητα: παρουσία μικρού/μετρίου βαθμού συμφυσεων ενδομητρίου στην περιοχή του ισθμού.                                                    Θόλος ενδομητρίου: φυσιολογικός.     Ενδοσαλπιγγικα Στόμια:φυσιολογικά αμφοτερόπλευρα

Η Εξέταση και μου έκαναν αφαίρεση συμφυσεων και επιφανειακό καθαρισμό

 

 

 

 

 

Μια χαρά κορίτσι μου! Ξεκίνησε ως διαγνωστική κ εξελίχθηκε επεμβατική. Σε καθαρίσανε κ είσαι έτοιμη να προχωρήσεις στην επόμενη πίστα! Πότε με το καλό ξεκινάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στα κορίτσια μας @Taselenaκαι @Vrouva88! Άντε να αλλάξει λίγο το κλίμα εδώ μέσα κ να φυσήξει αύρα εγκυμοσύνης! Ευχαριστούμε για το γούρι κορίτσια! Καλό σερί να έχουμε! Μόνο χαρμόσυνα νέα! Καλημέρα κ καλό μας σ/κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μια χαρά κορίτσι μου! Ξεκίνησε ως διαγνωστική κ εξελίχθηκε επεμβατική. Σε καθαρίσανε κ είσαι έτοιμη να προχωρήσεις στην επόμενη πίστα! Πότε με το καλό ξεκινάς;

Ευχαριστώ πολύ @Vasilique😘Περνάω επιτροπή 3 με 7 Μαϊου και ξεκινάω με το που πάρω την έγκριση.θα είναι η δεύτερη προσπάθεια που θα κάνω,την πρώτη προσπάθεια την έκανα με δικά μου έξοδα.στην πρώτη χοριακη που είχα κάνει στις 12 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν θετική 92.73 αλλά στην δεύτερη άρχισε να πέφτει και έτσι σταμάτησα τα φάρμακα.Και κάναμε την υστεροσκοπηση να δούμε αν υπήρχε κάποια αιτία.Επλιζω αυτήν την φορά να συνεχίσω παρακατω.Και φυσικά όλες μας να μην τα απογοητευομαστε με την οποία αποτυχία μας τύχει,κάθε εμπόδιο για το καλό μας είναι.Ευχομαι σε όλες μας το 2021 και το 2022 να κρατάμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ξεκιναω κι εγώ σιγά σιγά για εξωσωματική!εχω ραντεβού με την επιτροπή 16/06 δεν περναει ο καιρός με τίποτα!την Τρίτη έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό για να τα συζητήσουμε και να βάλουμε μια σειρά για τις εξετάσεις! νιώθω ότι ο καιρός δεν περνάει με τιποτα!εκτος από ορμονολογικές εξετάσεις και σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις είναι ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει;

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!! Εγώ περνάω επιτροπή 2/4 όντως η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά το καλό πράγμα αργεί να γίνει υπομονή σε όλες μας.

Σίγουρα θα σου πει και ο γιατρός σου το εξετάσεις χρειάζεστε ανάλογα και με το πρόβλημα του κάθε ζευγαριού φυσικά....κάποιες εξετάσεις όμως είναι στάνταρ, όπως, 2 σπερμοδιαγραμματα με απόσταση μεταξύ τους 2 μήνες τουλάχιστον, σαλπιγγογραφια της τελευταίας 5ετιας, ορμονολογικες δικές σου τελευταίο 3μηνο , ανοσολογικό έλεγχο και της δύο σας, Hiv σύφιλη κλπ και των δύο σας, υπέρηχο έσω γεννητικών οργάνων από ακτινολόγο, και βεβαίωση από ουρολόγο ( αν το πρόβλημα είναι στο σπέρμα ) γραφειοκρατικά θα χρειαστείς μια αίτηση που λογικό θα στην δώσει ή ο γιατρός σου ή η επιτροπή, ληξιαρχική πράξη γάμου, ασφαλιστική ικανότητα μέσω ΑΤΛΑΣ, πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας, φωτοτυπία τις ταυτότητες σας, μια υπεύθυνη δήλωση που σου δίνουν από την επιτροπή συμπληρωμένη με το γνήσιο υπογραφής, και 10-15 μέρες πριν την επιτροπή μια εξέταση χοριακης ..

Αυτά εγώ τα μάζεψα μέσα σε 10 μέρες δεν ήταν τίποτα μην αγχώνεσαι... Αλλά θα σου ξαναπώ ότι η κάθε περίπτωση διαφέρει τουλάχιστον εμένα αυτά μου ζήτησαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...