Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Γύρισα από τον πρώτο υπερηχο της διέγερσης. Θα ξανά πάω την Δευτέρα για υπέρηχο. 

Μου είπε ο γιατρός ότι θα εχω καμμία εικοσαρια οωθηλακια. Είναι παρά πάνω μετρησημα αλλά αυτά που είναι πιο μεγάλα και κοντά κοντά σε χιλιοστά ειναι περίπου 20. 

Θα δούμε και την Δευτέρα πως μεγαλώνουν.

Η αριστερή μου οωθηκη που σας είχα πει ότι έχει πρόβλημα δεν έχει κανένα. Όμως η δεξιά έχει κάνει την δουλειά και για τις δύο!

 

 

20 ωοθηλακια;;;Και Μαλιστα σε μια;μπράβο ρε κορίτσι!!! Παρά πολύ καλά.σε ποια μέρα διέγερσης είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Μπράβο καλά κάνεις. Ήδη πάνε πολύ καλά τα πράγματα.....σε ποιο κέντρο είσαι και με ποιον γιατρό; Συγνώμη αν έχεις πει αλλά δεν θυμάμαι..

Έχω γιατρό τον κ.Βαμβακαρη και την οωληψια και την εμβρυομεταφορα θα την κάνω στο Γένεσις που συνεργάζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

20 ωοθηλακια;;;Και Μαλιστα σε μια;μπράβο ρε κορίτσι!!! Παρά πολύ καλά.σε ποια μέρα διέγερσης είσαι;

Είμαι στην πέμπτη.  Ξεκίνησα με πολύ καλη fsh και ε2 αλλά φοβόμουν λόγω της αριστερής οωθηκης. Έλεγα πω πω τι θα πάρουμε μόνο από μία.  Έτσι όπως τα είδαμε όμως σήμερα πάμε πολύ καλά. Ο γιατρός μου λέει η φύση προνοεί..

Φαντάσου κάνω 225μοναδες μόνο και daronda μαζί. Σήμερα μου μείωσε το daronda και Δεύτερα που θα πάω ξανά για έλεγχο θα ρίξουμε και τις μονάδες του BEMFOLA , μάλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@JoyCat   τελειααα!!! Θα λεμε τα νεα μας και θα είναι κ κοντα τα μωρακια μας! J

@Ginaak μπραβο σου!!!! Ο επιμενων νικα! Ευχομαι συντομα να μαζεψεις κ αλλα γονιμοποιημενα και να εχεις μια τεραστια χοριακη!!! Μπραβο σου και για το χασιμο των κιλων!!!

@Nefeliap  ωχ τι μας περιμενει! Τουλαχιστον να εχουμε θετικο αποτελεσμα!

Μπραβο στα κοριτσια που εχουν το σθενος και προσπαθουν πολλες φορες και δεν το βαζουν κατω!

@Taggeris  εχεις περασει πολλα κ εσυ κοριτσι μου! Πραγματικα σας θαυμαζω!!! Εχετε μεγαλη δυναμη! Εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τοσο! Ευχομαι να είναι η τελευταια σου και η τυχερη!!!

@Hope19  καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Όλα καλα θα πανε! Πολυεργαλειο η δεξια σου ωοθηκη! Αχαχα  Κ εγω πηγα κρεοπωλειο κ πηρα φουλ κοτοπουλο κ βιολογικα αυγα για να τα ξεκινησω κ από πριν! Ελπιζω να μην πρηστουμε πολύ!

Χαχα όντως κάνει ότι μπορεί η καημένη.. για αυτό με πονάει. Παιδευεται. Όπως λέει ο γιατρός μου η φύση προνοεί. Η δεξιά μου κάνει και την δουλειά της αριστερής.  Αυτό το έκανε όσο καιρό παρακολουθουσα οωρρηξια. Κάθε μήνα έκανε η δεξιά.. 

