Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

κορίτσια μου καλημέρα

4/3 παω για την χοριακή - 23/2 απογευμα έκανα την  εμβρυομεταφορά. το άγχος με τρελένει γιατί έκανα τεστ εμπορίου στις 3 1/2 και στις 5 1/2 μέρες και βγήκαν αρνητικά. έχω πέσει στα πατώματα μιλάμε.

μα έχω συχνοουρία και κάποια πονάκια..

τι λέτε ? εχω πιθανότητες να είμαι εγγυούλα? 2 εμβρυάκια εβαλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2021 at 10:41 ΠΜ, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια εγω θελω να σας ρωτησω κατι αλλο αν εχει καποια παρομοια εμπειρια. Μου βρηκαν μεταλλαξη σε ετεροζυγη κατασταση το MTHFR 677, οι αλλες εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εδειξαν κατι, βεβαια δεν εκανα ολο το πακετο μονο λιγες που μου εκαναν στο κεντρο. Μου ειπαν οτι ειναι συνηθισμενη μεταλλαξη. Σας εδωσαν μετα την εμβρυομεταφορα να κανετε ενεσεις ηπαρινης η καποιο σαλοσπιρ κλπ; 

Θα πρέπει να συμβουλευτείς εξειδικευμένο αιματολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2021 at 9:29 ΠΜ, ο/η Bonbon είπε:

Επισης για αιματολογο ενδιαφερομαι κι εγω στην Αθηνα. Οποια κοπελα εχει να προτεινει καποιον θα ηθελα να μου πει εδω ή σε πμ. 

Τσεκούρα Χριστίνα, τμήμα καθ' έξιν αποβολών Έλενα. Εγγύηση!!!! Έχει και την ειδικότητα της ανοσολογίας και θα σου μιλήσει και για τον τρόπο ζωής και τη διατροφή, αν της το ζητήσεις. Άλλο + είναι ότι οι εξετάσεις αυτές είναι πανάκριβες και στο Έλενα τις κάνεις δωρεάν...Αλλά είσαι άτυχη, τα ραντεβού του Απριλίου άνοιξαν χθες και εξαντλήθηκαν μέσα σε μισή ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

 + @elephantΤσεκούρα Χριστίνα, τμήμα καθ' έξιν αποβολών Έλενα. Εγγύηση!!!! Έχει και την ειδικότητα της ανοσολογίας και θα σου μιλήσει και για τον τρόπο ζωής και τη διατροφή, αν της το ζητήσεις. Άλλο + είναι ότι οι εξετάσεις αυτές είναι πανάκριβες και στο Έλενα τις κάνεις δωρεάν...Αλλά είσαι άτυχη, τα ραντεβού του Απριλίου άνοιξαν χθες και εξαντλήθηκαν μέσα σε μισή ώρα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 8:46 ΜΜ, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ συγνώμη για την ενόχληση απλά εχω μπερδευτεί.Πριν ένα μήνα έκανα απόξεση είδαμε στον υπέρηχο την 8η εβδομάδα ότι το έμβρυο δεν αναπτύσοταν οπωσ θα έπρεπε μετά από αυτή τη περιπέτεια ζήτησα από το γιατρό να κάνουμε καποιεσ εξετασεισ μηπωσ έχω κάποιο πρόβλημα κ για  να ξέρουμε την επόμενη φορά τι θα πρέπει να προσέξουμε.Ο γιατροσ μασ είπε τυχαίο γεγονός η παλινδρομη.Πηρα τισ εξετασεισ κ εχθεσ πήγα στο γιατρό οι πρώτες ήταν οι ανοσολογικές εξετασεισ κ μου λέει όλα οκ.Οταν είδε τισ εξετασεισ θρομβοφιλιασ γύρισε κ μου είπε σε γενικές γραμμές ήμαστε εντάξει εμένα αυτό δε με ηρέμησε.Εκανα FV Leiden μεταλαξησ G1691A δεν ανιχνεύθηκε μεταλαξησ αλλά στο αποτέλεσμα μασ δίνει ετεροζυγωτια.Επισησ η aptt είναι ανεβασμένη.Το ινωδογονο είναι 35 μονάδες ανεβασμενο κ η αντίσταση πρωτεινησ c είναι κάτω του φυσιολογικού.Να σημειώσω ότι κολπική καλλιέργεια δεν με εβαλε να κάνω .Συγνωμη για το τεράστιο κείμενο θέλω να με ενημερώσει αν κάποια κοπέλα είχε κάτι παρόμοιο κ τι έκανε περαιτέρω.

