Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πολλές είμαστε και είναι ιδιοτροπος με τη καθαριότητα(τον αγάπησα γι αυτό) κ θα μας δείρει 😜 εν τω μεταξύ του λέω μίλησα κ με κάποιες κοπέλες στο forum κ μ λέει ποιες? Κορίτσια να του λέμε τα ψευδώνυμα για να συννενοουμαστε 😂 

Εμένα πάντως μου χει δώσει τόσο θετική ενέργεια ο γιατρός κ τόσο θάρρος που στις κρίσεις πανικού που βαράω γτ απ το άγχος δεν τη παλεύω τον παίρνω κ με χαλαρώνει. Είναι πολύ σημαντικό να είναι κ άνθρωπος! 

Ελπίζω κ εύχομαι για όλες μας είτε σε αυτόν που πάμε εμείς είτε σε οποιονδήποτε άλλο γιατρό να έχουμε όλες θετικά αποτελέσματα 😘

Είναι πολύ! Θέλει μάσκα, κ τα πάντα όλα. Γενικά είναι πάντα με τους κανόνες πολύ τυπικός κ εμένα αυτό μου άρεσε πάντα. Ασχέτως εξωσωματικης πας κ νιώθεις ασφάλεια, είναι πάντα ολα πεντακάθαρα! 

Εγω δεν έχω πει κάτι για το φόρουμ! Δεν ξέρω πως θα του φαίνονταν για αυτό... Πες του να σας πω γιατρέ μίλησα με την Tokyo, lactaki, steli κλπ κλπ τις ξέρετε; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Αλήθεια;;;;; πω πω τι θέμα κ αυτό το να βρεις γιατρό ρε παιδί μ... 

Πολυ αλητεια και εκμεταλλευση αστα και μη σεβασμος το πιο τραγικο,πολυ στεναχωριεμαι, τελικα η χειροτερη φάρα ειναι οι γιατροι γενικως με τους δικηγορους.μη σου πω οι δικηγοροι ειναι καλυτεροι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα κορίτσι καλή επιτυχία σου εύχομαι εγώ έιχα πολυκυστικες.ξεκιναω αρχές Ιουλίου Εγώ εσύ έχεις ξεκινήσει?

Σ ευχαριστω πολυ!!! Επισης!!! Περιμενω να αδιαθετησω μεσα Ιουνιου και να ξεκινησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!! Επισης!!! Περιμενω να αδιαθετησω μεσα Ιουνιου και να ξεκινησω!

Εμείς οι 2 νομίζω θα πηγαίνουμε μαζί. Εγώ σήμερα πάω για ορμόνες είμαι 2η μέρα και στον άλλο κύκλο ξεκινάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο κέντρο που είμαι εγώ, new life Θεσσαλονίκη, ζητάνε στην ωοληψια και αν κανεις ετ σε διαφορετικό κύκλο και στην ετ. Εγώ που είχα μόνο ετ έκανα. Η @Nefeliap λέει πως είναι υποχρεωτικό μόνο σε νάρκωση αλλά νομίζω πως κάθε κέντρο βάζει τα δικά του πρωτόκολλα ασφαλείας και για το προσωπικό αλλά και για τους ασθενείς του. Καλό είναι να ρωτήσεις τι ισχύει στο δικό σου. Σ έβαλα στο πινακακι!! 

@PAPA EVA @Σταυρι η εγκυκλιος ειναι ΜΙΑ και λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το τεστ του κορωνοιου σε ωοληψιες χωρις μεθη ποσο αλλωστε σε ετ που δε κανεις ποτέ μεθη!!τα κεντρα δεν γνωριζουν ή γνωριζουν και εκμεταλλευονται!!!στο γενεςις δε ζητανε παρα μονο αν κανεις μεθη..να απαιτησετε να μη κανετε αντε πια μας κοροιδευουν

https://www.google.gr/amp/s/www.news247.gr/koinonia/koronoios-mperdema-test-prin-apo-kapoia-iatriki-praxi.7646025.amp.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!! @PAPA EVA  εγώ είμαι στο Ιασώ και μου είπε  ότι θέλει μοριακό πριν την έμβρυμεταφορα καλή επιτυχία για την οωληψια σου.. Ευχομαι πολλα και ποιοτικα εμβρυακια