 

Καλή επιτυχία γλυκιά μου. Μην αγχώνομαστε μόνο. Όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Έχω γιατρό τον κ.Βαμβακαρη και την οωληψια και την εμβρυομεταφορα θα την κάνω στο Γένεσις που συνεργάζεται

Ωραία όλα καλά θα πάνε! Είσαι δυνατή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@JoyCat   τελειααα!!! Θα λεμε τα νεα μας και θα είναι κ κοντα τα μωρακια μας! J

@Ginaak μπραβο σου!!!! Ο επιμενων νικα! Ευχομαι συντομα να μαζεψεις κ αλλα γονιμοποιημενα και να εχεις μια τεραστια χοριακη!!! Μπραβο σου και για το χασιμο των κιλων!!!

@Nefeliap  ωχ τι μας περιμενει! Τουλαχιστον να εχουμε θετικο αποτελεσμα!

Μπραβο στα κοριτσια που εχουν το σθενος και προσπαθουν πολλες φορες και δεν το βαζουν κατω!

@Taggeris  εχεις περασει πολλα κ εσυ κοριτσι μου! Πραγματικα σας θαυμαζω!!! Εχετε μεγαλη δυναμη! Εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τοσο! Ευχομαι να είναι η τελευταια σου και η τυχερη!!!

@Hope19  καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Όλα καλα θα πανε! Πολυεργαλειο η δεξια σου ωοθηκη! Αχαχα  Κ εγω πηγα κρεοπωλειο κ πηρα φουλ κοτοπουλο κ βιολογικα αυγα για να τα ξεκινησω κ από πριν! Ελπιζω να μην πρηστουμε πολύ!

Εσύ κορίτσι θα κάνεις και διέγερση και εμβρυμεταφορά μαζί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Χαχα όντως κάνει ότι μπορεί η καημένη.. για αυτό με πονάει. Παιδευεται. Όπως λέει ο γιατρός μου η φύση προνοεί. Η δεξιά μου κάνει και την δουλειά της αριστερής.  Αυτό το έκανε όσο καιρό παρακολουθουσα οωρρηξια. Κάθε μήνα έκανε η δεξιά.. 

 

Καλή επιτυχία γλυκιά μου. Μην αγχώνομαστε μόνο. Όλα θα πάνε καλά

Εμενα περυσι που την παρακολουθουσα εκανε απο την αριστερη που ειναι η καλη μου αλλα ειχα το διαφραγμα. Μετα την υστεροσκοπηση εκανε τις περισσοτερες φορες απο δεξια που ειναι η βουλωμενη... 🤬

Σ ευχαριστω πολυ!!!! Δεν ειναι και ευκολο να μην αγχωνεσαι!!! Αλλα δεν κανει και καλο ! Οσο μπορουμε να χαλαρωσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εσύ κορίτσι θα κάνεις και διέγερση και εμβρυμεταφορά μαζί;;;

Δεν ξερω ακομα. Θα μου το πει ο γιατρος! Μου το πεταξε δλδ για μεταφορα σε αλλο κυκλο, αλλα αν πανε ολα καλα θα κανουμε μετα την ωοληψια! Θα σας ενημερωσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω ξεκινήσει την 1η εξωσωματική, την Τετάρτη πάω για ωολληψια...Το άγχος απίστευτο... Ευχομαι σε όλες θετικά αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

@JoyCat   τελειααα!!! Θα λεμε τα νεα μας και θα είναι κ κοντα τα μωρακια μας! J

@Ginaak μπραβο σου!!!! Ο επιμενων νικα! Ευχομαι συντομα να μαζεψεις κ αλλα γονιμοποιημενα και να εχεις μια τεραστια χοριακη!!! Μπραβο σου και για το χασιμο των κιλων!!!

@Nefeliap  ωχ τι μας περιμενει! Τουλαχιστον να εχουμε θετικο αποτελεσμα!

Μπραβο στα κοριτσια που εχουν το σθενος και προσπαθουν πολλες φορες και δεν το βαζουν κατω!

@Taggeris  εχεις περασει πολλα κ εσυ κοριτσι μου! Πραγματικα σας θαυμαζω!!! Εχετε μεγαλη δυναμη! Εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τοσο! Ευχομαι να είναι η τελευταια σου και η τυχερη!!!

