Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κιρίτσι. Εγώ εδώ και 4 μήνες σταμάτησα την d αλλά δεν μου είπαν τίποτα. Τη βρήκα τελικά πεσμένη κ ευτυχώς που το ανακάλυψα μόνη μου και παίρνω 3 βδομάδες τώρα αμπούλες.

Ότι ήθελα τους το ζήτησα επίμονα. Τώρα προέκυψε αυτό με τη κορτιζόνη. Με τον γιατρό μετά την ωοληψία δεν ξανα μίλησα . Μόνο με τις κοπέλες απο το κέντρο και απλά μου μεταφέρουν αυτά που τις λέει ο γιατρός. Σπασμένο τηλέφωνο δλδ.

Να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ. Μακάρι να πετύχουμε!

Καλησπέρα κορίτσι μου ούτε εγώ είχα πάρει κορτιζόνη,και από το κέντρο δεν μου είπαν κάτι για την d αλλά την παρακολουθούσα με την αιματολόγο.Σε κέντρο στην Θεσσαλονίκη είμαι αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μετά την αναβάθμιση☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κιρίτσι. Εγώ εδώ και 4 μήνες σταμάτησα την d αλλά δεν μου είπαν τίποτα. Τη βρήκα τελικά πεσμένη κ ευτυχώς που το ανακάλυψα μόνη μου και παίρνω 3 βδομάδες τώρα αμπούλες.

Ότι ήθελα τους το ζήτησα επίμονα. Τώρα προέκυψε αυτό με τη κορτιζόνη. Με τον γιατρό μετά την ωοληψία δεν ξανα μίλησα . Μόνο με τις κοπέλες απο το κέντρο και απλά μου μεταφέρουν αυτά που τις λέει ο γιατρός. Σπασμένο τηλέφωνο δλδ.

Να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ. Μακάρι να πετύχουμε!

Καλησπέρα και Καλή επιτυχία! Μην αγχώνεσαι, ειδικά στο στάδιο που είσαι, είναι πολύ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου. Γι αυτό, άλλωστε, τον επέλεξες ανάμεσα σε τόσους άλλους. Όχι η κορτιζόνη δεν δίνεται από όλους τους γιατρούς προληπτικα, κάποιοι την δίνουν, κάποιοι όχι και κάποιοι μόνο μετά από ευρήματα σε εξετάσεις, όπως αυτοανοσα νοσήματα, hashimoto, αυξημένα ΑΝΑ κλπ. Φυσικά ο, τι μας αγχώνει πρέπει να το ρωτάμε, οπότε ρώτα για να σου λυθεί κάθε απορία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Εμπειρικά απο κοπέλες που γνωρίζουν, μπορούν να μου πουν ποτε μπορει κανεις να ξεκινήσει προσπάθεια για εξωσωματική μετα απο μια αποτυχία; 

Μετά από 3 μήνες κανονική διέγερση και 2 μήνες με την mini. Ο γιατρός μου είναι κάθετος, 3 μήνες από την ημέρα που έκανες την τελευταία ένεση για εξωσωματική.
Δεν μετράει το μετά της ετ κτλ... Αν κανεις mini 2 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Σωστά! Εμενα η αιματολογος μου ειπε να ΜΗΝ παρω κορτζινονη κ συμφωνησε κ ο γιατρος.αν δεν ειχα απευθυνθεί ομως σε αιματολογο ο γιατρος θα μου εδινε διοτι ετσι ειναι το πρωτοκολο του κεντρου να δινουν σε ολες τζαμπα χαπια τραγικό.ρωτηστε να μη παιρνετε χωρις λογο αν δεν εχετε αυτοανοσο ή κατι αλλο.

Εγώ δεν έχω τίποτα από αυτοάνοσα ή πάθηση και μάλιστα τώρα που το λες στην εξωσωματική που έμεινα έγκυος ο γιατρός δεν μου έδωσε κορτιζόνη. Μπορεί να παίζει και αρνητικό ρόλο λέτε; Γιατί στις άλλες 2 που μου δώσανε κορτιζόνη δεν έμεινα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μετά από 3 μήνες κανονική διέγερση και 2 μήνες με την mini. Ο γιατρός μου είναι κάθετος, 3 μήνες από την ημέρα που έκανες την τελευταία ένεση για εξωσωματική.
Δεν μετράει το μετά της ετ κτλ... Αν κανεις mini 2 μήνες. 

