Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!εγώ στην προηγούμενη ετ μου έκανα τη χοριακη την 9η μέρα και είχα 19,3.Μετά από 2 ημέρες που την επανέλαβα είχε ανεβεί μόνο 1 μονάδα καθώς ήταν βιοχημική.

Η τιμή της χοριακης σου είναι όντως χαμηλή αλλά είναι θετική και τώρα σημασία έχει να διπλασιαστεί.Μην απελπίζεσαι διότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που ξεκινούν με χαμηλές τιμές και έχουν μια ωραιότατη εγκυμοσύνη! 
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να αυξηθεί κατακόρυφα!!!

Μακαρι ,ειναι η πρώτη μ φορα οποτε δεν τα ξερω αυτα..ο γιατρός μου αύξησε απο χθες τα cyclacur κατα πολυ και μ ειπε να τ α εχω κ κολπικα .Βεβαια η προγεστερονη μ χθες ηταν 29 και η οιστραδιολη ηταν 146 ...για να δουμε ειπε το μονο που θα μ βοηθήσει ειναι τα cyclacur 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonia09 είπε:

Μακαρι ,ειναι η πρώτη μ φορα οποτε δεν τα ξερω αυτα..ο γιατρός μου αύξησε απο χθες τα cyclacur κατα πολυ και μ ειπε να τ α εχω κ κολπικα .Βεβαια η προγεστερονη μ χθες ηταν 29 και η οιστραδιολη ηταν 146 ...για να δουμε ειπε το μονο που θα μ βοηθήσει ειναι τα cyclacur 

Τα cyclacur σου αύξησε;;;Πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά ο γιατρός σίγουρα  ξέρει τι κάνει! Προγεστερονη παίρνεις;Εμένα την προγεστερονη μου είχε αυξήσει.Ποτέ σου είπε να κάνεις ξανά χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Τα cyclacur σου αύξησε;;;Πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά ο γιατρός σίγουρα  ξέρει τι κάνει! Προγεστερονη παίρνεις;Εμένα την προγεστερονη μου είχε αυξήσει.Ποτέ σου είπε να κάνεις ξανά χοριακη; 

Ναι ναι επαιρνα ..η προγεστερονη μ μου ειπε ηταν καλη. Την Δευτερα ξανα μ ειπε για να δουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonia09 είπε:

Ναι ναι επαιρνα ..η προγεστερονη μ μου ειπε ηταν καλη. Την Δευτερα ξανα μ ειπε για να δουμε 

Εύχομαι να είναι τριψήφια η χοριακη σου τη Δευτέρα!🤞🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι στην 1η μερα ετ. Χθες πριν την ετ μου εκαναν μονο εξεταση προγεστερονης και ηταν 17,1 δεν ειναι χαμηλη; Παιρνω 3 ουτρο κολπικα κ μια προλουτεξ καθε μερα και 5 σικλακουρ. Μηπως πρεπει να ξαναπαω Δευτερα για να την μετρησουμε παλι; Ντρεπομαι να παρω τον γιατρο, τι να του πω, δεν ειναι σαν να ακυρωνω την δουλεια του; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα μια ερωτησουλα..ποσο πρεπει να ναι οι ορμόνες για το ξεκινημα της διεγερσης?...

στις On 4/3/2021 at 6:44 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Εχει κοψει κανονικα η επιτροπη περιπτωσης κυρσοκηλης που δεν ειχαν χειρουργηθει και ειπανε να κανει το χειρουργειο και να ξαναερθει.Αν σε κοψουν εχεις δικαιωμα να ξανακανεις αιτηση μετα απο 6 μηνες.Γιαυτο να ξερουμε τι λεμε και να μην παιρνουμε ανθρωπους στο λαιμο μας ετσι.Επισης ναπω για τα βιβλια που αποτελουν μερος της βιομηχανιας εμποριου ελπιδας/εξωσωματικης, οτι προβληματα τυπου πολυκυστικες μετριαζονται(δεν θεραπευονται) με την καλη διατροφη και την ασκηση.ΑΛΛΑ κανενας σπορος τσια,κανενα τσαι ματσα δεν ανοιγει τη βουλωμενη σαλπιγγα.Εισαι καλοπροαιρετη το ξερω σε διαβαζω καιρο και δεν τα γραφω ειρωνικα.Αλλα μισω την βιομηχανια ελπιδας,καθως και το μαγαζακι που χουνε στησει μερικοι.Γιατι δεν καταστρεφει οικονομικα,καταστρεφει ψυχικα.

