Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Κοριτσια μου χρόνια πολλα να στε καλα ολες γρηγορα φουσκωμενες...μονο χαρες..κοριτσια μου σημερα εκανα την.εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων θα ηθελα μια μεγαλη χάρη...ψαχνω παντου τα σικλακουρ εννοειται δε προκειται κ τωρα ψαχνω παντου τα divina υπαρχει καποια κοπελα που ισως εχει βρει καπου.αττικη?

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι κορίτσι μου... τα συγκεκριμένα χάπια εγω δεν τα έπαιρνα αλλα εάν εισαι απο Αθήνα μπορεις να ρίξεις μια ματιά στο φαρμακείο Μαραγκος στην Μεσογείων ισως τα εχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

Καλα αποτελέσματα σου εύχομαι κορίτσι μου... τα συγκεκριμένα χάπια εγω δεν τα έπαιρνα αλλα εάν εισαι απο Αθήνα μπορεις να ρίξεις μια ματιά στο φαρμακείο Μαραγκος στην Μεσογείων ισως τα εχει! 

Χιλια ευχαριστω για την πληροφορια να.σαι καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fotinible Μακάρι να πάνε όλα καλά και να στεριωσουν να εμβρυακια σου!!! Αντε θα περασουν οι μέρες και συντομα θα κρατάς μια θετικη χοριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fotinible όσο για τα χάπια εγώ έστειλα τον αντρουλη μου γυρω γύρω σε όλα τα μικρά φαρμακεία 2 διαφορετικών περιοχων και βρήκα 6 κουτακια cyclacur. Φαντάσου ότι πήγε σε περίπου 15 φαρμακεία όμως! Θέλει υπομονή και πολλη τυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taselena είπε:

@Fotinible όσο για τα χάπια εγώ έστειλα τον αντρουλη μου γυρω γύρω σε όλα τα μικρά φαρμακεία 2 διαφορετικών περιοχων και βρήκα 6 κουτακια cyclacur. Φαντάσου ότι πήγε σε περίπου 15 φαρμακεία όμως! Θέλει υπομονή και πολλη τυχη!!

Εχω παρςι ηδη σε 30 φαρμακεια σε Αττική και καμια δεκαρια σε επαρχία..αγωνας μεγαλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@FotinibleΜπορεί να τα έχουν υποσχεθεί σε πελάτισσες τους και γι αυτό να σου λένε στο τηλέφωνο οχι. Νομίζω καλύτερα να πάτε από εκεί... Μπορεί να κρατάνε κανένα κουτάκι για επείγουσα περίπτωση οπότε αν τους πείτε ότι είναι για εξωσωματική, μήπως σας το δώσουν...  Και εγώ όπως σου ειπα δεν τα βρήκα σε κανένα φαρμακειο της προκοπής... Σε κάτι συνοικιακα της κακιάς ώρας τίγκα στη σκόνη τα βρηκα! 😆😆😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα Χρόνια Πολλά με υγεία και πολλά μωρά....

Ειμαι κ εγώ σε διέγερση αλλά για την ώρα δεν μου έχει αναφέρει τπτ ο γιατρός για cyclacur ή για παρόμοια.... 

Το Περνουμε όλες μετά την ετ; περίπου για πόσο διάστημα;κατα μέσω όρο θέλουμε πολλά κουτιά; έχω αγχοθει με όσα διαβάζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα Χρόνια Πολλά με υγεία και πολλά μωρά....

Ειμαι κ εγώ σε διέγερση αλλά για την ώρα δεν μου έχει αναφέρει τπτ ο γιατρός για cyclacur ή για παρόμοια.... 

Το Περνουμε όλες μετά την ετ; περίπου για πόσο διάστημα;κατα μέσω όρο θέλουμε πολλά κουτιά; έχω αγχοθει με όσα διαβάζω....

Καλησπερα! Χρονια πολλα! 
Εγω τα επαιρνα απο την πρώτη μερα περιόδου... με το που πηγα για υπέρηχο και εξετασεις μου ειπε μαζι με αλλα να παρω κι αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλησπερα! Χρονια πολλα! 
Εγω τα επαιρνα απο την πρώτη μερα περιόδου... με το που πηγα για υπέρηχο και εξετασεις μου ειπε μαζι με αλλα να παρω κι αυτα. 

Ααααα... Καταλαβα.... 

Μάλλον χρειάζονται πολλά... 😅

Σε ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα Χρόνια Πολλά με υγεία και πολλά μωρά....

Ειμαι κ εγώ σε διέγερση αλλά για την ώρα δεν μου έχει αναφέρει τπτ ο γιατρός για cyclacur ή για παρόμοια.... 

Το Περνουμε όλες μετά την ετ; περίπου για πόσο διάστημα;κατα μέσω όρο θέλουμε πολλά κουτιά; έχω αγχοθει με όσα διαβάζω....

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά! Συνήθως τα παίρνουμε μετά την ωοληψια και σε περίπτωση εγκυμοσύνης,  συνεχίζουμε για το πρώτο τρίμηνο μέχρι να δημιουργηθεί ο πλακουντας.  Αλλά εξαρτάται από την εκάστοτε γυναίκα. Κάποιες τα παίρνουν καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.  Έχει να κάνει (αν δεν κάνω λαθος) με τις τιμές της οιστραδιολης. Υπολόγιζε κατά μέσο όρο 1 κουτι ανά 2 ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taselena είπε:

Τι κάνεις @Vrouva88??? Έκανες δεύτερη χοριακη;;;

Εσύ Taselena τι κάνεις? Έκανες δεύτερη χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εσύ Taselena τι κάνεις? Έκανες δεύτερη χοριακη?