Δεν ξερω θα τον ξαναρωτησω αρχες Ιουνιου για να ξερω. Σ ευχαριστω πολυ!!! Επισης κοριτσι μου!!! Αντε να μεινουμε ολες εγκυουλες κ μετα θα συζηταμε την πορεια της εγκυμοσυνης μας!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο κέντρο που είμαι εγώ, new life Θεσσαλονίκη, ζητάνε στην ωοληψια και αν κανεις ετ σε διαφορετικό κύκλο και στην ετ. Εγώ που είχα μόνο ετ έκανα. Η @Nefeliap λέει πως είναι υποχρεωτικό μόνο σε νάρκωση αλλά νομίζω πως κάθε κέντρο βάζει τα δικά του πρωτόκολλα ασφαλείας και για το προσωπικό αλλά και για τους ασθενείς του. Καλό είναι να ρωτήσεις τι ισχύει στο δικό σου. Σ έβαλα στο πινακακι!! 

Σ ευχαριστω πολυ και για την απαντηση σου κ για την ενταξη μου στο ιερο πινακακι!!! χιιχι  Καλη επιτυχια και σε σενα!!!

Σιγουρα πριν την ωοληψια και μετα μου ειχε πει μαλλον θα ξανακανω κ στην εμβρυομεταφορα! Οχι τπτ αλλα ειναι τεραστια αυτη η μπατονετα κ φοβαμαι λιγο! χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!! Επισης!!! Περιμενω να αδιαθετησω μεσα Ιουνιου και να ξεκινησω!

Καλή επιτυχία εγώ ξεκινάω Ιουλίο μόλις έρθει η περίοδος.Σε ξεκινήσε βιταμίνες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είναι πολύ! Θέλει μάσκα, κ τα πάντα όλα. Γενικά είναι πάντα με τους κανόνες πολύ τυπικός κ εμένα αυτό μου άρεσε πάντα. Ασχέτως εξωσωματικης πας κ νιώθεις ασφάλεια, είναι πάντα ολα πεντακάθαρα! 

Εγω δεν έχω πει κάτι για το φόρουμ! Δεν ξέρω πως θα του φαίνονταν για αυτό... Πες του να σας πω γιατρέ μίλησα με την Tokyo, lactaki, steli κλπ κλπ τις ξέρετε; 😂😂😂

Ποιος ειναι αυτος ο γιατρος κοριτσια μου??? Εχω χασει λιγο τον μπουσουλα με τοσα κοριτσια εδω! Καντε μια τηλεδιασκεψη τωρα που ειναι κ της μοδας λογω covid χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ αλητεια και εκμεταλλευση αστα και μη σεβασμος το πιο τραγικο,πολυ στεναχωριεμαι, τελικα η χειροτερη φάρα ειναι οι γιατροι γενικως με τους δικηγορους.μη σου πω οι δικηγοροι ειναι καλυτεροι..

Χαχαχα ισχύει.... Έτσι νιώθω κ εγώ... 100% δεν εμπιστεύομαι κανέναν με ότι έχω περάσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εμείς οι 2 νομίζω θα πηγαίνουμε μαζί. Εγώ σήμερα πάω για ορμόνες είμαι 2η μέρα και στον άλλο κύκλο ξεκινάω!

Εγω 10-11/6 περιμενω να αδιαθετησω! Σε λιγο ξεκινανε οι γονιμες μου και θα συνεχισουμε κ αυτο το μηνα την προσπαθεια μας, μηπως και ειμαστε τυχεροι κ γλιτωσουμε τα περαιτερω! Μου μενουν μονο να ξανακανω εξετασεις για ηπατιτιδα κλπ. κ θα ειμαι ετοιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Χαχαχα ισχύει.... Έτσι νιώθω κ εγώ... 100% δεν εμπιστεύομαι κανέναν με ότι έχω περάσει.... 