Αυτό που λέω εγώ είναι γιατί να πεις στην επιτροπή ότι έχει ο άντρας κιρσοκήλη, όχι ότι αν το μάθει δεν θα σε κόψει. Ναι, θα σε κόψει, γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που συλλαμβάνουν φυσικά μετά το χειρουργείο. Αν τους πας 2 προβληματικά σπερμοδιαγράμματα, θέλουν βεβαίωση από ουρολόγο ότι έχει πάρει βιταμίνες και αντιοξειδωτικά. Την ύπαρξη κιρσοκήλης μπορείς να την κρύψεις. Δε θυμάμαι να ήταν στα δικαιολογητικά το triplex όσχεος που δείχνει ότι υπάρχει κιρσοκήλη. Αν όμως υπάρχει κιρσοκήλη, είμαι υπέρ του χειρουργείου, ο δικός μου το έκανε στα 40 του. Πιστεύω ότι σε κάθε περίπτωση το ζευγάρι θα τη βρει μπροστά του και δεν μετανιώνω που το κάναμε. Το έχω γράψει πολλές φορές αυτό. 

Για τις πολυκυστικές που ανέφερες, έχω δει γυναίκα να μη μπορεί να ρυθμίσει τον κύκλο της με αντισυλληπτικά, αλλά να θεραπεύεται με ομοιοπαθητικη! 

Για τις βουλωμένες σάλπιγγες θα έλεγα ότι επιφυλάσσομαι, είναι κάτι που δε χρειάστηκε ποτέ να ψάξω, αλλά αντί γι᾽αυτό επιλέγω να σταματήσω κάθε δημόσια δραστηριότητα εδώ. 

Μάλλον με διαβάζες στο άλλο forum, εδώ δε νομίζω να τα έχω ξαναγράψει αυτά. Επειδή είναι η πολλοστή φορά που μου έχει γίνει σύσταση (χρησιμοποίησα τη λέξη σύσταση, επειδή μου τα έγραψες καλοπροαίρετα) για τα θέματα lifestyle, σταματάω να γράφω και εδώ, γιατί μάλλον αυτά που γράφω κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό. Ωστόσο αν κάποια κοπέλα θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Για την ιστορία, έχω άτομο από το οικογενειακό μου περιβάλλον που κόπηκε στο εξωτερικό που ζούσε λόγω κακού ορμονικού προφίλ και τεκνοποίησε φυσικά στα 40 της χάρη στην κινέζικη ιατρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αυτό που λέω εγώ είναι γιατί να πεις στην επιτροπή ότι έχει ο άντρας κιρσοκήλη, όχι ότι αν το μάθει δεν θα σε κόψει. Ναι, θα σε κόψει, γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που συλλαμβάνουν φυσικά μετά το χειρουργείο. Αν τους πας 2 προβληματικά σπερμοδιαγράμματα, θέλουν βεβαίωση από ουρολόγο ότι έχει πάρει βιταμίνες και αντιοξειδωτικά. Την ύπαρξη κιρσοκήλης μπορείς να την κρύψεις. Δε θυμάμαι να ήταν στα δικαιολογητικά το triplex όσχεος που δείχνει ότι υπάρχει κιρσοκήλη. Αν όμως υπάρχει κιρσοκήλη, είμαι υπέρ του χειρουργείου, ο δικός μου το έκανε στα 40 του. Πιστεύω ότι σε κάθε περίπτωση το ζευγάρι θα τη βρει μπροστά του και δεν μετανιώνω που το κάναμε. Το έχω γράψει πολλές φορές αυτό. 

Για τις πολυκυστικές που ανέφερες, έχω δει γυναίκα να μη μπορεί να ρυθμίσει τον κύκλο της με αντισυλληπτικά, αλλά να θεραπεύεται με ομοιοπαθητικη! 

Για τις βουλωμένες σάλπιγγες θα έλεγα ότι επιφυλάσσομαι, είναι κάτι που δε χρειάστηκε ποτέ να ψάξω, αλλά αντί γι᾽αυτό επιλέγω να σταματήσω κάθε δημόσια δραστηριότητα εδώ. 