Καταλαβα... ευχαριστω πολυ! 
Καλη επιτυχια και σε σενα!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Ωραιαα! Ναι!!και εγω 37 σταθερα 6μηνες  και ας επαιρνα καθε μερα 2200.τωρα ξεκινησα 4000iu @JNtinaγεννησα πριν 30 μερες :-)

Ωωωωω τελεια!!!! Μπραβο!! 
Να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Απόλαυσε τα!! 🥰❤️🙂😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καταλαβα... ευχαριστω πολυ! 
Καλη επιτυχια και σε σενα!! 🙂

Με το καλό, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Με το καλό, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά!🙏

Μακαρι!! 🙏🙏 Προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη, οσο γινεται φυσικα... 

Καλη επιτυχια σε ολα τα κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εσυ πως πας; Σε τι φαση εισαι;; 

Εγώ ξεκουράζομαι γιατί είχα αποτυχία τον Φεβρουάριο και σε 2 μήνες θα ξανακάνω προσπάθεια. Έκανα κάποιες επιπλέον εξετάσεις (καρυοτυπο)  και θα κάνω και υστεροσκόπηση. Και γενικά προσπαθώ να βρω άκρη για να μεγιστοποιήσω τις πιθανότητες. Όχι ότι βρίσκω άκρη... έχω 2 βλαστοκύστες 5ης ημερας κατεψυγμένες  από την 1η φορά. Από τον Μάιο δηλ. Δεν ξέρω όμως τι θα κάνω γιατί έχω αλλάξει γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ ξεκουράζομαι γιατί είχα αποτυχία τον Φεβρουάριο και σε 2 μήνες θα ξανακάνω προσπάθεια. Έκανα κάποιες επιπλέον εξετάσεις (καρυοτυπο)  και θα κάνω και υστεροσκόπηση. Και γενικά προσπαθώ να βρω άκρη για να μεγιστοποιήσω τις πιθανότητες. Όχι ότι βρίσκω άκρη... έχω 2 βλαστοκύστες 5ης ημερας κατεψυγμένες  από την 1η φορά. Από τον Μάιο δηλ. Δεν ξέρω όμως τι θα κάνω γιατί έχω αλλάξει γιατρό. 

Σε καταλαβαινω... 

Στο ιδιο στάδιο ειμαστε! Κι εγω περιμενω αποτελέσματα καρυοτυπου κι εχω κι εγω κατεψυγμένες βλαστοκυστες... 

Κι εγω θα ρωτησω αν χρειάζεται να κανω κι αλλες εξετασεις κι ο,τι χρειαστεί για να αυξήσω τις πιθανότητες για θετική έκβαση... 

Υπομονη!! Τι αλλο να κανουμε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σε καταλαβαινω... 

Στο ιδιο στάδιο ειμαστε! Κι εγω περιμενω αποτελέσματα καρυοτυπου κι εχω κι εγω κατεψυγμένες βλαστοκυστες... 

Κι εγω θα ρωτησω αν χρειάζεται να κανω κι αλλες εξετασεις κι ο,τι χρειαστεί για να αυξήσω τις πιθανότητες για θετική έκβαση... 

Υπομονη!! Τι αλλο να κανουμε; 

 

Πόση υπομονή πια όμως; Θέλουμε κάποια στιγμή να δούμε αποτέλεσμα!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.... καλή επιτυχία και πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Συγχαρητηρια!!!!! Να χαιρεσαι τα μωρακια σου!! Εγω παιρνω τα lecalcif ειναι 25000iu και το παιρνω μια φορα την εβδομαδα.

καλά κανεις καλό που παιρνεις πολυ κακο δε κανει Ευχαριστωω @JNtina κ στα δικα σας κοριτσια μου να πανε ολα καλα!! @TRigirlρωτησα στα ισα την αιματολογο μου αν μου εκανε κακό η κορτιζονη στις αποτυχημενες (μιλαω ομως για 5 πρεζολον τη μερα ετσι;2 πρωι 2 μεσημερι 1 βραδυ για 5 μερες και μετα 1 πρωι κ 1 βραδυ για 3 μερες)κ οχι απλα ενα χαπακι μονο!& μου ειπε “Ε οπως φανηκε απο το αποτελεσμα ,δεν ητανε σωστο».δηλ δεν ηθελε να κατηγορησει κ μου ειπε αυτο μονο.Αντε βγαλε ακρη..το μονο φαουλ του κεντρου αλλα μου ειχανε δωσει το πρωτοκολο τοτε οι μαιες και τις 2 φορες και οχι ο γιατρος οποτε δεν ειμαι σιγουρη για το ποιος εκανε τη βλακεια και αν ειναι στανταρακι για ολες τις γυναικες να δινουν τετοια ποσοτητα!!αν ειναι ομως το θεωρω τραγικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Πόση υπομονή πια όμως; Θέλουμε κάποια στιγμή να δούμε αποτέλεσμα!! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.... καλή επιτυχία και πάλι!! 

