Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!! Καλή επιτυχία! Όσο λιγότερο στρες τόσο το καλύτερο! Να σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις. Κι εγώ στην προσπάθεια είμαι, μακάρι να τα καταφέρουμε όλες! ❤️

Καλημερα κορίτσια μου εγώ είμαι σχετικά απ τις παλιες στο φόρουμ έχει και πιο παλιές βέβαια. Σας διαβάζω καθημερινά και καταλαβαινω την αγωνία σας. Ήθελα να σας πω να μην απογοήτευεστε ακόμα και σε μια αποτυχημένη εξωσωματική και να βιάζεται δυναμη και να προχωρατε. Εγώ περυσι τέτοιες μέρες έπαιρνα την πρωτη αρνητική χοριακη μου μετά από εξωσωματική και φέτος είμαι στα τέλη του 8ου  μήνα , πετυχαμε τη δευτερη εξωσωματική και περιμενω ν αγκαλιασω το μωράκι μου.. Μην ξεχνάτε εμείς οι γυναίκες ήμαστε δυνατές ήμαστε στον 21ο αιώνα και οοοοολλλεςςςς θα κάνουμε παιδιακια. Σας φιλώ🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου εγώ είμαι σχετικά απ τις παλιες στο φόρουμ έχει και πιο παλιές βέβαια. Σας διαβάζω καθημερινά και καταλαβαινω την αγωνία σας. Ήθελα να σας πω να μην απογοήτευεστε ακόμα και σε μια αποτυχημένη εξωσωματική και να βιάζεται δυναμη και να προχωρατε. Εγώ περυσι τέτοιες μέρες έπαιρνα την πρωτη αρνητική χοριακη μου μετά από εξωσωματική και φέτος είμαι στα τέλη του 8ου  μήνα , πετυχαμε τη δευτερη εξωσωματική και περιμενω ν αγκαλιασω το μωράκι μου.. Μην ξεχνάτε εμείς οι γυναίκες ήμαστε δυνατές ήμαστε στον 21ο αιώνα και οοοοολλλεςςςς θα κάνουμε παιδιακια. Σας φιλώ🥰

Μπράβο!!  Πολύ τυχερή, με την 2η προσπάθεια! Εγώ έχω κάνει τρεις και ακόμη τίποτα. Γι’ αυτό λέω θέλει και λίγη τύχη ισως... Είναι λογικό να απογοητευόμαστε πιστεύω, αλλά δεν το βάζουμε κάτω!  Με το καλό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Πολλά φιλιά! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μπράβο!!  Πολύ τυχερή, με την 2η προσπάθεια! Εγώ έχω κάνει τρεις και ακόμη τίποτα. Γι’ αυτό λέω θέλει και λίγη τύχη ισως... Είναι λογικό να απογοητευόμαστε πιστεύω, αλλά δεν το βάζουμε κάτω!  Με το καλό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Πολλά φιλιά! ❤️❤️

Καλημερα.  Αν επιτρεπεται τι πρόβλημα έχετε εσείς? Μου έκανε εντύπωση που λες εισαι ήδη στην τρίτη προσπάθεια χωρίς επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Άσχετο αλλά μετά την αλλαγή της σελίδας, απο το κινητό δε μπορώ να βρώ τα προσωπικά μηνύματα. Ούτε να τα δω μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Άσχετο αλλά μετά την αλλαγή της σελίδας, απο το κινητό δε μπορώ να βρώ τα προσωπικά μηνύματα. Ούτε να τα δω μπορώ.

Καλημέρα κοριτσι μου!Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ,μόνο από το laptop τα βλεπω όλα κανονικά.Στο κινητό ουτε μνμ βλέπω ουτε ειδοποιησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ,μόνο από το laptop τα βλεπω όλα κανονικά.Στο κινητό ουτε μνμ βλέπω ουτε ειδοποιησεις.

Και εγω το ιδιο.κοριτσια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Μπράβο!!  Πολύ τυχερή, με την 2η προσπάθεια! Εγώ έχω κάνει τρεις και ακόμη τίποτα. Γι’ αυτό λέω θέλει και λίγη τύχη ισως... Είναι λογικό να απογοητευόμαστε πιστεύω, αλλά δεν το βάζουμε κάτω!  Με το καλό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Πολλά φιλιά! ❤️❤️

Καλημέρα σας θα ήθελα να ήθελα να ρωτήσω πέσει ρόλο κ η ηλικία έτσι δεν είναι ;;; Έχω θα ξεκινήσω αρχές καλοκαιριού μάλλον και είμαι 31 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα.  Αν επιτρεπεται τι πρόβλημα έχετε εσείς? Μου έκανε εντύπωση που λες εισαι ήδη στην τρίτη προσπάθεια χωρίς επιτυχία.

