Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Σε αυτό το κέντρο είμαι και εγώ και όντως εχω δει πράγματα που δεν μου αρέσουν καθόλου..

Ποιο κέντρο είναι αυτό στη Θεσσαλονίκη ρε κορίτσια;Αν θέλετε στείλτε μου ένα μνμ για να ξέρω.Σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω κέντρο και μην κάνω κανένα λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Λοιπόν έχω κάνει και mini Ivf. Ήταν η τελευταία μου. Λέγεται mini γιατί  παίρνεις πολύ λίγα φάρμακα κυρίως χάπια, κλομιφαινης συνήθως και 150 μονάδες ενέσεις για 3-4 μέρες. Δεν κανεις ανταγωνιστή. 
Εγώ έβγαλα 3 ωάρια και είχαμε 3 έμβρυα. Ο γιατρός μου είπε ότι τα πήγα πολύ καλά. Δεν βγάζεις πολλά αλλά είναι πιο ποιοτικά υποτίθεται. Συνήθως την κάνουν γυναίκες που έχουν φτωχή ανταπόκριση στην διέγερση ή είναι μεγάλης ηλικίας. Ή αυτές που δεν θέλουν να πάρουν πολλά φάρμακα. Εγώ είμαι και μεγάλη και δεν θέλω πολλά φάρμακα. Αν και έχω ανταπόκριση στη διέγερση.
Εμείς τα βάζουμε είναι αρίστης ποιότητας και δεν μένω (2φορες). Σου λένε παίζεις με τα ποσοστά δεν ξέρω τι να πω... προσπαθώ να βρω κι εγώ που οφείλεται η αποτυχία και δεν έχω βγάλει άκρη. 

Ομοίως! Τώρα προσανατολίζομαι στο να κάνω το era test κ μάλλον προεμφυτευτικό... Έχεις κάνει κάτι από αυτά μετά τις αποτυχημένες ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:


δυστυχως δεν τα  ήξερα όλα αυτά έκαναν έλεγχο σε 3ης μέρας και έκανα στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορά ένα κακής ποιότητας έμβρυο χωρίς διάγνωση ίσα για να μη χάναμε χρόνο... Έκλαιγα στην εμβρυομεταφορά φώναζε ο άντρας μου να μην προχωρήσουμε αλλά επέμεναν.

Εντάξει κοριτσάκι μου τώρα έχω σοκαριστεί από την αναισθησία κάποιων που θέλουν να τους αποκαλούν γιατρούς! Έλεος! Όλα στο βωμό του χρήματος; Ήμαρτον! Πες μου σε παρακαλώ σε πμ ποιο είναι αυτό το κέντρο για να γνωρίζω μήπως κ προφυλάξουμε καμιά ταλαίπωρη κοπέλα. Αυτές οι εμπειρίες πρέπει να μοιράζονται προς γνώσιν κ συμμόρφωσαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ομοίως! Τώρα προσανατολίζομαι στο να κάνω το era test κ μάλλον προεμφυτευτικό... Έχεις κάνει κάτι από αυτά μετά τις αποτυχημένες ετ;

Όχι δεν έχω κάνει. Έγραψα μετά αν δεις... ότι σκέφτομαι να κάνω προεμφυτευτικό έλεγχο και μου απάντησαν τα κορίτσια που έχουν κάνει. Μία κοπέλα έκανε και περιμένει απάντηση σε 10 μέρες. Το era test τι είναι; 
 

Προς το παρόν έκανα καρυότυπο κι εγώ και ο σύζυγος και θα κάνω και υστεροσκόπηση. Εσύ τι απ’ όλα αυτά έχεις κανει;
Και τι σου είπε ο γιατρός σου για την αποτυχία- σε θυμάμαι με τα 4 έμβρυα. Τόσα έβαλα κι εγώ την πρώτη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ποιο κέντρο είναι αυτό στη Θεσσαλονίκη ρε κορίτσια;Αν θέλετε στείλτε μου ένα μνμ για να ξέρω.Σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω κέντρο και μην κάνω κανένα λάθος.