Μάλλον με διαβάζες στο άλλο forum, εδώ δε νομίζω να τα έχω ξαναγράψει αυτά. Επειδή είναι η πολλοστή φορά που μου έχει γίνει σύσταση (χρησιμοποίησα τη λέξη σύσταση, επειδή μου τα έγραψες καλοπροαίρετα) για τα θέματα lifestyle, σταματάω να γράφω και εδώ, γιατί μάλλον αυτά που γράφω κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό. Ωστόσο αν κάποια κοπέλα θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Για την ιστορία, έχω άτομο από το οικογενειακό μου περιβάλλον που κόπηκε στο εξωτερικό που ζούσε λόγω κακού ορμονικού προφίλ και τεκνοποίησε φυσικά στα 40 της χάρη στην κινέζικη ιατρική. 

Οχι μόνο αυτο αλλα κοβουν και με λιγα εκατομυρια στο σπερμοδιαγραμμα.Τωρα για τις πολυκυστικες φυσικα και με αντυσυληπτικα δεν θεραπευονται,το χω ψαξει γιατι εχω πολυκυστικες.Τα αντισυληπτικα απλα συνχρονιζουν εναν αλφα κυκλο,χωρις να διασφαλιζουν οωρηξια/καλη οωρηξια.Αυτος που ρυθμιζει τις πολυκυστικες δεν ειναι ο γυναικολογος ειναι ο ενδοκρινολογος.Αυτος ειδε πχ οτι εχω αντισταση στην ινσουλινη και ζητησε παραπανω εξετασεις,υπερηχο θυροειδη κλπ και μ εγραψε φαρμακα και εκανα οωρηξια.Αν περιμενα γιατροσοφια και κινεζικη ιατρικη δε ξερω τι θα γινοταν.Τα προβληματα χρειαζονται γιατρους και οχι γιατροσοφια.Αυτη ειναι η δικη μου αποψη και οχι συσταση,δεν σου εκανα συσταση και ουτε στο λεω ειρωνικα.Εδω ειναι φορουμ και γραφουμε ελευθερα οπως νιωθει η καθεμια μας.Αλλα πρεπει ομως να καταλαβαινουμε οτι ειναι φορουμ/θεμα ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ και πρεπει να διαχωριζουμε μερικα πραγματα.Τι εννοω?Εννοω οτι μια κοπελιτσα μπορει να πιαστει απο τα λεγομενα σου και να ψαχνει ματζουνια για να της δωσουν ενα παιδακι.Θα θελες να την κοιτας στα ματια μετα οταν αποτυχει?Τι θα της πεις τοτε?Οτι στην φιλη σου απο το εξωτερικο με τα κινεζικα ματζουνια δουλεψανε?Οχι ειμαι καθετη σε μερικα πραγματα και αν περναει απο το χερι μου να προστατεψω καποια εστω απο ενα δακρυ θα το κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι στην 1η μερα ετ. Χθες πριν την ετ μου εκαναν μονο εξεταση προγεστερονης και ηταν 17,1 δεν ειναι χαμηλη; Παιρνω 3 ουτρο κολπικα κ μια προλουτεξ καθε μερα και 5 σικλακουρ. Μηπως πρεπει να ξαναπαω Δευτερα για να την μετρησουμε παλι; Ντρεπομαι να παρω τον γιατρο, τι να του πω, δεν ειναι σαν να ακυρωνω την δουλεια του; 

Σου μετρησανε κ ενδομήτριο με υπερηχο; Ναι χαμηλη ειναι αλλα με ουτρο κ προλουτεξ λογικα θα ανεβει..να σου πω μονο οτι εμενα με ειχε παει για ετ σε φυσικο κυκλο(μονο ουτρο,δε πηρα σικλακουρ)κ τη μερα πριν την  ετ μου μετρησε ενδομητριο ειχα 9,5 και εκανα και ε2: 177 & prg:31,7(τη θελουν πανω απο 20)κ την ε2 πανω απο 150 αυτο μου ειχε πει!βεβαια επαιρνα ουτρο 1 στομα και 1 κολπο πρωι μεσημερι βραδυ και μου ειχε πει οτι μου δινει αυτα για καλυτερη αποροφηση/στηριξη κ μετα με ξαναμετρησε την 5η μερα ετ για να δει αν ειμαι οκ αλλιως θα μου πρόσθετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα μια ερωτησουλα..ποσο πρεπει να ναι οι ορμόνες για το ξεκινημα της διεγερσης?...

 

Ποιες σηλαδη ; fsh Lh ?Δεν υπαρχει κατι στανταρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fotinible είπε:

Ναι ναι και για την προγεστερόνη...

