Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

το prp σε καποιες γυναικες κανει θαυματα σε αλλες δε δουλευει κ δε γνωριζουν γιατι..εμενα πριν την ετ μου εβαλε τη λεγομενη κολα για 5’ κ μετα εβαλε τα εμβρυα κ τη 2η κ 5η μερα εμβρυομεταφορας εκανα κ απο μία οβιτρελ

Τι είναι η λεγόμενη κόλα; Και γιατί σου έκανε ο οβιτρελ πάλι άλλες 2 φορές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Τό κακό είναι κορίτσι μου ότι δεν έχω αποδείξεις ώστε να αποδείξω το αντίθετο.

 

Να γράψεις έστω μια κάκιστη κριτική για αυτούς μήπως και σωθεί καμιά κοπέλα!Ελπίζω μόνο να έχεις βρει τώρα καλό γιατρό ωστε να μην ταλαιπωρηθείς αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Θα εκανα χαμό δε το συζητω!!!!

Καλά εννοείται αλλά πώς θα αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας 🐘????

Αχ βρε κορίτσι Μ εσύ μου έλεγες να φύγω από εκεί αλλά δεν σε άκουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τι είναι η λεγόμενη κόλα; Και γιατί σου έκανε ο οβιτρελ πάλι άλλες 2 φορές; 

Ειναι καποιο υλικο που αυξάνει τη πιθανοτητα εμφυτευςης εμβρυου.και οι οβιτρελ για το ιδιο σκοπο μου τις εδωσε..γιατι ειναι β χοριακη γοναδοτεοπινη  να νομίσει το συστημα οτι ειμαι εγκυος κ να πετυχει η ετ κατι τετοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2021 at 7:55 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια αν μπορείτε στείλτε κ σε εμενα για το κέντρο που λέτε γιατί κ εγώ σκέφτομαι μήπως αλλάξω κέντρο, να ξέρω  να μην την πατησω! Ευχαριστώ πολυ! Δυστυχώς όλα γίνονται για το χρήμα και υπάρχουν λίγοι γιατροί που είναι πλεον ηθικοί! 

Κοριτσια τώρα που μπορω να λάβω και εγώ μνμ  θα παρακαλουσα και εγω να μου στηλει κάποια  πιο είναι αυτό το περιβοητο κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια τώρα που μπορω να λάβω και εγώ μνμ  θα παρακαλουσα και εγω να μου στηλει κάποια  πιο είναι αυτό το περιβοητο κέντρο. 

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά με πήραν τηλέφωνο κ έγινε χαμός.

Η απάντηση για τα έμβρυα ήταν πως στην βεβαίωση γράφει πως τοποθετήθηκαν 2 γιατί παραπάνω έμβρυα απαγορεύονται από τον νόμο.

Κ της απαντάω λοιπον να μου στείλει φωτογραφία τα έμβρυα που μου τοποθετήθηκαν κ η απάντηση της εμβρυολογου ήταν πως στην κλινική τούς δεν βγάζουν φωτογραφία τα έμβρυα.

Ασχέτως πως στο site τούς γράφουν πώς μετά έμβρυομεταφορά δίνεται κ φωτογραφία.

Την στόλισα λοιπόν κ τής το έκλεισα στην μούρη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλό κοπέλα μου, όλα να πάνε καλά!!!🧿🧿🙏🏼🙏🏼💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλό κοριτσι μου!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλά με πήραν τηλέφωνο κ έγινε χαμός.

Η απάντηση για τα έμβρυα ήταν πως στην βεβαίωση γράφει πως τοποθετήθηκαν 2 γιατί παραπάνω έμβρυα απαγορεύονται από τον νόμο.

Κ της απαντάω λοιπον να μου στείλει φωτογραφία τα έμβρυα που μου τοποθετήθηκαν κ η απάντηση της εμβρυολογου ήταν πως στην κλινική τούς δεν βγάζουν φωτογραφία τα έμβρυα.

Ασχέτως πως στο site τούς γράφουν πώς μετά έμβρυομεταφορά δίνεται κ φωτογραφία.

Την στόλισα λοιπόν κ τής το έκλεισα στην μούρη.

 

Πωπω θεε μου για φυλακη ειναι κανονικοτατα !  @Σταυρινα πανε ολα καλα!!! Γραψε μας οταν μπορεσεις με το καλό!!! Και για να σου λυσω την απορια  προχθες εγραψες για 2 ονοματα οτι σου ειπανε οτι ειναι καλοι 2 γιατροι ..δυστυχως δεν ηθελα να γραψω μη φανώ « κακια» :-) μπορει να φαινεται σοβαρος κ μετρημένος αλλα κατι δε παει καλά σιγουρα κ μιλαω για τον 1ο που ανεφερες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ξερουν τι κανουν ,,εγω στα ειχα πει απο την αρχη για το κεντρο αυτο!!! Ειναι οι χειροτεροι!!!