Καλησπέρα.Στην Αθήνα είναι το κέντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Όχι δεν έχω κάνει. Έγραψα μετά αν δεις... ότι σκέφτομαι να κάνω προεμφυτευτικό έλεγχο και μου απάντησαν τα κορίτσια που έχουν κάνει. Μία κοπέλα έκανε και περιμένει απάντηση σε 10 μέρες. Το era test τι είναι; 
 

Προς το παρόν έκανα καρυότυπο κι εγώ και ο σύζυγος και θα κάνω και υστεροσκόπηση. Εσύ τι απ’ όλα αυτά έχεις κανει;
Και τι σου είπε ο γιατρός σου για την αποτυχία- σε θυμάμαι με τα 4 έμβρυα. Τόσα έβαλα κι εγώ την πρώτη φορά. 

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις που μου ζητήθηκαν πριν προχωρήσω σε ετ. Όλες τις εξετάσεις που ζητάει ένα σωστό κέντρο! Θεωρώ αδιανόητο να σε προχωρούν χωρίς καρυότυπο για παράδειγμα! Σωστά θυμάσαι κορίτσι! Έβαλα 4ΑΑ βλαστοκύστες κ δυστυχώς δεν προχώρησε καμία. Έτσι αυτές τις ημέρες κάνω προετοιμασία για να κάνω το era test. 
https://www.iolife.eu/dimioyrgoyme-mazi/proigmenoi-genetikoi-elegchoi/elegchos-ypodektikotitas-endomitrioy-er-map-era-test/

Μετά σκέφτομαι να κάνω προεμφυτευτικό αλλά δεν το έχω ακόμη αποφασίσει. Σε γυναίκες ηλικίας άνω των 44 βάσει στατιστικών μπορεί οι βλαστοκύστες να δείχνουν μορφολογικά άριστες αλλά ωστόσο να έχουν ανωμαλίες κ για τον λόγο αυτό να μην εμφυτεύονται. Αυτή ήταν η εξήγηση του γιατρού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις που μου ζητήθηκαν πριν προχωρήσω σε ετ. Όλες τις εξετάσεις που ζητάει ένα σωστό κέντρο! Θεωρώ αδιανόητο να σε προχωρούν χωρίς καρυότυπο για παράδειγμα! Σωστά θυμάσαι κορίτσι! Έβαλα 4ΑΑ βλαστοκύστες κ δυστυχώς δεν προχώρησε καμία. Έτσι αυτές τις ημέρες κάνω προετοιμασία για να κάνω το era test. 
https://www.iolife.eu/dimioyrgoyme-mazi/proigmenoi-genetikoi-elegchoi/elegchos-ypodektikotitas-endomitrioy-er-map-era-test/

Μετά σκέφτομαι να κάνω προεμφυτευτικό αλλά δεν το έχω ακόμη αποφασίσει. Σε γυναίκες ηλικίας άνω των 44 βάσει στατιστικών μπορεί οι βλαστοκύστες να δείχνουν μορφολογικά άριστες αλλά ωστόσο να έχουν ανωμαλίες κ για τον λόγο αυτό να μην εμφυτεύονται. Αυτή ήταν η εξήγηση του γιατρού...

Αυτό μου το έχουν πει κι εμένα, εκεί έρχεται λοιπόν ο προεμφυτευτικός έλεγχος. Γιατί κι εγώ 4Α ειχα αλλά τιποτα. Εσυ που είσαι; Σε ποιον γιατρό; Ήταν η πρώτη σου φορά ή εχεις κάνει κι άλλες προσπάθειες;  Αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα να μου πεις για τον γιατρό. Σε ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλή επιτυχία και σε σένα! Ναι με δικά μου πάμε φυσικά, δεν είμαι υπέρ των δανεικών καθόλου, αν και ένας γιατρός μου είπε ότι η μιση Ελλάδα έχει γεννήσει με δανεικά ωάρια 😳 δεν πείθομαι όμως, αν είναι έτσι μπορώ να υιοθετήσω - τόσα παιδάκια υπάρχουν που υποφέρουν... γιατί να γεννήσω ένα παιδί άλλης γυναίκας- δεν το θεωρώ ηθικά σωστό  (με τίποτα δεν το σκέφτομαι)... έχω ανταπόκριση στις διεγέρσεις δεν έχω τέτοιο πρόβλημα... Με φυσικό κύκλο πας αν έχεις φτωχή ανταπόκριση. Έχω και 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες από την 1η εξωσωματική. Απλά θέλω να αυξήσω το ποσοστό της επιτυχίας, αυτό λέω στον γιατρό μου. Με κάποιο τρόπο που δεν ξέρω γιατί εγώ δεν είμαι γιατρός... 