Η προγεστερονη σιγουρα ιδανικα τη θελουμε κατω απο 1 πριν την ωορηξια..εγω ας πουμε ειχα fsh 16 καθολου καλο.πχ fsh στο 8 ειναι τελειο.Αλλα και μια κοπελα με 21 πετυχε.ειναι αναλογα τη καθε περιπτωση..και την ε2 ιδανικα κατω απο 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!! Θα ξεκινουσατε διαδικασια διεγερσης με υποψια Ε coli? Σε ελεγχο βρεθηκε το μικροβιο κολπικα και πηρα αντιβιωση μια εβδομαδα, αλλα πλησιαζουν οι μερες για εξωσωμ. κ δεν εχει γινει επανελεγχος εαν εχει φυγει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Η προγεστερονη σιγουρα ιδανικα τη θελουμε κατω απο 1 πριν την ωορηξια..εγω ας πουμε ειχα fsh 16 καθολου καλο.πχ fsh στο 8 ειναι τελειο.Αλλα και μια κοπελα με 21 πετυχε.ειναι αναλογα τη καθε περιπτωση..και την ε2 ιδανικα κατω απο 50

Έβγαλα προγεστερονη με ροζ πρωτη μερα 160 κ τωρα παω να κανω επαναληπτικη αν δε πεσει κατω απο 1,04 μου ειπε δεν ξεκιναω σ αυτο το κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Έβγαλα προγεστερονη με ροζ πρωτη μερα 160 κ τωρα παω να κανω επαναληπτικη αν δε πεσει κατω απο 1,04 μου ειπε δεν ξεκιναω σ αυτο το κυκλο

Καλημερα κοριτσι μου! Τι θεμα υπαρχει οταν ειναι οριακα υψηλη η προγεστερονη στην αρχη του κυκλου, σου ειπε? Κι εγω μονο μια φορα την ειχα μετρησει στην αρχη του κυκλου γιατι συνηθως μου ζηταγαν τη μετρηση της 7 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο, και θυμαμαι κι εμενα ηταν λιγο εκτος οριων για ωοθυλακικη φαση περιπου στο 1,18. Εχει να κανει με κακο κυκλο δλδ? Δεν μπορουμε να τη ριξουμε καπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Σου μετρησανε κ ενδομήτριο με υπερηχο; Ναι χαμηλη ειναι αλλα με ουτρο κ προλουτεξ λογικα θα ανεβει..να σου πω μονο οτι εμενα με ειχε παει για ετ σε φυσικο κυκλο(μονο ουτρο,δε πηρα σικλακουρ)κ τη μερα πριν την  ετ μου μετρησε ενδομητριο ειχα 9,5 και εκανα και ε2: 177 & prg:31,7(τη θελουν πανω απο 20)κ την ε2 πανω απο 150 αυτο μου ειχε πει!βεβαια επαιρνα ουτρο 1 στομα και 1 κολπο πρωι μεσημερι βραδυ και μου ειχε πει οτι μου δινει αυτα για καλυτερη αποροφηση/στηριξη κ μετα με ξαναμετρησε την 5η μερα ετ για να δει αν ειμαι οκ αλλιως θα μου πρόσθετε..

Καλημερα! Εγω εκανα ετ σε κατεψυγμενα. Ενδομητριο δεν μετρησε μαλλον εκεινη την ημερα, μονο απο πανω ειχα τον υπερηχο. Μου ειχε μετρησει ομως πριν 5 μερες κ ηταν 9,6 κ απο εξετασεις μου εκαναν μονο προγεστερονη κ βιτ D. Κ εγω στο φορουμ ειχα διαβασει τις τιμες που μου λες γι αυτο κ ανησυχησα...μπορει να επηρεασει την εμφυτευση η χαμηλη προγεστ; Λογικα την ειδαν την τιμη μου, δεν θα μου ελεγαν να αυξησω την αγωγη;; Θα τους παρω αυριο τηλ να ρωτησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλημερα!! Θα ξεκινουσατε διαδικασια διεγερσης με υποψια Ε coli? Σε ελεγχο βρεθηκε το μικροβιο κολπικα και πηρα αντιβιωση μια εβδομαδα, αλλα πλησιαζουν οι μερες για εξωσωμ. κ δεν εχει γινει επανελεγχος εαν εχει φυγει... 

Καλημερα!! Εγω προσωπικα οχι θα φοβομουν...βεβαια τι σου λενε κ οι γιατροι; Δεν προλαβαινεις να κανεις εναν επανελεγχο; Η καλλιεργεια νομιζω κανει 3-4 εργασιμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα!! Εγω προσωπικα οχι θα φοβομουν...βεβαια τι σου λενε κ οι γιατροι; Δεν προλαβαινεις να κανεις εναν επανελεγχο; Η καλλιεργεια νομιζω κανει 3-4 εργασιμες..

