Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Αμην.Χρωσταω την ηρεμια μου στον αντρα μου.Μονο αυτο.Αν δεν τον ειχα δε ξερω τι θα εκανα.....μη με βλεπετε που το παιζω κουλ βουτυρακι ειμαι ωρες ωρες

Ου ου ου εγω να δεις!!! Τον εχω τρελάνει τελειως! Ολο το αγχος αυτος το τραβάει! Σε καταλαβαινω και παλι! Στα ιδια μήκη κινούμαστε @Νικολίνι μου! Σας κι εσενα κι εγω! Απο κουλ σκίζω αλλα και απο βούτυρο δεν παω πισω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θα μετρήσεις 4 μήνες από την ωοληψία κοριτσάκι μου! Πότε έκανες ωοληψία;

Τον Σεπτέμβρη έκανα... 1η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

@Mari84πω πω εχω κουφαθει με αυτα που λες!! Κανουν τετοια τραγικα πραγματικα;;; Εγω ειμαι στη μια προσπαθεια κ δεν αντιμετωπισα ουτε στο λιγο κατι τετοιο, σε ολα ενιωσα οτι  υπηρχε διαφανεια! Μετα απο καθετι μου εδιναν την αντιστοιχη αποδειξη, αναφορα κλπ. Τι τραβηξες κοπελα μου κ εσυ!! Το κεντρο αυτο που βρισκεται Αθηνα; Ευχομαι καλυτερη τυχη την αλλη φορα! 
 

@Σταυρι Με εναν πονο!! Με το καλο να υποδεχτεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!!!

Ναι Αθήνα είναι!!

Κ μάλιστα έχουν πάει από εκεί σε πολλές εκπομπές η Φαίη Σκορδά δε λέει τα καλύτερα για αυτούς...ας γελάσω!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Τι ειναι αυτος ο παραγοντας? Κι εγω πρωτη φορά το ακουω....συστηνεται σε καποιες περιπτωσεις δλδ?

Τωρα κ εγω λεπτομερειες δεν ξερω.... Δεν ρωτησα και πολλα! Ελπιζω να με βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η jazz είπε:

Καλημέρα. Είναι το prp ενδομητριου???

Οχι δεν ειναι αυτο. Λοιπον, βρηκα στοιχεια απο μια εργασια ενος μεταπτυχιακο  φοιτητη και σας παραθετω καποια να μαθετε κ εσεις οπως κ εγω  (Στο τελος ιατρικη θα βγαλουμε κ εμεις με αυτα που εχουμε μαθει χαχα)

O GCSF (granulocyte-colony stimulating factor)είναι μια γλυκοπρωτείνη με λειτουργία κυτταροκίνης και ορμόνης, που παράγεται από διάφορους ιστούς και έχει μια ποικιλία βιολογικών δράσεων. Τα φαρμακευτικά του ανάλογα είναι η φιλγκραστίμη (filgrastim) και λενογραστίμη (lenograstim). Έχει χρησιμοποιηθεί με αμφιλεγόμενα αποτελέσματα σε γυναίκες που υπόκεινται σε υποβοηθούμενη αναπαραγωγή, κυρίως αυτές με λεπτό ενδομήτριο και επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης. Παρά τον ελλιπή σχεδιασμό τους, κάποιες έρευνες απέδειξαν στατιστικά σημαντική αύξηση στο πάχος ενδομητρίου, τον αριθμό κυήσεων, τον αριθμό γεννήσεων και στατιστικά σημαντική μείωση στην εμφάνιση ανεπιθύμητων ενεργειών στις γυναίκες που δέχθηκαν τη θεραπεία. Οι διεξαχθείσες μετααναλύσεις απέτυχαν να δείξουν στατιστικά σημαντικό όφελος στο σύνολο των γυναικών που υποβλήθησαν σε θεραπεία (τυχαιοποιήθηκαν συνολικά 712 γυναίκες, από τις οποίες 380 στο βραχίονα που δέχθηκε θεραπεία), εντούτοις κατέδειξαν κλινικό όφελος στην υποομάδα των γυναικών με επαναλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης. Το όφελος πιθανώς οφείλεται στην παρατηρηθείσα αύξηση του πάχους του ενδομητρίου και στην ανοσοβιολογική επίδραση του GSCF στην αλληλεπίδραση μεταξύ εμβρύου και ενδομητρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλο κοριτσι μου!!!! Ολα καλα να πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια η παρεα σας ειναι τρομερη! Κ εγω δεν το εχω πει σε κανεναν εκτος απο τους γονεις μας! Πολυ δυσκολο κομματι να μη μπορεις να το μοιραστεις με μια φιλη σου.... Καμια μου φιλη δεν εκανε εξωσωματικη και ολες επιασαν μεσα στον 1ο χρονο γαμου ή και τυχαία! Οποτε με ρωτανε για το αν ειμαι εγκυος, αν προσπαθουμε κλπ. νιωθω ασχημα και δεν ξερω τι να τους πω... Προσπαθω να αποφυγω την κουβεντα, να αλλαξω θεμα... Δεν λεω οτι το κανουν κακοπροαιρετα, αλλα απο τη στιγμη που ξερουν οτι προσπαθω (ειμαι αρκετα χρονια παντρεμενη) κ δεν εχω ανοιξει το θεμα για να μιλησω εγω πρωτη γιαυτο, μου φαινεται καπως ακομψο. Ισως να μη φταινε εκεινες και εγω να εχω το θεμα.... Δυστηχως δεν μπορουν να καταλαβουν τι περναμε εμεις εδω! Περναμε απο ολες τις φασεις, οπως τα λετε και ευχομαι ειλικρινα καμια αλλη κοπελα να μην το ζησει!

