Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ήδη νιώθω όλη την ώρα την ανάγκη να πάω τουαλέτα σαν να έχω δυσκοιλιότητα. Και είναι μόνο η δεύτερη μέρα... Είναι νορμάλ λες;;

Γενικα εχεις προβλημα με την τουαλετα; Μπορει τις πρωτες μερες να μην πας κ εγω δυσκολευτηκα αλλα μετα επανηλθα..να μην το εχεις τοσο στο μυαλο σου, προσπαθησε να εισαι χαλαρη! Υπαρχει περιπτωση να εχεις πολυκυστικες ωοθηκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Ο καρυοτυπος σπερματος παιζει μεγαλο ρολο...

Καρυοτυπος σπερματος ειναι αλλο? Δεν εχω ιδέα. Ο ουρολόγος θα μας κατευθύνει τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Αλεξάνδρα μου λυπαμαι πολυ...κατακερματισμο εμεις εχουμε κανει δυο φορες και καρυοτυπο ζεύγους...ο καρυοτυπος πρεπει να ναι κατω απο 20 ιδανικά εμας ηταν πανω απο εικοσι και τον κατεβασαμε με βιταμινες ειδικα σκευασματα..

Εσεις γιατι είχατε κάνει κατακερματισμο 2 φορες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Αλεξάνδρα μου λυπαμαι πολυ...κατακερματισμο εμεις εχουμε κανει δυο φορες και καρυοτυπο ζεύγους...ο καρυοτυπος πρεπει να ναι κατω απο 20 ιδανικά εμας ηταν πανω απο εικοσι και τον κατεβασαμε με βιταμινες ειδικα σκευασματα..

Ποσο σας κόστισε ο κατακερματισμός;Τα αποτελέσματα βγαίνουν γρήγορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια τζιφος η υπόθεση! Δεν εκανα τελικα ετ δεν προχώρησαν τα ωαρια. Μου είπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Μου λέει έχεις κάνει καρυοτυπο λεω ναι. Μας σύστησε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος. Θα μου δώσετε τα φώτα σας δεν εχω ιδέα. Επισης μου ειπε στην δεύτερη προσπάθεια να δοκιμάσουμε με αλλο φάρμακο.  Τωρα  έκανα gonal 200 μονάδες και έβγαλα 7 ωάρια 3 ηταν τα καλα  και είμαι 33 χρονων!

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.

Βασικά αυτό που κατάλαβα απο την προσωπική μου εμπειρία, το καλύτερο έίναι να περιμένουμε 5 μέρες να φτάσουν βλαστοκύστες. Την 3η μέρα δεν δείχνουν καθαρά, μπορεί να τα έβαζες και να μην έφταναν καν 4η μέρα μέσα σου.

Το λέω επειδή εμείς μέχρι την 3η μέρα είχαμε 14 γονιμοποιημένα ωάρια και η εμβρυολόγος έλεγε ότι θα πάνε όλα καλά επειδή είναι πολλά, τελικά 5η μέρα τα κατάφεραν μόνο 3 να γίνουν βλαστοκύστες. Φαντάσου να βάζαμε 3η μέρα ένα απο αυτά τα 14 δηλαδή τα 11 που δεν προχώρησαν! 

Όπως και να'χει κάνε τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός να δείτε κατακερματισμό κλπ και εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και να είναι η πρώτη κ τελευταία αποτυχία σου στην ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καρυοτυπος σπερματος ειναι αλλο? Δεν εχω ιδέα. Ο ουρολόγος θα μας κατευθύνει τωρα?

Αχ συγγνώμη εγω εκανα λαθος...εννοουσα κατακερματισμό συγγνώμη απο βιασυνη εκανα λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ποσο σας κόστισε ο κατακερματισμός;Τα αποτελέσματα βγαίνουν γρήγορα;

Εμάς μας κόστισε 120 ευρώ μαζί με το σπερμπδιάγραμμα που κάνουν. Σε ιδιωτικά που ρωτήσαμε όλοι τόσο μας είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η I want a baby είπε:

Εμάς μας κόστισε 120 ευρώ μαζί με το σπερμπδιάγραμμα που κάνουν. Σε ιδιωτικά που ρωτήσαμε όλοι τόσο μας είπαν.