 

Αυτές τις εξετάσεις πρέπει να τις βλέπει εξειδικευμένος αιματολόγος. Η Τσεκούρα θα σε έβαζε να κάνεις και καλλιέργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 7:19 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Η εξέταση θρομβοφιλιας δεν γράφεται;Σε αιματολογο;

Τα πακέτα της θρομβοφιλίας είναι 2: της επίκτητης και της κληρονομικής. Από αυτά κάποιες γράφονται κι αυτές από αιματολόγο μόνο. Και είναι πολύ ακριβές αυτές οι εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2021 at 7:30 ΜΜ, ο/η MeL2021 είπε:

Στη θεσσαλονίκη γινονται δωρεαν στο Παπαγεωργίου με παραπεμπτικό και αθήνα στον ευαγγελισμό απλά παρε τηλ να ρωτήσεις τι γίνεται λογο covid

Και στο Έλενα, στο τμ. καθ' έξιν αποβολών όλες δωρεάν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Θα πρέπει να συμβουλευτείς εξειδικευμένο αιματολόγο.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Δυστυχως δεν προλαβαινω να παω σε αιματολογο, Παρασκευη ειναι η εμβρυομεταφορα. Ελπιζω να ειμαι τυχερη και να μην συμβει τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Δυστυχως δεν προλαβαινω να παω σε αιματολογο, Παρασκευη ειναι η εμβρυομεταφορα. Ελπιζω να ειμαι τυχερη και να μην συμβει τιποτα...

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα

4/3 παω για την χοριακή - 23/2 απογευμα έκανα την  εμβρυομεταφορά. το άγχος με τρελένει γιατί έκανα τεστ εμπορίου στις 3 1/2 και στις 5 1/2 μέρες και βγήκαν αρνητικά. έχω πέσει στα πατώματα μιλάμε.

μα έχω συχνοουρία και κάποια πονάκια..

τι λέτε ? εχω πιθανότητες να είμαι εγγυούλα? 2 εμβρυάκια εβαλα. 

Τα τεστ του εμπορίου πολλες φορες ειναι λαθος... ειναι νωρις για να δείξουν κατι! το ευχομαι και για σενα και μεθαύριο που θα πας να εχεις μια τεραααααστια χοριακη! Καλη επιτυχια!! 🙏❤️🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Δυστυχως δεν προλαβαινω να παω σε αιματολογο, Παρασκευη ειναι η εμβρυομεταφορα. Ελπιζω να ειμαι τυχερη και να μην συμβει τιποτα...

Καλη επιτυχια 🙂🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Τα τεστ του εμπορίου πολλες φορες ειναι λαθος... ειναι νωρις για να δείξουν κατι! το ευχομαι και για σενα και μεθαύριο που θα πας να εχεις μια τεραααααστια χοριακη! Καλη επιτυχια!! 🙏❤️🙂

Σε ευχαριστώ πολύ μέσα απ τη καρδιά μου κοπέλα μου! Κι εσένα εύχομαι ότι καλλίτερο!!!♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα γνώμη για το assisting nature στην Θεσσαλονίκη;