Καλημέρα, θεωρητικά δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι εγώ είμαι πάνω από 40... παρόλο που έχω αρκετά ωάρια με διέγερση (8 την πρώτη φορά) και τα έμβρυα φτάνουν σε βλαστοκύστες και είναι κάποιες άριστες τις 2 τελευταίες φορές δεν έμεινα. Έμεινα μόνο τη πρώτη φορά έγκυος, αλλά η κύηση παλινδρόμησε, κάναμε καρυοτυπο και είχε χρωμοσωμιακή ανωμαλία. Την τελευταία φορά ο γιατρος μου έκανε mini διέγερση εφόσον ανταποκρίνομαι..  με χάπια και λίγες ενέσεις, είχαμε 3 άριστα έμβρυα αλλά δυστυχώς δεν... οπότε τώρα ζήτησα να κάνουμε καρυότυπο και οι δύο και υστεροσκόπηση. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε για να μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Καλημέρα σας θα ήθελα να ήθελα να ρωτήσω πέσει ρόλο κ η ηλικία έτσι δεν είναι ;;; Έχω θα ξεκινήσω αρχές καλοκαιριού μάλλον και είμαι 31 

Φυσικά! Πολύ μεγάλο! Πιστεύω θα μείνεις πολύ εύκολα... Οι μικρές κοπέλες που μπορεί να έχουν κάποιο μικρό θέμα οι ίδιες ή ο σύντροφος με εξωσωματική μένουν. Θεωρώ  πλέον ότι είναι από τα σημαντικότερα η ηλικία. Έτσι λένε όλοι οι γιατροί. Από μόνη της η προχωρημένη  ηλικία είναι παράγοντας υπογονιμότητας. Δεν το γνώριζα δυστυχώς νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Φυσικά! Πολύ μεγάλο! Πιστεύω θα μείνεις πολύ εύκολα... Οι μικρές κοπέλες που μπορεί να έχουν κάποιο μικρό θέμα οι ίδιες ή ο σύντροφος με εξωσωματική μένουν. Θεωρώ  πλέον ότι είναι από τα σημαντικότερα η ηλικία. Έτσι λένε όλοι οι γιατροί. Από μόνη της η προχωρημένη  ηλικία είναι παράγοντας υπογονιμότητας. Δεν το γνώριζα δυστυχώς νωρίτερα...

Αχχχ μου έδωσες πολύ δύναμη το μόνο θέμα μέχρι στιγμής είναι οι σάλπιγγες μου η μια κλειστή κ η άλλη υπολειτουργεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Αχχχ μου έδωσες πολύ δύναμη το μόνο θέμα μέχρι στιγμής είναι οι σάλπιγγες μου η μια κλειστή κ η άλλη υπολειτουργεί 

Γι’ αυτό δεν μένεις με φυσικό τρόπο. Η εξωσωματική παρακάμπτει τις σάλπιγγες και μεταφέρονται κατευθείαν στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε λογικά όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου, μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Άσχετο αλλά μετά την αλλαγή της σελίδας, απο το κινητό δε μπορώ να βρώ τα προσωπικά μηνύματα. Ούτε να τα δω μπορώ.

Τα ίδια και εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!! Καλή επιτυχία! Όσο λιγότερο στρες τόσο το καλύτερο! Να σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις. Κι εγώ στην προσπάθεια είμαι, μακάρι να τα καταφέρουμε όλες! ❤️

Σε ευχαριστω πολυ!! Γενικα νιωθω πολυ αισιοδοξη, ελπιζω να μην διαψευσθω...σημερα παντως που ξαναπηγα ειχε φτασει 9,6 οποτε ηρεμησα λιγο και ανυπομονω για την Παρασκευη! Εσυ σε τι φαση εισαι; Εχεις καταψυξει εμβρυακια; Διαβασα ποιο κατω για τις αποτυχιες σου, ελεγχο θρομβοφιλιας εχεις κανει; Παντως τα χρωμοσωμικα παιζουν πολυ απο οτι εχω καταλαβει...εγω στον προεμφυτευτικο ειχα δυο χωρις το συνδρομο μου οπου το ενα ειχε πολλαπλα χρωμοσωμικα και ηταν κ καλης ποιοτητας φαινομενικα! Σου ευχομαι απο καρδιας να πετυχεις αυτη την φορα και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Γι’ αυτό δεν μένεις με φυσικό τρόπο. Η εξωσωματική παρακάμπτει τις σάλπιγγες και μεταφέρονται κατευθείαν στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε λογικά όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου, μην ανησυχείς! 

Σ’ευχαριστω πολύ ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ,μόνο από το laptop τα βλεπω όλα κανονικά.Στο κινητό ουτε μνμ βλέπω ουτε ειδοποιησεις.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fotinible είπε:

Και εγω το ιδιο.κοριτσια μου...

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τα ίδια και εγώ.. 

Άρα είναι θέμα ιστοσελίδας μέσω κινητού. Αν βρει καμία τη λύση κορίτσια ας ενημερώσει. Τώρα άνοιξα pc για να μπορέσω να τα δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Γενικα νιωθω πολυ αισιοδοξη, ελπιζω να μην διαψευσθω...σημερα παντως που ξαναπηγα ειχε φτασει 9,6 οποτε ηρεμησα λιγο και ανυπομονω για την Παρασκευη! Εσυ σε τι φαση εισαι; Εχεις καταψυξει εμβρυακια; Διαβασα ποιο κατω για τις αποτυχιες σου, ελεγχο θρομβοφιλιας εχεις κανει; Παντως τα χρωμοσωμικα παιζουν πολυ απο οτι εχω καταλαβει...εγω στον προεμφυτευτικο ειχα δυο χωρις το συνδρομο μου οπου το ενα ειχε πολλαπλα χρωμοσωμικα και ηταν κ καλης ποιοτητας φαινομενικα! Σου ευχομαι απο καρδιας να πετυχεις αυτη την φορα και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο.

