Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Δεν το γνώριζα το pgd τι είναι;; Εμένα ο Γυναικολογος μου που ρώτησα στο ΡΕΑ που είναι μου είπε 2000 με 2500€ 

Ειναι προεμφυτευτικός έλεγχος για το στίγμα.. Μαζί με κατάψυξη και καλλιέργεια βλαστοκυστης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ειναι προεμφυτευτικός έλεγχος για το στίγμα.. Μαζί με κατάψυξη και καλλιέργεια βλαστοκυστης;

Μου είπε ολη διαδικασία μαζί με μικρογονιμοποιηση  .... επειδή θα περάσω επιτροπή τον Απρίλιο δεν έχουμε μιλήσει ακόμα με λεπτομέρειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairaki είπε:

Μου είπε ολη διαδικασία μαζί με μικρογονιμοποιηση  .... επειδή θα περάσω επιτροπή τον Απρίλιο δεν έχουμε μιλήσει ακόμα με λεπτομέρειες 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... Σε ευχαριστώ για την βοήθεια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... Σε ευχαριστώ για την βοήθεια 😊

Και σε εσένα ευχομαι να σου πάνε όλα καλά ☺️☺️🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , καλησπέρα.Μετα από μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ,οδευω σιγά σιγά προς τη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Γνωρίζετε να μου πείτε πόσο καιρό κάνουν περίπου να βγουν τα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας? Είμαι σε σκέψη να επισκεφθώ αιματολογο.Ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα.Μετα από μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ,οδευω σιγά σιγά προς τη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Γνωρίζετε να μου πείτε πόσο καιρό κάνουν περίπου να βγουν τα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας? Είμαι σε σκέψη να επισκεφθώ αιματολογο.Ευχαριστω πολύ

Οι απλές εξετάσεις θρομβοφιλιας κάνουν 15 με 20 εργάσιμες μέρες... Αν πρέπει να κάνεις πιο εξειδικευμένες μπορεί και μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Οι απλές εξετάσεις θρομβοφιλιας κάνουν 15 με 20 εργάσιμες μέρες... Αν πρέπει να κάνεις πιο εξειδικευμένες μπορεί και μήνα..

Σε ευχαριστώ πολύ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα.Μετα από μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ,οδευω σιγά σιγά προς τη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Γνωρίζετε να μου πείτε πόσο καιρό κάνουν περίπου να βγουν τα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας? Είμαι σε σκέψη να επισκεφθώ αιματολογο.Ευχαριστω πολύ

Καλησπέρα κοριτισι μου ήθελα να σε ρωτήσω εξέταση θρόμβοφιλιας δεν είχες κάνει στην πρώτη σου προσπάθεια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα.Μετα από μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ,οδευω σιγά σιγά προς τη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Γνωρίζετε να μου πείτε πόσο καιρό κάνουν περίπου να βγουν τα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας? Είμαι σε σκέψη να επισκεφθώ αιματολογο.Ευχαριστω πολύ

Καλησπέρα! Έκανα πρόσφατα εξετάσεις για θρομβοφιλία ιδιωτικά, κατόπιν οδηγίας του γιατρού μου μετά από 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές καλών βλαστοκυστεων. Έλαβα τα αποτελέσματα σε 2 εβδομάδες. Η πρώτη εικόνα είναι ότι υπάρχει μία, μάλλον ήπια, μορφή θρομβοφιλίας οπότε έχω κι εγώ σύντομα το πρώτο μου ραντεβού με αιματολόγο. Λυπάμαι για την απώλειά σου, αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι τυχερή στην επόμενή σου προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Καλησπέρα κοριτισι μου ήθελα να σε ρωτήσω εξέταση θρόμβοφιλιας δεν είχες κάνει στην πρώτη σου προσπάθεια;;;

Όχι, δεν μου ζήτησε ο γιατρός.Μονο σαλοσπιρ έπαιρνα προληπτικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα! Έκανα πρόσφατα εξετάσεις για θρομβοφιλία ιδιωτικά, κατόπιν οδηγίας του γιατρού μου μετά από 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές καλών βλαστοκυστεων. Έλαβα τα αποτελέσματα σε 2 εβδομάδες. Η πρώτη εικόνα είναι ότι υπάρχει μία, μάλλον ήπια, μορφή θρομβοφιλίας οπότε έχω κι εγώ σύντομα το πρώτο μου ραντεβού με αιματολόγο. Λυπάμαι για την απώλειά σου, αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι τυχερή στην επόμενή σου προσπάθεια!