Δυστυχώς κορίτσια πέφτει πολύ εκμετάλλευση.Στο χορό τον ιατρικό.το μόνο σίγουρο είναι ο γιατρός σας να είναι πρώτα άνθρωπος και μετά γιατρός να τα λέει όλα ξεκάθαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@PAPA EVA @Σταυρι η εγκυκλιος ειναι ΜΙΑ και λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το τεστ του κορωνοιου σε ωοληψιες χωρις μεθη ποσο αλλωστε σε ετ που δε κανεις ποτέ μεθη!!τα κεντρα δεν γνωριζουν ή γνωριζουν και εκμεταλλευονται!!!στο γενεςις δε ζητανε παρα μονο αν κανεις μεθη..να απαιτησετε να μη κανετε αντε πια μας κοροιδευουν

https://www.google.gr/amp/s/www.news247.gr/koinonia/koronoios-mperdema-test-prin-apo-kapoia-iatriki-praxi.7646025.amp.html

Ρε συ εγω εχω τσαντιστει λιγο με το θεμα αυτο με τον γιατρο. Μας ειχε πει στις αρχες του Μαιου για τη βιοιατρικη που ειχε 120 ευρω (φαντασου τωρα 120 * 3 φορες). οταν βρηκε ακρη ο αντρας μου να το κανουμε σε νοσοκομειο τζαμπα (που στην τελικη τα στελνουν κ στο Παστερ κ ειναι σιγουρο το αποτελεσμα), μου ειπε οτι το ιασω συνεργαζεται με ενα κεντρο (αν καταλαβα καλα) κ εχει 50 ευρω κ μπαινεις σε ειδικες αιθουσες κ βλακειες.  Σκεφτηκα οτι μηπως το κανει να με προστατευσει για να μην παω σε νοσοκομειο γιατι οκ ποσα να παρει απο τα 50 ευρω? Αλλα παλι δεν ξερεις κιολας! Ωοληψια θα κανω με μεθη σιγουρα! 

Θα τη διαβασω την εγκυκλιο! Ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρει κάποια τα fertilimax και τα inofert plus μέχρι πόσο καιρό πρίν από τη διέγερση τα παίρνουμε;

Κοριτσι μου εμενα μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου τα Inofert και τα Inofert plus πριν αποφασισουμε για την εξωσωματικη για να με βοηθησει. Κ οντως με βοηθησαν! Σε πολλους κυκλους καταλαβαινα ωορρηξια και μου ρυθμισε λιγο κ τη ροη του αιματος! Εγω τα παιρνω πανω απο χρονο τωρα κ μου ειπε κ ο εξωσωματικος να μην τα σταματησω. Αλλες κοπελες στο φορουμ δεν τις βοηθησαν, οπως εχουν πει. 

Τα αλλα δεν τα γνωριζω για να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κοριτσι μου εμενα μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου τα Inofert και τα Inofert plus πριν αποφασισουμε για την εξωσωματικη για να με βοηθησει. Κ οντως με βοηθησαν! Σε πολλους κυκλους καταλαβαινα ωορρηξια και μου ρυθμισε λιγο κ τη ροη του αιματος! Εγω τα παιρνω πανω απο χρονο τωρα κ μου ειπε κ ο εξωσωματικος να μην τα σταματησω. Αλλες κοπελες στο φορουμ δεν τις βοηθησαν, οπως εχουν πει. 

Τα αλλα δεν τα γνωριζω για να σου πω.

Παίρνω και τα inofert plus το βράδυ. Το μεσημέρι μια d και μια fertilimax. Σήμερα κάνω ορμόνες Δευτέρα πλήρη αιματολογικό έλεγχο και Παρασκευή θα κάνω και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Μακάρι να βγουν όλα καλά για να προχωρήσω. Εγώ περιμένω 16-17 τον άλλο μήνα. Είμαι ρολόι ευτυχώς στην περίοδο. Θα είναι ο τέταρτος κύκλος μετά τη διέγερση του Φεβρουαρίου Οπότε πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει. Ελπίζω να με βοηθήσουν και οι βιταμίνες να πάρω πιο ποιοτικά ωάρια και να έχω βλαστοκύστες. Σκέφτεσαι εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο; Εγώ Δεν ξέρω ακόμα προβληματίζομαι γιατί θέλω να φύγω και διακοπές και να κάνω και μπάνια στη θάλασσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εμείς οι 2 νομίζω θα πηγαίνουμε μαζί. Εγώ σήμερα πάω για ορμόνες είμαι 2η μέρα και στον άλλο κύκλο ξεκινάω!