@Hope19  καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Όλα καλα θα πανε! Πολυεργαλειο η δεξια σου ωοθηκη! Αχαχα  Κ εγω πηγα κρεοπωλειο κ πηρα φουλ κοτοπουλο κ βιολογικα αυγα για να τα ξεκινησω κ από πριν! Ελπιζω να μην πρηστουμε πολύ!

Μου τελειώνουν διαρκώς τα λαικ...

Σε ευχαριστώ πολύ!

Καλή αρχή και σε σένα!

Δεν έγραφες και παλιότερα ή σε μπερδεύω με άλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μου τελειώνουν διαρκώς τα λαικ...

Σε ευχαριστώ πολύ!

Καλή αρχή και σε σένα!

Δεν έγραφες και παλιότερα ή σε μπερδεύω με άλλη?

κ εμενα μου τελειωσαν!!! Σ ευχαριστω πολυ!!!

Νομιζω στη συζητηση της εξωσωματικης δεν εχω γραψει. Εγραφα κ γραφω στις συζητησεις που εκαναν καθε μηνα τα κοριτσια που προσπαθουν για παιδακι και εχω ξεκινησει κ εγω συζητησεις για διαφορα θεματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

κ εμενα μου τελειωσαν!!! Σ ευχαριστω πολυ!!!

Νομιζω στη συζητηση της εξωσωματικης δεν εχω γραψει. Εγραφα κ γραφω στις συζητησεις που εκαναν καθε μηνα τα κοριτσια που προσπαθουν για παιδακι και εχω ξεκινησει κ εγω συζητησεις για διαφορα θεματα. 

 

Μα ήμουν σίγουρη πως έχουμε ξαναμιλήσει,έχεις και χαρακτηριστικο nickname.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μα ήμουν σίγουρη πως έχουμε ξαναμιλήσει,έχεις και χαρακτηριστικο nickname.

Με τοσα κοριτσια εδω μεσα δεν θυμαμαι! χαχα

Χαρακτηριστικο Nickname ε? και σκεφτομουν να το αλλαξω, λεω ειναι πολυ κοινοτυπο, καμια φαντασια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Εμενα περυσι που την παρακολουθουσα εκανε απο την αριστερη που ειναι η καλη μου αλλα ειχα το διαφραγμα. Μετα την υστεροσκοπηση εκανε τις περισσοτερες φορες απο δεξια που ειναι η βουλωμενη... 🤬

Σ ευχαριστω πολυ!!!! Δεν ειναι και ευκολο να μην αγχωνεσαι!!! Αλλα δεν κανει και καλο ! Οσο μπορουμε να χαλαρωσουμε!

Εγώ από την αριστερή έχω βουλωμένη σάλπιγγα που είναι και η προβληματική οωθηκη. Εκεί ήμουν τυχερή αλλά δεν έκατσε εγκυμοσύνη. Εγώ το Μάρτιο εκανα υστεροσκοπηση. Βρήκαμε μόνο έναν μικρό πολύποδα που δεν φάνηκε σε άλλη εξετάση και κάναμε και μια ανανέωση στο ενδομήτριο.. ήταν να πάμε απευθείας εξωσωματική αλλά έκατσε ο κορονοιος. Νομίζω όμως και μεσα στο τρίμηνο βοηθά η υστεροσκοπηση.. εσύ ποτέ έκανες υστεροσκοπηση; Πολύ σημαντικό που φτιάξατε τι διάφραγμα πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 εμένα ετυχε στο μήνα της διέγερσης να έχω πολύ διαφορετική εικόνα σε κάθε ωοθήκη. Συνήθως εχω λίγα παραπάνω στην αριστερή αλλά πχ να έχω 15 κ να είναι η μία 6 η άλλη 9 κάπως έτσι. Εκείνο το μήνα είχα πάρα πολλα γενικά (23 είδαμε την 3η μέρα) κ ήταν 18 στην αριστερή κ στην δεξιά 5 κ με τα φάρμακα είδαμε κ ακόμα 2 μικρά δλδ σύνολο 20 αριστερά... Δεν ξέρω πως έγινε αυτό αλλά ενώ όλα πήγαν πολύ καλά η ωοθήκη αυτή έπαθε μια μικρή υπερδιέγερση κ πρίστηκε. Δεν έπαθα κάτι απλά ήθελε να μην ζορίσω κ να μην έχω επαφές για καμιά 10ρια μέρες. Ομως έτσι δεν μπορούσα να προχωρήσω σε ετ εκείνο το μήνα, δεν το επέτρεπε ούτε η εικόνα της ωοθήκης ούτε κ η τιμή της οιστραδιολης. Οπότε αυτό μόνο κράτα ότι ίσως πας σε άλλο κύκλο με κατάψυξη! Πάντως είναι σούπερ ο αριθμός που έχεις κ όλα θα πάνε τέλεια!!! Αν θυμαμαι καλα για ανεξήγητη πας; καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ωραία όλα καλά θα πάνε! Είσαι δυνατή!