Αύριο το πρωί θα πάω. Κανονικά θα έπρεπε να έχω πάει σήμερα το απόγευμα αλλά ήταν κλειστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά! Συνήθως τα παίρνουμε μετά την ωοληψια και σε περίπτωση εγκυμοσύνης,  συνεχίζουμε για το πρώτο τρίμηνο μέχρι να δημιουργηθεί ο πλακουντας.  Αλλά εξαρτάται από την εκάστοτε γυναίκα. Κάποιες τα παίρνουν καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.  Έχει να κάνει (αν δεν κάνω λαθος) με τις τιμές της οιστραδιολης. Υπολόγιζε κατά μέσο όρο 1 κουτι ανά 2 ημέρες.

Καλησπέρα....

Α, είσαι σούπερ σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες....

Να σε πάντα καλά! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Αύριο το πρωί θα πάω. Κανονικά θα έπρεπε να έχω πάει σήμερα το απόγευμα αλλά ήταν κλειστά...

Αντε περιμένουμε με αγωνία! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι σούπερ,  γύρω στα 250!!! Καλή τύχη και περιμένουμε νέα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε περιμένουμε με αγωνία! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι σούπερ,  γύρω στα 250!!! Καλή τύχη και περιμένουμε νέα !

Μου είπε ο γιατρος ότι αν είναι κοντά στο 300 είναι πιθανόν να είναι και δίδυμα!!! για να δούμε ομως.. Εμένα με νοιάζει να ανεβαίνει σωστά η χοριακη και τίποτα άλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Τι κάνεις @Vrouva88??? Έκανες δεύτερη χοριακη;;;

Έκανα χθες και βγήκε 150 και θα την επαναλάβω αυριο !!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Vrouva88 είπε:

Έκανα χθες και βγήκε 150 και θα την επαναλάβω αυριο !!😊

Σούπερ!!!!! Όλα πάνε κατ' ευχήν!!!!! Άντε... και αύριο 350!!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Σούπερ!!!!! Όλα πάνε κατ' ευχήν!!!!! Άντε... και αύριο 350!!!! 🙏

Σ ευχαριστω παααρα πολυ!! Το ίδιο εύχομαι και για εσενα !! Καλούς διπλασιασμους να έχουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2021 at 12:35 ΠΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Dolphinτα κατάφερες είσαι έγκυος ;ποσό χαίρομαι .εγώ ακόμα ταλαιπωρούμε αλλά φταίω γιατί και εγώ έπρεπε να είχα αλλάξει γιατρό αν ήθελες να μου πεις σε ποιον πηγές .Σήμερα είδα και σάκο με κοιλιακό υπέρηχο που έκανα στην δουλειά .Αύριο πάλι χοριακη και το βράδυ θα πάω στον γυναικολόγο να κάνω κολπικο μακάρι να γίνει θαύμα και να είναι καλά το μωράκι .Σε ευχαριστώ παρά πολύ για το ενδιαφέρον .

Τα κατάφερα κορίτσι μου! Εννοείται κ θα σου πω, θα σου στείλω πμ... Εύχομαι όμως να μην το χρειαστείς καν και το μωράκι να είναι γατζωμενο στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

Τα κατάφερα κορίτσι μου! Εννοείται κ θα σου πω, θα σου στείλω πμ... Εύχομαι όμως να μην το χρειαστείς καν και το μωράκι να είναι γατζωμενο στην κοιλίτσα σου!

Όχι ΔΥστηχως παρόλο που ανεβαίνει η χοριακη δεν υπάρχει έμβρυο μέσα στο σάκο .γιαυτο δεν ανέβαινε και σωστά μου είπε ο γιατρός να μου κάνει απόξεση για να το στείλει για έλεγχο αλλά δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία προτειμω να φύγει μόνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι ΔΥστηχως παρόλο που ανεβαίνει η χοριακη δεν υπάρχει έμβρυο μέσα στο σάκο .γιαυτο δεν ανέβαινε και σωστά μου είπε ο γιατρός να μου κάνει απόξεση για να το στείλει για έλεγχο αλλά δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία προτειμω να φύγει μόνο του.

Κοριτσάκι μου δεν ήταν τώρα η στιγμή... Μην απογοητεύεται όμως, θα έρθει η στιγμή σου σύντομα... Ειλικρινά στο λέω... Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι ΔΥστηχως παρόλο που ανεβαίνει η χοριακη δεν υπάρχει έμβρυο μέσα στο σάκο .γιαυτο δεν ανέβαινε και σωστά μου είπε ο γιατρός να μου κάνει απόξεση για να το στείλει για έλεγχο αλλά δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία προτειμω να φύγει μόνο του.

Λυπάμαι κοριτσι μου που περνας αυτη τη διαδικασία! Κι εμενα δυστυχως παλινδρόμησε και εκανα απόξεση... Λυπάμαι πολυ!! ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Λυπάμαι κοριτσι μου που περνας αυτη τη διαδικασία! Κι εμενα δυστυχως παλινδρόμησε και εκανα απόξεση... Λυπάμαι πολυ!! ☹️

Και εγώ λυπάμαι για σένα αλλά γιατί έκανες απόξεση προχώρησε πολύ η εγκυμοσύνη ;εγώ σκέφτομαι να πάρω χάπι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...