Θα κάνεις νέα διέγερση κ ενδιαφέρεσαι για προεμφυτευτικό; Γιατί αν θέλεις να κάνεις στα κατεψυγμένα σου δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα επειδή θα πρέπει να αποψυχθούν κ να καταψυχθούν ξανά.Με τα δανεικά ωάρια έχω διαφορετική άποψη. Δε θεωρώ ότι είναι παιδί άλλης γυναίκας κ το βασικό είναι ότι αν μιλάμε για υιοθεσία στην Ελλάδα στην καλύτερη να έχεις παιδί σε μια δεκαετία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Θα κάνεις νέα διέγερση κ ενδιαφέρεσαι για προεμφυτευτικό; Γιατί αν θέλεις να κάνεις στα κατεψυγμένα σου δε νομίζω ότι είναι καλή ιδέα επειδή θα πρέπει να αποψυχθούν κ να καταψυχθούν ξανά.Με τα δανεικά ωάρια έχω διαφορετική άποψη. Δε θεωρώ ότι είναι παιδί άλλης γυναίκας κ το βασικό είναι ότι αν μιλάμε για υιοθεσία στην Ελλάδα στην καλύτερη να έχεις παιδί σε μια δεκαετία.

Ναι για καινούρια διέγερση μιλάμε. Όχι για τα κατεψυγμένα. Δεκτή και η άποψή σου, ο καθένας όπως το βιώνει. Για μένα προσωπικά θα ήταν πολύ βαρύ φορτίο όλο αυτό. Θεωρώ και είναι ουσιαστικά το dna του άντρα σου και μιας άλλης γυναίκας. Δεν θυσιάζω την ψυχική μου υγεία για να γίνω μητέρα. Μια μητέρα πρέπει πρώτα απ’ όλα να είναι σωματικά και ψυχολογικά καλά. Οπότε ναι έχω τρομερές ενστάσεις σε όλο αυτό το εμπόριο που κάνουν οι γιατροί. Είναι αδυσώπητοι. Αλλά ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη για τόσο ευαίσθητα θέματα και είναι σεβαστή.., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι για καινούρια διέγερση μιλάμε. Όχι για τα κατεψυγμένα. Δεκτή και η άποψή σου, ο καθένας όπως το βιώνει. Για μένα προσωπικά θα ήταν πολύ βαρύ φορτίο όλο αυτό. Θεωρώ και είναι ουσιαστικά το dna του άντρα σου και μιας άλλης γυναίκας. Δεν θυσιάζω την ψυχική μου υγεία για να γίνω μητέρα. Μια μητέρα πρέπει πρώτα απ’ όλα να είναι σωματικά και ψυχολογικά καλά. Οπότε ναι έχω τρομερές ενστάσεις σε όλο αυτό το εμπόριο που κάνουν οι γιατροί. Είναι αδυσώπητοι. Αλλά ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη για τόσο ευαίσθητα θέματα και είναι σεβαστή.., 

Εννοείτε κορίτσι μου. Όπως νιώθει η καθεμία μας. Ούτως ή άλλος όπως είπες κατεβάζεις ωάρια κ έχεις έμβρυα. Πάντως συμβουλή μου είναι να βάλεις κ αυτά τα δυο που έχεις πριν ξεκινήσεις νέα διέγερση. Δεν ξέρεις ποτέ. Μπορεί να είναι κ τα τυχερά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ακριβώς και σε αυτό και σε ένα άλλο κέντρο μου είπαν ότι και στέλνουν και κάνουν και οι ίδιοι την βιοψία.. Μου είπε και ένα άλλο κέντρο ότι πριν τον Δεκέμβρη άλλαξαν και κάνουν σε βλαστοκύστες και ότι και εκείνοι έκαναν 3ης μέρας. Το θέμα είναι ότι δεν είχαμε καμία ενημέρωση ότι μπορεί να μη γίνει διάγνωση και για τις επιπτώσεις καθώς καταστραφηκαν κάποια λόγω αυτής της διάγνωσης και μείναμε με λιγότερα..