Σου ειπε τελικα να τσεκαρεις ορμονες;;; Ποιες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Παίρνω και τα inofert plus το βράδυ. Το μεσημέρι μια d και μια fertilimax. Σήμερα κάνω ορμόνες Δευτέρα πλήρη αιματολογικό έλεγχο και Παρασκευή θα κάνω και καλλιέργεια κολπικού υγρού. Μακάρι να βγουν όλα καλά για να προχωρήσω. Εγώ περιμένω 16-17 τον άλλο μήνα. Είμαι ρολόι ευτυχώς στην περίοδο. Θα είναι ο τέταρτος κύκλος μετά τη διέγερση του Φεβρουαρίου Οπότε πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει. Ελπίζω να με βοηθήσουν και οι βιταμίνες να πάρω πιο ποιοτικά ωάρια και να έχω βλαστοκύστες. Σκέφτεσαι εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο; Εγώ Δεν ξέρω ακόμα προβληματίζομαι γιατί θέλω να φύγω και διακοπές και να κάνω και μπάνια στη θάλασσα...

Και εγω πηγα για τεστ παπ κ καλλιεργεια κ περιμενω τα αποτελεσματα. Ευτυχως τα ειδε ολα καλα μεχρι στιγμης. Εγω εκανα κ ελεγχο θρομβοφιλιας, ευτυχως δεν ειχα θεμα κ πληρη αιματολογικο ελεγχο κ μου βρηκαν φεριττινη 6 και ξεκινησα και σιδηρο. 

Ολα καλα θα βγουν κοριτσι μου! Μην αγχωνεσαι!

Εχεις ξανακανει εξωσωματικη? Εμενα ειναι η πρωτη μου φορα και εχω αγχος γιατι θελω πολυ να πετυχει! Δεν ξερω αν θα κανω εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο. Περιμενω τι θα μου πει ο γιατρος και να δουμε πως θα αντιδρασω με τις ορμονες. Αν κ μου πεταξε οτι οι γυναικες με πολυκυστικες συνηθως κανουν μεταφορα σε αλλο κυκλο.  Εμενα μου εχει πει οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων. Δεν ξερω τι θα γινει! Δεν ξερω τι ειναι κ καλυτερο να σου πω. Εχω ψαξει κ στο ιντερνετ γιαυτο κ ειναι αναλογως τι θα σου πει ο γιατρος. Αλλοι αποφασιζουν να βαλουν φρεσκα κ αλλοι κατεψυγμενα!

Απλα ειπα να παω τωρα, ωστε σε περιπτωση που γινει η μεταφορα σε αλλο κυκλο να παω τον Ιουλιο. Απο Σεπτεμβριο θα ειναι κ πιο δυσκολο να λειψω απο τη δουλεια μου. Δεν με ενδιαφερουν οι διακοπες, αρκει να πετυχει κ να εχω το μωρακι μου! Ας μεινω εγκυος και ας μη παω διακοπες. Δεν πειραζει! Και φυσιολογικα να πιαναμε αυτους τους μηνες, παλι δεν θα πηγαιναμε διακοπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Και εγω πηγα για τεστ παπ κ καλλιεργεια κ περιμενω τα αποτελεσματα. Ευτυχως τα ειδε ολα καλα μεχρι στιγμης. Εγω εκανα κ ελεγχο θρομβοφιλιας, ευτυχως δεν ειχα θεμα κ πληρη αιματολογικο ελεγχο κ μου βρηκαν φεριττινη 6 και ξεκινησα και σιδηρο. 