Ασε απο υπομονη... δεν παει αλλο! Τελειωνει η υπομονη, η αισιοδοξία, η θετικότητα!! Ασε! 
Αλλα πρεπει να συνεχίσουμε!! Τα λεω για να τα ακουω κι εγω!! 
Καλη συνέχεια και καλη επιτυχια και σε σενα και ολα θετικά απο δω και πέρα! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Καλησπέρα και Καλή επιτυχία! Μην αγχώνεσαι, ειδικά στο στάδιο που είσαι, είναι πολύ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου. Γι αυτό, άλλωστε, τον επέλεξες ανάμεσα σε τόσους άλλους. Όχι η κορτιζόνη δεν δίνεται από όλους τους γιατρούς προληπτικα, κάποιοι την δίνουν, κάποιοι όχι και κάποιοι μόνο μετά από ευρήματα σε εξετάσεις, όπως αυτοανοσα νοσήματα, hashimoto, αυξημένα ΑΝΑ κλπ. Φυσικά ο, τι μας αγχώνει πρέπει να το ρωτάμε, οπότε ρώτα για να σου λυθεί κάθε απορία. 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι. Ε τον επέλεξα διότι ήταν ο μόνος που ασχολήθηκε μαζί μου στο πρώτο ραντεβού και μου μίλησε μια ώρα σχεδόν, αλλά απο τότε που επέλεξα το κέντρο δε μιλάω και ποτέ μαζί του, όλο με τις κοπέλες του κέντρου, μετά την ωοληψία ήρθε να μου πει πόσα ωάρια πήρε και εξαφανίστηκε γρήγορα δεν τον ξανα είδα απο τότε. Μου είχε πει ότι θέλω να μιλάω με το κέντρο και έτσι έκανα. Τέλος πάντων ελπίζω να πάνε όλα καλά στη τελική, να πιάσω και να τα ξεχάσω όλα.
Η αλήθεια είναι πως τουλάχιστον στην κορτιζόνη καλά κάνουν και δεν μου τη δίνουν, έστειλαν πολλά κορίτσια και πραγματικά δεν είναι τυχαίο ότι όσες έπαιρναν ενώ είχαν θετικό αποτέλεσμα παλινδρόμησε ενώ όσες δεν πήραν έπιασαν... 
 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

καλά κανεις καλό που παιρνεις πολυ κακο δε κανει Ευχαριστωω @JNtina κ στα δικα σας κοριτσια μου να πανε ολα καλα!! @TRigirlρωτησα στα ισα την αιματολογο μου αν μου εκανε κακό η κορτιζονη στις αποτυχημενες (μιλαω ομως για 5 πρεζολον τη μερα ετσι;2 πρωι 2 μεσημερι 1 βραδυ για 5 μερες και μετα 1 πρωι κ 1 βραδυ για 3 μερες)κ οχι απλα ενα χαπακι μονο!& μου ειπε “Ε οπως φανηκε απο το αποτελεσμα ,δεν ητανε σωστο».δηλ δεν ηθελε να κατηγορησει κ μου ειπε αυτο μονο.Αντε βγαλε ακρη..το μονο φαουλ του κεντρου αλλα μου ειχανε δωσει το πρωτοκολο τοτε οι μαιες και τις 2 φορες και οχι ο γιατρος οποτε δεν ειμαι σιγουρη για το ποιος εκανε τη βλακεια και αν ειναι στανταρακι για ολες τις γυναικες να δινουν τετοια ποσοτητα!!αν ειναι ομως το θεωρω τραγικο.

Κορίτσι μου πραγματικά αυτό που γράφεις ότι σου είπε η αιματολόγος για την κορτιζόνη το διαπίστωσα σήμερα! 

Έλαβα πάρα πολλά μηνύματα απο κορίτσια, αν τα βάλω κάτω, όσες μου είπαν ότι πήραν έπιασαν αλλά παλινδρόμησε αργότερα, ενώ όσες δεν πήραν καθόλου συνεχίζουν κανονικά την εγκυμοσύνη! 
Στην ουσία επιβεβαιώνεται αυτό που έκανα copy paste σε ένα προηγούμενο σχόλιό μου απο έναν γιατρό, ότι ναι μεν βοηθάει στην εμφύτευση η κορτιζόνη, αλλά αργότερα έχει περισσότερες πιθανότητες να παλινδρομήσει. Εαν δεν υπάρχει λόγος να μην παίρνουμε άσκοπα τόσα φάρμακα. 
Τουλάχιστον σε αυτό, ίσως να έχει δίκαιο το κέντρο που δεν μου έδωσε κορτιζόνη.
Τώρα για μισό ή ένα χαπάκι τη μέρα που έγραψε μια κοπέλα δε ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ούτε εγώ είχα πάρει κορτιζόνη,και από το κέντρο δεν μου είπαν κάτι για την d αλλά την παρακολουθούσα με την αιματολόγο.Σε κέντρο στην Θεσσαλονίκη είμαι αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα μετά την αναβάθμιση☹️

