Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

10/7/20

Κ είπες πως αυτή είναι η πρώτη φορά που κάνεις διέγερση; Θα χρησιμοποιήσεις όλες τις μονάδες που σου ενέκρινε η επιτροπή ή μέρος αυτών; Φοβάμαι κοριτσάκι μου πως δεν προλαβαίνεις. Αλλά να σου πω κάτι; Θα μείνεις έγκυος οπότε χέστηκες!!! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ είπες πως αυτή είναι η πρώτη φορά που κάνεις διέγερση; Θα χρησιμοποιήσεις όλες τις μονάδες που σου ενέκρινε η επιτροπή ή μέρος αυτών; Φοβάμαι κοριτσάκι μου πως δεν προλαβαίνεις. Αλλά να σου πω κάτι; Θα μείνεις έγκυος οπότε χέστηκες!!! 🤗

Αυτη η έκβαση και η σκεψη ειναι η καλύτερη η αλήθεια ειναι ❤❤🙏 μακαρι για ολες μας..ν μη ταλαιπωρηθουμς..ναι ειναι η πρωτη μου προσπάθεια..χτες ξεκινησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Το ξέρω κ είμαι προετοιμασμένη γι’αυτό κ ρωτάω τι παίζει με το κόστος των ενέσεων... Μόνη μου θα το καλύψω είναι βέβαιο...

Εμενα θα μου δωσει το πιο ελαφρυ πρωτοκολλο διοτι εχω πολυκυστικες και υπαρχει περιπτωση να κανω υπερδιεγερση.οποτε οσες ειναι με πολυκυστικες παιρνουν το πιο ελαφρυ.Τα εγραψε σ ενα χαρτι στον αντρα μου και τα βρηκε γυρο στο 900ρι.Αλλα εχω ρωτησει και κοπελες και μ ειπανε 1400-1500.Εξαρταται την διεγερση μαλλον.Αν μπορεις και σε παιρνει χρονικα μην τα πληρωσεις γιατι θα εχεις κ τα εξοδα παρακολουθησης γεννας μαιευτηριου κλπ...Εγω φαντασου 5 χρονια υπομονη κ ψαξιμο τωρα εξωσωματικη...μη τρελενεσαι ολα καλα θα πανε απλα ειναι μαραθωνιος και οχι αγωνας δρομου αυτο που τραβαμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Αυτη η έκβαση και η σκεψη ειναι η καλύτερη η αλήθεια ειναι ❤❤🙏 μακαρι για ολες μας..ν μη ταλαιπωρηθουμς..ναι ειναι η πρωτη μου προσπάθεια..χτες ξεκινησα...

Forza Fotinible! 💪🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

Εχω πάρει 1100 μονάδες gonal(τις οποίες πλήρωσα 660€) 6 ενέσεις orgalutran και prolutex τις οποίες δεν εχω χρησιμοποιήσει ακομα με συμμετοχή όμως αυτές. Γενικά πάνω κάτω τα φάρμακα μου βγήκαν 760€ αν θυμάμαι καλα. Κάναμε πρωτόκολλο με ανταγωνιστή 

Σ´ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τις πληροφορίες! Εύχομαι να πάνε χαλάλι τα χρήματα που έδωσες κ να είναι τα πιο όμορφα έξοδα που έχεις κάνει ποτέ στη ζωή σου! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Εμενα θα μου δωσει το πιο ελαφρυ πρωτοκολλο διοτι εχω πολυκυστικες και υπαρχει περιπτωση να κανω υπερδιεγερση.οποτε οσες ειναι με πολυκυστικες παιρνουν το πιο ελαφρυ.Τα εγραψε σ ενα χαρτι στον αντρα μου και τα βρηκε γυρο στο 900ρι.Αλλα εχω ρωτησει και κοπελες και μ ειπανε 1400-1500.Εξαρταται την διεγερση μαλλον.Αν μπορεις και σε παιρνει χρονικα μην τα πληρωσεις γιατι θα εχεις κ τα εξοδα παρακολουθησης γεννας μαιευτηριου κλπ...Εγω φαντασου 5 χρονια υπομονη κ ψαξιμο τωρα εξωσωματικη...μη τρελενεσαι ολα καλα θα πανε απλα ειναι μαραθωνιος και οχι αγωνας δρομου αυτο που τραβαμε