Η αληθεια ειναι οτι εγω εκανα προεμφυτευτικο τον Δεκεμβρη, βεβαια απο Σεπτεμβρη που πρωτομιλησα στο κεντρο μου ειπαν κατευθειαν για βλαστοκυστη κ μαλιστα εψαξαν οι ιδιοι κ μου βρηκαν 2-3 στην Αθηνα (ειμαι στη Θεσσαλονικη) κ διαλεξαμε αυτο που ηταν πιο γρηγορο σε χρονο (γιατι εχω ενα σπανιο συνδρομο) κ ηταν κ το πιο οικονομικο.   Δυστυχως σταθηκες ατυχη εσυ γιατι ειχες ελλειπη ενημερωση κ δεν σου φερθηκαν καθολου επαγγελματικα. Δεν παιζουμε με αυτα κ ουτε κανουμε πειραματα!! Δινεις ψυχη, χρονο κ χρημα! Τωρα δεν μπορεις να κανεις κατι οποτε αστα πισω σου ολα κ κανε μια νεα αρχη!! Τα φορουμ βοηθουν πολυ στο να μαθεις τι γινεται γενικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Ποιο κέντρο είναι αυτό στη Θεσσαλονίκη ρε κορίτσια;Αν θέλετε στείλτε μου ένα μνμ για να ξέρω.Σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω κέντρο και μην κάνω κανένα λάθος.

Αθήνα είναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Όντως ποιο είναι να μην πάμε ΠΟΤΕ ! 

στειλε μου μηνυμα για ότι πληροφορια θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Ναι σε παρακαλώ να μου πεις γιατί το σκέφτομαι στην επόμενη προσπάθεια. 

Εννοειται! Θα σας ενημερωσω κοριτσια για την εξελιξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κοριτσια θελω τη γνώμη σας οποία γνωρίζει. Με πήρε τηλ τωρα ο βιολογος και μου είπε για τα Ωαρια μου που δεν προχώρησαν. Πηραν 7 ωοθηλακια από τα οποία 3 μονο ηταν τα καλα. Από αυτά το 1 μου ειπε προχώρησε σε βλαστοκυστη. Αλλά όχι καλής ποιότητας και για αυτο δεν προχωρήσαμε σε ετ για να μην περιμένω 15 μερες άδικα. Τον ρώτησα για ποιο λόγο εγινε αυτο με τα ωαρια ? Και σύμφωνα με την ηλικία μου θα έπρεπε να έχω καλύτερα ( ειμαι 33) μου λέει σωστα έχετε δίκιο αλλά μπορεί να μην ήταν καλός αυτος ο κύκλος,  μπορεί να ήταν το φαρμακο που δεν λειτούργησε ( gonal πηρα), μπορεί επίσης να μην φταει το φαρμακο και σε αλλο κυκλο με το ίδιο να κανεις περισσότερα και καλύτερης ποιότητας.  Λεω υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ για αυτο? Μου λέει οχι. Τι πιστεύετε και εσεις βρε κορίτσια? Μου ειπε σε πηρα να σου το πω για να μην απογοητευεσαι. Και τι θα γινεται τωρα κάθε φορά θα βγάζω τέτοια ωαρια? Θα τρώω ολες τις ενεσεις τζαμπα για το τιποτα? 😔

Καλησπερα κοριτσι μου και λυπαμαι πολυ για την εκβαση της προσπαθειας. Αυτος ειναι κι ο δικος μου φοβος για τη διεγερση και ειμαι αρκετα μεγαλυτερη σου. Προσπσθησε να μη στεναχωριεσαι, για ολα υπαρχει μια εξηγηση....Με τον γιατρο σου μιλησες για να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες? Σε ποιο κεντρο εισαι? Μηπως πρεπει να δειτε κατακερματισμο στο σπερμα αν δεν το εχετε κανει? Επειδη κι εμεις εχουμε υψηλο κατακερματισμο, απο οσο μας εχουν πει, σε πολλες τετοιες περιπτωσεις δυσκολευονται να φτασουν σε βλαστοκυστες τα εμβρυα. Επισης οι ορμονικες εξετασεις σου ηταν καλες στη 2η ημερα του κυκλου σου? Δλδ ηταν ενας καλος κυκλος για διεγερση? Την μια βλαστοκυστη την βαλατε καταψυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Από αυτές παιρνουμε ενα φακελακι στην μερα με το φαγητό να φανταστώ? 1 χρόνος? Πολυ δεν είναι?