Μου ειπαν να κανουμε εναν επανελεγχο πριν τη διεγερση και το κανονισα να παω απο βδομαδα αλλα δυστυχως ειμαι οριακα για τα αποτελεσματα με την εναρξη του κυκλου μου....κι εγω να ειμαι ειλικρινης δεν θα ηθελα να υπαρχει ακομα προβλημα κ να εχω ξεκινησει ενεσεις κλπ. Απλα ηθελα να ρωτησω μηπως ειχε τυχει κατι παρομοιο σε καποια κοπελα κ αν την προχωρησαν κανονικα σε διεγερση κι ωοληψια, αλλα ισως οχι σε ετ σε εκεινο τον κυκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Μου ειπαν να κανουμε εναν επανελεγχο πριν τη διεγερση και το κανονισα να παω απο βδομαδα αλλα δυστυχως ειμαι οριακα για τα αποτελεσματα με την εναρξη του κυκλου μου....κι εγω να ειμαι ειλικρινης δεν θα ηθελα να υπαρχει ακομα προβλημα κ να εχω ξεκινησει ενεσεις κλπ. Απλα ηθελα να ρωτησω μηπως ειχε τυχει κατι παρομοιο σε καποια κοπελα κ αν την προχωρησαν κανονικα σε διεγερση κι ωοληψια, αλλα ισως οχι σε ετ σε εκεινο τον κυκλο. 

Τοτε νομιζω δεν εχεις κανενα προβλημα! Κανε τον επανελεγχο σου κ ας εχεις ξεκινησει τις ενεσεις. Δεν επηρεαζει σε κατι αυτο. Το σημαντικο ειναι στην εμβρυομεταφορα να εισαι καθαρη! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Τι θεμα υπαρχει οταν ειναι οριακα υψηλη η προγεστερονη στην αρχη του κυκλου, σου ειπε? Κι εγω μονο μια φορα την ειχα μετρησει στην αρχη του κυκλου γιατι συνηθως μου ζηταγαν τη μετρηση της 7 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο, και θυμαμαι κι εμενα ηταν λιγο εκτος οριων για ωοθυλακικη φαση περιπου στο 1,18. Εχει να κανει με κακο κυκλο δλδ? Δεν μπορουμε να τη ριξουμε καπως?

Κορίτσι μου απ οτι ειπε παιζει ρόλο στην εμφύτευση..θελουν ιδανικα να ειναι κατω απο 1,04 ετσι μου ειπε...εμενα βγηκε τη πρωτη μερα περιοδου 1,60 μου ειπε πως αν κ.σημερα στη μετρηση βγει υψηλη σημαινει πως εχει μεινει υπόλειμματα απο τον προηγούμενο κύκλο.. τωρα τι να πω..αναμενω τα αποτελέσματα πιο μετα και.αν ειναι οκ θα κανω την πρωτη.ένεση σημερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να σας ρωτήσω πριν την εμβρυομεταφορά σας είπανε να πάρετε και κορτιζόνη; Διάβασα ότι είναι βασικό για να μην δει σαν ξένο σώμα το έμβρυο η μήτρα και το αποβάλλει. Εμένα δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Θέλω να σας ρωτήσω πριν την εμβρυομεταφορά σας είπανε να πάρετε και κορτιζόνη; Διάβασα ότι είναι βασικό για να μην δει σαν ξένο σώμα το έμβρυο η μήτρα και το αποβάλλει. Εμένα δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο. 

Καλημερα!! Εμενα που εκανα πριν δυο μερες δεν μου εδωσε τπτ! Ειχα ρωτησει κιολας κ κου ειπαν οτι δεν χρειαζεται. Αυτο εχει να κανει βεβαια κ με τις εξετασεις σου, για να μην σου εδωσε μαλλον δεν το χρειαζεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι, εμένα ο γιατρός μου έδωσε μισό medrol κάθε βράδυ! Λένε βοηθά, τώρα θα δούμε!

Γειά σου.κορίτσι  Απο πότε το ξεκίνησες; Αύριο θα τους πάρω τηλέφωνο. Παρασκευή κάνω εμβρυομεταφορά. Δε ξέρω πολλές ελλείψεις και στην ενημέρωση. Ακόμη και ηπαρίνη δεν μου είπαν εγώ τους ρώτησα και μετά μου έδωσαν. Αρχιζω ήδη να βράζω μαζί τους, φανταστείτε να μην πετύχω κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...