 

Βασικά χρονικά δεν με παίρνει για πολλές καθυστερήσεις. Είμαι 43. Κατά βάση βέβαια πηγαίνω με φυσικό οπότε υπάρχει ούτως ή άλλως καθυστέρηση στις διαδικασίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Βασικά χρονικά δεν με παίρνει για πολλές καθυστερήσεις. Είμαι 43. Κατά βάση βέβαια πηγαίνω με φυσικό οπότε υπάρχει ούτως ή άλλως καθυστέρηση στις διαδικασίες...

Αν δεν σε παιρνει χρονικα μη κανεις σε φυσικο.Αλλα το λεω βασει αυτων που διαβαζω κ γω...πανακριβα το ξερω ρε γαμωτο.Απο σπερμα πως εισαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ξερουν τι κανουν ,,εγω στα ειχα πει απο την αρχη για το κεντρο αυτο!!! Ειναι οι χειροτεροι!!!

Ποιο κέντρο ειναι αυτο ρε κορίτσια; Αυτο που λέγατε τις προαλλες στη Θεσσαλονίκη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

@Fotinible @Xrisa127Η απόφαση είναι για ένα χρόνο αλλά τον Ιούλιο έστειλαν νέα εγκύκλιο όπου αναφέρει πως πρέπει να περάσουν 4 μήνες από την ωοληψία για να σου χορηγήσουν κ πάλι φάρμακα. Εγώ την έκανα τον Φεβρουάριο κ η απόφασή μου λήγει 13/3... Να σκάσω είμαι! Όλο εμπόδια! 

Κάθε εμπόδιο για καλο δε λενε;; Ισως ειναι καλυτερα για να ξεκουραστει και ο οργανισμός σου! Να προσπαθεις να βλεπεις τα θετικά!!! Κι εγω αυτο προσπαθω... τι να κανουμε; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Αν δεν σε παιρνει χρονικα μη κανεις σε φυσικο.Αλλα το λεω βασει αυτων που διαβαζω κ γω...πανακριβα το ξερω ρε γαμωτο.Απο σπερμα πως εισαστε?

Γυναίκες στην ηλικία μου γενικά δεν έχουν μεγάλη απόκριση στα φάρμακα γι’ αυτό κ επιλέγουν τον φυσικό κύκλο ή τον τροποποιημένο φυσικό. Κατά τα λοιπά είμαστε μια χαρά! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fotinible είπε:

Κααι εγω το.ιδιο θεμα περιπου εχω..

Πηρα την απόφαση απο την Επιτροπή τον Ιούλιο 2020 απλα αργησα να ξεκινησω.. ξεκινησα μολις χτες την πρωτη ένεση..αν αποτύχει νομίΖω οριακά προλαβαινω να παρω τα φαρμακα για τη δεύτερη φορά.. 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αργήσατε την 1η διέγερση; Αφού πρέπει να πας με τα φάρμακα του γιατρού για να εγκριθεί η διαδικασία στην επιτροπή. Εγώ μόλις εγκρίθηκε ξεκίνησα αμεσως την θεραπεία. Ενδιάμεσα έκανα 1 προσπάθεια χωρίς επιτροπή παρόλο που είχαν περάσει 4 μήνες γιατί έκανα μινι εξ. με λίγα φάρμακα κυρίως χάπια και τώρα θα ξαναπάω με επιτροπή.. κακά τα ψέμματα γλιτώνεις πολλά έξοδα από τα φάρμακα. 800-1000€.
Σεπτέμβριο πέρασα 1η φορά και τώρα θα πάω Απρίλιο ή Μάιο. Μου κάνει εντύπωση γι’ αυτό το λέω και είναι και κρίμα να τα χάσετε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλο κοριτσι μου!! Με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια!! ❤️❤️❤️ 
Χαραξε το δρομο να ακολουθήσουμε και οι αλλες σιγα σιγα... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Γυναίκες στην ηλικία μου γενικά δεν έχουν μεγάλη απόκριση στα φάρμακα γι’ αυτό κ επιλέγουν τον φυσικό κύκλο ή τον τροποποιημένο φυσικό. Κατά τα λοιπά είμαστε μια χαρά! 🤗