Εγώ έπαιρνα το φακελάκι το πρωί και τα inofert plus το βράδυ. Τα ξεκίνησα για τη φυσική συλληψη και τα συνέχισα αφου πήγα για εξωσωματική για να βγάλω καλύτερα ωάρια. Δεν ξέρω αν έκανα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν μπορείτε στείλτε κ σε εμενα για το κέντρο που λέτε γιατί κ εγώ σκέφτομαι μήπως αλλάξω κέντρο, να ξέρω  να μην την πατησω! Ευχαριστώ πολυ! Δυστυχώς όλα γίνονται για το χρήμα και υπάρχουν λίγοι γιατροί που είναι πλεον ηθικοί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια αν μπορείτε στείλτε κ σε εμενα για το κέντρο που λέτε γιατί κ εγώ σκέφτομαι μήπως αλλάξω κέντρο, να ξέρω  να μην την πατησω! Ευχαριστώ πολυ! Δυστυχώς όλα γίνονται για το χρήμα και υπάρχουν λίγοι γιατροί που είναι πλεον ηθικοί! 

Κοριτσια τώρα που μπορω να λάβω και εγώ μνμ  θα παρακαλουσα και εγω να μου στηλει κάποια  πιο είναι αυτό το περιβοητο κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Καλησπερα! Σου ειπαν 7 ωοθηλακια η 7 ωαρια? Γιατι μπορει να εχεις ωοθηλακια αλλα να μην εχουν μεσα ωαριο ή να μην ειναι ωριμα ωστε να τα χρησιμοποιησουν για γονιμοποιηση. Αν απο τα 7 ωοθηκ ειχες 3 καλα ωαρια ειναι πιθανον απο αυτα να γονιμοποιηθηκε μονο 1....μπορει οντως να μην ηταν καλος ο κυκλος σου! Αυτο βεβαια δυστυχως θα το διαπιστωσεις την επομενη φορα...Να μην απογοητευεσαι! Σου ευχομαι η επομενη φορα να ειναι κ η τηχερη σου!! ❤️

7 ωοθηλακια νομιζω τα άλλα  ήταν ανώριμα κατι τετοιο μονο τα 3 καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου και λυπαμαι πολυ για την εκβαση της προσπαθειας. Αυτος ειναι κι ο δικος μου φοβος για τη διεγερση και ειμαι αρκετα μεγαλυτερη σου. Προσπσθησε να μη στεναχωριεσαι, για ολα υπαρχει μια εξηγηση....Με τον γιατρο σου μιλησες για να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες? Σε ποιο κεντρο εισαι? Μηπως πρεπει να δειτε κατακερματισμο στο σπερμα αν δεν το εχετε κανει? Επειδη κι εμεις εχουμε υψηλο κατακερματισμο, απο οσο μας εχουν πει, σε πολλες τετοιες περιπτωσεις δυσκολευονται να φτασουν σε βλαστοκυστες τα εμβρυα. Επισης οι ορμονικες εξετασεις σου ηταν καλες στη 2η ημερα του κυκλου σου? Δλδ ηταν ενας καλος κυκλος για διεγερση? Την μια βλαστοκυστη την βαλατε καταψυξη?

Τιποτα δεν έμεινε οχι. Ειχα κανει οιστραδιολη ηταν 37.8. Κατακερματισμο θα κανουμε την τεταρτη μας είπε η βιολογος επρεπε ήδη να έχουμε κάνει λόγω κυρσοκηλης. Και όταν φτιαξει τότε και μόνο τότε θα κανουμε δεύτερη προσπάθεια ηταν καθετη. Ο γιατρός μου είπε την επόμενη φορά να βάλουμε αλλο φαρμακο και να κάνουμε και καρυοτυπο κατι που έχουμε κάνει και οι δυο μας φυσιολογικός. Μετα ο βιολογος που με πήρε σήμερα μου ειπε οτι ίσως δεν ηταν καλος αυτος ο κυκλος . Εγω το έψαξα και απο βδομαδα ξεκινάω συμπληρώματα διατροφής και γενικότερα ότι διατροφη λεει στο βιβλίο που κατέβασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Εγώ έπαιρνα το φακελάκι το πρωί και τα inofert plus το βράδυ. Τα ξεκίνησα για τη φυσική συλληψη και τα συνέχισα αφου πήγα για εξωσωματική για να βγάλω καλύτερα ωάρια. Δεν ξέρω αν έκανα καλά. 

Φοβαμαι μην μου δημιουργήσουν καποιο θέμα επειδή λένε ειναι για γυναίκες με πολυκυστικες. Οτι μου πει ο γιατρος δεν ξερω.  Σκεφτόμουν να παίρνω ένα φακελάκι κάθε μερα αντι για 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...