Ευχαριστώ πολύ!Τα αποτελέσματα καθυστέρησαν πολύ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.

Βασικά αυτό που κατάλαβα απο την προσωπική μου εμπειρία, το καλύτερο έίναι να περιμένουμε 5 μέρες να φτάσουν βλαστοκύστες. Την 3η μέρα δεν δείχνουν καθαρά, μπορεί να τα έβαζες και να μην έφταναν καν 4η μέρα μέσα σου.

Το λέω επειδή εμείς μέχρι την 3η μέρα είχαμε 14 γονιμοποιημένα ωάρια και η εμβρυολόγος έλεγε ότι θα πάνε όλα καλά επειδή είναι πολλά, τελικά 5η μέρα τα κατάφεραν μόνο 3 να γίνουν βλαστοκύστες. Φαντάσου να βάζαμε 3η μέρα ένα απο αυτά τα 14 δηλαδή τα 11 που δεν προχώρησαν! 

Όπως και να'χει κάνε τις εξετάσεις που σου είπε ο γιατρός να δείτε κατακερματισμό κλπ και εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και να είναι η πρώτη κ τελευταία αποτυχία σου στην ετ.

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου να σαι καλα. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Εμάς μας κόστισε 120 ευρώ μαζί με το σπερμπδιάγραμμα που κάνουν. Σε ιδιωτικά που ρωτήσαμε όλοι τόσο μας είπαν.

Εμεις το πληρωσαμε 180€ δε γραφεται δτστυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Τα αποτελέσματα καθυστέρησαν πολύ;

 

Απ'ότι θυμάμαι 2-3 μέρες, όχι παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Γενικα εχεις προβλημα με την τουαλετα; Μπορει τις πρωτες μερες να μην πας κ εγω δυσκολευτηκα αλλα μετα επανηλθα..να μην το εχεις τοσο στο μυαλο σου, προσπαθησε να εισαι χαλαρη! Υπαρχει περιπτωση να εχεις πολυκυστικες ωοθηκες; 

Όχι κανένα πρόβλημα ούτε με την τουαλέτα, ούτε έχω πολυκυστικες... Ίσως να ξεκινάει τώρα δυσκοιλιότητα αφου το λες... Η αλήθεια όμως είναι ότι το σκέφτομαι συνέχεια... Πώς μπορείς άλλωστε να μη το σκέφτεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Απ'ότι θυμάμαι 2-3 μέρες, όχι παραπάνω. 

Και να ρωτησω κατι αν δεν βγει καλος ο κατακερματισμος τι γινεται μετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια τζιφος η υπόθεση! Δεν εκανα τελικα ετ δεν προχώρησαν τα ωαρια. Μου είπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Μου λέει έχεις κάνει καρυοτυπο λεω ναι. Μας σύστησε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος. Θα μου δώσετε τα φώτα σας δεν εχω ιδέα. Επισης μου ειπε στην δεύτερη προσπάθεια να δοκιμάσουμε με αλλο φάρμακο.  Τωρα  έκανα gonal 200 μονάδες και έβγαλα 7 ωάρια 3 ηταν τα καλα  και είμαι 33 χρονων!

Καλημέρα δεν τον ρώτησες γιατί να κάνει κατακερματισμό;τί θα δείξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Όχι κανένα πρόβλημα ούτε με την τουαλέτα, ούτε έχω πολυκυστικες... Ίσως να ξεκινάει τώρα δυσκοιλιότητα αφου το λες... Η αλήθεια όμως είναι ότι το σκέφτομαι συνέχεια... Πώς μπορείς άλλωστε να μη το σκέφτεσαι... 

Το ξερω δεν ειναι ευκολο, προσπαθησε ομως να καθησυχαζεις τον ευατο σου κ πες δεν πηγα σημερα θα παω αυριο..Να ανησυχεις τοσο, αλλωστε θα πηγαινεις να σε παρακολουθουν ανα 2-3 μερες σχεδον, σε μενα ετσι γινοταν τουλαχιστον, οποτε θα τους λες πως αισθανεσαι και θα σε καθοδηγουν. Ευχομαι καλα αποτελεσματα να εχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα δεν τον ρώτησες γιατί να κάνει κατακερματισμό;τί θα δείξει;

Μου ειπε οτι σε αυτή την φάση και απο την στιγμή μου έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους μενει να αλλά εγω φαρμακο στην επόμενη και να κάνουμε και κατακερματισμο.  Από ότι διάβασα ευθυνεται για την μη εξέλιξη του εμβρύου.  Καταφέρνει το σπέρμα να γομονιμοποιησει αλλα δεν εξελίσσεται ότι έγινε σε εμάς δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Εσεις γιατι είχατε κάνει κατακερματισμο 2 φορες?