Ολα καλα να πανε σου έυχομαι!!!!Φορτσάτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κάθε εμπόδιο για καλο δε λενε;; Ισως ειναι καλυτερα για να ξεκουραστει και ο οργανισμός σου! Να προσπαθεις να βλεπεις τα θετικά!!! Κι εγω αυτο προσπαθω... τι να κανουμε; ❤️

Πάντα αυτό κάνω! Λέω δεν μπορεί για καλό θα είναι κ εκ των υστέρων αποδεικνύεται. Απλά όταν σου έρχονται απανωτά τα χτυπήματα κάπου λες ΕΛΕΟΣ! 😂

Δεν είμαι η μόνη το ξέρω. Κ δεν είμαι μόνη. Κ αυτό το ξέρω. Θα έρθουν κ καλύτερες μέρες! That’s life! Με τα πάνω της κ τα κάτω της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αργήσατε την 1η διέγερση; Αφού πρέπει να πας με τα φάρμακα του γιατρού για να εγκριθεί η διαδικασία στην επιτροπή. Εγώ μόλις εγκρίθηκε ξεκίνησα αμεσως την θεραπεία. Ενδιάμεσα έκανα 1 προσπάθεια χωρίς επιτροπή παρόλο που είχαν περάσει 4 μήνες γιατί έκανα μινι εξ. με λίγα φάρμακα κυρίως χάπια και τώρα θα ξαναπάω με επιτροπή.. κακά τα ψέμματα γλιτώνεις πολλά έξοδα από τα φάρμακα. 800-1000€.
Σεπτέμβριο πέρασα 1η φορά και τώρα θα πάω Απρίλιο ή Μάιο. Μου κάνει εντύπωση γι’ αυτό το λέω και είναι και κρίμα να τα χάσετε.... 

Εσύ καλά τα λες κ αναρωτιέσαι αλλά τι να σου λέω κ εγώ τώρα... 🤗😃🤪😫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πάντα αυτό κάνω! Λέω δεν μπορεί για καλό θα είναι κ εκ των υστέρων αποδεικνύεται. Απλά όταν σου έρχονται απανωτά τα χτυπήματα κάπου λες ΕΛΕΟΣ! 😂

Δεν είμαι η μόνη το ξέρω. Κ δεν είμαι μόνη. Κ αυτό το ξέρω. Θα έρθουν κ καλύτερες μέρες! That’s life! Με τα πάνω της κ τα κάτω της! 

Κι εγω κοριτσι μου το ιδιο λεω, ΕΛΕΟΣ!! Κι εμενα μου έρχονται το ενα μετα το αλλο και λεω που θα παει θα τελειωσω... 

Αρα ειδες; Δεν εισαι μονη σου... ηδη αλλη μια ειμαι εγω και βαλε πόσες αλλες... 

Δε θα ερθει ομως η σειρά μας;;; 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω κοριτσι μου το ιδιο λεω, ΕΛΕΟΣ!! Κι εμενα μου έρχονται το ενα μετα το αλλο και λεω που θα παει θα τελειωσω... 

Αρα ειδες; Δεν εισαι μονη σου... ηδη αλλη μια ειμαι εγω και βαλε πόσες αλλες... 