Οσο αφορα τα κεντρα, καλο ειναι να μιλησουν τα κοριτσια για την εκμεταλλευση που γινεται και να μοιραστουν τις ιστοριες τους για να βοηθησουν κ αλλα κοριτσια εδω. Δυστυχως με τους γιατρους δεν βρισκεις ακρη... Ειναι γερη κλικα, ολοι αλληλουποστηριζονται αν προχωρησει μια υποθεση (πχ ακομα και δικαστικα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κοριτσια η παρεα σας ειναι τρομερη! Κ εγω δεν το εχω πει σε κανεναν εκτος απο τους γονεις μας! Πολυ δυσκολο κομματι να μη μπορεις να το μοιραστεις με μια φιλη σου.... Καμια μου φιλη δεν εκανε εξωσωματικη και ολες επιασαν μεσα στον 1ο χρονο γαμου ή και τυχαία! Οποτε με ρωτανε για το αν ειμαι εγκυος, αν προσπαθουμε κλπ. νιωθω ασχημα και δεν ξερω τι να τους πω... Προσπαθω να αποφυγω την κουβεντα, να αλλαξω θεμα... Δεν λεω οτι το κανουν κακοπροαιρετα, αλλα απο τη στιγμη που ξερουν οτι προσπαθω (ειμαι αρκετα χρονια παντρεμενη) κ δεν εχω ανοιξει το θεμα για να μιλησω εγω πρωτη γιαυτο, μου φαινεται καπως ακομψο. Ισως να μη φταινε εκεινες και εγω να εχω το θεμα.... Δυστηχως δεν μπορουν να καταλαβουν τι περναμε εμεις εδω! Περναμε απο ολες τις φασεις, οπως τα λετε και ευχομαι ειλικρινα καμια αλλη κοπελα να μην το ζησει!

Οσο αφορα τα κεντρα, καλο ειναι να μιλησουν τα κοριτσια για την εκμεταλλευση που γινεται και να μοιραστουν τις ιστοριες τους για να βοηθησουν κ αλλα κοριτσια εδω. Δυστυχως με τους γιατρους δεν βρισκεις ακρη... Ειναι γερη κλικα, ολοι αλληλουποστηριζονται αν προχωρησει μια υποθεση (πχ ακομα και δικαστικα).

Κοριτσι μου συμφωνω για τους γιατρούς. Μια φιλη ειχε μια περιπέτεια σε τελειομηνη εγκυμοσύνη απο λαθος καθαρά του γιατρού και απο το νοσοκομειο της ειπαν να μη το κυνηγήσει γιατι δε θα βρει άκρη... 