Ολα καλα θα βγουν κοριτσι μου! Μην αγχωνεσαι!

Εχεις ξανακανει εξωσωματικη? Εμενα ειναι η πρωτη μου φορα και εχω αγχος γιατι θελω πολυ να πετυχει! Δεν ξερω αν θα κανω εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο. Περιμενω τι θα μου πει ο γιατρος και να δουμε πως θα αντιδρασω με τις ορμονες. Αν κ μου πεταξε οτι οι γυναικες με πολυκυστικες συνηθως κανουν μεταφορα σε αλλο κυκλο.  Εμενα μου εχει πει οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων. Δεν ξερω τι θα γινει! Δεν ξερω τι ειναι κ καλυτερο να σου πω. Εχω ψαξει κ στο ιντερνετ γιαυτο κ ειναι αναλογως τι θα σου πει ο γιατρος. Αλλοι αποφασιζουν να βαλουν φρεσκα κ αλλοι κατεψυγμενα!

Απλα ειπα να παω τωρα, ωστε σε περιπτωση που γινει η μεταφορα σε αλλο κυκλο να παω τον Ιουλιο. Απο Σεπτεμβριο θα ειναι κ πιο δυσκολο να λειψω απο τη δουλεια μου. Δεν με ενδιαφερουν οι διακοπες, αρκει να πετυχει κ να εχω το μωρακι μου! Ας μεινω εγκυος και ας μη παω διακοπες. Δεν πειραζει! Και φυσιολογικα να πιαναμε αυτους τους μηνες, παλι δεν θα πηγαιναμε διακοπες. 

Ετσι σκεφτομαι κ εγω χορτασμενη ειμαι ας μη κανω διακοπες και 5 χρονια ουτε που με νοιαζει εξω να βγω..στο λεει μηπως κ κανεις υπερδιεγερση ( συνηθες με πολυκυστικες)κ τοτε αναγκαστικα θα σε παει τον αλλο μηνα...εχεις στιγμα; Τι σιδηρο παιρνεις κ ποσο.δεν εχεις θρομβοφιλια αλλα στην ετ θα κανεις αντιπηκτικες προληπτικα κ ασπιρινη λογικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλό ΣΚ να έχουμε!!! Εγώ δεν έκανα τεστ πριν την εμβρυομεταφορα, συμπλήρωσα μόνο ένα ερωτηματολόγιο στο κέντρο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο προβληματισμος μου ειναι οτι κανενας αλλος γιατρος δεν μου εχει πει οτι εχω πολυκυστικες ή το συνδρομο. Εκεινος μονο που ειπε οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων αλλα δεν εχω κυστες απο οτι ειδε στον υπερηχο. Δεν εχω στιγμα, απλα ειχα πανω απο 1 χρονο να παρω σιδηρο. Ο αιματοκριτης μου ειναι πανω απο το οριο, με τη φεριττινη εχω θεμα. Ο αιματολογος μου προτεινε ενδοφλεβιο σιδηρο κ θα ειμαι καλυμενη για 1 χρονο αλλα το φοβηθηκα κ ετσι πηρα ποσιμο διαλυμα, το omalin, το οποιο μου ειπαν οτι κανει καλη απορροφηση. 

ΟΟΟ καταλαβα! φουλ απο ολα!!! καθε 1 ωρα βλεπω να παιρνουμε κ απο κατι χαχα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Εμείς οι 2 νομίζω θα πηγαίνουμε μαζί. Εγώ σήμερα πάω για ορμόνες είμαι 2η μέρα και στον άλλο κύκλο ξεκινάω!