Δε θα ερθει ομως η σειρά μας;;; 🙏🥰

δεν εχει ηλικια κοριστσια το θεμα.Δηλαδη εγω που ειμαι 33?Μου χει υπογραψει κανενας οτι φετος ή του χρονου θα κανω παιδακι?Τις προαλλες ειδα στη κλινικη που παω του ναυτικου κοπελιτσα 24 χρονων!!!Ολες μαζι εδω να παρηγορουμαστε γιατι δε μπορουμε να τα πουμε παρα εξω και καθε μια το σταυρο της ξεχωριστα σηκωνουμε.Δυναμη μου ειναι ενα αρθρο που βρηκα με μια γυναικα που εκανε 20 εξωσωματικες και επιασε με την τελευταια.Ηρωιδα μου.Αυτη ξερει πραγματικα...εμεις εχουμε γλυψει λιγο το κουταλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

δεν εχει ηλικια κοριστσια το θεμα.Δηλαδη εγω που ειμαι 33?Μου χει υπογραψει κανενας οτι φετος ή του χρονου θα κανω παιδακι?Τις προαλλες ειδα στη κλινικη που παω του ναυτικου κοπελιτσα 24 χρονων!!!Ολες μαζι εδω να παρηγορουμαστε γιατι δε μπορουμε να τα πουμε παρα εξω και καθε μια το σταυρο της ξεχωριστα σηκωνουμε.Δυναμη μου ειναι ενα αρθρο που βρηκα με μια γυναικα που εκανε 20 εξωσωματικες και επιασε με την τελευταια.Ηρωιδα μου.Αυτη ξερει πραγματικα...εμεις εχουμε γλυψει λιγο το κουταλι.

Ακριβως αυτο!!! Βεβαια μακαρι να μη φτάσουμε τις 20 ρε κοριτσι!!! 
Συμφωνω με αυτο που λες... εχουμε εδω και μιλαμε για τις ανησυχίες μας και τα άγχη μας!! Ολες τον ιδιο δρομο βασίζουμε για αυτο η μια κατανοεί την αλλη... 

Εγω εχω μια φιλη που εχει δυσκολευτεί και τα λεμε γιατι καταλαβαίνει το αγχος μου... 
Αλλα με εξωσωματική καμια! Οποτε δε μπορούν να κατανοήσουν την κατάσταση! Απο τη χαρα, στο αγχος και τη στενοχώρια και τούμπαλιν! Roller coaster 🎢 οντως, οπως ειπε μια κοπελα στο φόρουμ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ετσι ακριβως ειναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ακριβως αυτο!!! Βεβαια μακαρι να μη φτάσουμε τις 20 ρε κοριτσι!!! 
Συμφωνω με αυτο που λες... εχουμε εδω και μιλαμε για τις ανησυχίες μας και τα άγχη μας!! Ολες τον ιδιο δρομο βασίζουμε για αυτο η μια κατανοεί την αλλη... 

Εγω εχω μια φιλη που εχει δυσκολευτεί και τα λεμε γιατι καταλαβαίνει το αγχος μου... 
Αλλα με εξωσωματική καμια! Οποτε δε μπορούν να κατανοήσουν την κατάσταση! Απο τη χαρα, στο αγχος και τη στενοχώρια και τούμπαλιν! Roller coaster 🎢 οντως, οπως ειπε μια κοπελα στο φόρουμ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ετσι ακριβως ειναι! 