Οσο για φίλους, γνωστους κτλ οντως νιωθεις ασχημα! Ειναι και μερικοί που ειναι και «καλοί άνθρωποι»! Εγω τα χειρότερα τα εχω ακουσει απο συγγενείς με καμια διακριτικότητα! Με δυο τρεις φιλες μονο συζητάω ανοιχτά το θεμα παιδι για να μπορεις να συζητάς και με κάποιον αλλον, να μην πρήζω μονο τον αντρα μου!! Για την εξωσωματική δεν εχω πει τιποτα ακομη γιατι περιμενω να εχω μια εγκυμοσύνη!! Το καλυτερο θα ηταν να γεννήσει καποια κοπελα και να εμφανιστεί με το παιδι κατευθείαν. Το εκανε μια γνωστή μου που ζούσε εξωτερικό! Η καλύτερη!!! Ουτε ερωτήσεις ουτε τιποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως αν κάποιες κοπέλες έχουν τραγικές εμπειρίες από κάποια κέντρα και γιατρούς καλό θα ήταν να ενημερώνουν για να ξέρουν και οι υπόλοιπες τι να προσέξουν! Δεν είναι ανάγκη να κατονομάσουν (μιας και απαγορεύεται) το κέντρο ή το γιατρό! Λίγο πολύ θα καταλάβουμε,κι αν δεν καταλάβουμε υπάρχουν τα μηνύματα! 

Εγώ προσωπικά διαβάζοντας λάθη και παραλήψεις που γίνονται κατά καιρούς προσπαθώ να προφυλαχτω( όσο είναι δυνατόν!) Γιατροι σίγουρα δεν είμαστε και ούτε θα γίνουμε (για το 2ο δεν είμαι και πολύ σίγουρη με ο,τι μαθαίνουμε κατά καιρούς για τις περιπτώσεις μας χα χα!) αλλά τουλάχιστον να προφυλαχτουμε και να προφυλάξουμε κοπέλες από "κομπογιαννίτες" και ανθρώπους που μπροστά στο βωμό του χρήματος δεν υπολογίζουν τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αργήσατε την 1η διέγερση; Αφού πρέπει να πας με τα φάρμακα του γιατρού για να εγκριθεί η διαδικασία στην επιτροπή. Εγώ μόλις εγκρίθηκε ξεκίνησα αμεσως την θεραπεία. Ενδιάμεσα έκανα 1 προσπάθεια χωρίς επιτροπή παρόλο που είχαν περάσει 4 μήνες γιατί έκανα μινι εξ. με λίγα φάρμακα κυρίως χάπια και τώρα θα ξαναπάω με επιτροπή.. κακά τα ψέμματα γλιτώνεις πολλά έξοδα από τα φάρμακα. 800-1000€.
Σεπτέμβριο πέρασα 1η φορά και τώρα θα πάω Απρίλιο ή Μάιο. Μου κάνει εντύπωση γι’ αυτό το λέω και είναι και κρίμα να τα χάσετε.... 

Γιατί εκει που πηγα να ξεκινήσω κατσανε στραβες οικονομικές και ετσι πανω που ημουν ετοιμη πηγαν ολα πίσω..ετσι μπηκαν τα φαρμακα ψυγείο..πρωτα πήρα της Επιτροπής και μετα τα συνταγογραφουμενα centrotide και ovitrelle...το ξερω οτι ειναι.κρίμα ελπιζω στην πρώτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου συμφωνω για τους γιατρούς. Μια φιλη ειχε μια περιπέτεια σε τελειομηνη εγκυμοσύνη απο λαθος καθαρά του γιατρού και απο το νοσοκομειο της ειπαν να μη το κυνηγήσει γιατι δε θα βρει άκρη... 