Καλησπέρα κορίτσι. Σου έστειλα πμ εγώ.. Νομίζω είμαστε στο ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου είχε δώσει ένεση prolutex, ένα outrogestan κολπικο το βράδυ κ ενα prezolon -κορτιζόνη - κ έγινε εμφυτευση αλλά δεν προχωρησε...  Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του κ αναλόγως κ το προφιλ της κάθε γυναίκας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια εμένα μου είχε δώσει ένεση prolutex, ένα outrogestan κολπικο το βράδυ κ ενα prezolon -κορτιζόνη - κ έγινε εμφυτευση αλλά δεν προχωρησε...  Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του κ αναλόγως κ το προφιλ της κάθε γυναίκας.. 

Κι εγω ετσι πιστευω οτι το κάθε κέντρο με τον κάθε γιατρο έχουν τα δικα τους πρωτόκολλα και αναλόγως με την κάθε περίπτωση πράττουν... 

Λετε να κάνουν ενα τοσο τραγικό λαθος με την κορτιζόνη και να την συνεχίζουν ενω υπαρχει κίνδυνος παλινδρομης κύησης; Ξερω γω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Σου έστειλα πμ εγώ.. Νομίζω είμαστε στο ίδιο.

Εγώ είμαι στο embryolab δεν μου εμφανίζει τα μηνύματα πλέον δεν ξέρω γιατί...εσυ σε ποιο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

καλά κανεις καλό που παιρνεις πολυ κακο δε κανει Ευχαριστωω @JNtina κ στα δικα σας κοριτσια μου να πανε ολα καλα!! @TRigirlρωτησα στα ισα την αιματολογο μου αν μου εκανε κακό η κορτιζονη στις αποτυχημενες (μιλαω ομως για 5 πρεζολον τη μερα ετσι;2 πρωι 2 μεσημερι 1 βραδυ για 5 μερες και μετα 1 πρωι κ 1 βραδυ για 3 μερες)κ οχι απλα ενα χαπακι μονο!& μου ειπε “Ε οπως φανηκε απο το αποτελεσμα ,δεν ητανε σωστο».δηλ δεν ηθελε να κατηγορησει κ μου ειπε αυτο μονο.Αντε βγαλε ακρη..το μονο φαουλ του κεντρου αλλα μου ειχανε δωσει το πρωτοκολο τοτε οι μαιες και τις 2 φορες και οχι ο γιατρος οποτε δεν ειμαι σιγουρη για το ποιος εκανε τη βλακεια και αν ειναι στανταρακι για ολες τις γυναικες να δινουν τετοια ποσοτητα!!αν ειναι ομως το θεωρω τραγικο.

Κοριτσάκι μου, παρούσα! Κ σε εμένα τα κορίτσια τα ίδια έδωσαν... Αφού έχουν τυπωμένα τα χαρτάκια με τα φάρμακα κ τις οδηγίες, το ξέχασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κοριτσάκι μου, παρούσα! Κ σε εμένα τα κορίτσια τα ίδια έδωσαν... Αφού έχουν τυπωμένα τα χαρτάκια με τα φάρμακα κ τις οδηγίες, το ξέχασες;

Ναι μεν εχουν τα χαρτάκια αλλα εχουν και τη δυνατοτητα να τα σβηνουν με στυλο.δηλαδη σε εμενα μιά αντιβιωση το σβησανε τοτε ..ειχε πει δεν υπαρχει πλεον..κατι τετοιο ,κ μου εγραψε με στυλό μια αλλη,αυτο θα επρεπε να κανει κ με την κορτιζονη και οχι να δινουν κ μαλιστα τοσο  πολυ!..στη τελευταια ετ ομως ο γιατρος μου ειπε τι να παρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ είμαι στο embryolab δεν μου εμφανίζει τα μηνύματα πλέον δεν ξέρω γιατί...εσυ σε ποιο είσαι;

Στο διπλανό ακριβώς είμαι. 
Πάτα στο κινητό σου πάνω δεξιά έχει τρεις τελείτσες, εκεί έχει επιλογή "για υπολογιστή" και σου εμφανίζει τη σελίδα όπως στο pc και φαίνονται όλα, μηνύματα και ειδοποιήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Στο διπλανό ακριβώς είμαι. 
Πάτα στο κινητό σου πάνω δεξιά έχει τρεις τελείτσες, εκεί έχει επιλογή "για υπολογιστή" και σου εμφανίζει τη σελίδα όπως στο pc και φαίνονται όλα, μηνύματα και ειδοποιήσεις.