Σε ευχαριστώ πολύ.Ευχομαι στην επόμενη προσπάθεια σου να πάνε όλα κατ'ευχην! Μπορείς να μου πεις και κόστος στο περίπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Όχι, δεν μου ζήτησε ο γιατρός.Μονο σαλοσπιρ έπαιρνα προληπτικά..

Εγώ πριν λίγο μίλησα με τον γιατρό  γιατί πρέπει να κάνω πάλι εξετάσεις για την επιτροπή κ ρώτησα ποτέ θα γίνουν οι εξετάσεις για θρομβοφιλια , κυστικη, καριοτυπος κ στίγμα ( αυτά τα ξέρω κ από κορίτσια  εδώ αλλά κ από γνωστή μου που έχει κάνει εξωσωματική ) και μου είπε ότι θα γίνουν στον ελενχο πριν κάνουν ξεκινήσω την διαδικασία . Μου κάνει εντύπωση να μην σου είχε ζητήσει αυτή την εξέταση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Εγώ πριν λίγο μίλησα με τον γιατρό  γιατί πρέπει να κάνω πάλι εξετάσεις για την επιτροπή κ ρώτησα ποτέ θα γίνουν οι εξετάσεις για θρομβοφιλια , κυστικη, καριοτυπος κ στίγμα ( αυτά τα ξέρω κ από κορίτσια  εδώ αλλά κ από γνωστή μου που έχει κάνει εξωσωματική ) και μου είπε ότι θα γίνουν στον ελενχο πριν κάνουν ξεκινήσω την διαδικασία . Μου κάνει εντύπωση να μην σου είχε ζητήσει αυτή την εξέταση ...

Ναι, το ξέρω ότι πολλοί το ζητάνε και επειδή δεν θέλω να έχω άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια θα το ψάξω μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Ναι, το ξέρω ότι πολλοί το ζητάνε και επειδή δεν θέλω να έχω άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια θα το ψάξω μόνη μου. Σε ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Να τις συγκρατήσεις αυτές τις εξετάσεις κ να τις απαιτήσεις να τις κανείς πριν ξεκινήσεις την διαδικασία στο λέω με όλη μου την αγάπη και ότι θελήσεις να σου πω να μου στείλεις !!! Και εγώ μαζεύω τις εξετάσεις για την επιτροπή αλλά έχω ψάξει και τις εξετάσεις πριν εξωσωματική!! Πριν χρόνια αυτές τις εξετάσεις που σου είπα τις έκαναν μετά από αποτυχία πλέον τις συστήνουν  για να είναι πιο σίγουροι στην πρώτη κιόλας προσπάθεια !!! Σου ευχομαι τα καλύτερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου , καλησπέρα.Μετα από μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε ,οδευω σιγά σιγά προς τη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Γνωρίζετε να μου πείτε πόσο καιρό κάνουν περίπου να βγουν τα αποτελέσματα από εξετάσεις θρομβοφιλιας? Είμαι σε σκέψη να επισκεφθώ αιματολογο.Ευχαριστω πολύ

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εμένα έκαναν 3 εβδομάδες να βγουν τα αποτελέσματα.Καθυστέρησαν αρκετά και μου στοίχισαν γύρω στα 400 ευρώ.

Καλα θα κάνεις να μην προχωρήσεις χωρίς αυτές γιατί και εγώ τις έκανα μετά από μια αποτυχημένη ετ και μετά διαβάζοντας  εδώ μέσα κατάλαβα ότι έπρεπε να τις έχω κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Να τις συγκρατήσεις αυτές τις εξετάσεις κ να τις απαιτήσεις να τις κανείς πριν ξεκινήσεις την διαδικασία στο λέω με όλη μου την αγάπη και ότι θελήσεις να σου πω να μου στείλεις !!! Και εγώ μαζεύω τις εξετάσεις για την επιτροπή αλλά έχω ψάξει και τις εξετάσεις πριν εξωσωματική!! Πριν χρόνια αυτές τις εξετάσεις που σου είπα τις έκαναν μετά από αποτυχία πλέον τις συστήνουν  για να είναι πιο σίγουροι στην πρώτη κιόλας προσπάθεια !!! Σου ευχομαι τα καλύτερα ❤️

Καλησπέρα δηλαδή είναι υποχρεωτικές αυτές οι εξετάσεις; Εμάς μας έδωσε να κάνουμε καρυοτιπος ζεύγους και ένα σπερμοδιαγραμμα,ααα..και έκανα καλλιέργεια κολπικου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εμένα έκαναν 3 εβδομάδες να βγουν τα αποτελέσματα.Καθυστέρησαν αρκετά και μου στοίχισαν γύρω στα 400 ευρώ.