Οσο για φίλους, γνωστους κτλ οντως νιωθεις ασχημα! Ειναι και μερικοί που ειναι και «καλοί άνθρωποι»! Εγω τα χειρότερα τα εχω ακουσει απο συγγενείς με καμια διακριτικότητα! Με δυο τρεις φιλες μονο συζητάω ανοιχτά το θεμα παιδι για να μπορεις να συζητάς και με κάποιον αλλον, να μην πρήζω μονο τον αντρα μου!! Για την εξωσωματική δεν εχω πει τιποτα ακομη γιατι περιμενω να εχω μια εγκυμοσύνη!! Το καλυτερο θα ηταν να γεννήσει καποια κοπελα και να εμφανιστεί με το παιδι κατευθείαν. Το εκανε μια γνωστή μου που ζούσε εξωτερικό! Η καλύτερη!!! Ουτε ερωτήσεις ουτε τιποτα!! 

Καλα οι συγγενεις ειναι οι χειροτεροι!!! Νομιζω ειναι θεμα ταμπου ακομα στην Ελλαδα και πολλες γυναικες δεν αισθανονται καλα με το να πουν  οτι προσπαθουν με υποβοηθουμενη, υπαρχουν σχολια, κουτσομπολια και αυτα μαθαινονται οσο κ εμπιστευτικα το εχεις πει σε καποιον. Απο την αλλη ειναι προσωπικο θεμα που αφορα μονο το ζευγαρι και κανενας μα κανενας δεν εχει θεση να ρωταει, να επεμβαινει κ να σχολιαζει γιαυτο. Εγω νιωθω πολλες φορες οτι με φθειρει αυτο, αλλα δεν νιωθω ανετα να το συζηταω κιολας! Μια χαρα η κοπελα, οντως η καλυτερη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Γιατί εκει που πηγα να ξεκινήσω κατσανε στραβες οικονομικές και ετσι πανω που ημουν ετοιμη πηγαν ολα πίσω..ετσι μπηκαν τα φαρμακα ψυγείο..πρωτα πήρα της Επιτροπής και μετα τα συνταγογραφουμενα centrotide και ovitrelle...το ξερω οτι ειναι.κρίμα ελπιζω στην πρώτη...

Σε αυτην την εποχη που ζουμε δυσκολα ειναι ολα....κι απο που να πρωτοκοψεις εξοδα...δυστυχως ειναι ακριβο σπορ η εξωσωματικη χωρια που οσο περνα ο καιρος καταλαβαινω οτι ειναι και εμποριο ψυχων.Κανονικη βιομηχανια.Δοξα τον θεο που βρηκα ακρη να το κανω σε δημοσιο.και απο φαρμακα επιτροπης.Μακαρι να ειχα να ξεμπερδευα,αλλα δεν εχω τι να κανουμε.Οποτε μπορεσεις κοπελαρα μου μη σε παιρνει απο κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα, εγώ πέρασα 10 Ιουλίου τα πήρα την ίδια μέρα τα φάρμακα και ξεκίνησα Σεπτέμβρη.. Τώρα δεν προλαβαίνω να πάρω ξανά για την δεύτερη προσπάθεια; συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν τα ξέρω.

Καλησπέρα κορίτσι! Προλαβαίνεις άνετα μέχρι τον Ιούλιο μην ανησυχείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλα οι συγγενεις ειναι οι χειροτεροι!!! Νομιζω ειναι θεμα ταμπου ακομα στην Ελλαδα και πολλες γυναικες δεν αισθανονται καλα με το να πουν  οτι προσπαθουν με υποβοηθουμενη, υπαρχουν σχολια, κουτσομπολια και αυτα μαθαινονται οσο κ εμπιστευτικα το εχεις πει σε καποιον. Απο την αλλη ειναι προσωπικο θεμα που αφορα μονο το ζευγαρι και κανενας μα κανενας δεν εχει θεση να ρωταει, να επεμβαινει κ να σχολιαζει γιαυτο. Εγω νιωθω πολλες φορες οτι με φθειρει αυτο, αλλα δεν νιωθω ανετα να το συζηταω κιολας! Μια χαρα η κοπελα, οντως η καλυτερη!