Έχω iPhone και δεν την έχει αυτή την επιλογή,το διάβασα που το είχε πει μια κοπέλα αλλά στο δικό μου δεν το έχει!

Το ξέρω το κέντρο που λες..εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα περάσει και αυτό όπως έχουν περάσει και ποσά αλλά.. καινούργιος κύκλος, καινούργια αρχή! Νέες ελπίδες και όνειρα που θα πραγματοποιηθούν όπως και να έχει!ειτε πολύ συντομα είτε λίγο πιο μετά! 
    • Όχι να μη σκέφτεσαι έτσι! Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και το πιο σημαντικό ότι κανεις ωορρηξια ! Επίσης μπροστά σου έχεις πλανο ! Αν δεν..αυτόν τον μηνα τον επόμενο θα παρεις τα χάπια διέγερσης και θα πατε πιο στοχευμενα! Έχετε μπει σε μια σειρά και μάλιστα έχει στρωσει και το σπερμα! Όλα είναι με το μέρος σας λοιπόν!  μεσα από αυτό που βιωνω αρχίζω και βλέπω τον δρόμο αυτόν πιο θετικα! Υπάρχουν πόσοι τρόποι για να μας κάνουν μανούλες και θα μας κάνουν! Πρέπει να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας με θετική σκέψη !  και εμένα το άγχος μου τώρα είναι αν θα προλαβουμε να προσπαθησουμε που θα λείπει ο σύντροφος και όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικα όσο μπορώ! Ναι με πέρνει από κατω κατά την διάρκεια της ημέρας αλλά προσπαθω να σκέφτομαι θετικα! Έχεις τον αντρουλη σου κοντα σου και θα το παλέψετε! Εγώ δεν θα τον έχω για ένα μεγάλο διάστημα και όλο αυτό εν μέρει θα το περνάω μονη μου όπως και αυτός μόνος του! Που θα πάει όμως η φουρτούνα θα περάσει! Κάθε μια από εμας έχει τις δυσκολίες της και τα εμπόδια της όμως είμαστε καλά από υγεια και θα τα ξεπεράσουμε! Είναι δοκιμασίες που πρέπει να περάσουμε ! Θα τις περάσουμε λοιπόν και θα έρθει το θαυματακι μας!
    • Ίσως είμαι επηρεασμένη επειδή πήρα κ αντιβίωση αυτόν τον μήνα και αρρώστησα και ακομα είναι κ περίεργα το στομαχι και γενικά δν έχω πολύ όρεξη για επαφές! Δλδ αυτόν τον μήνα νομίζω θ γίνουν μηχανικές επαφές επειδή θ το πει ο γιατρός! Δν ξέρω 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️  @Παρασκευαιδουζαιρααααα εσυ μ βλέπεις ακόμα στη γυάλα σου γιατί έμενα με κυριεύσε μια απογοήτευση πάλι και ότι δν είμαι κοντά 😩🤷🏻‍♀️  
    • Αυτό σκέφτηκα κ γώ γ αυτό θεωρώ πως δν είναι καλός κύκλος! Δν ξέρω! Τον έχω ξεγράψει αυτόν τον κύκλο! Θα δείξει τις επόμενες μέρες! 
    • Κορίτσι μου έχω πάρει παρόμοια χάπια κλομιφαινη και φεμαρα! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλα εγώ έχω αντίσταση στα χάπια διέγερσης και έκανα 1 αυγουλακι όπως και μονη μου χωρίς τα χάπια ! Την προτελευταία φορά που τα πήρα στον κύκλο αυτό έκανα σπερματεγχυνση και είχα συλληψη άσχετα αν ήταν βιοχημικη ! Όσες φορες τα πήρα έκανα νωρίτερα ωορρηξια (14η-17η μέρα του κύκλου) και συνεπώς είχα μικρότερο κύκλο από ότι συνήθως! Από θέμα ροής στην περίοδο δεν είδα διαφορα ! Εύχομαι να έρθει το πολυπόθητο πολύ συντομα κορίτσι μου και να είσαι τυχερη και από την πρώτη φορά που θα κανεις πρόκληση🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...