To γνωστό τηλεοπτικό είναι ή το αλλο σε ...αρτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλά με πήραν τηλέφωνο κ έγινε χαμός.

Η απάντηση για τα έμβρυα ήταν πως στην βεβαίωση γράφει πως τοποθετήθηκαν 2 γιατί παραπάνω έμβρυα απαγορεύονται από τον νόμο.

Κ της απαντάω λοιπον να μου στείλει φωτογραφία τα έμβρυα που μου τοποθετήθηκαν κ η απάντηση της εμβρυολογου ήταν πως στην κλινική τούς δεν βγάζουν φωτογραφία τα έμβρυα.

Ασχέτως πως στο site τούς γράφουν πώς μετά έμβρυομεταφορά δίνεται κ φωτογραφία.

Την στόλισα λοιπόν κ τής το έκλεισα στην μούρη.

 

πω πω φρικαρα....απαραδεκτοι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Με έναν πόνο!!! Αναμένουμε νέα σου!!!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλό! Χωρίς κανένα πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Όλα να πάνε καλά!!! Η σκέψη μας θα είναι μαζί σου!! 👶👶👶👶🤱🤱🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γενναω, έσπασαν τα νερά μου 36+1  σήμερα 

Με το καλοοό όλα !! Να υποδεχθείς το μωράκι σου με πολλά φιλιά και αγκαλιές!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

@Taselena δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να αναφέρω το κέντρο δημόσια. Εχω τρομερή αγωνία, μακάρι να έχουμε όλες τέλεια αποτελέσματα. Εχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου, ο οποίος ειναι πάνω απ όλα άνθρωπος, γλυκιτατος και ήρεμος. Την αγωγή την πλήρωσα καθώς ραντεβού για επιτροπή κατάφερα να κλείσω για τον Ιούνιο αλλα με εχει πιάσει μια βιασύνη μιας και 3 χρονων προσπάθειες βγήκαν άκαρπες

@Bonbon σε ευχαριστω πολυ! σε τι φάση εισαι εσυ; Τα καλύτερα εύχομαι και σε εσενα !! 

Καλημέρα! Σε φαση αναμονης για να ξεκινησω κι εγω στον επομενο κυκλο την πρωτη μου προσπαθεια. Αθηνα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλά εγώ είμαι εκτός εαυτού.

Όσες γνωρίζετε πριν από ένα μήνα έκανα εξωσωματική η οποία απέτυχε.

Τώρα βρήκα άλλον γιατρό και μαζεύω όσα περισσότερα χαρτιά μπορώ για να έχει μια εικόνα π άνθρωπος ώστε να προχωρήσουμε σε επόμενη εξωσωματική.

Ζήτησα λοιπόν από την κλινική να μου στείλει ρεπορτ τι ακριβώς κάναμε.

Και με αυτά που διάβασα μου βγήκαν καπνοί από τα αυτιά!!!!

Εμένα μου είπανε πως στην ωοληψια βγάλανε 14 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 3 και πως μου τοποθέτησαν 3 άριστα έμβρυα.

Στην αναφορά γράφει 11 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 3 έμβρυα grade 2 και μου τοποθέτησαν τα 2.

Προφανώς το τρίτο δεν τοποθετήθηκε γτ πήγε για καφέ..

Πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία και τους ξεχεσα και μου είπανε πως θα με καλέσουν πίσω.

Το έχω δει όμως το έργο....θα με πάρει η μαία και θα με βγάλει τρελή.

Και το αποκορύφωμα είναι πώς πληρώσαμε 2500 ευρώ και η απόδειξη γράφει 1200... !!

Αλλά θα γίνει το μπαμ κάποια στιγμή.

Όπως η Μπεκατώρου βγηκε και μίλησε για την κακοποίηση έτσι και στο θέμα της εξωσωματικής θα βγει κάποια κοπέλα και θα κάνει την αρχή και θα ξεσηκωθούμε όλες.

Άντε γτ κοροϊδεύουν τον κόσμο οι αλήτες.

Καλη μου εχεις απολυτο δικιο... για το θεμα της κοροϊδιας και μονο εγω θα τους εκανα μεγαλη φασαρια!! Μα δεν καταλαβαινω... δεν υποχρεουνται ολα τα κεντρα να μας τα δινουν γραπτως καποια πραγματα ειτε ποσα ωαρια πηραν και ποσα γονιμοποιηθηκαν ειτε φωτογραφιες των εμβρυων πριν την μεταφορα?? Ρωταω εδω κ τις πιο εμπειρες κοπελες τι γινεται συνηθως μιας κι εγω δεν ξερω καθολου.... αν επιτρεπεται σε ποιο κεντρο εγιναν αυτα? Στειλε μου και σε πμ αν θες

Επισης @Nefeliap τι ειναι αυτη η κολλα που λες? Ειναι καποια ουσια που χρησιμοποιειται στη διαδικασια ετ?