Να κανεις αυτο για το οποίο να αισθάνεσαι εσυ καλα και ολους τους άλλους ασε τους!!  
Κοριτσι ο, τι θες εχεις εμας εδω να τα λες!!! 
Στον ιδιο δρομο ειμαστε, με τα ιδια άγχη και ανησυχίες! Η μια καταλαβαίνει την αλλη!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Να κανεις αυτο για το οποίο να αισθάνεσαι εσυ καλα και ολους τους άλλους ασε τους!!  
Κοριτσι ο, τι θες εχεις εμας εδω να τα λες!!! 
Στον ιδιο δρομο ειμαστε, με τα ιδια άγχη και ανησυχίες! Η μια καταλαβαίνει την αλλη!! ❤️❤️

Σ ευχαριστω πολυ!!! Εχω λαβει πολυ υποστηριξη κ βοηθεια απο κοπελες εδω! Κ εγω εδω ειμαι για εσας!!! Η μια στηριζουμε την αλλη και δινουμε δυναμη! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Γιατί εκει που πηγα να ξεκινήσω κατσανε στραβες οικονομικές και ετσι πανω που ημουν ετοιμη πηγαν ολα πίσω..ετσι μπηκαν τα φαρμακα ψυγείο..πρωτα πήρα της Επιτροπής και μετα τα συνταγογραφουμενα centrotide και ovitrelle...το ξερω οτι ειναι.κρίμα ελπιζω στην πρώτη...

Θα τα καταφέρεις με την πρώτη τότε!! Καλή επιτυχία! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Προλαβαίνεις άνετα μέχρι τον Ιούλιο μην ανησυχείς!! 

Ουφ... Δεν ξέρεις πόσο με ανακουφισες!!!!
 Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ουφ... Δεν ξέρεις πόσο με ανακουφισες!!!!
 Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!!!!!!

ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!! Εχω λαβει πολυ υποστηριξη κ βοηθεια απο κοπελες εδω! Κ εγω εδω ειμαι για εσας!!! Η μια στηριζουμε την αλλη και δινουμε δυναμη! 🥰

Ακριβως!!! Στέλνουμε κουράγιο και δύναμη η μια στην αλλη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!! Με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια!! ❤️❤️❤️ 
Χαραξε το δρομο να ακολουθήσουμε και οι αλλες σιγα σιγα... 🙏

Κοριτσακια μου γέννησα στις 9 παρα από της 10 το πρωι που έσπασαν τα νερά μου. Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρειδιο και ήμαστε και οι δυο καλά πολυ καλά βέβαια την έχουν στην αίθουσα με τα προωρα γιατί γεννήθηκε 36 εβδομάδων. Όλα καλά όμως αυριο θα μου τη φέρουν σας ευχαριστω πολυ για τη σκέψη και τις ευχές σας. Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσακια μου γέννησα στις 9 παρα από της 10 το πρωι που έσπασαν τα νερά μου. Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρειδιο και ήμαστε και οι δυο καλά πολυ καλά βέβαια την έχουν στην αίθουσα με τα προωρα γιατί γεννήθηκε 36 εβδομάδων. Όλα καλά όμως αυριο θα μου τη φέρουν σας ευχαριστω πολυ για τη σκέψη και τις ευχές σας. Σας φιλω

Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή τής!!! Κι εσύ σιδερένια!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσακια μου γέννησα στις 9 παρα από της 10 το πρωι που έσπασαν τα νερά μου. Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρειδιο και ήμαστε και οι δυο καλά πολυ καλά βέβαια την έχουν στην αίθουσα με τα προωρα γιατί γεννήθηκε 36 εβδομάδων. Όλα καλά όμως αυριο θα μου τη φέρουν σας ευχαριστω πολυ για τη σκέψη και τις ευχές σας. Σας φιλω

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Τι όμορφο συναίσθημα! Να σας ζήσει!! Πάντα γερή και καλότυχη στην ζωή της! ♥️♥️♥️🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσακια μου γέννησα στις 9 παρα από της 10 το πρωι που έσπασαν τα νερά μου. Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρειδιο και ήμαστε και οι δυο καλά πολυ καλά βέβαια την έχουν στην αίθουσα με τα προωρα γιατί γεννήθηκε 36 εβδομάδων. Όλα καλά όμως αυριο θα μου τη φέρουν σας ευχαριστω πολυ για τη σκέψη και τις ευχές σας. Σας φιλω

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να την χαίρεστε να σας ζήσει❤🧡💛💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...