Κοριτσακι μου εμεις καναμε  τον πρωτο και ηταν πανω απο εικοσι πηγαμε.γιατρο. μας εδωσε.ειδικες.βιταμινες για να πέσει και επειδη περασε μεγαλο διαστημα για να παμε σε εξωσωμ. μου ειπε πως αν δε πεσει και δε.το δούμε κατω απο εικοσι δε θα κανουμε θα περιμενουμε ετσι καναμε πριν ενα μηνα ξανα κ οντως ειχε πεσει 19 ....γτ δε σας το ειχε πει ομως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα παίρνω τηλ εδώ και μέρες να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή και δεν το σηκώνουν από αθηνα είμαι έχει πάρει κάποια αυτές τις μέρες και τα έχει καταφέρει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα παίρνω τηλ εδώ και μέρες να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή και δεν το σηκώνουν από αθηνα είμαι έχει πάρει κάποια αυτές τις μέρες και τα έχει καταφέρει ;

Είσαι στην Επιτροπή στο Μαρούσι ή στο Αιγαλεω;; Στο Αιγάλεω το σηκώνουν αμέσως. Είναι μια ευγενέστατη κυρία εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Είσαι στην Επιτροπή στο Μαρούσι ή στο Αιγαλεω;; Στο Αιγάλεω το σηκώνουν αμέσως. Είναι μια ευγενέστατη κυρία εκεί...

Ποιο είναι το τηλέφωνο για την επιτροπή στο Αιγάλεω; Πόση αναμονή έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Είσαι στην Επιτροπή στο Μαρούσι ή στο Αιγαλεω;; Στο Αιγάλεω το σηκώνουν αμέσως. Είναι μια ευγενέστατη κυρία εκεί...

Στο μαρουσι είμαι!βασικα από που το κοιτάμε σε ποια επιτροπή είμαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ποιο είναι το τηλέφωνο για την επιτροπή στο Αιγάλεω; Πόση αναμονή έχει;

Δεν μπορείς να επιλέξεις. Είναι ανάλογα τον τόπο κατοικίας σου. Το τηλέφωνο στο Αιγάλεω ειναι 2105319129.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Δεν μπορείς να επιλέξεις. Είναι ανάλογα τον τόπο κατοικίας σου. Το τηλέφωνο στο Αιγάλεω ειναι 2105319129.

Εκεί ανήκω έχω ξαναπεράσει. Ξέρεις τι αναμονή έχει τώρα για να ξέρω πότε θα πάρω τηλέφωνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Και να ρωτησω κατι αν δεν βγει καλος ο κατακερματισμος τι γινεται μετα?

Δε ξέρω κορίτσι μου αλλά δεν είναι ανατρεπτικός παράγοντας και να βγει λίγο υψηλός. Μα γι'αυτό γίνονται οι ετ, για περιπτώσεις με υψηλό κατακερματισμό, χαμηλο αριθμό, χαμηλή κινητικότητα, η λογική μου το λέει αυτό. Κι εμάς είχε βγει στο όριο των φυσιολογικών και κανένας δεν το θεώρησε πρόβλημα. Τώρα όμως αρχίζει να εξηγείται το ότι απο τα 21 ωάρια μόνο τα 3 έφτασαν σε βλαστοκύστες. Ίσως να είναι και ο λόγος της "ανεξήγητης" που μας έλεγαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλό μηνα σε όλες..εχω μια απορια και θα ηθελα τη βοηθεια σας..ξεκιναω σε λιγες μερες τις ενέσεις πρωτη φορα ο γιατρος μου μου ειπε πρωτη μερα περιοδου θα ξεκινησω αντιβιωση zithromax και κορτιζονη...εχει καποια κοπέλα αντίστοιχη οδηγια  να παρει την.συγκεκριμενη αντιβιωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...