Καλημέρα!! Εγώ μάλλον θα είμαι λίγες μέρες πίσω από σας κορίτσια!! 🥰Υπολογίζω να αρχίσω τις ενέσεις 28-29 Ιουνίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

@PAPA EVA @Σταυρι η εγκυκλιος ειναι ΜΙΑ και λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο το τεστ του κορωνοιου σε ωοληψιες χωρις μεθη ποσο αλλωστε σε ετ που δε κανεις ποτέ μεθη!!τα κεντρα δεν γνωριζουν ή γνωριζουν και εκμεταλλευονται!!!στο γενεςις δε ζητανε παρα μονο αν κανεις μεθη..να απαιτησετε να μη κανετε αντε πια μας κοροιδευουν

https://www.google.gr/amp/s/www.news247.gr/koinonia/koronoios-mperdema-test-prin-apo-kapoia-iatriki-praxi.7646025.amp.html

Καλημερα εγω κανω φυσικους 9 μαιου εκανα χωρις μεθη εκανα το τεστ για να δω αυτο τον μηνα θα κανω θεμα στο μητερα αρκετα η κοροιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap έχεις δίκιο στο ότι είναι υποχρεωτικό μόνο στη μέθη!! Παρόλα αυτά υπάρχει ισχυρή σύσταση για τα υπόλοιπα.. Προσωπικά το θεωρώ λογικό για την ετ. Σου λέει να διαφυλάξουμε την πιθανή εγκυμοσύνη. Αλλά προφανώς κάποια πράγματα γίνονται στο βωμό του χρήματος...

http://eaiya.gov.gr/λειτουργια-μοναδων-ιατρικωσ-υποβοηθ/


Εμένα με στείλανε εκτός γιατί ήμουν από τις πρώτες που ξεκίνησαν διαδικασίες μόλις άνοιξαν κ τώρα έμαθα πως το κάνουν και εκεί με 80€.. Να τα πάρουν και από εκεί μη χάσουν!! Δέχομαι τον έλεγχο, κατανοώ απόλυτα τη λογική και να σου πω την αλήθεια θα το έκανα και ας μην μου το επέβαλλαν πριν την εμβρυομεταφορα για να είμαι εγώ σίγουρη πως είμαι υγιής. Αλλά ρε γμτ αφού μπορείτε να το κάνετε και παίρνετε τόσα λεφτά από την εξωσωματική βάλτε μόνο το κόστος του κιτ και όχι κέρδος... Τι να πω δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Σου ειπε τελικα να τσεκαρεις ορμονες;;; Ποιες; 

Μόνη μου τις τσέκαρα σε αυτό το κύκλο. Τον άλλο μήνα θα τις ξανακάνω. Έκανα FSH, LH, Οιστραδιόλη, προλακτίνη, προγεστερόνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πριν καμμία ώρα με πήραν τηλέφωνο, γονιμοποίηθηκε το ωάριο του φυσικού.

Δεν μπορώ να το πιστέψω,αφού μόλις το σήκωσα λέω θα ακουσω πάλι το κλασσικό "δυστυχώς ακόμη δεν έχει δείξει σημάδια".

Κι όμως κι όμως....τώρα περιμενω με αγωνία τη Δευτέρα πως προχωράει.

Ότι και να συμβεί όμως άκουσα αυτό που ήθελα, ρώτησα για τη ποιότητα του ωαρίου και μου είπαν ότι ήταν πολύ καλο,όχι απλώς καλό.

Και νιώθω πως δικαιώθηκα γιατί μόλις ένα μήνα πριν σε δεύτερη αποτυχία με διέγερση σε πρώτο μου κέντρο,άκουσα για την πολύ κακή ποιότητα των ωαρίων μου, νύξη για δανεικά και προσπαθεία πάλι σε τρεις μήνες μήπως και, και να χάσω κι άλλα κιλά(8 έχω χάσει και θέλω αλλά 10)

Δεν άκουσα ούτε μια κουβέντα για λάθος επιλογή πρωτοκολλου,για λάθος προσεγγιση γιατρού που κι αυτό ανθρώπινο θα ήταν.

Και για φυσικό που επέμενα ούτε λόγος.

Ο,τι και να γίνει ξέρω ότι υπάρχει υλικό να προχωρήσω.

Κι επειδή δεν μπορώ να μην το γραψω πιστεύω ότι βοήθησε και η επισκεψη μου στη μονή της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου,η προσευχή και το μηλαρακι.Οσο εξελιγμένη και είναι η επιστήμη τα παιδιά είναι δώρο Θεού.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...