Καλα θα κάνεις να μην προχωρήσεις χωρίς αυτές γιατί και εγώ τις έκανα μετά από μια αποτυχημένη ετ και μετά διαβάζοντας  εδώ μέσα κατάλαβα ότι έπρεπε να τις έχω κάνει.

Η εξέταση θρομβοφιλιας δεν γράφεται;Σε αιματολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα δηλαδή είναι υποχρεωτικές αυτές οι εξετάσεις; Εμάς μας έδωσε να κάνουμε καρυοτιπος ζεύγους και ένα σπερμοδιαγραμμα,ααα..και έκανα καλλιέργεια κολπικου 

Καλό είναι να τις κάνουμε πριν καν την πρώτη προσπάθεια οι περισσότεροι γιατροί πλέον τις προτείνουν αλλά ξέρω και άλλες κοπέλες που δεν τις πρότειναν οι γιατροί τους το απέκτησαν κ τις έκαναν !!!! Σε μια φυσιολογική σύλληψη γίνονται μετά αυτές οι εξετάσεις εμείς όμως πρέπει να τις κάνουμε πριν γιαυτο λέμε ελενχο και γενικά είμαι τις άποψης ότι εξέταση μπορούμε να κάνουμε να την κάνουμε ☺️☺️☺️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Η εξέταση θρομβοφιλιας δεν γράφεται;Σε αιματολογο;

Κάποιες γράφονται αλλά όχι όλες.Επίσης υπάρχει μια εξέταση στην οποία έκανα και επαναληπτική όποτε την πλήρωσα δυο φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κάποιες γράφονται αλλά όχι όλες.Επίσης υπάρχει μια εξέταση στην οποία έκανα και επαναληπτική όποτε την πλήρωσα δυο φορές.

Η εξέταση θρομβοφιλιας πόσο στοίχισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Εμένα έκαναν 3 εβδομάδες να βγουν τα αποτελέσματα.Καθυστέρησαν αρκετά και μου στοίχισαν γύρω στα 400 ευρώ.

Καλα θα κάνεις να μην προχωρήσεις χωρίς αυτές γιατί και εγώ τις έκανα μετά από μια αποτυχημένη ετ και μετά διαβάζοντας  εδώ μέσα κατάλαβα ότι έπρεπε να τις έχω κάνει.

Στη θεσσαλονίκη γινονται δωρεαν στο Παπαγεωργίου με παραπεμπτικό και αθήνα στον ευαγγελισμό απλά παρε τηλ να ρωτήσεις τι γίνεται λογο covid

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εχω μια ερώτηση.  Όταν κάνεις μεθη στην ωοληψια κοιμάσαι τελειως ή εισαι ξύπνια χωρίς να καταλαβαίνεις πολλα? Την Παρασκευή θα κανω και εχω αγχωθεί. 

Καλησπέρα! Έκανα τον Δεκέμβρη ωοληψία και ενώ φοβόμουν υπερβολικά τη μέθη, τα πράγματα δεν ήταν τόσο τραγικά. Θα έλεγα ότι κοιμάσαι ελαφριά. Εγώ είδα και όνειρο!

Θα σου πρότεινα, λίγο πριν ξεκινήσει η διαδικασία να κλείσεις τα μάτια και να επικεντρωθείς στην αναπνοή σου!

Θα πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Η εξέταση θρομβοφιλιας πόσο στοίχισε;

Η θρομβοφιλια έχει διάφορες μεταλλάξεις, δεν είναι μόνο μια εξέταση.Εγώ έκανα όλο το πακέτο των μεταλλάξεων για αυτό πλήρωσα τόσα πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MeL2021 είπε:

Στη θεσσαλονίκη γινονται δωρεαν στο Παπαγεωργίου με παραπεμπτικό και αθήνα στον ευαγγελισμό απλά παρε τηλ να ρωτήσεις τι γίνεται λογο covid

Και στο ΑΧΕΠΑ μπορείς να τις κανεις με παραπεμπτικό αλλά όχι όλο το πακέτο των μεταλλάξεων.Εγώ επειδή είμαι 40 χρόνων,καπνίστρια και είχα μια αποβολή είπα να τις κάνω όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...