Κορίτσι μου εγώ είμαι σε αυτό το κέντρο είχα κάνει μια εξωσωματική και είχα πιάσει κατευθείαν αλλά το έχασα στην 10 εβδομάδα αλλά αυτό είναι άσχετο κ τώρα την Τρίτη κάνω την δεύτερη εμβρυομεταφορα είναι εξαιρετικό για εμένα με ποιον γιατρό είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι σε αυτό το κέντρο είχα κάνει μια εξωσωματική και είχα πιάσει κατευθείαν αλλά το έχασα στην 10 εβδομάδα αλλά αυτό είναι άσχετο κ τώρα την Τρίτη κάνω την δεύτερη εμβρυομεταφορα είναι εξαιρετικό για εμένα με ποιον γιατρό είσαι;

Με την κ.ιωακιμηδου εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Με την κ.ιωακιμηδου εσύ;

Εγώ έχω τον πωλονο γενικά είναι πολύ καλό κέντρο κ η θεια μου κάνει σε αυτό κ εκείνη πρώτη εξωσωματική έπιασε κατευθείαν αλλά κ αυτή άτυχη το έχασε αργότερα έχουν πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Πρώτη φορά θα κανείς;

Ίσως κάνω δεν είναι σίγουρο,δεν ξέρω τίποτα για αυτό το κέντρο. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή αλλά πιστεύω ότι θα πάμε προς τα εκεί, εσύ μία φορά έκανες;τι πρόβλημα έχετε ή έχεις και έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ίσως κάνω δεν είναι σίγουρο,δεν ξέρω τίποτα για αυτό το κέντρο. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή αλλά πιστεύω ότι θα πάμε προς τα εκεί, εσύ μία φορά έκανες;τι πρόβλημα έχετε ή έχεις και έκανες;

Εγώ έκανα Ίδη μια φορά σε αυτό το κέντρο είχε πετύχει με την πρώτη και το έχασα..το πρόβλημα το έχει ο άντρας μου με το σπερμα κ την κινητικότητα  εγώ δεν έχω τιποτα αλλά προσπαθούσαμε 5 χρόνια όποτε αναγκαστικά έπρεπε να κάνουμε εσεις Τι πρόβλημα έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα

4/3 παω για την χοριακή - 23/2 απογευμα έκανα την  εμβρυομεταφορά. το άγχος με τρελένει γιατί έκανα τεστ εμπορίου στις 3 1/2 και στις 5 1/2 μέρες και βγήκαν αρνητικά. έχω πέσει στα πατώματα μιλάμε.

μα έχω συχνοουρία και κάποια πονάκια..

τι λέτε ? εχω πιθανότητες να είμαι εγγυούλα? 2 εμβρυάκια εβαλα. 

Κορίτσι μου το έκανες πολύ νωρίς το τεστ μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε άσε τις μέρες να κυλήσουν ήρεμα και όλα θα γίνουν (αν αυτό σε ηρεμεί  κι εγώ είχα συχνοουρια εκείνες τις μερες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Εγώ έκανα Ίδη μια φορά σε αυτό το κέντρο είχε πετύχει με την πρώτη και το έχασα..το πρόβλημα το έχει ο άντρας μου με το σπερμα κ την κινητικότητα  εγώ δεν έχω τιποτα αλλά προσπαθούσαμε 5 χρόνια όποτε αναγκαστικά έπρεπε να κάνουμε εσεις Τι πρόβλημα έχετε;

Για αρχή μία εξωμητριο και τώρα ανακαλύψαμε ένα μικρό προβληματάκι με το σπέρμα, είμαστε και λίγο μεγάλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι, ετοιμάζομαι τον άλλο μήνα για τη δεύτερη εμβρυομεταφορα και στο σημερινό ραντεβού με το γιατρό του ζήτησα να μου πει την ποιότητα των βλαστοκυστεων και είναι όλες ΒΒ. Ξέρω ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές το θέμα,αλλά από εμπειρία σας δίνουν εμφύτευση τέτοιες βλαστοκυστες? Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...