Ευχαριστώ Μακάρι! Εύχομαι τους επόμενους μήνες όλες να τα καταφέρουμε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Hope19 εμένα ετυχε στο μήνα της διέγερσης να έχω πολύ διαφορετική εικόνα σε κάθε ωοθήκη. Συνήθως εχω λίγα παραπάνω στην αριστερή αλλά πχ να έχω 15 κ να είναι η μία 6 η άλλη 9 κάπως έτσι. Εκείνο το μήνα είχα πάρα πολλα γενικά (23 είδαμε την 3η μέρα) κ ήταν 18 στην αριστερή κ στην δεξιά 5 κ με τα φάρμακα είδαμε κ ακόμα 2 μικρά δλδ σύνολο 20 αριστερά... Δεν ξέρω πως έγινε αυτό αλλά ενώ όλα πήγαν πολύ καλά η ωοθήκη αυτή έπαθε μια μικρή υπερδιέγερση κ πρίστηκε. Δεν έπαθα κάτι απλά ήθελε να μην ζορίσω κ να μην έχω επαφές για καμιά 10ρια μέρες. Ομως έτσι δεν μπορούσα να προχωρήσω σε ετ εκείνο το μήνα, δεν το επέτρεπε ούτε η εικόνα της ωοθήκης ούτε κ η τιμή της οιστραδιολης. Οπότε αυτό μόνο κράτα ότι ίσως πας σε άλλο κύκλο με κατάψυξη! Πάντως είναι σούπερ ο αριθμός που έχεις κ όλα θα πάνε τέλεια!!! Αν θυμαμαι καλα για ανεξήγητη πας; καλή επιτυχία! 

Εμείς το μόνο θέμα που έχουμε είναι ότι έχω την αριστερή σάλπιγγα βουλωμένη και η αριστερή οωθηκη δεν δίνει οωρρηξια παρά μόνο κάνα δυο φορές το χρόνο. Ωστόσο κάθε μήνα είχα από δεξιά οωρρηξια αλλά δεν τα καταφέραμε δύο χρόνια τώρα.. όποτε αφού έκανα και υστεροσκοπηση και βρήκαμε έναν πολύποδα και τον αφαιρέσαμε και καθάρισε η μήτρα είπαμε εξωσωματική γιατί νοιωθαμε κουρασμένοι και ότι χάναμε χρόνο.  

Ευτυχώς ακόμα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο σε ενόχληση στην οωθηκη, λίγο πιο βαριά τη νοιώθω αλλα φυσικά ότι πει ο γιατρός.  Ότι είναι καλύτερα..