@Σταυριμε το καλο να υποδεχτεις το/τα μωρακι/α σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλημέρα! Σε φαση αναμονης για να ξεκινησω κι εγω στον επομενο κυκλο την πρωτη μου προσπαθεια. Αθηνα είσαι?

Ναι στην Αθήνα βρίσκομαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλα και σε εσενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

@Taselena δεν ξέρω εάν επιτρέπεται να αναφέρω το κέντρο δημόσια. Εχω τρομερή αγωνία, μακάρι να έχουμε όλες τέλεια αποτελέσματα. Εχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου, ο οποίος ειναι πάνω απ όλα άνθρωπος, γλυκιτατος και ήρεμος. Την αγωγή την πλήρωσα καθώς ραντεβού για επιτροπή κατάφερα να κλείσω για τον Ιούνιο αλλα με εχει πιάσει μια βιασύνη μιας και 3 χρονων προσπάθειες βγήκαν άκαρπες

@Bonbon σε ευχαριστω πολυ! σε τι φάση εισαι εσυ; Τα καλύτερα εύχομαι και σε εσενα !! 

Καλησπέρα! Είναι πολύ σημαντικό να έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας... Σε αυτούς έχουμε εναποθέσει τις ελπίδες μας... Εγώ την κάνω με αγωγή που μου είχε εγκριθεί για σπερματεγχυση και τα υπόλοιπα ιδιωτικά... Όσο περνάει η ώρα έχω αγωνία και ανυπομονησία ταυτόχρονα... τα συναισθήματα μου είναι σαν rollercoaster. Εκεί που είμαι αισιόδοξη, αμεσως μετά με πιάνει απαισιοδοξία ότι στο τέλος κάτι μπορεί να μην πάει καλά... Μάλλον με έχουν βαρέσει οι ορμονες κατακούτελα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

@Vasiliqueσε ευχαριστω πολυυυυ.. σε τι φάση βρίσκεσαι εσυ;; 

Εγώ μετά την αποτυχημένη ετ του Φεβρουαρίου δειλά δειλά θα ξεκινήσω ξανά το μάζεμα με φυσικό κ ίσως κάποια στιγμή κάνω κ τροποποιημένο. Τι φάρμακα αγόρασες; Πόσες μονάδες κ με τι κόστος; Δυστυχώς μεθαύριο λήγει η απόφαση της επιτροπής κ χάνω το δικαίωμα να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας. Θα χρειαστεί να αγοράσω γι’ αυτό κ σε ρωτάω για να έχω εικόνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vrouva88 είπε:

@Vasiliqueσε ευχαριστω πολυυυυ.. σε τι φάση βρίσκεσαι εσυ;; 

@Vrouva88 σου εχω στειλει μυνηματακι προσωπικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλη μου εχεις απολυτο δικιο... για το θεμα της κοροϊδιας και μονο εγω θα τους εκανα μεγαλη φασαρια!! Μα δεν καταλαβαινω... δεν υποχρεουνται ολα τα κεντρα να μας τα δινουν γραπτως καποια πραγματα ειτε ποσα ωαρια πηραν και ποσα γονιμοποιηθηκαν ειτε φωτογραφιες των εμβρυων πριν την μεταφορα?? Ρωταω εδω κ τις πιο εμπειρες κοπελες τι γινεται συνηθως μιας κι εγω δεν ξερω καθολου.... αν επιτρεπεται σε ποιο κεντρο εγιναν αυτα? Στειλε μου και σε πμ αν θες

Επισης @Nefeliap τι ειναι αυτη η κολλα που λες? Ειναι καποια ουσια που χρησιμοποιειται στη διαδικασια ετ?

@Σταυριμε το καλο να υποδεχτεις το/τα μωρακι/α σου!!!

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα στο πρώτο κέντρο που δεν ήξερα τίποτα απ’ όλα αυτά τότε δεν μου έδωσαν κανένα report για τα έμβρυα τι ποιότητας ήταν. Μου είπαν μόνο πόσα μου έβαλαν χωρίς να με ρωτήσει ή να το συζητήσει μαζί μου ο γιατρός. Στην πορεία που διάβαζα στο Ίντερνετ και έψαχνα διάφορα για την διαδικασία τον ρώτησα και του ζήτησα report ... έκαναν πάνω 2 εβδομάδες να μου το δώσουν μετά από πολλά τηλ και πίεση και ήταν ένα χειρόγραφο χαρτί. Υποχρεούνται κανονικά να σου δώσουν και φωτογραφία των εμβρύων που σου έβαλαν και να στα δείξουν εκείνη την ώρα ότι τοποθετήθηκαν στο μόνιτορ. Εμένα δεν μου έδωσαν τίποτα και γενικά υπήρχε μια μυστικοπάθεια γι’ αυτό έφυγα από εκεί. Δεν εμπιστεύομαι κανέναν όμως να πω την αλήθεια..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...