Οχι δεν ειπα να αποτυχουμε ή να κανουμε 20 προς θεου παιδια!Αλλα ηθελα να πω δεν εχει σχεση η ηλικια.Το θεμα υγιειας απο την αλλη εχει.Ουτε στη τελικη τα παιδια φερνουν την ευτυχια στη τελικη(φιλη μου με 8 μηνων μωρο χωρισε μολις).Τα παιδια ειναι αγαπη.Η προσωποποιηση της αγαπης μας.Αυτο ειναι.Γι αυτο αγωνιζομαστε.Αλλες πολυ,Αλλες λιγοτερο σε λα βι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Οχι δεν ειπα να αποτυχουμε ή να κανουμε 20 προς θεου παιδια!Αλλα ηθελα να πω δεν εχει σχεση η ηλικια.Το θεμα υγιειας απο την αλλη εχει.Ουτε στη τελικη τα παιδια φερνουν την ευτυχια στη τελικη(φιλη μου με 8 μηνων μωρο χωρισε μολις).Τα παιδια ειναι αγαπη.Η προσωποποιηση της αγαπης μας.Αυτο ειναι.Γι αυτο αγωνιζομαστε.Αλλες πολυ,Αλλες λιγοτερο σε λα βι....

Συμφωνω!!! Απο ΑΓΑΠΗ γίνονται ολα!!! 
Και βεβαια σε ενα ζευγάρι δεν ειναι μονο τα παιδια! Προσπαθούμε να τα καταφέρουμε αλλα πρεπει να κοιτάμε και την ψυχική μας υγεια!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αργήσατε την 1η διέγερση; Αφού πρέπει να πας με τα φάρμακα του γιατρού για να εγκριθεί η διαδικασία στην επιτροπή. Εγώ μόλις εγκρίθηκε ξεκίνησα αμεσως την θεραπεία. Ενδιάμεσα έκανα 1 προσπάθεια χωρίς επιτροπή παρόλο που είχαν περάσει 4 μήνες γιατί έκανα μινι εξ. με λίγα φάρμακα κυρίως χάπια και τώρα θα ξαναπάω με επιτροπή.. κακά τα ψέμματα γλιτώνεις πολλά έξοδα από τα φάρμακα. 800-1000€.
Σεπτέμβριο πέρασα 1η φορά και τώρα θα πάω Απρίλιο ή Μάιο. Μου κάνει εντύπωση γι’ αυτό το λέω και είναι και κρίμα να τα χάσετε.... 

Καλησπέρα, εγώ πέρασα 10 Ιουλίου τα πήρα την ίδια μέρα τα φάρμακα και ξεκίνησα Σεπτέμβρη.. Τώρα δεν προλαβαίνω να πάρω ξανά για την δεύτερη προσπάθεια; συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν τα ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

το prp σε καποιες γυναικες κανει θαυματα σε αλλες δε δουλευει κ δε γνωριζουν γιατι..εμενα πριν την ετ μου εβαλε τη λεγομενη κολα για 5’ κ μετα εβαλε τα εμβρυα κ τη 2η κ 5η μερα εμβρυομεταφορας εκανα κ απο μία οβιτρελ

Αυτό με την οβιτρελ το ακούω πολύ τελευταία!! Και πετυχαίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Συμφωνω!!! Απο ΑΓΑΠΗ γίνονται ολα!!! 
Και βεβαια σε ενα ζευγάρι δεν ειναι μονο τα παιδια! Προσπαθούμε να τα καταφέρουμε αλλα πρεπει να κοιτάμε και την ψυχική μας υγεια!!! 
 

Αμην.Χρωσταω την ηρεμια μου στον αντρα μου.Μονο αυτο.Αν δεν τον ειχα δε ξερω τι θα εκανα.....μη με βλεπετε που το παιζω κουλ βουτυρακι ειμαι ωρες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα, εγώ πέρασα 10 Ιουλίου τα πήρα την ίδια μέρα τα φάρμακα και ξεκίνησα Σεπτέμβρη.. Τώρα δεν προλαβαίνω να πάρω ξανά για την δεύτερη προσπάθεια; συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν τα ξέρω.

Θα μετρήσεις 4 μήνες από την ωοληψία κοριτσάκι μου! Πότε έκανες ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...