Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημερα σε όλα τα κοριτσάκια. Ερωτηση, επειδή θέλω να περάσω παλι επιτροπη για εξωσωματικη πρεπει να περάσουν 4 μήνες για να κλείσω ραντεβού? Ή απλά να περάσουν 4 μήνες μέχρι την επόμενη προσπάθεια όσον αφορά στα φαρμακα που δικαιουμαι και ραντεβού μπορω να κλείσω και τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Όχι τίποτα, κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα στη ζωή μου, τίποτα σημαντικό δεν είναι. Σχεδόν το 1/3 του πληθυσμού έχει αυτή την ελλειψη. Λένε να μη μυρίζω ναφθαλίνη και να μη τρώω κουκιά. Ναφθαλίνη μύρισα πολλές φορές αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Και μια φορά μια θεία μου έδωσε ασπιρίνη δεν το γνώριζε, τίποτα δεν έπαθα. Μπορεί να είναι για εκτεταμένη χρήση και όχι για μία φορά.

Αχ αλήθεια κορίτσι μου; Δε μπορείς να φανταστείς ποσό χαίρομαι με αυτά που γράφεις. Η μικρή μου μάλλον έχει ανεπάρκεια του ενζύμου, θα το μάθουμε όταν γίνει 6 μηνών, και είχα αγχωθεί πολύ για το πως μπορεί να επηρεάσει τη ζωή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα σε όλα τα κοριτσάκια. Ερωτηση, επειδή θέλω να περάσω παλι επιτροπη για εξωσωματικη πρεπει να περάσουν 4 μήνες για να κλείσω ραντεβού? Ή απλά να περάσουν 4 μήνες μέχρι την επόμενη προσπάθεια όσον αφορά στα φαρμακα που δικαιουμαι και ραντεβού μπορω να κλείσω και τωρα?

Καλημέρα κι από μένα σε όλες. Λογικά 4 μήνες από την προσπάθεια. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται ρντβ. Εφόσον έχεις περάσει επιτροπή και δικαιούσαι άλλη μια προσπάθεια(τα φάρμακα). Έχω κι εγώ άλλη μία που δικαιούμαι (να παρω τα φάρμακα). Θα πρέπει να τους πας μάλλον κάποιο χαρτί της προηγούμενης αποτυχημένης. Θα τους τηλ κι εγώ κάποια στιγμή για να δω πως θα τα παραλάβω. Εκτός κι αν λειτουργούν κάποιες επιτροπές διαφορετικά. Εγώ είμαι στο Μαρούσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια... Εγώ αύριο έχω σκοπό να πάω στην επιτροπή στο Μαρούσι για να ζητήσω τα φάρμακα για την δεύτερη προσπάθεια. Δεν χρειάζεται ρνβ. Πηγαίνεις, παίρνεις χαρτάκι κ περιμένεις τη σειρά σου. Θα σας ενημερώσω για τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια... Εγώ αύριο έχω σκοπό να πάω στην επιτροπή στο Μαρούσι για να ζητήσω τα φάρμακα για την δεύτερη προσπάθεια. Δεν χρειάζεται ρνβ. Πηγαίνεις, παίρνεις χαρτάκι κ περιμένεις τη σειρά σου. Θα σας ενημερώσω για τα υπόλοιπα.

@TRigirl Κοριτσια εννοώ ότι πρέπει να περάσω παλι επιτροπη γιατι εξάντλησα και τις 2 προσπαθειες από την πρώτη φορά που περασα επιτροπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κ από εμένα κορίτσια... Εγώ αύριο έχω σκοπό να πάω στην επιτροπή στο Μαρούσι για να ζητήσω τα φάρμακα για την δεύτερη προσπάθεια. Δεν χρειάζεται ρνβ. Πηγαίνεις, παίρνεις χαρτάκι κ περιμένεις τη σειρά σου. Θα σας ενημερώσω για τα υπόλοιπα.

Ευχαριστούμε, να μας πεις!! Εγώ πήγα σήμερα για εξέταση καρυότυπου και μου ειπαν σε ενάμιση μήνα τα αποτελέσματα τουλάχιστον. Τόσο πολύ κάνουν τα αποτελέσματα κορίτσια όντως;
Και πήγα σε αυτό που μου προτείνατε science lab. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Επίσης ξέρετε καμια βιταμίνη να ενισχύσουμε λιγο τον οργανισμό για την παραγωγή πιο ποιοτικών ωαρίων κλπ.

Βέβαια! Novofertil και οι 2 και fertilimax για σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστούμε, να μας πεις!! Εγώ πήγα σήμερα για εξέταση καρυότυπου και μου ειπαν σε ενάμιση μήνα τα αποτελέσματα τουλάχιστον. Τόσο πολύ κάνουν τα αποτελέσματα κορίτσια όντως;
Και πήγα σε αυτό που μου προτείνατε science lab. 

Συνήθως κάνουν ένα μήνα ... Σκέψου πως εγώ την έκανα σε δημόσιο κ κάνανε όντως ένα μήνα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστούμε, να μας πεις!! Εγώ πήγα σήμερα για εξέταση καρυότυπου και μου ειπαν σε ενάμιση μήνα τα αποτελέσματα τουλάχιστον. Τόσο πολύ κάνουν τα αποτελέσματα κορίτσια όντως;
Και πήγα σε αυτό που μου προτείνατε science lab. 

Ναι όντως κανουν τόσο   σκεψου εγω τις εκανα σε νοσοκομειο και μου είχαν πει ακριβώς 1 μηνα! Τόσο εκαναν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Συνήθως κάνουν ένα μήνα ... Σκέψου πως εγώ την έκανα σε δημόσιο κ κάνανε όντως ένα μήνα ...