 

Επίσης επαφές με τίποτα. Δεν μπορώ νοιώθω κάπως αυτές τις μέρες.. και προσέχω γενικά δεν σηκώνω βάρη κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εμείς το μόνο θέμα που έχουμε είναι ότι έχω την αριστερή σάλπιγγα βουλωμένη και η αριστερή οωθηκη δεν δίνει οωρρηξια παρά μόνο κάνα δυο φορές το χρόνο. Ωστόσο κάθε μήνα είχα από δεξιά οωρρηξια αλλά δεν τα καταφέραμε δύο χρόνια τώρα.. όποτε αφού έκανα και υστεροσκοπηση και βρήκαμε έναν πολύποδα και τον αφαιρέσαμε και καθάρισε η μήτρα είπαμε εξωσωματική γιατί νοιωθαμε κουρασμένοι και ότι χάναμε χρόνο.  

Ευτυχώς ακόμα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο σε ενόχληση στην οωθηκη, λίγο πιο βαριά τη νοιώθω αλλα φυσικά ότι πει ο γιατρός.  Ότι είναι καλύτερα..

Καλά έκανες και μην εκπλαγείς αν βγάζοντας τον πολύποδα μείνεις κιόλας! Ούτε εγώ ένιωθα κάτι, ούτε καν πιο βαριά τπτ... Ο γιατρός μου το είπε ότι έχει πριστεί κ σχεδόν περιστραφεί από τα πολλά ωοθυλακια. Εννοείται ό,τι πει ο γιατρός ότι είναι καλύτερο, αυτό θα κάνεις. Απλά σου λέω την εμπειρία μου επειδή κ γω ειχα τόσα στη μία κ ελάχιστα στην άλλη. Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Καλά έκανες και μην εκπλαγείς αν βγάζοντας τον πολύποδα μείνεις κιόλας! Ούτε εγώ ένιωθα κάτι, ούτε καν πιο βαριά τπτ... Ο γιατρός μου το είπε ότι έχει πριστεί κ σχεδόν περιστραφεί από τα πολλά ωοθυλακια. Εννοείται ό,τι πει ο γιατρός ότι είναι καλύτερο, αυτό θα κάνεις. Απλά σου λέω την εμπειρία μου επειδή κ γω ειχα τόσα στη μία κ ελάχιστα στην άλλη. Καλά αποτελέσματα! 

Ναι μου το είπε ότι είναι λίγο πιο πρισμενη.. και γενικά επειδή αυτός είναι και ο γυναικολόγος μου από πριν φοβόταν ότι θα αντιδράσει έτσι το σώμα μου. Μου είχε πει εξ αρχής δεν περιμένουμε τίποτα από την αριστερή. Για αυτό προσέχουμε πολύ και κάνω μικρές δόσεις. Για αυτό κάνω και το μακρύ πρωτόκολλο.. εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εγώ από την αριστερή έχω βουλωμένη σάλπιγγα που είναι και η προβληματική οωθηκη. Εκεί ήμουν τυχερή αλλά δεν έκατσε εγκυμοσύνη. Εγώ το Μάρτιο εκανα υστεροσκοπηση. Βρήκαμε μόνο έναν μικρό πολύποδα που δεν φάνηκε σε άλλη εξετάση και κάναμε και μια ανανέωση στο ενδομήτριο.. ήταν να πάμε απευθείας εξωσωματική αλλά έκατσε ο κορονοιος. Νομίζω όμως και μεσα στο τρίμηνο βοηθά η υστεροσκοπηση.. εσύ ποτέ έκανες υστεροσκοπηση; Πολύ σημαντικό που φτιάξατε τι διάφραγμα πάντως!