Έχω 2 κατεψυγμένα αλλά είναι μέτριας ποιότητας. Δεν έχω κάνει για θρομβοφιλια, έπαιρνα Salospir και τώρα μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν χρειάζεται .. θα μου δώσει μια ένεση ινοχεπ νομίζω. Θα δούμε.. σε ευχαριστώ πολύ! Καλή επιτυχία την Παρασκευή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Άσχετο αλλά μετά την αλλαγή της σελίδας, απο το κινητό δε μπορώ να βρώ τα προσωπικά μηνύματα. Ούτε να τα δω μπορώ.

Και γω το ιδιο με εχει μπερδέψει φοβερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Έχω 2 κατεψυγμένα αλλά είναι μέτριας ποιότητας. Δεν έχω κάνει για θρομβοφιλια, έπαιρνα Salospir και τώρα μου είπε ο γιατρός μου ότι δεν χρειάζεται .. θα μου δώσει μια ένεση ινοχεπ νομίζω. Θα δούμε.. σε ευχαριστώ πολύ! Καλή επιτυχία την Παρασκευή! 

Λογικα θα σε καλυπτει αυτο για να σου λεει ετσι ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Άσχετο αλλά μετά την αλλαγή της σελίδας, απο το κινητό δε μπορώ να βρώ τα προσωπικά μηνύματα. Ούτε να τα δω μπορώ.

Κορίτσια κ @Xrisa127 όλες το ίδιο θέμα έχουμε πως το κάνανε έτσι.. Τέλος παντων, κάθε φορά που θα μπαίνετε από το κινητό θα πατατε τις 3 τελιτσες που έχει πανω δεξιά η οθόνη του κινητου σας. Οχι του φόρουμ. Του κινητου σας.. Κ θα επιλέγετε την "ένδειξη για υπολογιστή". Ε κ θα εμφανιστεί κ το κουδουνάκι με τις ειδοποιήσεις σας.. 

Τα φιλιά μου κ με το καλό σε όλα τα κορίτσια που προσπαθουν!! Κ εγώ ήμουν σ αυτο το θεμα καταλαβαινω όλες τις αγωνίες σας..  εκανα ετ τον Αυγουστο κ σ ενα μηνα περιμενω τα δίδυμα κοριτσάκια μου.. Σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη κ τις ευχές μου❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Αχχχ μου έδωσες πολύ δύναμη το μόνο θέμα μέχρι στιγμής είναι οι σάλπιγγες μου η μια κλειστή κ η άλλη υπολειτουργεί 

Ο  ίδιο πρόβλημα είχαμε κ εμείς κορίτσι μου και αν και 35 και με λίγο τύχη εμεινα με την 1η προσπάθεια κ από μέρα σε μέρα περιμένουμε τον μπεμπακο μας. Να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Ο  ίδιο πρόβλημα είχαμε κ εμείς κορίτσι μου και αν και 35 και με λίγο τύχη εμεινα με την 1η προσπάθεια κ από μέρα σε μέρα περιμένουμε τον μπεμπακο μας. Να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Με το καλό ο μπεμπακος σας 🥰🥰🥰στην αρχή το πήρα πολύ στραβά αλλά με τον καιρό πήρα τα πάνω μου ☺️Και περνάω επιτροπή τον Απρίλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Με το καλό ο μπεμπακος σας 🥰🥰🥰στην αρχή το πήρα πολύ στραβά αλλά με τον καιρό πήρα τα πάνω μου ☺️Και περνάω επιτροπή τον Απρίλιο 

Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια κ @Xrisa127 όλες το ίδιο θέμα έχουμε πως το κάνανε έτσι.. Τέλος παντων, κάθε φορά που θα μπαίνετε από το κινητό θα πατατε τις 3 τελιτσες που έχει πανω δεξιά η οθόνη του κινητου σας. Οχι του φόρουμ. Του κινητου σας.. Κ θα επιλέγετε την "ένδειξη για υπολογιστή". Ε κ θα εμφανιστεί κ το κουδουνάκι με τις ειδοποιήσεις σας.. 

Τα φιλιά μου κ με το καλό σε όλα τα κορίτσια που προσπαθουν!! Κ εγώ ήμουν σ αυτο το θεμα καταλαβαινω όλες τις αγωνίες σας..  εκανα ετ τον Αυγουστο κ σ ενα μηνα περιμενω τα δίδυμα κοριτσάκια μου.. Σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη κ τις ευχές μου❤❤❤

Ευχαριστούμε πολύ!!Με το καλό να έρθουν οι μικρές σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...