Το ίδιο γράψαμε ακριβως 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

@TRigirl Κοριτσια εννοώ ότι πρέπει να περάσω παλι επιτροπη γιατι εξάντλησα και τις 2 προσπαθειες από την πρώτη φορά που περασα επιτροπη.

Χρειάζεται να κλείσεις ρνβ κ να προσκομίσεις από την αρχή τα δικαιολογητικά ... Πακέτο δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Χρειάζεται να κλείσεις ρνβ κ να προσκομίσεις από την αρχή τα δικαιολογητικά ... Πακέτο δλδ!

Ναι μωρε ενταξει με αυτο ειμαι κομπλε το θέμα είναι για να κλείσω ραντεβού πρέπει ν περάσουν παλι 4 μήνες? Η μπορω και τωρα? Να μην μου λήξουν οι εξετασεις οχι τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexouli είπε:

Ναι μωρε ενταξει με αυτο ειμαι κομπλε το θέμα είναι για να κλείσω ραντεβού πρέπει ν περάσουν παλι 4 μήνες? Η μπορω και τωρα? Να μην μου λήξουν οι εξετασεις οχι τιποτα αλλο.

Όχι, δεν χρειάζεται. Δεν αναφέρεται πουθενά αυτό εάν μπεις κ διαβάσεις την εγκύκλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγώ θα πάρω πρώτη φορά τηλέφωνο στην επιτροπή για να κλείσω ραντεβού ξέρετε τι θα μου ζητήσουν ή απλά δίνω το όνομα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Όχι, δεν χρειάζεται. Δεν αναφέρεται πουθενά αυτό εάν μπεις κ διαβάσεις την εγκύκλιο.

Α ωραια τοτε παλι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα εγώ θα πάρω πρώτη φορά τηλέφωνο στην επιτροπή για να κλείσω ραντεβού ξέρετε τι θα μου ζητήσουν ή απλά δίνω το όνομα μου;

Καλημέρα κορίτσι ... Εκτός από το όνομα ίσως κ ΑΜΚΑ κ κάποια άλλα προσωπικά στοιχεία όπως τηλέφωνο δεν το θυμάμαι καλά αυτό ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ❣️

Να σας ρωτήσω..εγώ θα αλλάξω γιατρό γτ είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική πρίν από ένα μήνα.

Τα φάρμακα τα πήρα 3 Δεκεμβρίου οπότε αρχές Απριλίου θα πάω στην επιτροπή να πάρω φάρμακα για δεύτερη φορά.

Η ερώτηση μου είναι δικαιούμαι τα φάρμακα που πήρα την πρώτη φορά ή αν μου γράψει ο καινούργιος γιατρός αλλά φάρμακα μπορώ να τα πάρω??

Επίσης πρέπει να έχω μαζί μου κάποια έγγραφα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Επίσης ξέρετε καμια βιταμίνη να ενισχύσουμε λιγο τον οργανισμό για την παραγωγή πιο ποιοτικών ωαρίων κλπ.

Κορίτσι μου και εγω εχω δυο προσπάθειες τωρα που ρωτησα μου ειπαν απο την προσπάθεια 4 μηνες..επισης για βιταμίνες ο συζυγος παιρνει τις  one life του χει φτιαξει τον κατακερματισμο ικανοποιητικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μάλλον άκυρη η προσπάθεια η δική μου! Έκανα και χτες τεστ εμπορίου κ βγηκε αρνητικο και αυριο εχω να κανω χοριακή! Μονο θαυμα με σώζει! Και θαυματα γίνονται; Μπααα! Σε μενα ηταν η πεμπτη προσπαθεια! Τις αλλες 4 της ειχα κανει 2011-2013! Σε μια απο αυτες το επιασα αλλα αναγκαστηκα να κανω αποξυση γιατι παλινδρομησε μετα απο λίγες εβδομαδες! Είμαι στα πατωματα! Γιατι να θέλω τοσο πολυ να γινω μανούλα και να μην μπορω; Γιατι; Γιατι; Γιατι; 😔

Λετε να ελπιζω ακομα στην αυριανη χοριακη; Λενε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια! 😔😔😔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Ναι όντως κανουν τόσο   σκεψου εγω τις εκανα σε νοσοκομειο και μου είχαν πει ακριβώς 1 μηνα! Τόσο εκαναν 

Εγω που εκανα εκει καρυοτυπο ζευγους ειπαν τοσο αλλα τα στειλανε πολυ νωριτερα...να ελεγχεις το mail...σε εικοσι περίπου μερες με ενα μηνα τα ειχαν στείλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Κορίτσι μου και εγω εχω δυο προσπάθειες τωρα που ρωτησα μου ειπαν απο την προσπάθεια 4 μηνες..επισης για βιταμίνες ο συζυγος παιρνει τις  one life του χει φτιαξει τον κατακερματισμο ικανοποιητικα...

Επίσης για τα ωαρια δες τις fertilimax...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Επίσης ξέρετε καμια βιταμίνη να ενισχύσουμε λιγο τον οργανισμό για την παραγωγή πιο ποιοτικών ωαρίων κλπ.

Εγώ παίρνω της lifertil!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Κορίτσι μου και εγω εχω δυο προσπάθειες τωρα που ρωτησα μου ειπαν απο την προσπάθεια 4 μηνες..επισης για βιταμίνες ο συζυγος παιρνει τις  one life του χει φτιαξει τον κατακερματισμο ικανοποιητικα...

Σκέφτηκα ότι επειδή κάνουν κανα μηνα να κλείσουν ραντεβου να παρω νωρίτερα και οχι να περιμένω να περάσουν 4 μήνες. Θα παρω να ρωτησω και στην επιτροπή ομως να δω τι θα μουν πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...