Τον Οκτωβριο εκανα την υστεροσκοπηση. Το υποψιαζοταν ο γιατρος μου γιατι δεν ειχαμε συλληψη κ μου ελεγε οτι πολλες γυναικες εχουν. Δεν εκρινε οτι επρεπε να κανω κ λαπαροσκοπηση κ ετσι πηγαμε μονο για υστεροσκοπηση. Μου βρηκε το διαφραγμα κ μου ξεβουλωσε λιγο τη μια σαλπιγγα εκει που συνδεεται με τη μητρα. Ο εξωσωματικος μου ειπε οτι υπαρχουν κ γυναικες με διαφραγμα που εχουν γεννησει!!! Μετα ανακαλυψαμε προβλημα με το σπερμα (γιατι μετα απο δικη μου επιμονη πηγαμε σε πιο εξειδικευμενο κεντρο να γινει το σπερμοδιαγραμμα κ βγηκαν πιο αξιοπιστα αποτελεσματα - σε αντιθεση με το διαγνωστικο που ειχαμε παει στην αρχη). Ας ειναι καλα εδω τα κοριτσια που με ενημερωσαν! Τον Δεκεμεβριο καναμε σπερματεγχυση που απετυχε, περιμεναμε να τελειωσει τη θεραπεια ο αντρας μου για το σπερμα κ ξαναεκανε σπερμοδιαγραμμα - αλλα δεν ειχε διαφορα κ μολις ειπαμε να παμε για εξωσωματικη, εσκασε ο κορωνοιος. Τον Μαιο φοβηθηκα να ξεκινησω εξωσωματικη λογω κορωνοιου κ ειπα για Ιουνιο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PAPA EVA είπε:

Τον Οκτωβριο εκανα την υστεροσκοπηση. Το υποψιαζοταν ο γιατρος μου γιατι δεν ειχαμε συλληψη κ μου ελεγε οτι πολλες γυναικες εχουν. Δεν εκρινε οτι επρεπε να κανω κ λαπαροσκοπηση κ ετσι πηγαμε μονο για υστεροσκοπηση. Μου βρηκε το διαφραγμα κ μου ξεβουλωσε λιγο τη μια σαλπιγγα εκει που συνδεεται με τη μητρα. Ο εξωσωματικος μου ειπε οτι υπαρχουν κ γυναικες με διαφραγμα που εχουν γεννησει!!! Μετα ανακαλυψαμε προβλημα με το σπερμα (γιατι μετα απο δικη μου επιμονη πηγαμε σε πιο εξειδικευμενο κεντρο να γινει το σπερμοδιαγραμμα κ βγηκαν πιο αξιοπιστα αποτελεσματα - σε αντιθεση με το διαγνωστικο που ειχαμε παει στην αρχη). Ας ειναι καλα εδω τα κοριτσια που με ενημερωσαν! Τον Δεκεμεβριο καναμε σπερματεγχυση που απετυχε, περιμεναμε να τελειωσει τη θεραπεια ο αντρας μου για το σπερμα κ ξαναεκανε σπερμοδιαγραμμα - αλλα δεν ειχε διαφορα κ μολις ειπαμε να παμε για εξωσωματικη, εσκασε ο κορωνοιος. Τον Μαιο φοβηθηκα να ξεκινησω εξωσωματικη λογω κορωνοιου κ ειπα για Ιουνιο! 

 

Κορίτσι μου έχετε κάνει όλα τα βήματα σωστά και θα πετύχετε θα δεις... Ειδικά που έκανες υστεροσκοπηση και ξέρεις ότι τώρα είναι έτοιμο το σπιτάκι να φωλιάσει το εμβρυακι σου! 😘 Όλα θα πάνε καλά 🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου έχετε κάνει όλα τα βήματα σωστά και θα πετύχετε θα δεις... Ειδικά που έκανες υστεροσκοπηση και ξέρεις ότι τώρα είναι έτοιμο το σπιτάκι να φωλιάσει το εμβρυακι σου! 😘 Όλα θα πάνε καλά 🙏

 

Μακαρι κοριτσακι μου! Ο γιατρος μου επεμενε για την υστεροσκοπηση (εγω επαθα σοκ οταν μου το ειπε γιατι ουτε χειρουργειο δεν εχω κανει ποτε ουτε φαρμακα δεν παιρνω) κ ειχε δικιο τελικα. 

Γενικα δεν μας εχουν αποκλεισει πιθανοτητες για φυσικη συλληψη αλλα εχουμε μικρες πιθανοτητες. Απλα δεν αντεχω αλλο να περιμενω... και λεω καλυτερα τωρα παρα να παω μετα απο 2-3 χρονια κ να ειναι χειροτερα τα πραγματα κ λογω ηλικιας! Ο εξωσωματικος μας εχει δωσει πιθανοτητες μονο κ μονο λογω ηλικιας αλλα θα δουμε κ στην πορεια τι θα γινει με τη γονιμοποιηση!

Καλη επιτυχια και σε σενα!!! 

Αντε να κατεβουμε ολες στο πινακακι να παμε εκει που γραφει εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2020 at 9:26 ΜΜ, ο/η sokola4 είπε:

Για αυτόν το γιατρό που ρώτησες δεν ξέρω κάτι. Εγώ θα σου έλεγα για τον γιατρό μου το Κ.Τσιριγώτη. Είναι πολύ καλός,και απο την πρώτη στιγμή σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα. 

Σε τι φαση εισαι???τα καταφερες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σου πω σε σκεφτόμουν τελευταία και έλεγα θα σου στείλω κανένα μνμ αλλά φαντάζομαι λογο κορονοιού θα είχατε πολύ δουλειά. Ναι τα κατάφερα. Μετά απο 5 χρόνια και 3ης ετ χάρις τον Κ.Μαρίνο τα καταφέραμε με την πρώτη. Τώρα είμαι 4 μηνών και έχω και για άλλες 2 προσπάθειες αν θέλω. Σου τα είχα στείλει τα νέα μου και σε προσωπικό μνμ. Εσύ πως εισαι;Τι νέα; @Kokotsalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Τον Οκτωβριο εκανα την υστεροσκοπηση. Το υποψιαζοταν ο γιατρος μου γιατι δεν ειχαμε συλληψη κ μου ελεγε οτι πολλες γυναικες εχουν. Δεν εκρινε οτι επρεπε να κανω κ λαπαροσκοπηση κ ετσι πηγαμε μονο για υστεροσκοπηση. Μου βρηκε το διαφραγμα κ μου ξεβουλωσε λιγο τη μια σαλπιγγα εκει που συνδεεται με τη μητρα. Ο εξωσωματικος μου ειπε οτι υπαρχουν κ γυναικες με διαφραγμα που εχουν γεννησει!!! Μετα ανακαλυψαμε προβλημα με το σπερμα (γιατι μετα απο δικη μου επιμονη πηγαμε σε πιο εξειδικευμενο κεντρο να γινει το σπερμοδιαγραμμα κ βγηκαν πιο αξιοπιστα αποτελεσματα - σε αντιθεση με το διαγνωστικο που ειχαμε παει στην αρχη). Ας ειναι καλα εδω τα κοριτσια που με ενημερωσαν! Τον Δεκεμεβριο καναμε σπερματεγχυση που απετυχε, περιμεναμε να τελειωσει τη θεραπεια ο αντρας μου για το σπερμα κ ξαναεκανε σπερμοδιαγραμμα - αλλα δεν ειχε διαφορα κ μολις ειπαμε να παμε για εξωσωματικη, εσκασε ο κορωνοιος. Τον Μαιο φοβηθηκα να ξεκινησω εξωσωματικη λογω κορωνοιου κ ειπα για Ιουνιο! 

 

Καλημέρα!!!!! Τελικά μοιάζουν πολύ οι ιστορίες μας χρονικά... Εμένα μου βρήκαν πολλούς πολύποδες τον Νοέμβριο και μου τους αφαίρεσαν επί τόπου... Και στο σύζυγο περιμέναμε βελτίωση στο σπέρμα και κάναμε σπερματέγχυση τον Δεκέμβρη. Βέβαια απ'ότι μου είπε η αιματολόγος, δεν μετράει αφού δεν πήρα κορτιζόνη.... 

Εύχομαι να πάμε καλά κι έτσι να έρθει σύντομα το πρώτο μωρουλίνι μας!! Εμείς αν και θα κάνω ήπια διέγερση και μας είπε ό,τι και σ'εσένα ο γιατρός, θέλουμε να πάμε τον Σεπτέμβρη σε έμβρυο μεταφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...